"Očekáváte snad, že promluvím?" "Ne, pane Bonde, já očekávám, že zemřete!" Vzor pro všechny následující bondovky. Pryč jsou všechny vážnější podtóny, tady se jede na vlně naprosté nadsázky (přesvědčí vás o tom už úvodní scéna, kdy se Bond plovoucí k přístavišti maskuje za kachnu). Guy Hamilton měl zkrátka pocit, že obecenstvo se chce hlavně bavit, a tak špionážní příběh o pašování zlata a vloupání do Fort Knoxu obalil množstvím bláznivých postav a jejich serepetiček (po zlatu lačný tlusťoch Goldfinger, který je kromě německého přízvuku vybaven i zlatým koltem a svým korejským nohsledem, který má zase slabost pro vražedné klobouky). I ten Conneryho auťák se podobá spíš tajnému armádnímu pokusu - koho by napadlo dát vedle řidiče vystřelovací sedadlo? Za sebe můžu říct, že tohle je podoba, která agentu 007 nejvíce vyhovuje.(13.2.2011)

Bond, James Bond, neohrožený, nebojácný a stylový agent, jenž se dokáže v každé situaci zorientovat a poslat k ledu i ty nejhrozivější mafiány. První Bondovky představovaly jakýsi prenatální vývoj akčního žánru, Goldfinger zdařile kombinuje adrenalinové dobrodružství s napětím thrilleru a akcí, čistě pro příjemný vizuální zážitek. Samozřejmě dnes je seznatelné nevyhnutelné stárnutí, zejména, když se Goldfinger ve své době snažil působit co nejvíce hi-end (špionážní výbavička apod), ale stále je možno si jej skvěle užit. 8/10(29.5.2009)

Bond Day's den třetí. James tentokráte skříží kord s mocným Goldfingerem, prostředí není tak lákavé nebo exotické jako u prvních dvou, ale stále je na co se dívat:) "The man with the Midas touch". Kino Aero promítalo 30.5.2018 jednu z nejlepších Bondovek v rámci jejich cyklu Legendy v Aeru. Nemělo to nejmenší chybu, tohoto Bonda jsem dokonce i četl :)(10.1.2008)

Vsichni oddani fanousci necht mi prominou ale mne Goldfinger nijak zvlast neoslnil vsichni jsou hotovy z jedny hlasky ale ja bych vedel o lepsich a ten otravnej dedek Gert Frobe mne spis lezl krkem vsichni takzvani fanousci Bondovek o tomhle filmu mluvi v superlativech ale z myho pohledu jenom prumer a Nebojim se napsat ze s filmu z Connerym to je po Dr No 2 nejslabsi Bondgirl taky neni nic extra a tak nejlepsim hercem je asi Bondovo auto to je na svou dobu fakt mimoradny ale marna slava stejne jako nektery jiny Bondovky ze 60 let to proste pusobi trochu zastarale a srandovne zlate casy meli nastat az o par let pozdeji(28.2.2012)

Sean Connery je nejlepší Bond a to mi nikdo nevyvrátí, Pierce Brosnan sice taky neni špatnej, ale Connery byl prostě první a to už mu nikdo nevezme a ještě je parádně stylovej, jen hlášky má Brosnan lepší, ale to už je spíš věc scénáře než herce. Akorát se na první Bondovce už projevuje, že už je to přece jen 40 let starý, ale tady to ani nevadí, že ty vychytávky už jsou dost staromódní a že v dalších bondovkách je víc akce a lepší triky, tady to všechno nahrazuje výbornej příběh a absolutně dokonalej padouch Gert Fröbe, kterej fakt nemá chybu a myslim že je i nejlepší padouch ze všech bondovek, tohle je jedna z nej bondovek, možná úplně nejlepší(10.7.2005)

• - Ve scéně, kdy James Bond (Sean Connery) vyndává malou vysílačku ukrytou v holícím strojku, je možné vidět, že ve skutečnosti mu vysílačka vypadla z ruky. Při bližším pohledu je zřejmé, že by se do dutého držadla ani nevešla. (Chegi)

• - Ve filmu se ve Fort Knox nacházelo zlato v hodnotě 15 miliard dolarů. (džanik)

• - Goldfinger ("zlatý prst“) byla anglosaská peněžní jednotka. (mahler)