Ian Fleming's Goldfinger

• Austrálie

007: Goldfinger

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1964, 110 min

Určitě ne nejlepší, ale určitě ne nejhorší bondovka. Čistý průměr co se týče 007, ale lepší nadprůměr normálních filmů.(10.7.2005)

Bezpochyby nejlepší bondovka. Svým příběhem, akcí a prostě vším ční nad ostatní. Sean Connery je nejlepší James Bond.(10.7.2005)

Toto je kus pravého filmařského, (bondovského), řemesla. Jak jinak, je to super! Tolik hezkých holek jsem zatím v žádný bondovce neviděl. A na ten cylindr, který přináší smrt, budu pamatovat hodně dlouho.(20.10.2007)

Teprve Goldfinger je bondovka ve své nejkrystaličtější podobě - ústřední píseň (tentokrát jedna z nejlepších!), krásné a spoře oděné ženy, spousta hejblátek a udělátek, výrazný padouch se zabijáckým sluhou, humor a nadhled. A samozřejmý Sean Connery, kterému se to nemusí líbit, ale který se pro roli agenta s povolením zabíjet prostě narodil.(16.3.2007)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Pro mne jedna z nejlepších bondovek, alespoň z těch prvních. Tentokrát je protřepán více Double O Seven než jeho protivník milovník zlata Goldfinger se svým svalnatým asijským strážcem. Klasikou tohoto dílu je jedna z Bond girls natřená zlatou barvou, auto Aston Martin upravené k všestrannému boji i památný golfový zápas, naopak ubylo akčních scén. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=94UpZMvUvEk(24.11.2013)

• - Leonardo DiCaprio ve filmu Chyť mě, když to dokážeš (2002) navštěvuje právě film Goldfinger. Postava agenta 007 se mu natolik zalíbí, že se začíná podobně oblékat a pořizuje si také stříbrný Aston Martin DB5. (Martin_Happy)

• - Budoucí producent bondovek Michael G. Wilson si zahrál jednoho z techniků na letišti v Kentucky. (džanik)

• - V knižní předloze nechce Goldfinger zlato zničit, ale pouze ukrást. (mahler)