Mistr amatér (TV seriál)

Master of None

Komedie

USA, 2015–2017, 10 h 22 min (Minutáž: 22–58 min)

Aziz Ansari, Eric Wareheim, Noël Wells, Lena Waithe, H. Jon Benjamin, Kelvin Yu, Alessandra Mastronardi, Shoukath Ansari, Fatima Ansari, Bobby Cannavale, Todd Barry, Riccardo Scamarcio, Danielle Brooks, Ilfenesh Hadera, Claire Danes, Ravi Patel, Brett Azar, Samantha Cope, Lane Kwederis, Susan Blackwell, Mahadeo Shivraj, Ian Kahn, Adrienne Lovette, Charlie Romanelli, John Reynolds, Frank Harts, Grace Rex, Annie Chang, Kelly Aaron, Maria Dizzia, David Krumholtz, Alexia Rasmussen, Clare-Hope Ashitey, Matt Patresi, Paolo Sassanelli, Ciara Renée, Barak Hardley, Lauren A. Miller, Tiya Sircar, Di Quon, Zachary Spicer, John Legend, José Ramón Rosario, Souleymane Sy Savane, Breanne Racano, Andy Samberg, Cedric the Entertainer, Tama Filianga, Bill Nunn (a.z.), Suraj Partha, De'Adre Aziza, Cady Huffman, Nina Arianda, Father John Misty, Busta Rhymes, Stephen Wallem, Noah Emmerich, Colin Salmon, Doug Trapp, Lynn Shelton, Condola Rashad, Lynn Cohen, Doris McCarthy, Joseph Adams, Angela Bassett, Kym Whitley, Beck Bennett, Raven-Symoné, Asia Kate Dillon, Ryan Buggle, Eden Duncan-Smith, Cody Lindquist, Danielle Davenport, Leonard Ouzts, Aparna Nancherla, K.K. Glick, Katlyn Carlson, Jamar Greene, Gerrard Lobo, Michael Tow, Amy Chang, Mirirai Sithole, Mona Sishodia, Benjamin Thys, Tom Galantich, Brittini Schreiber, Shunori Ramanathan, Ito Aghayere, Devale Ellis, Swayam Bhatia, Ann Harada, Catrina Ganey

// 1. řada - Tohle je ten binge-watch, který jste hledali. První dvě epizody tomu lehce kolísá tempo a pořad/show se jakoby hledá, pak si to ale sedne, Aziz Ansari konečně začne hláškovat a rozjede se mix zápletek se situačními scénkami, které místy atmosférou připomínají 500 Dní se Summer a jindy zase ty lepší sketche od SNL. Je to zvláštní počin, nicméně hrozně upřímný, vtipný, milý a na tak krátkou stopáž (10x20) překvapivě filmově natočený. Feel-good seriál loňského roku, ke kterému se asi většina lidí dopracuje až letos. Nicméně odklad se silně nedoporučuje ;) 8/10 // 2. řada - Upgrade všeho, co bylo skvělé na první sérii. Plus ultra cute Alessandra Mastronardi, do které se zamilujete rychleji, než stihnete říct allora! 9/10(19.1.2016)

• geimz

Veľmi som sa snažil nájsť niečo na tomto seriáli, čo by opodstatnilo ten veľký ohlas, no po štyroch dieloch to musím vzdať. Master of None je nevtipný, ťažkopádny seriál, ktorý niektoré svoje témy zvláda, no väčšinou sú pomerne nedotiahnuté a neúderné. Naviac je plný strašných, ale naozaj strašných hercov. 50%(10.2.2016)

Aziz Ansari byl pro mě velkou neznámou,takže jsem úplně nevěděl co čekat...hodně mě tak překvapilo jak příjemnou a zábavnou podívanou Master Of None nabízí.Není to sitcomovsky vtipná podívaná,která by vyvolávala salvy smíchu,ale spíš taková ta konstantně příjemná věc,vyvolávající permanentní spokojený úsměv.Každý díl je trochu jiný,takže tu opravdu vtipné epizody střídají ty,který by chtěli vyvolat zamyšlení či nostalgii a velmi často k tomu využívají až Allenovskou poetiku.Trochu mi zprvu vadilo to jak se tady řeší rasová otázka,potažmo politická korektnost,ale nakonec jsem to vzal tak,že jde o běžnou součást života podobných lidí a musí se s ní potýkat aniž by chtěli...první série lepší - vtipnější,druhá naopak uhlazenější,elegantnější,na oko pohlednější...80%(13.3.2019)

Ansari z velké části upravuje materiál ze svých stand-upových vystoupení do formátu tv seriálu. Přičemž problém není jen v recyklaci materiálu, ale také v tom, že to, co dobře funguje jako vyprávěná historka, nefunguje vždy dobře jako hraná scéna. Na druhou stranu ale dokáže přijít s něčím novým a vybroušeným jako je 9. epizoda "Mornings", omezená jen na prostor jednoho bytu, která zhustí vývoj ústředního vztahu do 30 minut.(15.11.2015)

Seriál, v němž rasové, etnické nebo genderové předsudky nepředstavují ústřední téma, nýbrž přirozenou součást životů postav zastupujících různé minority. Master of None je primárně seriál o životě nerozhodných velkoměstských mileniálů, kteří před sebou mají příliš mnoho možností, jak si zpříjemnit život a úskalích moderního randění, teprve sekundárně svědectvím o životě lidí, kteří jinak zůstávají ignorováni nebo nepochopeni. Od svého protagonisty si drží větší odstup než seriály jako Girls nebo Louie a více zohledňuje společenských a kulturní kontext. Zároveň jde o seriál vyznačující se větší formální hravostí a vizuální elegancí, zvlášť ve druhé sérii. Velice velkorysý přístup k postavám si v rozbíhavější druhé desítce epizod si na druhou stranu vybírá daň v podobě ledabylé charakterizace Francesky, odpovídající archetypu manic pixie dream girl. Vinou toho nejsou moc přesvědčivé ani epizody založené výhradně na sbližování ústředního páru, např. ta předposlední, hodinová, která by zřejmě měla připomenout Antonioniho studie odcizení, ale oproti zbytku seriálu působí prázdně, falešně a křečovitě. Výhodou Master of None nicméně je, že každá z epizod zpracovává z různých názorových pozic určité téma a funguje jako samostatný krátký film. Jednotlivé díly jsou tak velmi různorodé a neustále něčím překvapují, byť ne vždy v pozitivním slova smyslu (více tady). 80%(23.7.2017)