Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

Shallya

Podle mě je to fakt dobrý film, u kterého se člověk nenudí. ( až na nějaké vyjímky ). Angelina a Brad jsou v takovýchto akčních filmech úplně úžasní. ()

RaidingTombs

Libilo se mi to. Proste jo! Napad neni nijak famozni nebo oslnujici, uz tady byl tisickrat, ale tenhle film ma jakesi kouzlo. U americkych komedii je pro me temer neprekonatelny problem se smat, protoze mi proste vtipny neprijdou, ale tohle mi usmev na tvari udelalo. Alespon nejaky hlasky a par scen urcite. Opet excelovala Angelina Jolie zbouchnuta Pittem. Prave on mi v tomhle filmu dost prekazel. Byl jako pest na oko, ale tanecni scenu, kde si s Jolie vystrihli tango zvladl skvele. Pitt ubral tomuhle filmu jednu bezvyznamnou hvezdu. ()

trinan_kop odpad!

Ničota. Angelina Jolie je pre mňa osoba, ktorej sa nepodarila plastika a preto vyzerá tak ako vyzerá - telo super, vlasy super, a tvár?..... A film? Máme veriť, že americká vláda posiela agentov na obchodníkov zo zbraňami, ktorým lámu väzy? Blbosť, nulová reálnosť, nesympatickí herci, čo viac dodať. ()

complex

opäť americká strielačka, ktorých je už na svete habadej, a v skoro každej hrá hlavnú úlohu angelina jollie, už sa naozaj divím, že jej to nepríde smiešne, že má vlastne všetky filmy rovnaké, ale tak čo už, vkus ameriky je iný... ale spať k filmu, je to naozaj celkom bieda, príbeho nič, veľa chýb, málo humoru, zhrnutie, film, ktorý sa druhý krát samozrejme neoplatí pozerať... ()

chlievik odpad!

Totálna blbosť, len aby sa niečo dobre predávalo, komerčný (s)hit, len aby ľudia prišli do kín, keďže to zaručuje herecké obsadenie. Dvaja nájomní vrahovia sa stanú manželmi, otrepanejšie to už byť ani nemôže, no a začnú sa navzájom nenávidieť a chcieť jeden druhého zabiť. Sranda je, jak Brad Pitt vytušil, že ho chce stará zabiť, a tak vylial ten drink do kvetináča, tam som sa zasmial, lebo profík to vytuší, ale inak samé násilie, úplne že... nanič! Ale symbolicky bolo cítiť, že Jolie a Pitt sa v tomto filme do seba buchli, boli tam také symbolické narážky, nosil prsteň len doma, inak si ho vždy dal dole v aute, akoby to naznačovalo: "Jenny, je koniec.", a vidieť aj na reči ich tela, že to nebola len hraná láska ale skutočná,(ak sa vôbec ten manipulatívny shit, do ktorého sa nechal chytiť Pitt, dá vôbec volať láskou). Sadistická krava preberie milej a zlatej Anistonke manžela surovo a bezcitne, a my sa na to môžeme dívať ako to zvečnili v debilom a agresívnom filme. Mimochodom, psychologicky, Vaughn dočasne neskôr dejtoval Anistonovú, takže je jasné, že od neho si vyciciala nutné pikošky spoza opony filmovania, a potom ho nechala, on ju povinne utešil a rád pretiahol, a na pokoji sa súcitne nechal odpinkať - celkom logické :). Film slabý jak funebrácky čaj. Už aj žáner je akože: Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický - mohli ešte pripísať: horor, komédia, karate, vojnový, sci-fi, rodinný, bozaj mi riť. ()

kiwka147

Osobne nechápem, aký bol rozdiel keď Angelina Jolie hrala Laru Croft alebo Mrs.Smith - jej výkon nebol ničím novým v porovnaní s Tomb Riderom, o iných filmoch radšej nehovoriac. Veľmi priemerný až podpriemerný film, s plytkým scenárom. Pri scéne keď sa manželia Smithovci snažia navzájom zabiť radšej vypnite film alebo si to pretočte. Odo mňa dve hviezdičky, aj keď mám obidvoch hercov veľmi rada, ale toto bol fakt prepadák a pod chvíľou som kukala, kedy to už bude končiť. ()

dyjaska

Pro mě překvapivě nízké hodnocení. Přitom tady funguje vše, co od nenáročné akční komedie čekám: vtip, dynamika děje, jiskření mezi hlavními hrdiny, pohledově navíc velmi příjemnými. "Střílíš hůř, než vaříš" neboli pět hvězd, jedna navíc za výtečnou hudbu. ()

mine.slayer

Hodně dobře udělaná klasika servírovaná s Bradem Pittem a Angelinou Jolie, práce je holt práce ale bez lásky není pro co pracovat, no možná je to už 5.. 6 let no vlastně je to už 7 od premiéry ale klidně bych to do kina znovu uvedl protože v té době jsem film nestihl a po tom co jsem ho viděl doma toho teď lituji na entou. ()

boulala

Taková akční srágořina s primitivním scénářem, která nemá s realističností společného snad vůbec nic. Nicméně jednou se na to podívat dá a já se i docela bavil. - 60% ()

skepticka

Roztomilá americká blbôstka,a ja ju nezatracujem! Aj som sa trošičku zasmiala,ale hlavne to bola pastva pre oči,pretože na oboch hlavných hrdinov je radosť pozerať.Rozhodne to nie je žiadne veledielo,ale nenáročná oddychová záležitosť.No Bože veď si aj mozog musí niekedy odpočinúť.No nie? ()

Raggnar odpad!

Tohle mělo jako roztrhat svět tady ten idol pubertálních holek a ta žebrota z Dachau? Že se v americe nepřebíjí, že se střílí z brokovnice jednou rukou, že se řídí auto pozpátku, že za hrdinou bouchají mrakodrapy bych snesl, ale ne, že se celej film do sebe snaží trefit a pořád to nejde. Opět nový vynález američanů a jejich neuveřitelných netrefitelných kulek. OMG ()

endoskop

Filmu chýba určitý hlbší zmysel (čo môže mať na svedomí aj plochší scenár), aby to nebol len obyčajný akčný výplach. Ale ak prijmete tento fakt, budete sa dobre baviť, a to je pri filmoch tohto typu to najdôležitejšie. ()

R.E.M.

Jednoduchý příběh zabalený do staniolu jiskření mezi hlavními hrdiny s třásněmi vtipných manželských přestřelek, zábavných skutečných přestřelek... Nadsázka, fajn. A. J. už tolikrát byla kousek od svého něžného cíle - zlikvidovat manžela... nepodařilo se, co se dá dělat. I tak na tento odpočinkový film nezanevřu. :-) ()

lapatata

Pro tento snímek mám osobně, ani nevím proč, velkou slabost. A to ani jeden z hlavních hrdinů vyloženě nepatří mezi mé oblíbené herce. ()

Alekks80

Je to samozřejmě docela slušná vykrádačka všeho možnýho. Smíchy se u toho člověk nepotrhá, ani akce není strhující a nápady to zrovna nehýří. Ovšem mně to vůbec nevadilo. Angelině i Bradovi to spolu sluší, film odsejpá a nezabředává do patosu. Zkrátka a dobře je to zábava, která si na nic nehraje a nemá ani žádný ambice zapsat se do análů filmového průmyslu. Slušnejch 70%. ()

zeromen

Prvotřídní filmeček se špetkou humoru. Angelina vypadá božsky, to ještě nebyla tak vychrtlá (koncentrák hadra) a měla krásné prsa:-) No dobře i Brad vypadá jakž tak. ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)