Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

Tereza11

Bože ten scénář...otřesný....prefabrikát hollywoodu, nudný humor, místy až trapný...brad versus angelina taková gangesterská válka Roseových....ale nešáhá jí ani po kotníky... ()

Honey007

Překvapuje mě, že tahle akční oddychovka funguje i po několikátém shlédnutí. Jo, scénář není nic moc, ale je to vtipný a Brad s Angelinou fungují skvěle. ()

ricardo2803

Tenhle film mám moc rád. Je to pro mě trochu Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Moc nemusím A. Jolie, zato B. Pitt patří mezi moje oblíbence. Tudíž smíšené pocity z obsazení. Zápletka filmu je zajímavá, má to spád. A nejraději mám scénu, když se Jolie s Pittem řežou u nich v domě.To bych mohl vidět tisíckrát. :-) ()

MichalCZ30 odpad!

Válka Roseových pod taktovkou Q.Tarantina to Bohužel není, ikdyž závěrečná přestřelka jisté náznaky KillBilla měla. Narozdíl od své manželky, která při sledování promačkala display na telefonu při hraní Tetrisu, já jsem vydržel sledovat až do konce celý nedočkavý, až budu moci dát alespoň jednu hvězdičku. Rádoby sexuální závěr mě ale ani nerozesmál, ani nerozplakal. Možná je to tím, že již téměř 14 let nejsem MichalCZ30 a leze na mě stáří. Naštěstí ještě netrčím u Růžové zahrady a tak nechám zítra výběr na mé polovičce, abych si taky užil nějakou hru na svém mobilu. A kdo ví, třeba se nakonec sejdeme u žánru, kdy oba dáme filmu dohromady hvězdiček 10... ()

Jirkacek

Snímek Mr. & Mrs. Smith z roku 2005 jsem si koupil na DVD nedlouho po jeho natočení a důvodem mé investice byla jednoznačně Angelina Jolie v ženské hlavní roli. Jenže namísto toho, abych se na film vzápětí podíval, strčil jsem disk na více než 10 let do šuplíku. Teprve po tak dlouhé době jsme se doma dohodli, že se na tento částečně akční a částečně romantický snímek podíváme a tak se disk jednoho večera roztočil v našem blu-ray přehrávači. Na začátku jsme se seznámili s dvojicí manželů panem Smithem (Brad Pitt) a paní Smithovou (Angelina Jolie), kteří si po šesti letech svazku již neměli co říci a tak navštívili manželskou poradnu. V ní neviditelnému psychologovi začali vyprávět svůj životní příběh od seznámení do vlastní současnosti. Dozvěděli jsme se tak, že se poprvé potkali v Bogotě v hotelu, v němž policie hledala osamocené turisty, kteří by mohli být vrahy místního významného člověka. Oba policii tvrdili, že do Kolumbie přijeli spolu, i když se v hale hotelu potkali poprvé v životě a tak unikli ze spárů jihoamerické státní složky. Následovalo vášnivé seznamování a pak střih, když jsme se ocitli v New Yorku, kde oba žili spokojený život. Ubíhal den za dnem, ona oficiálně pracovala jako resuscitátorka počítačových systémů, on působil na oko ve stavební firmě, jenže ve skutečnosti oba z domova odcházeli kvůli zabíjení. Manželé byli totiž nájemnými vrahy, aniž by to o sobě věděli a navíc každý z nich pracoval pro jinou agenturu. Den plynul za dnem, po zabití se oba vždy vrátili domů a tvářili se, že se nic nestalo, jakoby přišli z běžné práce v kanceláři. Zlom nastal v okamžiku, když oba dostali za úkol zabít stejného člověka jménem Benjamin Danz (Adam Brody) a jejich firmy je poslaly na stejné místo v poušti u mexických hranic. Když oba zabijáci dorazili na místo vraždy, vzájemně si překáželi, takže jim oběť unikla, aniž by sami sebe poznali. Firmy jim tedy daly nový úkol - zabít toho, kdo jim akci pokazil. Netrvalo dlouho a oba zjistili, koho to vlastně mají odstranit, což je sice překvapilo, ale neodradilo do splnění úkolu. Po návratu z práce tedy v jejich domě a okolí začal krutý boj, plný střílení, humoru, akcí a sarkasmu. Nakonec si však oba manželé uvědomili, že jeden druhého nedokáže zabít, čímž jim vznikl velký problém. Pokud se vzájemné nezabijí, udělají to jejich firmy za ně a zemřou oba dva. Pomoci jim nemohl ani jejich přítel a Johnův kolega Eddie (Vince Vaughn), mimochodem tohoto herce jsem nikdy neměl v oblibě. A tak se manželé rozhodli, že se pokusí chytit svůj původní cíl, tedy Benjamina Danze, jenže když se jim to podařilo, dozvěděli se překvapivý fakt. Danz jim řekl, že on sám byl pouze volavkou a že je jejich agentury poslaly proti sobě záměrně po zjištění, že jsou manžely a nechtěly tudíž riskovat. Oba manželé se tedy museli vypořádat s mnoha jejich bývalými kolegy a cvičenými zabijáky. Byl jsem tedy zvědav, jak to celé dopadne, ale jinak mne celkem děj filmu nechával chladným. Rozpálil mne pouze občasný pohled na odhalené nohy Vazelíny Jolie, děj byl podle mne až příliš průměrný. Romantické dlouhé pasáže sem tam vystřídala akční scéna, při které nebyla nouze o střelbu či honičky v autech a tak to bylo pořád dokola. Tedy ne že bych se vyloženě nudil, ale žádná hitparáda televizní zábavy to tedy nebyla. Suma sumárum, snímek Mr. & Mrs. Smith ode mne získal tři manželské hvězdičky ***. () (méně) (více)

AnnaSophia

Neurazí, nenadchne. Brad Pitt hrál lépe a také v zajímavějších filmech, Angelinu Jolie příliš nemusím. Bavily mě prostřihy z manželské poradny. ()

Foltest

Film samozřejmě nemá nějak zásadně hluboký děj nebo skvělé zvraty, presto je Pan a paní Smithovy rozhodně snímek povedený. Je to především skvělá oddechovka s poměrně dobře odvedenými akčními scénami a kapkou humoru. Nejsilnější stránkou filmu jsou každopádně interakce mezi samotnou ústřední dvojicí, které jsou především v první půlce filmu vybroušené k až takřka dokonalosti. Namátkou bych rád zmínil perfektní poslední společnou večeři obou protagonistů nebo jejich pěstní souboj v domě s následným výbuchem vášně. ()

Sejkorka

Abych (pořád) nedával za Angelinu body navíc. Je to svižné a vtipné, ale v porovnání s podobnými filmy spíše průměrné. ()

iggy_pop

Jediné, čo tento film vyťahuje z vôd priemeru, je duo Pitt - Jolie a fungujúca chémia medzi nimi. Bez tejto dvojice by to bola len rýchlo zabudnutá špiónska jednohubka. ()

tXtX

Tak, už viem prečo som sa tomu vyhýbal celých 15 rokov.. Otravná blbosť s trápnou Jolie, ktorej “hranie” už fakt nemôžem ani cítiť. Prvý a posledný krát.. a to som ani nezvládol dopozerať. 30% ()

andy60

Při sledoání se mně vybavily Pravdivé lži a také Válka Roseových. Z každého si film něco vypůjčil a dopadlo to tak napůl. Občas probleskne příjemný černý humor, občas jsme svědky akční scény a občas je to o ničem. ()

tein

Otresna hovadina prakticky postavena jen na znamych tvarich. Prvni polovina filmu je ukrutna nuda, ve 3/4 se zacina pomalu rozjizdet a jedina posledni ctvrtina je docela akcni, a tedy se tam aspon neco trosku zajimaveho deje. Vtipneho mi na tom ovsem taky neprislo vubec nic. Oba hlavni hrdinove jsou zde tak neprijemni a otravni, ze by jim obema slusela kulka do hlavy, ale ani toho se bohuzel nedockame. Celkove protrpeno, a tak davam 20%, ikdyz vlastne ani nevim za co. ()

peproch

Především , zásadně a úplně naprosto je to legrace, založená především na šarmu těch dvou herců, tohoto páru. Hrajeme si tu s motivem partnerského tajemství. Je moje partnerka opravdu ta počítačová profesionálka, za kterou se vydává nebo je s ní něco jinak? Můj soused zabiják ze satelitního městečka taky původně vypadal jako spořádaný architekt. No a pak s ideou, jestli jsem kvůli prestiži svého profesionálního působení ochoten(a) zamordovat milovanou/milovaného. Fakt hezký. A to stačí. ()

gggggg

Bolo to vtipné, akcia ušla a Angelina bola sexy. Jediné čo sa dá vytknúť je neoriginalita. Bohužiaľ, v dnešnej dobe je to úplne bežné. Stokrát sa natáča to isté a stále iná verzia. Akurát som toho názoru, že oproti originálu je to zábavnejšie a profesionálnejšie natočené. ()

GrooteLulu

se mě zdá, že tenhle film stále drží jednu nejmenovanou televizní stanici na nohou. dávají ho v průměru snad dvakrát za měsíc jenom tam, nikde jinde... co se týče filmu, tak manželská komedie na způsob tehdejšího nového rozměru jak zabavit a pobavit diváka, stylově nesmyslná střílečka, jako pozdější Wanted a dramaticky zábava pro mladé páry, jako všechny filmy snad v té době.. skloubit Tomb Raidera a Dannyho parťáka ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)