Do you expect me to talk? No, Mr. Bond, I expect you to die. V celé Bondovské sérii je jen málo tak kultovních hlášek jako v Goldfingerovi. Nikde jinde nedostal skvostný Aston Martin DB 5 takový prostor a s titulní písní od Shirley Bassey může soupeřit snad jen Goldeneye Tiny Turner. Není divu, že Britové tvrdí, že Gert Fröbe je jediným Němcem, který kdy dobyl Británii. Naprostá klasika špionážních filmů, s charizmatickým Connerym ve vrcholné formě. Prostě to nejde jinak - *****.(20.1.2003)

"Očekáváte, že promluvím, pane Goldfingere?" - "Ne. Očekám, že zemřete." Charismatický Sean Connery jako agent 007 potřetí. Příběh je zlatý stejně jako Shirley Eaton, Goldfingera stvárňuje Gert Fröbe a tomu zlo čiší z očí. Drží to svižné tempo - mastí se tam karty, hraje se golf a popíjí s Pussy. Mimochodem i ta je fešná... Pussy v podání Honor Blackman. Nesmím zapomenout na dovádění s kloboučníkem, i to bylo bezva. "Kde máš toho lokaje?" - "Vyhodil pojistky." Hodnotím pozitivně moc mne to bavilo. - 99,9%.(30.10.2017)

(1001) -"Očekáváte, že promluvím?" -"Ne pane Bonde, já očekávám, že zemřete." Yeehaaa! Vydávám tento zvuk, protože nevím, jaký zvuk vydávají vzrušení Britové. Vlastně vím! Jolly good! Z dnešního hlediska je to trochu pomalé, ale když se dívám na ta dnešní hlediska, tak se něco pomalého víc než hodí. Na druhé straně to ale taky může být o alkoholikovi, co znásilňuje dívky na seně. Ach jo.(25.1.2015)

Bond Day's den třetí. James tentokráte skříží kord s mocným Goldfingerem, prostředí není tak lákavé nebo exotické jako u prvních dvou, ale stále je na co se dívat:) "The man with the Midas touch". Kino Aero promítalo 30.5.2018 jednu z nejlepších Bondovek v rámci jejich cyklu Legendy v Aeru. Nemělo to nejmenší chybu, tohoto Bonda jsem dokonce i četl :)(10.1.2008)

Goldfinger - díl, který musí vidět každý fanoušek Bonda. Je to pokračování, na které čeká každý představitel 007 jako na svůj nejlepší díl. Conneryho je zaručeně Goldfinger nejlepším filmem. Legendární "bondovka", ve které se vedle skvělé hudby představí i legendární bondovo auto Aston Martin DB5 a taky Conneryho důvtip i ušťěpačné poznámky. Pro mě je osobně Goldfinger nejlepší bondovka nejen Conneryho, ale také nejlepší ze starší generace. Film je úžasně dávkován a vy se nenudíte ani chvíli. Zápletka se tentokrát netočí kolem hledání vraha či zloducha, ale hlavní padouch je hned představen na začátku a to filmu výborně prospívá. Vtipný, akční a nejlepší Bond své doby. (90 procent)(4.11.2012)

• - Pro vybavení Aston Martin byla v plánu mezi jinými i termoska se zabudovaným ručním granátem. (džanik)

• - Vychytávka "kouřová clona", použita v lesní honičce, byla ve skutečnosti provedena tak, že malý rekvizitář, schovaný v kufru, otevřel kanistr s kouřem, který následně vycházel ven. (Azog)

• - Bondův Aston Martin DB5 mohl otáčecím mechanismem měnit „espézetky“, ve filmu byly použity tyto: 4711-EA-62 (Francie), LU 6789 (Švýcarsko) and BMT 216A (Spojené Království). (džanik)