Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Velká Británie Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

Sany33

Príbeh: Po dvadsiatich rokov sa skupinka hercov znova vracia na Rokfort, aby si zaspomínali na natáčanie najvýpravnejšej fantasy ságy všetkých čias. Prevedenie: Chronologická postupnosť deja a pútavá nostalgia sú hlavnými ťahákmi tohto dokumentu. Zameriava sa na jednotlivé pocity pri jednotlivých scénach. Divák sa tak dozvedá veci, ktoré by sa inak nedozvedel.  Pre mňa ako Potterofila, ktorý na tejto sérií vyrastal nie iba knižne ale aj filmovo bol tento dokument "Must have". Emočne vybičovaný koniec a spomienka na hercov, ktorý si nemohli v Rokforte zaspomínať na natáčanie mi ešte aj teraz vháňa do očí slzy. Podobne ako tomu je vždy keď dosledujem finálny diel celej ságy mám taký pocit akoby končila jedna moja životná kapitola. 95% ()

fabecc1222

HP je jedna z věcí, které se točilo kolem celého mojeho dětství, ať už knihy, nebo filmy, takže jsem nemohl vynechat ani tento zpětný pohled tvůrců a herců na filmovou ságu. Nevím, jestli je to tím, že jsem se vždy považoval za velkého HP fandu, ale dokument mi nepřinesl příliš mnoho nových informací, nebo momentů, nad kterými bych se nějak pozastavil či mě překvapili. Vrcholem je určitě vzpomínka na dnes již zemřelé herce, a některé "behind the scenes" momenty z natáčení. Věčná škoda, že se nepodařilo sehnat opravdu všechny důležité aktéry, aby mohla být skládačka kompletní. P.S.: Neskutečnou prásarnou je to, jaký dabing dokázalo HBO Max do světa vypustit, a kompletně tak pošpinit odkaz celého HP filmového světa. Dokonce ani titulková verze se neobejde bez spousty gramatických chyb a také faktických chyb v návaznosti na filmový překlad ()

haluska11

zbrusu nový harry potter a zpeněžení nostalgie (kontra matrix kontra spiderman)! ze všech tří je tento speciál nejvíce nepopsatelným zážitkem - a ne v dobrém slova smyslu. o čem speciál byl, se totiž skutečně moc popsat nedá: informačně vyprázdněná směsice záběrů z natáčení a ze zákulisí vám vlastně nic moc nepoví. žádná pevnější struktura ani systém, mrtvá výpovědná hodnota a neúspěšná snaha věnovat se v krátkém čase příliš širokému tématu. čekala jsem od toho snad trochu víc, než jen informaci, že hermononukleóze při natáčení umřel křeček. pokud to vydržíte do konce, snad ukápne i slzička - a možná taky ukápne dřív, při zmínce "nejextrémnější formy metodického herectví", které si prý při natáčení filmů zakusila hermiona/emma. no nic - na víc než 2,5 horcruxů z 5 to není. ()

Jaro.Krafcik

Otvorenie služby hbo go patrilo stretnutiu Harryho Pottera po dvadsiatich rokoch. Nebolo to zlé, emotívny dokument kde sú viac menej zábery z každého filmu ale dosť na spôsob nového špeciálu priatelov. Harry Potter ale istú generáciu naozaj zasiahol a ja som mal rád hlavne tie prvé filmy. Samozrejme to bude pokračovať ďalej fantastickymi zverami atď, ale už to nebude starý dobrý HP. Dosť ma aj prekvapilo že nepozvali autorku kníh J.K Rowlingovu. Nuž všetci vieme prečo. Ani netflix by s ňou nesúhlasil. Stopáž tak akurát pochybujem že aj ten kto neni fanúšikom to nevypne lebo bude zvedavý na ďalšiu minutú tohto špeciálneho dokumentu. 4* ()

Kurikmoon

Ak ste videli Harryho Pottera, rozhodne si tento dokument pozrite. Je to vlastne dokument o presahu samotných filmov. Uvedomenie, že točenie tejto série sa točilo 10 rokov z života hlavných predstaviteľov... A hlavne o tom Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts, je. O vzťahoch, ktoré sa vytvorili medzi hercami, kt. sa na filme podieľali.... Pre ľudí, čo túto sériu nevideli... Odporúčam najprv vzhliadnuť filmy. ()

drackula

Toto sa ťažko hodnotí. Aj keď sú tam možno drobnosti, ktoré mi vadili, som ochotný ich ignorovať, lebo ten nával nostalgie bol neuveriteľný. Pre fanúšikov povinnosť. Pre ostatných asi tiež, lebo HP je veľký filmový míľnik. 100% HBO GO ()

andalin

Po 20 letech se dočkáváme milých znovusetkání a hlavně přehledně zpracovaného náhledu do zákulisí potterovských filmů a do života herců, se kterými moje generace dospívala. "Towards the end it was kind of a weird time. I feel like I've lost track of who I was and who the character was, I didn't really know where they ended or began - who am I?" - "David Yates used to describe us as astronauts because no one else has really experienced this on this scale." Vracet se k těmhle filmům nebo knihám, zkrátka k tomuto příběhu, je pro mě jako vracet se domů. Tento speciál pro mě proto představuje velmi emotivní, milý zážitek... Even after all this time. :) ()

remy

Vlastně mě docela mrzí, že tam toho, až na pár zajímavých detailů, nebylo mnoho nového. Ale jako nostalgické ohlédnutí to pořád funguje. A když to má být dojemný, tak to emoce ždíme maximálně. Čím víc jste Potterheads, tím víc tomu odpustíte. S potěšením… ()

Kienast

Příjemný nostalgický návrat do Bradavic, trošku se sice tlačí na emoce, ale nejsilnější je to v momentech, kdy Columbus, Cuarón, Newell a Yates vypráví o natáčení. Po shlédnutí budete mít chuť pustit si všechny filmy znovu. ()

sQelle

Nějak obzvlášť jsem filmy s HP neocenil jako malý, ačkoliv jsem přesně ta generace, která, s Harrym, jeho dobrodružství mohla prožívat, knihy se mi také vyhýbaly obloukem, ale nakonec mě to semlelo a propadl jsem tomu, i když relikvie smrti si vytetovat na předloktí nenechám. A přijde mi, že to tak přesně měli i hlavní představitelé, věděli o čem to je, ale vlastně v nich bylo něco, kdesi nebyli úplně jistí jestli se jich to má tak moc týkat, jenže teď, s odstupem 20 let, jim dochází, že je to zformovalo, že jim to dalo zkušenosti a zážitky s tak velkými jmény, jako tato série filmů nabízí. ()

Wally

Ohromně povedené setkání! Byla tu troška strachu, aby to nebylo tak laciné jako v případě Přátel, ale aspoň si tady uvědomíte, jak velký má Harry přesah (koukat na něj se zálibou budou ještě děti našich dětí) zatímco Přátelé jsou jen pro určitou generaci (pochybuji, že se na ně dnešní děti / teenageři koukají a ten jednoduchý humor jim přijde zábavný). Dokument ukazuje krásně chronologicky v návaznosti na jednotlivé filmy zákulisí, vzpomínky, vztahy, historky, zajímavosti... Bylo příjemné opět vidět a poslouchat historky a vzpomínky Daniela, Emmy a Ruperta. Ještě víc jsem si užil medailonky a vstupy R. Coltraena, R. Fiennes, J. Issacse a hlavně H. Bonham Carter a G. Oldmana. Super...jde vidět, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž... Zaplať pánbůh 👍 Díky za připomenutí! ()

Ledkodlaq

Tradičně tlačí na pilu emocí ve snaze vymáčknout z diváka i tu poslední kapku, ale je to shledání po dvaceti letech o natáčení Harryho Pottera, takže to tvůrcům výjimečně odpustím. ()

666Carnage

Když měli úspěch přátelé museli udělat něco dalšího. Svět Harryho Pottera byla dobrá volba. Je to svižně a sem tam dojemné. Některým hercům to vzalo třetinu života a někteří dokonce v tomto světě zůstali napořád. Líbilo se mi, jak měl každý režisér svoji vizi filmu. Dokument plný nostalgie. 80% ()

jakeer

Mal som v pôvode to celé odsúdiť za to, že neprizvali JKR, lebo povedala, že ľudia ktorí menštruujú sa nazývajú ženy. No to by človek musel zlomiť palicu nad celým Hollywoodom, kde preskočilo už hádam každému. V dokumente pre mňa bolo zaujímavé sledovať to, ako rozdielne pristupovali k práci jednotliví režiséri. Z ľudského hľadiska je najzaujímavejšie rozprávanie hlavného hereckého tria, ktoré séria katapultovala do prvej ligy. Alebo rozprávanie predstaviteliek Ginny či Luny, ktoré k podobnej úrovni už nikdy nepričuchnú. Pomerne komicky vyznievajú vstupy hereckých es ako Gary Oldman, Helena Bonham Carter či Ralph Fienes, ktorí sa tam v celkovej stopáži série akurát mihli, no tvária sa, ako keby to aj v ich kariére bola zásadná vec (a nielen bezvýznamná avantúra). Ja som bol vždy fanúšikom skôr knižnej série, než tej filmovej a preto som aj tento dokument bral s rezervou. Nebolo to ničím zvláštne, ale celkom fajn vhľad na to, ako to na pľaci asi vyzeralo. Večná škoda, že sa toho nedožil Alan Rickman - bol by to celé vyšvihol - tak, ako aj celú pôvodnú sériu. ()

AdamesWWE

[10/10] Ako zarytý fanúšik filmov o chlapcovi, ktorý prežil, som bol veľmi zvedavý na tento dokument a popravde som čakal, kedy to už konečne vyjde. Je to skvelý dokument, ktorý je dobre spracovaný, prináša trefné,úsmevné,občas zábavné dialógy medzi hercami a občas aj dojímavé monológy legendárnych postáv (Robbie Coltrane/Hagrid). Ukáže sa aj pár dobrých zaujímavostí a behind the scenes zo série, ale o tom tento dokument primárne nieje, aj ked by neuškodilo pridať viac zaujímavostí a scén, takisto ani reálna účasť spisovateľky by nebola na škodu. Dokument má svoje mínusy, ale ako skalný fanúšik série som zaňho veľmi rád a priniesol mi peknú dávku nostalgie, ktorá mi sem tam vyčarila úsmev na tvári a niekedy aj slušne zahrala na city. Φ EXPECTO PATRONUM Φ ()