Do you expect me to talk? No, Mr. Bond, I expect you to die. V celé Bondovské sérii je jen málo tak kultovních hlášek jako v Goldfingerovi. Nikde jinde nedostal skvostný Aston Martin DB 5 takový prostor a s titulní písní od Shirley Bassey může soupeřit snad jen Goldeneye Tiny Turner. Není divu, že Britové tvrdí, že Gert Fröbe je jediným Němcem, který kdy dobyl Británii. Naprostá klasika špionážních filmů, s charizmatickým Connerym ve vrcholné formě. Prostě to nejde jinak - *****.(20.1.2003)

Asi nejlepší Bond. Goldfinger je správně oplzlý záporák a Oddjob správně parchantský poskok hlavního záporáka. Ten jeho vrhací klobouk jsem jako malý chtěl od maminky k Vánocům. No a scéna s Bondem připoutaným na stole a laserovým dělem? Napadá vás snad jiná scéna z nějaké bondovky, který by se hodil do síně filmové slávy víc než tahle?(8.5.2006)

V pořadí třetí bondovka po umírněných (a božských) Srdečných pozdravech z Ruska přitlačila na nadsázce a humoru, vše je více stylizované, brakové a když pominu závěr Dr. No, je právě Goldfinger tím filmem, který určil tu podobu bondovek, kterou vnímáme jako "klasickou". Tento díl se jako první může chlubit Aston Martinem, vynálezy od Q, výrazným arci-zloduchem s komiksově přestylizovaným pobočníkem (v tomto případě ďábelské alter-ego Pana Tau s proklatě nebezpečnou buřinkou), akce nešetří nápady, má spád a přes několik těch zrychlených záběrů, které působí trochu směšně, musím uznat, že je velmi dobře natočená...a rozhodně jí zde není málo. Více netřeba dodat, scénář je prostý hluchých míst, film má spád i v neakčních pasážích, a to hlavně díky Connerymu, humoru a dobře vykonstruovaným postavám a spolu s již zmíněnými Srdečnými pozdravy z Ruska považuji Goldfingera za nejpovedenější bondovku se Seanem Connerym v hlavní roli. 90%(15.4.2010)

007__č.3__Hlavní výhru bych viděl v obsazení Goldfingera (výborný švýcar Gert Frobe) a jeho poskoka Oddjoba v podání wrestlera Harolda Sakaty. Ten jeho zabijácký cylindr jen tak nezapomenu. Hlavní záporák, coby jeden ze členů zločinecké organizace SPECTRE, která bondovky provázela od Dr.No až po YOU ONLY LIVE TWICE, tu netouží ovládnout svět, ale díky geniálnímu plánu "jen" co nejvíc zbohatnout, čímž celý příběh nabývá uvěřitelnějšího rozměru. Některé scény sice už zestárly, ale jinak spokojenost. Ale jako "nejlepší bondovku" bych to rozhodně neviděl.(2.10.2005)

Sean Connery je nejlepší Bond a to mi nikdo nevyvrátí, Pierce Brosnan sice taky neni špatnej, ale Connery byl prostě první a to už mu nikdo nevezme a ještě je parádně stylovej, jen hlášky má Brosnan lepší, ale to už je spíš věc scénáře než herce. Akorát se na první Bondovce už projevuje, že už je to přece jen 40 let starý, ale tady to ani nevadí, že ty vychytávky už jsou dost staromódní a že v dalších bondovkách je víc akce a lepší triky, tady to všechno nahrazuje výbornej příběh a absolutně dokonalej padouch Gert Fröbe, kterej fakt nemá chybu a myslim že je i nejlepší padouch ze všech bondovek, tohle je jedna z nej bondovek, možná úplně nejlepší(10.7.2005)

• - Kulomety, které měl Bond (Sean Connery) namontované ve svém voze vycházely z kulometů Browning 1919. Technicky by se však do blatníků Aston Martina nevešly. (JohnSmith)

• - Stará žena z vrátnice při střelbě na Bondovo (Sean Connery) auto střílí ze samopalu MP40, který používala německá armáda za druhé světové války. (Lucas87)

• - Goldfinger ("zlatý prst“) byla anglosaská peněžní jednotka. (mahler)