Connery potvrzuje, že právě ON je Bond (i když Brosnan mu dýchá na záda), Lois Maxwellová potvrzuje, že právě ONA je Moneypenny (i když Samantha Bondová jí dýchá na záda). Navíc: hudba Johna Barryho (úžasná je instrumentální verze Goldfingerova motivu), Shirley Basseyová, sestry Mastersonovy, hlášky (hlavně ta "Do you expect me to talk...") a geniální úvod, v němž Connery vyleze z vody s maskovací kachničkou na hlavě (Austin Powers má co dohánět). Úžasné. Tenhle film by si zasloužil šestou hvězdičku, kdyby to šlo.(14.4.2004)

K tomuto filmu už bylo tolik řečeno, že není příliš co dodat. Příběhová linie mě příjemně překvapila svojí spletitostí, Connery šarmantně svádí jednu ženu za druhou, Fröbe je správný zloduch, film je prošpikován akcí a na konci nechybí ani pořádný souboj dobra se zlem. Tento snímek je zkrátka prototypem bondovky jako žánru. 8/10(30.5.2013)

"Očekáváte snad, že promluvím?" "Ne, pane Bonde, já očekávám, že zemřete!" Vzor pro všechny následující bondovky. Pryč jsou všechny vážnější podtóny, tady se jede na vlně naprosté nadsázky (přesvědčí vás o tom už úvodní scéna, kdy se Bond plovoucí k přístavišti maskuje za kachnu). Guy Hamilton měl zkrátka pocit, že obecenstvo se chce hlavně bavit, a tak špionážní příběh o pašování zlata a vloupání do Fort Knoxu obalil množstvím bláznivých postav a jejich serepetiček (po zlatu lačný tlusťoch Goldfinger, který je kromě německého přízvuku vybaven i zlatým koltem a svým korejským nohsledem, který má zase slabost pro vražedné klobouky). I ten Conneryho auťák se podobá spíš tajnému armádnímu pokusu - koho by napadlo dát vedle řidiče vystřelovací sedadlo? Za sebe můžu říct, že tohle je podoba, která agentu 007 nejvíce vyhovuje.(13.2.2011)

Rezavý Trautenberk se zálibou ve zlatě a ani jeho Oliver Hardy s asijskými rysy mě ze židle nezvedali, nicméně Aston Martin DB5, porce nadsázky a song Goldfinger od velšanky Shirley Bassey to za ně úspěšně vyžehlili. Hamilton posunul Bonda o poprsí Moneypenny blíže k žánru sci-fi (budoucí udělátka pana Q) a já jsem nucen konstatovat, ač se to může některým zdát jako rouhání, že seladon Connery, který stráví půlku filmu v zajetí a druhou v objetí, je pro mě tímto definitivně sesazen z trůnu nejlepšího agenta 007 jejího veličenstva. A jelikož Lazenby byl omyl, Daltona nebrat, Brosnan je Ir a Craig má tlusté nohy, sebral jsem mu pomyslné žezlo a předal ho sarkastické staré páce zvané Roger Moore..(11.8.2010)

Jedna z nejlepších, možná skutečně nejlepší bondovka. Charakter 007 se prohloubil o touhu po pomstě, ale především se na scéně předvedl geniální záporák se svým zlotřilým, avšak němým, zabijákem v cilindru. Navíc se nedá zapomenout na skvěle vybavený Aston Martin, jež obsahuje vše, co správný řidič potřebuje. :) Akorát Jamesova družka se mi tentokrát nelíbila.(31.12.2006)

• - Aby různí zlodějíčci nepokradli rekvizity zlatých cihel, hlídala kulisy Fort Knox stráž 24 hodin denně. (džanik)

• - Většina vylepšení, která do vozu zabudoval Q (Desmond Llewelyn), byla skutečná a doopravdy fungovala. (Martin_Happy)

• - Connery nosí ve filmu příčesky, má málo vlasů od dvaceti let. (M.B)