Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 1
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

bassty_1_

Po shlédnutí všech zatím odvysílaných sérií (33) jsem si uvědomil, že neexistuje lepší reality show! Některé série jsem viděl dokonce 2x, protože jsem si už nepamatoval vítěze :-) ()

Vassa91

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

!Spoilery! ... aneb jak to všechno začalo. Myslím si, že každý, kdo chce nějakou sérii vůbec hodnotit by měl tohle vidět, v ideálním případě touto sérií začít v rámci sledování. Díky první sérii a tomu tlustýmu nahatýmu homosexuálovi jsem si tuhle show zamiloval. Tady to všechno začalo. Zasloužený vítěz, otec strategie v survivoru Richard, afektovaná histerka Sue... Prostě slušná sestava zaručující dobrou podívanou, od které se pak vlastně všechno odvíjí. Je sranda se na to podívat teď se znalostí všech dalších 33 kompletně odvysílaných sérií, protože člověk nestačí kroutit hlavou. ()

Bury

Kvalitu série vždy ovlivní hlavně lidé, kteří tam jsou. Ale už jenom koukat se, jak mamina z Long Islandu v ruce poprvé drží klacek, je pro mě fakt sranda. Ta ovšem přestává, když sérii vyhraje postava mě absolutně nesympatická. Ale to už je prostě kouzlo kdo přežije! ()

HAMLOCK

Je něco magického sledovat skupinku individuí (přeci jen kdo vstoupí do reality show je s ním na 80% něco v nepořádku) jak se nenávidí ,ale kvůli penězům spolu spolupracují. Něco jako zábavný a komornější saw ,kde si nikdo neřeže nohy. Prostě krásná sociální hra o kooperaci lidí v nepříjemných podmínkách. ()

Richard.Jezd

Tuhle reality show jsem sledoval již jako malý prcek, když ji zrovna dávaly na Prima Cool a hned jsem si ji zamiloval. Ale po nějaké době jsem ji opomenul a nesledoval jsem ji moc často až do doby koronáče kdy jsem ji jakoby znovu našel a zpátky jsem si ji zamiloval. Můžeme si namlouvat že v několika posledních sezónách je to už moc přeplácané různými "zlepšováky" typu: více tajných imunit, placení výhod tokeny a přidání třetího ostrova pro soutěžící vyřazené ze hry, ale pořád je finální produkt stejně dobrý, jako když jsem ho sledoval poprvé. Hold ,kdo umí, umí. 100% BTW1 - nejoblíbenější soutěžící - Parvati, Ozzy, Russel, Christian a JT. BTW2 - nejoblíbenější série - Austrálie, All Stars, Čína, Gabon, Cagayan, Cambodia - Second Chance, David vs. Goliath, Edge of Extinction a Winners at War. BTW3 - Hodnotím pořad jako takový ()

sarizq

Sledováno v originální verzi! "OUTWIT, OUTPLAY, OUTLAST". Přelstít, přehrát, přežít. Motto, které se může zdát jako klišé, ale lépe reality show Survivor popsat nelze. První pohnutkou bylo udělat sociální experiment - vybrat zástupce z každé společenské vrstvy a pozorovat jejich vývoj. Jsou daná pravidla vyřazování, sloučení kmene, odměny, jak hlasovat. ale vše ostatní zůstává na skupině lidí, kteří jsou vysazeni na pustém ostrově s jen pár věcmi. (Tvůrci pečlivě vybírají lokace, vždy respektují zemi, ve které natáčí) Je zajímavé pozorovat co jsou a nebo nejsou lidé schopni pro milion dolarů obětovat. Jsme svědky tenké hranice mezi společensky přijatelnou lží a naopak nechutnou zradou, vy jako divák si můžete subjektivně vybrat. Pravidla hry jsou do detailu promyšlené a nejpevnějším stožárem celých 40ti řad je Jeff Probst. Komentátor a později i producent, který má srdce na správném místě a výjímečně skvěle udržuje hru spravedlivou. Oldchool Survivor, podle - mě tak do 10. řady, je ikonický, ale místy zdlouhavý. První série může být občas nudná, ale je zajímavé jak se zde vytváří ikonická podoba dnešního survivora a to hlavně význam slova aliance. Novější série (10+) nabývají na spádu a já nedoporučuji vynechat jediný díl, protože by Vám mohl uniknout sebemenší detail a jste mimo hru. Je až pozoruhodné jak tvůrci zvládnou každou řadu (už 20 let!) udělat něčím zajímavou - jiné téma, jiný háček ve hře. Nejlepší řady jsou ty, kdy se vracejí hráči zpět a hrají proti sobě a nebo když hrají rodinní příslušníci. Moje nejoblíbenější reality show, která nemá konkurenci. Líbí se mi fakt, že miliony lidí v Americe usedá každý středeční večer spolu k televizi a společně sledují tuto jízdu. ()

Johny203

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Štart tejto televíznej legendy síce nepriniesol tie najatraktívnejšie súťaže, ale zato naplno obnažil charaktery ľudí a priniesol pohľad na vývojový oblúk medziľudských vzťahov od ich počiatku až po zánik. ()

vlasacek007

Posledních několik sérií jsem sice neviděl, každopádně toto je reality show světových rozměrů. Napětí po celou dobu soutěže, kde si každý najde svého oblíbeného soutěžícího, kterému fandí až do konce. Naopak každý si najde i svého záporáka, kterého bude až do konce show zaručeně nenávidět. Soutěžící vytvářející aliance, své taktiky, apod. nepřestanou bavit. Ostatně si dovolím půjčit názor jiného uživatele, protože to je více než dokonalý popis. Hraj a nebo budeš obehrán. Lépe se to říct nedá.Česká alternativa "Robinsonův ostrov", natož český Survivor, který bych označil za úplnou katastrofu, se originálu zdaleka nerovná.Ideální show na večer, k televizi, např. po práci k odpočinku. ()

Ivett.Motion

Tuhle reality show miluju. Téměř vždy přinese něco nového do každé série, takže ani po zhlédnutí x sérií se člověk nenudí. ()

StaryJano

Televize byla vyrobena pro to, aby člověk sledoval 16 nevinných američanů na pustém ostrově postupně přicházet o rozum. ()