No přátelé, první povídka přišla jako blesk z čistého nebe. Vůbec jsem nevěl co od tohoto seriálu mám čekat a byl jsem více než mile překvapen. Vyčůranost hlavního hrdiny, díky které dostal do kolen celé jedno malé městečké mě ještě dlouho zarážela, což rozhodně myslím v kladném slova smyslu. tahle epizoda je rozhodně nejpovedenější. Nebere si absolutně žádné servítky, je tvrdá a neúprosná, v některých momentech též dokonale doslovná. Kamera přesně ví kdy a co má zabírat, herci jsou absolutně přesvědčivý a vše funguje tak jak má. Ostatní díly bohužel za touto epizodou dost zaostávají. Příjemný je třeba ještě příběh jedné staré herečky a jejího přítele, zejména díky opět velmi dobrému hereckému obsazení, které by se mohlo stát synonymem k celé sérii. Všechny díly jsou velmi podstivě natočeny, modernizace příběhům jen prospěla a krásně dokazuje, že i starší díla jsou stále aktuální a mají současnému publiku co nabídnout. Rozhodně doporučuji všemi dvaceti.(15.8.2007)

Nádherné rozložení povídek od světoznámého autora G.Chauceryho. V každém příběhu se objevuje lidský hloupost, "vyčůranost" nebo boj o přátelství, které bylo rozděleno láskou. A snad ani jedna z těchto povídek nemá od obyčejného života moc daleko. Úžasné repliky a scény, při kterých se člověk musí smát (viz povídka první). Také i zde můžete uronit slzu (myslím, že povídek čtvrtá - dva chlápci ve vězení). Herecké výkony byly také velmi úžasné. Prostě parádní podívaná....Co víc říct?!(11.8.2007)

Nadčasové povídky G. Chaucera v moderním kabátě, což by nevadilo, ale něco tomu trošku chybí. Jinak výborné herecké výkony. Těžko říct, který příběh je lepší. Všechny jsou originální, něčím zaujmou, ale zároveň v člověku nic nezanechají a nevtáhnou do děje. 1.The Millers Tale - celkem vtipná povídka o již zde zmíněném podvodníkovi, kterému všichni všechno zbaští. 2.The Wife of Bath - úspěšná stárnoucí herečka, která nevzdává hledání lásky a jde i přes zajíčky. Příjemné pokoukání. 3.The Knights Tale - 2 kamarádi, které rozdělí láska, a to v neobvyklém prostředí věznice 4.The Sea Captains Tale - marnivá indická kráska, která řeší své dluhy nevěrou 5.The Pardoners Tale - Johny Lee Miller v nesympatické hl.roli v povídce o třech looserech, zlu a chamtivosti 6.The Man of Laws Tale - černošku z Nigérie pronásleduje trauma minulosti a zakrátko i přítomnosti. Předsudky a míšená láska ji připraví další životní rozčarování.(14.9.2011)

Směs příběhů zaměřených na mapování lidských vášní a takových vlastností, jako je odvaha, zbabělost, láska, nenávist, pokrytectví, lež a mnoho jiných, zkrátka seriál o lidské morálce. Kvalit Kieslowského Dekalogu sice zdaleka nedosahuje, ale stále stojí za vidění, i když kvalita jednotlivých dílů kolísá. V současné britské seriálové tvorbě jde o lehce nadprůměrné dílko. Celkový dojem: 60 %.(31.8.2009)

No řekl bych, že seriál trpí tradiční neduhem většiny povídkových seriálů/filmů a to značnou nevyrovnaností jednotlivých příběhů (ačkoliv u seriálů to většinou platí všebocn), ale na druhou stranu celkově jsme se dostatečně bavil. Jinak nejlepší povídky: Jednoznačně první, ale třetí nebo závěrečná taky nebyly špatný.(8.12.2008)