Spousta kamarádů se mě už na Goldfingera ptala a já si říkal, jak je ten klub na Václaváku populární. Pak mi došlo, že asi spíš myslí ten film, tak jsem na něj teda kouknul a ona je to tam čoveče taky samá ženská, zrovna jako v tom klubu. James Bond je živoucím důkazem toho, že na velikosti nezáleží. Kdyby totiž jo, zbyl by číslu 007 jen Aston Martin pro pláč.(29.9.2017)

Do you expect me to talk? No, Mr. Bond, I expect you to die. V celé Bondovské sérii je jen málo tak kultovních hlášek jako v Goldfingerovi. Nikde jinde nedostal skvostný Aston Martin DB 5 takový prostor a s titulní písní od Shirley Bassey může soupeřit snad jen Goldeneye Tiny Turner. Není divu, že Britové tvrdí, že Gert Fröbe je jediným Němcem, který kdy dobyl Británii. Naprostá klasika špionážních filmů, s charizmatickým Connerym ve vrcholné formě. Prostě to nejde jinak - *****.(20.1.2003)

Třetí a co se týče pozdějšího vývoje série i nejzásadnější filmové dobroružství agenta 007. Všechny aspekty, které si dnes představíte pod pojmem bondovka ustanovil právě zde Guy Hamilton. Především hodil všechno dění do výrazné nadsázky a naprosto se odklonil od knižních předloh. A právě tím pro mě celou sérii zabil. Reálnější styl Srdečných pozdravů z Ruska mi byl podstatně sympatičtější. Co se musí pochválit je skvostný úvodní song. Charisma Conneryho či celková zábavnost jsou přítomny. Akorát holt po tomto snímku již Bond není jako předtím. Pro někoho je to jasná výhra, pro mě obrovské zklamání.(13.1.2008)

Vsichni oddani fanousci necht mi prominou ale mne Goldfinger nijak zvlast neoslnil vsichni jsou hotovy z jedny hlasky ale ja bych vedel o lepsich a ten otravnej dedek Gert Frobe mne spis lezl krkem vsichni takzvani fanousci Bondovek o tomhle filmu mluvi v superlativech ale z myho pohledu jenom prumer a Nebojim se napsat ze s filmu z Connerym to je po Dr No 2 nejslabsi Bondgirl taky neni nic extra a tak nejlepsim hercem je asi Bondovo auto to je na svou dobu fakt mimoradny ale marna slava stejne jako nektery jiny Bondovky ze 60 let to proste pusobi trochu zastarale a srandovne zlate casy meli nastat az o par let pozdeji(28.2.2012)

• gudaulin

Třikrát a dost. Oživil jsem si slogan nekompromisních ctitelů morálky, kteří po 3. trestném činu jsou ochotni poslat kapsáře na doživotí, a aplikoval ho na sérii klasických bondovek. Říkal jsem si, že jestli má u mě kterýkoliv ze starých bondovských titulů šanci na úspěch, bude to právě Goldfinger se skutečně charismatickým padouchem a literární předlohou, kterou jsem četl jako teenager, a tudíž bych k ní měl cítit aspoň částečnou nostalgii. Jenže ouha, definitivně jsem si ověřil, že pro mě fenomén bondovek začíná být aspoň částečně zajímavý až se Zlatým okem. Tohle je neatraktivní, zastaralé, s dávno prošlou záruční lhůtou, kupodivu ale stále se skvělou pověstí. Holt síla značky dělá hodně. Celkový dojem: 40 %.(3.12.2013)

• - Snímka obsahuje niekoľko záberov, ktoré boli pôvodne natočené pre film Srdečné pozdravy z Ruska (1963). (marciano)

• - Connery nosí ve filmu příčesky, má málo vlasů od dvaceti let. (M.B)

• - Výrobce hraček Corgi vyrobil pro prince Charlese, kterému v té době bylo 15-16 let, speciální miniaturu vozu Aston Martin DB5. Po uvedení filmu pak Corgi vyráběl tyto hračky dalších několik desetiletí. (džanik)