Přestože Bondovky nejsou v mých očích tím nejlepším, co špionážní, potažmo akční žánr nabízí či nabízel, tak se na ně vždycky rád podívám a ze zhruba patnáctky, kterou se mi povedlo vidět, je Goldfinger tím možná nejlepším. Connery byl v té nejlepší formě a popasoval se tehdy s nejďábelštějším záporákem, který si pro sebe dokonce po vzoru Dr. No ukradl název filmu. Nejlepším na něm je to, že i více než padesát let po svém vzniku by v dnešní konkurenci hravě obstál.(17.3.2007)

Téhle přelomové Bondovce jsem dlouho nemohl přijít na chuť, ale v kontextu všech zhlédnutých dílů jsem pochopil proč. Čím pro mě Bond také vždycky byl - nadsázka, Q hračičky, aj., slouží pouze jako doplněk, nikoli nedílná součást filmu. Naopak, spousta podstatných momentů se odehrává v obyčejných "lidských" rozhovorech a situacích jako ta na golfovém hřišti. I padouch je obyčejný zloděj, pro mě jedním z nejméně charizmatických z celé série a vše zachraňuje jeho příruční kloboučník. Jako Bondovka za 4****. Scénáristicky je to ovšem jeden z nejkompaktnějších a režisérsky jeden z nejvybroušenějších dílů, takže jako film s Jamesem Bondem jednoznačně vede.(17.2.2007)

Tak tohle je jedno z nejlepších špionážních dobrodružství, co kdy bylo natočeno. Goldfinger překonává všechny ostatní bondovky především skvělým scénářem (ještě by Ian Fleming:) ), svižnou režií, nápaditými postavami (Oddjobův klobouk bych taky chtěl, škoda že ho neprodávaj Vietnamci...) a skvělými hereckými výkony. Vrchol pak tvoří vynikající soundtrack a uchu lahodící ústřední melodie písně Goldfinger.(1.8.2007)

Ačkoliv se ve filmu jedná o samých zločiněch, působí snímek neuvěřitelně pohodovým dojmem - asi za to může to slunce, holky v bikinách a auta ;-) Nebudu do omrzení opakovat, že bondovky nejsou moje krevní skupina, ale tímhle jsem se nechal na bezmála dvě hodiny zabavit, co to nepřiznat, rád. Já nejsem z těch, kdo by měl více rád filmy špionážní než akční, právě proto si dovolím poznamenat, že větší svižnost by rozhodně prospěla. A jinak...nic jsem nečkal a nakonec...spokojenost. 70%.(1.2.2007)

Do you expect me to talk? No, Mr. Bond, I expect you to die. V celé Bondovské sérii je jen málo tak kultovních hlášek jako v Goldfingerovi. Nikde jinde nedostal skvostný Aston Martin DB 5 takový prostor a s titulní písní od Shirley Bassey může soupeřit snad jen Goldeneye Tiny Turner. Není divu, že Britové tvrdí, že Gert Fröbe je jediným Němcem, který kdy dobyl Británii. Naprostá klasika špionážních filmů, s charizmatickým Connerym ve vrcholné formě. Prostě to nejde jinak - *****.(20.1.2003)

• - Gert Fröbe měl vážné výhrady ohledně Goldfingerova užití nervového plynu vůči svým oponentům. Měl pocit, že ve spojení s ním, jakožto Němcem, by to v lidech mohlo evokovat metodu nacistických koncentračních táborů. (džanik)

• - Honor Blackman ukončila svoji roli Cathy Galeové v seriálu The Avengers (od r. 1961), aby mohla hrát v tomto filmu. Jeden díl "The Avengers" z roku 1965 odkazuje nepřímo na Bonda: John Steed obdrží vánoční pohlednici od Cathy odeslanou z Fort Knox. (džanik)

• - Leonardo DiCaprio ve filmu Chyť mě, když to dokážeš (2002) navštěvuje právě film Goldfinger. Postava agenta 007 se mu natolik zalíbí, že se začíná podobně oblékat a pořizuje si také stříbrný Aston Martin DB5. (Martin_Happy)