Série(2) / Epizody(12)

Britská surrealistická komediální show autorů úspěšného sitcomu Father Ted (Otec Ted), kteří pokračují v tradici skupiny Monty Python. (oficiální text distributora)

MarekT

Zatím jsem viděl jen jednu improvizovanou epizodu (tj. libovolně vybraných 11 skečů na YouTube) a jednu ucelenou, ale moc mě to neuchvátilo. Přijde mi, jako by se protagonisté chtěli až moc vyrovnat Monty Pythonům a zapomínali přitom, že vlastní cestou by to šlo lépe. Viz třeba dvojice Hale - Pace, Fry - Laurie, Saunders - French; všichni jmenovaní si sketch-show udělali po svém a výsledek pak také stál za to. Kvalita scének je nevyrovnaná, jeden je třeba skvělý (Do You Speak English?), další zas průměrný (Chirurgové - mimochodem převzaté z živého vystoupení Atkinsona) a po něm následuje mizerný (debil Henderson). Co se týče toho slavného přeboru v zírání - jako jednorázový vtip dobré, ale jako evergreen nic moc. A upřímně, Simon Pegg není zas takový talent, jak by se z některých komentářů mohlo zdát, to už se mi více líbil Kevin Eldon. Doporučuji sledovat coby autonomní skeče třeba právě skrz YouTube, protože v normálních epizodách jednu scénku opakují natřikrát v různých modifikacích (to by až tak nevadilo, ale není tam žádné překvapení) a jednotlivé situace jsou natahované až běda - tam, kde Pythonům stačila minuta, se vtip v Big Train rozmázne klidně tak na tři až pět minut. Dal bych dvě hvězdy, ale zvednu svoji známku ještě o stupeň nahoru, právě proto, že coby samostatné scénky mě tento projekt celkem baví. P.S. Nemyslím si, že by problém byl v dabingu, ten je celkem obstojný (především P.Rychlý) a třeba zmíněný skeč o nedorozumění Angličanů mi přišel vtipný jak v originále, tak v češtině. ()

dr.fish

Už jsem ve věku, že mi ani Monty Pythoni nesednou vždycky, takže se zdá, že můj smysl pro humor je vážně ohrožen. Tohle je z podobného soudku, ale jen některé scénky jsou opravdu vtipné. A je jich asi 70%... ()

Courtemanche

Asi tak třetina seriálu je hodně kvalitní, zbytek nic extra. Vystřelil mezi ,,hvězdy,, herce Simon Pegg, a každý říká Simon Pegg, kde je Simon Pegg, ale pro mě Velkovlak je především famózní Kevin Eldon, určitě ne ,,Stojím a dejte kolem mě humor Simon Pegg,,. 4/5 ()

A.L.E.S.

Jelikož je to můj první seriál, který jsem z produkce Montyho Pythona viděl, musím říct, že sušší humor snad už ani není. Soutěž v zírání je zdařilý nápad, stejně jako většina scének. Snad názor změním, až najdu příležitost dostat se k originálu, k cirkusu... ()

Honzíno

Velkovlak se stal již při prvních minutách první projekce mou srdcovkou. Sám hlásá inspiraci a návaznost na MPFC, z kterého mohutně čerpá (rozuměj nevykrádá). Jako každý sitcom obsahuje slabší scénky, jenže se jedná opravdu o nevšední kousek ( po dlouhé době konečně systém místy souvisejícně-nesouvisejících scének a gagů). A tento nevšední kousek v sobě má spoustu momentů, kde mi slzy smíchu tekly proudem a to i při dalších zhlédnutích několikráte za sebou. Je to prostě humor mého srdce, který tam navždy zůstane a já e na to budu chtít dívat znovu a znovu ()

bubun

Překvapilo mě, jak i po letech jsou některé skeče vtipné (na konci třetího dílu tančící Mark Heap například). Bohužel se kvalita jednotlivých scének liší mnohdy až o dvě třídy. Za neobvyklé nápady a z nostalgie ale nechávám plný počet. ()

geklon

Menstruálova dvojčata.............Těžký kalibr na téma koukej "Monthy " takhle se to to dá taky dělat i na konci tisíciletí, aniž by to byla kopírka či strupovitá hnisající rána .Připomíná mi to trošku taškařice J. Duška v Dokoláči, či Tuzemský konzumní.... ()

shantim

Miluji humor Monty Pythonů, takže i pro tyto jejich nohsledy mám velkou slabost. Závody v civění mě opravdu berou! ()

sochy.zirafka

Nebýt posledního dílu, hodnotil bych tuto absurdně-komediální, Létajícím cirkusem inspirovanou britskou sérii o něco níže. Ale za namožené břišní svaly a občasné záchvaty smíchu, které přetrvávají ještě den po zhlédnutí, to nejde jinak. 85% ()

Ravi

Jednou večer jsem na dvojce narazil, na tento "kousek" a díl se mi tak líbil, že jsem si sehnal všechny. Jsem fandou Monty Pythona, britský humor je mi blízký, takže mi Velkovlak sedl. Nepravděpodobné momenty s nadsázkou, křečovité situace, nečekaná rozuzlení, pokud ne už sám průběh skeče. To jsem čekal a také dostal. Víc od toho nečekám a nepotřebuji, ale nutno říct, že Vlekovlak sem tam dodal i něco navíc. Simon Pegg ukazuje svůj potenciál, který zůstává od dob seriálu neyužit. 5/5 ()

mcleod

Nikdy bych si nepomyslel, že je možné něco takového natočit. V určitém smyslu absurdity představeného humoru chápu srovnání s Monty Pythony, ale nutno dodat, že jde o vcelku odlišný styl, který jde v některých ohledech mnohem dál. Přesto obě série seriálu představují trochu odlišnou formu. První je výrazně střelenější, méně propracovaná, ale o to vtipnější, jako by to byly první dokonalé nesmysly, které autory napadaly. Příkladem může být kultovní mistrovství světa v zírání nebo můj nejoblíběnější skeč celého seiálu: https://youtu.be/wK0KL6PevxA Druhá série je už propracovanější, skeče mají jasnější strukturu a takový jakoby promyšlenější humor. Ani o jedné se však nedá říct, že by byla lepší nebo horší, každá je trochu jiná a obě jsou extrémně vtipné. ()

giovanni3

Vynikající britský seriál s fůrou humoru. Některé scény a díly byly slabší, ale převážně se člověk baví. Scény jako soutěž v zírání či bleskové šachy.. to snad nikdy nezapomenu. 4z5 ()

Masrii

Klasický suchý britský humor v podání Simona Pegga, Kevina Eldona a Marka Heapa, kteří se sešli opravdu výborně. Prvním šesti dílům nemám praticky co vytknout, obzvlášť 43. Mistrovství v zírání v našich pamětích jistě zůstane velmi dlouho. Druhá série ze začátku docela ztrácí smysl, když neznáme kontext té doby v Británii, nicméně poslední dva díly se opět vrátily na velmi vysokou úroveň. 85% jen kvůli slabším skečům v druhé sérii ()