Ačkoliv se ve filmu jedná o samých zločiněch, působí snímek neuvěřitelně pohodovým dojmem - asi za to může to slunce, holky v bikinách a auta ;-) Nebudu do omrzení opakovat, že bondovky nejsou moje krevní skupina, ale tímhle jsem se nechal na bezmála dvě hodiny zabavit, co to nepřiznat, rád. Já nejsem z těch, kdo by měl více rád filmy špionážní než akční, právě proto si dovolím poznamenat, že větší svižnost by rozhodně prospěla. A jinak...nic jsem nečkal a nakonec...spokojenost. 70%.(1.2.2007)

CITÁT - Bond. James Bond........... Goldfinger patří právě mezi filmy o agentovi britské tajné služby, díky kterým získala série o Jamesu Bondovi nesmírnou diváckou popularitu. Scénář : Richard Maibaum a Paul Dehn. Kamera : Ted Moore. Hudba : John Barry - Ocenění 1965 - Grammy Awards - nominace (za nejlepší instrumentální soundtrack) ......Ve filmu zazní : Goldfinger - Shirley Bassey http://www.youtube.com/watch?v=fKZbqo7cIJw DIALOG - James Bond ( Sean Connery ) - Očekáváte, že promluvím, pane Goldfingere? Auric Goldfinger ( Gert Fröbe ) - Ne. Očekávám, že zemřete.(30.4.2011)

Ač památný film, Goldfinger a s ním vlastně celá bondovská série velmi okatě a někdy ve svůj neprospěch odráží to, jak se filmové trendy závratnou rychlostí mění a z dřívějších žánrových jistot se stávají snímky svádějící spíše k benevolentnímu nadhledu současného publika. Goldfinger je však zároveň celý tak prostoupen nejen dynamickým příběhem, kde není pod záplavou automobilových honiček, přestřelek a výstřihů hned několika sexy bondgirl žádný prostor pro režijní rutinu, ale také v sobě nese čerstvé kouzlo nedávno propuknuvšího žánrového odvětví a disponuje tolika skvělými a dosud neviděnými nápady, že se na něj nelze zlobit coby na dílo, které v některých absolutních zvratech podléhá svému stáří daleko znatelněji než kupříkladu kdejaká stejně stará konverzační dramata. Nostalgické a vtipné dílo, které si coby klasika všech špionážních klasik své vysoké hodnocení více než zaslouží, byť je občas až přespříliš "utržené ze řetězu".. :) 75%(7.9.2015)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Pro mne jedna z nejlepších bondovek, alespoň z těch prvních. Tentokrát je protřepán více Double O Seven než jeho protivník milovník zlata Goldfinger se svým svalnatým asijským strážcem. Klasikou tohoto dílu je jedna z Bond girls natřená zlatou barvou, auto Aston Martin upravené k všestrannému boji i památný golfový zápas, naopak ubylo akčních scén. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=94UpZMvUvEk(24.11.2013)

Bol som spokojný. Dobrého Bonda som bez väčšej námahy odlíšil od zlého Goldfingera, ktorého som si pamätal ešte ako vraha z filmu Stalo sa za bieleho dňa. Ľahko zapamätateľná pesnička navrch, tak čo by ešte niekto chcel? Vo vzduchu tak ostala visieť iba jedna nezodpovedaná otázka: Ako prepchali Goldfingera tým malým okienkom v lietadle?(23.9.2009)

• - Když Bond (Sean Connery) utíká z komplexu ve Švýcarsku, vystřelí katapultovacím sedadlem protivníka z vozu. Ten Bonda chvíli ohrožuje revolverem a v dalším záběru již má v ruce pistoli P 38. (JohnSmith)

• - Auric Goldfinger je prvním hlavním padouchem bondovské série, který nemá vazbu na kriminální organizaci SPECTRE (Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion). Ve videohře GoldenEye: Rogue Agent z roku 2004 však ano. (džanik)

• - Snímka obsahuje niekoľko záberov, ktoré boli pôvodne natočené pre film Srdečné pozdravy z Ruska (1963). (marciano)