Reklama

Reklama

Obsahy(1)

James Bond tráví dovolenou v Miami Beach, ale není mu dopřán příliš dlouhý odpočinek. M ho povolá do služby. Musí pozorovat obchodníka se zlatem Aurica Goldfingera, který shodou okolností právě tráví čas ve stejném hotelu jako James. James během chvíle zjistí, že Goldfinger podvádí při hraní karet. Jeho spolupracovnice Jill Mastersonová sleduje protihráčovy karty dalekohledem a Goldfingera informuje. Když to James zjistí, přinutí Goldfingera prohrát a sbližuje se s Jill. To se jí stává osudným. Goldfinger ji nechá zabít svým korejským sluhou Oddjobem. James ji najde celou natřenou zlatem a Jill se udusila. Když se James vrátí do Londýna, dozví se, že ceny zlata se mění, jsou různé i v různých částech světa a Goldfinger toho využívá tak, že zlato pašuje. Jen není jasné, jak a to je úkol pro Bonda. Dostává zapůjčenu jednu zlatou cihlu v hodnotě 5 tisíc liber ze zabaveného nacistického pokladu a tu použije jako lákadlo pro Goldfingera. Zahrají si o ni při golfu a Bond vyhraje, i když jeho metoda není úplně čistá. Pak tajně sleduje Godlfingerovy stopy až do Švýcarska, kde přistihne sestru Jill Mastersonové, Tilly, jak se neúspěšně pokouší zastřelit Godlfingera... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (542)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Do you expect me to talk? No, Mr. Bond, I expect you to die. V celé Bondovské sérii je jen málo tak kultovních hlášek jako v Goldfingerovi. Nikde jinde nedostal skvostný Aston Martin DB 5 takový prostor a s titulní písní od Shirley Bassey může soupeřit snad jen Goldeneye Tiny Turner. Není divu, že Britové tvrdí, že Gert Fröbe je jediným Němcem, který kdy dobyl Británii. Naprostá klasika špionážních filmů, s charizmatickým Connerym ve vrcholné formě. Prostě to nejde jinak - *****. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Richard Maibaum, Paul Dehn .. Absolutně nejlepší Bondovka. Vše je skvěle protřepané a nemíchané.. Co zde pro mě mělo chybu (i když celkově zanedbatelnou) je šťastný konec, ale pak už by to nebyl Bond. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

007__č.3__Hlavní výhru bych viděl v obsazení Goldfingera (výborný švýcar Gert Frobe) a jeho poskoka Oddjoba v podání wrestlera Harolda Sakaty. Ten jeho zabijácký cylindr jen tak nezapomenu. Hlavní záporák, coby jeden ze členů zločinecké organizace SPECTRE, která bondovky provázela od Dr.No až po YOU ONLY LIVE TWICE, tu netouží ovládnout svět, ale díky geniálnímu plánu "jen" co nejvíc zbohatnout, čímž celý příběh nabývá uvěřitelnějšího rozměru. Některé scény sice už zestárly, ale jinak spokojenost. Ale jako "nejlepší bondovku" bych to rozhodně neviděl. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv se ve filmu jedná o samých zločiněch, působí snímek neuvěřitelně pohodovým dojmem - asi za to může to slunce, holky v bikinách a auta ;-) Nebudu do omrzení opakovat, že bondovky nejsou moje krevní skupina, ale tímhle jsem se nechal na bezmála dvě hodiny zabavit, co to nepřiznat, rád. Já nejsem z těch, kdo by měl více rád filmy špionážní než akční, právě proto si dovolím poznamenat, že větší svižnost by rozhodně prospěla. A jinak...nic jsem nečkal a nakonec...spokojenost. 70%. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Do třetice všeho... nejlepšího. Nejbondovštější bondovka ze všech a vskutku gloriózní (a nepřekonaný) vstup Guye Hamiltona do série 007. Co je na téhle bondovce tak extrovního? Čistota stylu, vybroušený scénář, spojující všechny dosavadní atributy Flemmingova superagenta do chutné a vyvážené směsi humoru, akce, napětí a vizuální atraktivity. Sean Connery předvádí hotový koncert s dokonale vyladěnými instrumenty – šarmem, cynismem a tradiční ostrostí. Protihráč Auric Goldfinger (Gert Fröbe) je na první pohled ňouma, ale o to lepší je jeho "rozkvět" v jeden z největších kriminálních mozků všech dob... Oddjob? Nepřekonatelný padouch s nepřekonatelnou bouřkou na hlavě. Příběh sice není nijak osvětový, ale jak již bylo řečeno, je skvěle dotažený, rozvržený i natočený. Hamilton dodal zejména do akčních sekvencí mnohem více dynamiky než výtečný (a trochu ortodoxní) stylista Young a etabloval tak novou podobu Jamese Bonda, podobu, ze které vycházejí tvůrci dodnes. Nestárnoucí klasika! ___ Pár zajímavůstek: Gert Fröbe byl vybrán na základě role, ve které hrál pederasta. Neuměl ani slovo anglicky, ačkoli to bylo produkci slíbeno, tudíž během hraní drmolil neurčitým jazykem a byl později předabován. Interiér Fort Knox je čirou architektonickou fikcí, která vychází z Hamiltonovy představy "chrámu zlata". Exteriéry největší světové pokladnice byly nátáčeny v londýnský studiích Pinewood. ___ Bond song: "Goldfinger" (Shirley Bassey) ()

Galerie (327)

Zajímavosti (147)

  • Starostliví manažeři studia United Artists přemýšleli o změně jména Pussy Galore na Kitty Galore. (džanik)

Související novinky

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

Slavný James Bond zdá se našel nový domov. Společnost Amazon totiž čerstvě uzavřela dohodu se studiem MGM a celé si jej tak pořídila za 8,45 miliard dolarů. Rázem se tak knihovna streamovací služby…

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

19.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu…

Reklama

Reklama