Zasněžená vesnice Mystery je možná ten největší americký zapadákov, ale vyznačuje se jednou zvláštností: muži jako by se tu rodili s bruslemi na nohou. Každý z nich je totiž posedlý hokejem. Takový je i místní šerif John Biebe (R. Crowe). Spolehlivý strážce zákona, milující manžel a otec tří skvělých kluků, ale jakmile se ocitne na ledě, jde všechno ostatní stranou. Místní ženy mají pro vášeň svých poloviček pochopení. Některá je tu a tam možná nevěrná, ale když jde o hokej, fandí vždy tomu svému. Největší a nejdůležitější událostí v Mystery je totiž každotýdenní sobotní utkání, ve kterém proti sobě hrají jen ti nejlepší. Jednoho dne ale přijde nabídka, aby si to mysterijští rozdali s profesionálním hokejovým týmem New York Rangers. Amatérští hokejisté teď mohou dokázat, že na to mají a že jejich silácké řeči nejsou jen plácáním do mrazivého větru. Otázkou však je, zda najdou odvahu... (oficiální text distributora)

Hepy13

Novozélanďan jak Brno, Russell Crowe "mydlí" na opačném konci světa s Američany hokej. No to jsem musel vidět. Hmm....několik dní po skončení filmu jsem si toho ale moc nepamatoval, akorát to že na konci hráli proti Rangers a že tam hrál Russell Crowe. Dal bych asi jen 2*, ale hokej mám rád, Russella taky, sportovní filmy taktéž, nakonec dávám tedy průměr. ()

Erik7595

Mystery, Alaska je ten typ film, ktorý rozhodne ničím obzvláštňujúcim nevyniká. Podobných filmov s podobnou tematikou tu už bolo mnoho. Napriek tomu dávam ale nadpriemerné hodnotenie, a to pretože z celého filmu sálala taká pohodová a priateľská atmosféra, pri ktorej sa počas natáčania filmu stretli herci a natáčanie si zrejme naplno užili. Ide o film, kde sa po prvý krát stretli herci Scott Grimes, Kevin Durand s Russellom Croweom, takže už len kvôli tomuto som chcel tento snímok vidieť. Dostal som celkom pohodový snímok, so skvelým Russellom a film som si užil. Nečakajte od filmu veľa, ide o priemerný snímok. Mne ale sadol presne do nálady, takže moje hodnotenie je pozitívnejšie. 7/10 ()

Luqi

Otázka znie: čo prinútilo R. Crowa, B. Raynoldsa, C. Meanlyho alebo dokonca M. Mayersa aby hrali v tomto filme? Nehovorím, že je to zle natočené, ale ten príbeh je tak čitateľný a jednoduchý, že divák rozmýšľa už len nad tým, či hokejový Rocky otočí zápas a porazí Apolla alebo Apollo udrží tesné vedenie a Rocky sa stane len morálnym víťazom. ()

jane1106

Unylá a nudná komedie (?!), kde se podstatně více než hokej řeší trapné milostné problémy obyvatelů aljašského městečka a permanentně kecá o sexu. No a pak se všichni usmíří, obejmou a dojdou k názoru, že vůbec nevadí, že NY Rangers neporazili, hlavně, když mají jeden druhého. Tuhle pitomost bohužel nezachránil ani Russell (i když mu beranice na hlavě opravdu sluší), za pozornost však stojí alespoň nádherná severská krajina a Burwellova hudba. ()

zdeny99

Prostý a zároveň skvělý příběh o malém městečku na Aljašce, které žije pouze hokejem na rybníce. Jsou jím tak posedlí, že si pozvou k exibičnímu zápasu NY Rangers. Ačkoliv je jasné, že nemají žádnou šanci, tak jdou do boje s kuráží. Možná i proto, že rybník bude jejich šestým hráčem. [5874. hodnocení, 181. komentář, 66%] ()

Olík

V zapadlém městečku Mystery znají jen sníh, mráz, led a hokej. Každotýdenní událostí jsou sobotní zápasy těch nejlepších vyvolených, o kterých sní každý místní kluk už od kolébky. Tak pomalu zasněženě plyne čas až do doby než se před místní hokejisty postaví skutečná výzva, utkání proti profesionálům z NY Rangers. Příjemně zasněžená sportovní záležitost pro celou rodinu Jaye Roache s partou známých herců v čele Russellem Crowem a specifickou atmosférou mrazivé Aljašky za zády. ()

Rathalos

Vyborna pohodova sportova komedia s Russellom Croweom,zaujimavy namet,prijemne prostredie,sympaticki herci a samozrejme dobra zabava...:-) ()

Artard

V prvom rade, veľmi divný názov na športovú komédiu. Inak to bol klasický športový film, veľa problémov, veľa motivačných reči, klasické trénovanie a zlepšovanie zo dňa na deň, ale to k tomu asi patrí, aj keď zo záverečného zápasu toho veľa vidno nebolo, samý prestrih, zoom na korčule. A to vyriešenie podvádzania, uf. Ale určite v pohode film, Russell je sexi, ako vždy. ()

nmafan odpad!

Řečeno hokejovou terminologií - tvůrcům tohoto filmu bych udělil pět minut plus do konce utkání za úmyslný faul na vkus a inteligenci diváka. ()

Pingu

Za první polovinu filmu by se dalo uvažovat o 3 hvězdičkách, bo obsazení i rozjezd celého příběhu je mírně nadprůměrem.... ALE !!! Ten závěr.... ten závěr posílá celej snímek do kopru a nelze je hodnotit nijak jinak než Odpad ! Nezlobte se na mně, ale tohle je vrchol z klišovatého klišé ten nejklišovatější !!! It´s a typical american shit !!!! ()

lxbch

Dobrý film, u kterého jsem se mnohokrát zasmál. Jako oddechovka skvělé, ale vytleskaný pozápasový závěr filmu u mě o dost srazil celkový zážitek. Holt americký závěr kanadského filmu. Škoda. ()

Jeand´Boa

Nestydím se za to, že mám rád filmy se sportovní tématikou - obzvláště ty o snu toho slabšího, jak se vytáhne a ukáže...a nestydím se ani za to, že mám rád filmy o maloměstech, kde se všichni znají a kde to na vás prostě dýchne (což není na Aljašce težké, když je váš dech v podobě obláčku v té zimě přímo vidět)...a nestydím se proto ani za to, že se mi tento snímek zamlouvá... ()

Jakubik

Jednou a dost. Není téměř o co stát. O hokeji se zde více mluví než se hraje (o bruslařských schopnostech hráčů se zde jen hovoří v komentářích ale na ledě to nějak vidět není), jako komedie to na mě taky moc nezapůsobilo takže další jen další lehce podprůměrná podívaná. ()

Luisis

Miluju hokej a upřímně obdivuji celý štáb za to jak muselobýt náročné natáčet v tak nehostinných podmínkách.Je to zapadákov, ale já tenhle film prostě miluji.Jednou až budu velkej tak se do "Mystery" zajedu podívat - 80% ()

Torgal

Príjemná, pohodová atmosféra amerického zapadákova, kde sa každý pozná s každým a v podstate všetci sú happy. To je to, čo sa tento film snaží servírovať a aj sa mu to darí. Obsah je inak dosť šedivý a nezáživný, bez poriadneho dejového oblúka (a keď už, tak sa dejú len čisto predvídateľné veci). Ale je zaujímavé vidieť Russela z obdobia pred Gladiátorom, bez neho by to bolo za menej. 5+/10 ()