Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MontyBrogan
  ***

  V tejto slávnej časti sa Bondovi paradoxne moc nedarí. Nevedel si ustrážiť hneď dve ženy a dvakrát sa nechal zajať. Pričom jeden z útekov bol ako z materskej školy. Vyriešiť katastrofu mu pomáhali vlastne všetci ostatní. Ako úsmevný bonus sa dá potom chápať bitka s treťou blondínou v poradí, ktorá skončila tiež len remízou. A bozkom. Naivné aj na pomery nadsádzky. Aspoň, že rôznorodé prostredie malo svoje čaro.(22.2.2017)

 • Renton
  *****

  Scénář: Richard Maibaum, Paul Dehn .. Absolutně nejlepší Bondovka. Vše je skvěle protřepané a nemíchané.. Co zde pro mě mělo chybu (i když celkově zanedbatelnou) je šťastný konec, ale pak už by to nebyl Bond.(22.2.2005)

 • Psema
  *****

  Jedna z nejlepších, možná skutečně nejlepší bondovka. Charakter 007 se prohloubil o touhu po pomstě, ale především se na scéně předvedl geniální záporák se svým zlotřilým, avšak němým, zabijákem v cilindru. Navíc se nedá zapomenout na skvěle vybavený Aston Martin, jež obsahuje vše, co správný řidič potřebuje. :) Akorát Jamesova družka se mi tentokrát nelíbila.(31.12.2006)

 • Marigold
  *****

  Do třetice všeho... nejlepšího. Nejbondovštější bondovka ze všech a vskutku gloriózní (a nepřekonaný) vstup Guye Hamiltona do série 007. Co je na téhle bondovce tak extrovního? Čistota stylu, vybroušený scénář, spojující všechny dosavadní atributy Flemmingova superagenta do chutné a vyvážené směsi humoru, akce, napětí a vizuální atraktivity. Sean Connery předvádí hotový koncert s dokonale vyladěnými instrumenty – šarmem, cynismem a tradiční ostrostí. Protihráč Auric Goldfinger (Gert Fröbe) je na první pohled ňouma, ale o to lepší je jeho "rozkvět" v jeden z největších kriminálních mozků všech dob... Oddjob? Nepřekonatelný padouch s nepřekonatelnou bouřkou na hlavě. Příběh sice není nijak osvětový, ale jak již bylo řečeno, je skvěle dotažený, rozvržený i natočený. Hamilton dodal zejména do akčních sekvencí mnohem více dynamiky než výtečný (a trochu ortodoxní) stylista Young a etabloval tak novou podobu Jamese Bonda, podobu, ze které vycházejí tvůrci dodnes. Nestárnoucí klasika! ___ Pár zajímavůstek: Gert Fröbe byl vybrán na základě role, ve které hrál pederasta. Neuměl ani slovo anglicky, ačkoli to bylo produkci slíbeno, tudíž během hraní drmolil neurčitým jazykem a byl později předabován. Interiér Fort Knox je čirou architektonickou fikcí, která vychází z Hamiltonovy představy "chrámu zlata". Exteriéry největší světové pokladnice byly nátáčeny v londýnský studiích Pinewood. ___ Bond song: "Goldfinger" (Shirley Bassey)(5.11.2004)

 • lamps
  ****

  Ač památný film, Goldfinger a s ním vlastně celá bondovská série velmi okatě a někdy ve svůj neprospěch odráží to, jak se filmové trendy závratnou rychlostí mění a z dřívějších žánrových jistot se stávají snímky svádějící spíše k benevolentnímu nadhledu současného publika. Goldfinger je však zároveň celý tak prostoupen nejen dynamickým příběhem, kde není pod záplavou automobilových honiček, přestřelek a výstřihů hned několika sexy bondgirl žádný prostor pro režijní rutinu, ale také v sobě nese čerstvé kouzlo nedávno propuknuvšího žánrového odvětví a disponuje tolika skvělými a dosud neviděnými nápady, že se na něj nelze zlobit coby na dílo, které v některých absolutních zvratech podléhá svému stáří daleko znatelněji než kupříkladu kdejaká stejně stará konverzační dramata. Nostalgické a vtipné dílo, které si coby klasika všech špionážních klasik své vysoké hodnocení více než zaslouží, byť je občas až přespříliš "utržené ze řetězu".. :) 75%(7.9.2015)

 • - Podle knižní předlohy měl James Bond (Sean Connery) používat vůz Aston Martin DB3. Nakonec bylo při filmování rozhodnuto o použití novějšího modelu. (Martin_Happy)

 • - Ve filmu se ve Fort Knox nacházelo zlato v hodnotě 15 miliard dolarů. (džanik)

 • - Létající cirkus Pussy Galore byl ve filmu tvořen výhradně ženami. Ve skutečnosti létali muži s blonďatými parukami. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace