Oproti From Russia with Love, které pokládají základ klasických špionážních filmů, Goldfinger pokládá základ Bondovek, jak je známe dnes. A má všecko, co je potřeba. Slizounskýho záporáka s drsným poskokem, pořádnou káru, pár vychytávek a hlavně jednoduše logickou záplatku. Když Bond, tak určitě tento.(4.5.2016)

Spousta kamarádů se mě už na Goldfingera ptala a já si říkal, jak je ten klub na Václaváku populární. Pak mi došlo, že asi spíš myslí ten film, tak jsem na něj teda kouknul a ona je to tam čoveče taky samá ženská, zrovna jako v tom klubu. James Bond je živoucím důkazem toho, že na velikosti nezáleží. Kdyby totiž jo, zbyl by číslu 007 jen Aston Martin pro pláč.(29.9.2017)

Šarmantný drsňák Sean Connery v neodmyslitelnej roli Jamesa Bonda obstojí nielen u divákov v 60.-tych rokoch.... A štvorhviezdne hodnotenie ani zďaleka nedávam z úcty k starším žánrom. Mňa to totiž až neskutočne bavilio. Užívala som si naháňačky, kolízie, šarm, noblesu a nepremožiteľnosť "Nulanulasedmičky" a víťazný záver!!!! Výborná bondovka...(21.9.2007)

Ve třetí bondovce už má agent 007 první vychytané autíčko a opět se vývoj superagenta o kousek posunul dále. Plusem je i charismatičtější a zajímavější hlavní padouch. Prostředí taková klasika, hlavně díky části v USA. Přesto farma se stájemi atd má své kouzlo. Švýcarská část příběhu je dobrá hlavně v tom, že v něm chvíli hraje dívka, která dokáže zaujmout. Na rozdíl od hlavní ženské postavy, která se vyskytuje ve zbytku filmu. Docela připitomělé byly výbuchy, kdy auto, ale i letadlo bouchlo dříve a nepochopitelně, bez jakéhokoliv vlivu, aniž by k tomu byl důvod. Čistě jen pro efekt, ale je to spíše úmyslná chyba a kazí mi to dojem. Bond tentokrát neměl moc možnost rozjet svou sukničkářskou kariéru, jelikož strávil dost času pod dohledem, což bylo vcelku fajn. Aspoň se musel snažit něco vymýšlet a být trochu aktivní. Korejec v podání Havajce je rozhodně asi nejvýraznější postavou celého filmu. Bez něj by to bylo mnohem horší, jeho postava bavila. Nejefektnější věc byla v počátku se zlatou ženou, to už do konce filmu tvůrci nepřekonali, ani se tomu nepřiblížili, což je škoda. Suma sumárum lepší než dvojka, ale jinak v plusech a mínusech na podobné úrovni jako jednička. Hudba tentokrát vcelku seděla. 7/10(15.7.2012)

3. bondovka - Vše co stovřilo Bonda nepřinesl Young, ale Hamilton. Skvělá píseň, nadsázka, Q a jeho sespetičky jako součást děje a arcilotři. Kupodivu se neobjevuje organizace SPECTRE, což je jen dobře. Auric Goldfinger je sólista a jeho dokonalý plán pochaválí i Bond. No a pak je tu němý Oddjob a jeho ostrý klobouk, který dá Jamesovi ještě co zabrat. Humorná scéna na golfovém hřišti, první použití laseru k nevědeckým účelům a samotné přepadení Fort Knoxu - to vše činí Zlatý prst nezapomenutelným filmem. Zamrzí jen padouchův konec. Nedůstojný, jářku nedůstojný. Ale za ostatní děkujeme Guyi. Škoda že se toho nedožil Ian. Určitě by umíral s lepším pocitem než které si odnesl z rozporuplných předcházejících dílů. A mimochodem. Song nazpívala Shirley Bassey. Snad nejnádhernější hlas, který v bondovkách zazněl. Poté se ještě vrátil v Diamantech a v Moonrakerovi.(26.7.2006)

• - Většina vylepšení, která do vozu zabudoval Q (Desmond Llewelyn), byla skutečná a doopravdy fungovala. (Martin_Happy)

• - Pro vybavení Aston Martin byla v plánu mezi jinými i termoska se zabudovaným ručním granátem. (džanik)

• - V Nemecku sa film premietal pod názvom Muž so zlatými prstami. (marciano)