Malý krámek hrůz

• Kanada

Komedie / Sci-Fi / Horor / Muzikál

USA, 1986, 90 min

• Houdini

Oscar 2 nominace: Vizuální efekty, Píseň - "Mean Green Mother from Outer Space"(26.3.2004)

Skvělá komedie/muzikál u které se budete bavit od začátku do konce. My máme Adélu, amíci mají Audrey II. Fantastické písničky Alana Menkena (jinak skladatele hudby k novějším Disneyovkám od Krásky a zvíře po Pocahontas), úžasný Steve Martin jako šílenéhý zubař, dobrý Rick Morranis a hlavně věčně glosující kytka, která má hlad a pořád vás bude otravovat svým "Feed me!".(28.4.2003)

Rocky Horror Picture Show, Noční můra před Vánocemi a Mallý krámek hrůz jsou nejlepší muzikály od dob Zpívání v dešti.(13.4.2003)

„This is between me and the vegetable.“ S vysokou pravděpodobností nejlepší adaptace divadelního muzikál, který byl adaptací kultovního béčkového filmu. A zcela určitě nejlepší film se zpívající masožravou kytkou. Ještě blíže než ke Cormanovu úletu má Ozův film k Rocky Horror Picture Show, jiné rockové šílenosti těžící z estetiky amerických sci-fi a katastrofických filmů z 50. let (Ashmanovým dalším inspiračním zdrojem byly očividně monstr horory a životní styl poválečné Ameriky). Narativ Malého krámku hrůz, mísící faustovský motiv s kritikou (maso)žravého kapitalismu (dovedenou do důsledků v režisérském sestřihu s hodně temným koncem), je ovšem mnohem konzistentnější a styl filmu promyšlenější v tom, jak zrazuje formální i tematické konvence hollywoodských muzikálů. Písně nepředstavují útěk do jiného světa (a pokud ano, jde o zpotvořenou variaci na „american way of life“ dle reklamního katalogu). Naopak ironicky pojmenovávají, čím a v čem hrdinové žijí. Mizanscéně vládne chudoba, ošklivost, špína. Není postavy, která by nebyla cvok, sadista, masochista, looser nebo všechno uvedené dohromady. Díky campovému přehrávání a veselým melodiím je ale tohle převrácení hodnot (potěcha z bolesti, smrt s úsměvem) úchylné milým, nikoli zvrhlým způsobem, takže se nám nakonec paradoxně dostává stejné divácké satisfakce jako z rozšafnějších muzikálů klasického střihu. Zásluhou upřímných textů, promyšleně komponovaných záběrů (bez přemíry střihů) a skvělé gradace scén ve filmu fungují i složitější emoce než smích a znechucení. Stejně jako RHPS, ani Ozův film nelze díky spoustě drobných vtípků vyčerpat napoprvé. Můžete si například všímat toho, jak mění barva šatů trojčlenného chóru, který doprovází vyprávění, v závislosti na atmosféře a obsahu scény (fialová pro smrt, zelená ke zdůraznění sci-fi prvků…). Nejpádnějším argumentem k opakovanému zhlédnutí pro mne každopádně zůstane životní kreace Steva Martina jako sadisty bez příčiny, zato s vrtačkou, motorkou a parodií Elvise na hlavě. 90%(28.5.2017)

• J*A*S*M

Možná je to geniální, každopádně v mém případě se to zcela minulo účinkem. Ha ha ha ...(6.10.2008)

Jako hororova komedie nadprumer, ale muzikalove vlozky vylozene rusi - aspon teda me.(3.8.2002)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $38,748,395Tržby Celosvetovo $39,100,000║ Tak toto ma moc chytilo, mix muzikálu a horroru tak to teda hej. Jednoduchý príbeh o mäsožravej rastlinke ubieha ako voda, popri tom dej spríjemnia aj malé výstupi známejších hercov, hlavná dvojica tiež nie je na zahodenie a celkovo sa to nesie v takom odľahčenom štýle aký mám rád. A poteší aj technické prevedenie filmu. /90%/(20.3.2009)

Výtečná horrorová komedie s několika muzikálovými čísly. A právě ty jsou kamenem úrazu. Zatímco půlka z nich je bezesporu geniální, tak ta druhá je naopak neskutečně trapná. Ovšem celkově je Malý krámek hrůz skrz na skrz prolezlý originalitou a především zábavou, která veškeré zápory spolehlivě přebíjí. Jsem zvědav na původní verzi.(23.7.2007)

Sweeney Todd meets Adéla ještě nevečeřela. Je to super pozitivní komediální muzikál a aby ne když se v něm sešla téměř kompletní elita komiků 80. let. Nejlepší byl klasicky John Candy a chyběl tam snad už jen Dan Aykroyd :)(26.12.2010)

• mandes

rozpočet : ? tžby americke : $38,748,395(15.12.2006)

Tohle je asi nejlepší komedie Franka Oze, parodující horrory a muzikály, což je zvláštní kombinace, ale s tímhle příběhem to kupodivu vychází. V rozsahem malé excentrické roli uvidíte Steva Martina jako sadistického zubaře a jeho píseň "I am your dentist" je opravdu skvělá, stejně jako scéna s masochistickým pacientem (Bill Murray). Ale, jak už bylo napsáno, skutečnou hvězdou tohoto filmu není Rick Moranis ani Ellen Greenová, ale masožravá rostlina Audrey II. 90 %(22.2.2003)

Jasne, je to hodne zabavnej hororovej muzikal s fakt hodne chytlavejma pisnickama, vtipnym pribehem a paradne zanimovanou kytkou, jenze tohle vsechno naprosto zastinil Steve Martin. Jeho sadistickej zubar vypadajici jak Elvis je super ultra giga mega hyper brutalni postava, v lepsi roli jsem ho nikdy nevidel, ten to tam rozjel takovym zpusobem, ze mi malem odlitly spodary. Navic mu na chvily perfektne sekunduje Murray. A i kdyz je celej film hodne fajn, pamatuju si z nej fakt hlavne toho neskutecne masakralniho Martina a pak taky trochu kytku no.(25.8.2009)

Stejně jako my máme Adélu, Američani mají zase svojí Audrey II. Remake Cormanovy klasiky vznikl jako ztřeštěný muzikál, v němž sice nechybí chytlavé melodie, ale na můj vkus tu těch písniček bylo už příliš - tipuju tak 70% stopáže. Každopádně Martina jako šílenýho zubaře a Murrayho jako ještě šílenějšího pacienta si budu pamatovat dlouho. Co je ale opravdu velká škoda, tak je škrtnutí alternativního závěru. V této původní verzi totiž "řízky" z Audrey vyrostou do obřích rozměrů, přičemž zničí New York a sežerou polovinu jeho obyvatel. Tahle scéna stála několik milionů a je vážně skvělá.(20.5.2016)

...já prostě taky miluju Audrey, jasné? :-)(19.2.2006)

Trojice mejch oblíbenců (Steve Martin, John Candy a Bill Murray) se sešla v jednom filmu a oni se tam skoro neukázali. Steve Martin má sice naprosto úžasnou, ale bohužel jen vedlejší roli, John Candy a Bill Murray tady dostali jenom štěky. Jinak originál z roku 1960 jsem viděl před několika lety a dal jsem mu 3 hvězdy a tenhle remake podle mě lepší neni. Takže taky 3 hvězdy. Buzikály holt nejsou můj šálek čaje. I když teda písnička "Dentist" byla fakt super.(18.11.2011)

Taková zábavná blbost, která toho s hororem nemá moc společnýho, ale za to o to víc dokáže perfektně pobavit a to co tam předváděl Steve Martin, to byla neuvěřitelná řežba, v lepší roli sem ho snad nikdy neviděl, řezal sem se od jeho příchodu až po jeho odchod a jemu ještě zdatně sekundoval Bill Murray, kterej se tam bohužel jenom mihnul, stejně jako Candy a Belushi, ale ty už nestojí moc za řeč. Krom toho písničky jsou docela chytlavý a spolu s vtipným dějem nenechávaj moc prostoru na nudu(12.9.2008)

K botanice nemám nijak vřelý vztah, takže mne snad nikdo nemůže podezírat z toho, že bych si vypěstoval zubatou kytku, krmil jí svou krví a ještě bych si s ní zpíval duety. Kdybych ji však vlastnil, tak nepochybuji o tom, že bych pro ni ve svém okolí nenašel dostatek krmiva v podobě nepřizpůsobivých občanů. Co se týká filmu, tak ten je chvílemi geniální, chvílemi trapný, chvílemi neodolatelně zábavný, chvílemi obyčejně nudný a ač skoro nikdy není průměrný, tak prostý aritmetický průměr mi neumožňuje udělit jiné než průměrné hodnocení.(2.10.2013)

Potřeboval bych tu postavy. Sympatické, nesympatické, ale nějak budované. Ty tu prostě chybí a lidi tu nejsou o nic menší rekvizity než ta umělohmotná kytka. Pak nemůže zaujmout příběh. (Viděn DC i normální konec.)(6.1.2015)

Vřele doporučuju originální konec (není součástí DVD), který není jen jinou variantou jedné scény, ale více jak 20 minut původního zakončení broadwayského muzikálu. Byla to verze upřednostňovaná tvůrci i režisérem, přetočená po silně odmítavých reakcích testovacího publika a posouvá film od komedie více k hororu. Nářky některých hodnotících nad tím, že v muzikálu se zpívá, mě celkem pobavily, muzikál skvěle těží ze své absurdní komičnosti a "Rocky Horror Picture Show" poráží alespoň o tři délky. A také to je snad jediný film, kde snesu Steva Martina.(29.7.2009)

Remake, který strčil do kapsy Cormanovu předlohu i s Jackem Nicholsonem.(2.2.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7