Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiální text distributora)

bruceman7

Příběh hasiče. Až na to, že Amíci zřejmě schovávají ve svých barácích po sudu kerosínu, je to vynikající kus. 90% ()

KoRner

Hádam, že po tomto filme nábory na požiarníkov zívali prázdnotou. Pekný ľudský príbeh hraný predovšetkým na city. ()

Han22

Nádherný a velkolepě hrdinský film. Od Ohně tady žádný pořádný hasičský film nebyl a 49 okrsek mu nedělá vůbec ostudu. Joaquin Phoenix při velkolepé akci zachrání muže, ale pak se s ním propadne země a on uvízne. Zatímco se k němu snaží ostatní dostat, probíhá nám před očima jeho život. Nástup k hasičům, seznámení se ženou, chlastačky, kanadské žertíky na stanici, rodinné události i pár smutných chvil. A samozřejmě nejrůznější zásahy. Nic mi tu nechybělo, nic tu nepřebývalo - emoce, humor i skvěle natočené zásahy. Až na ten konec... ten si mohli tvůrci odpustit. JInak Phoenix slušnej, Travolta v roli kapitána skvělej a Jacinda Barrettová k sežrání. ()

Testament

Dobrý den, jmenuji se Jack Morrison a pracuji jako hasič. Zachraňuji lidi, miluji svou práci a nerad bych jen seděl někde v kanclu a datloval věci do počítače. Mám rodinu, kterou miluji nadevše. Je fakt, že má práce, v které se pohybují, ve většině z vás bude evokovat snímek "Oheň". Ovšem mé historky nejsou tak vzrušující a poutavé, jako v tomto filmu od Howarda (ne kačera, ale režiséra). Bohužel jsme se seznámili za nepříznívých okolností, protože právě teď jsem v domě, kde jsou všude okolo plameny a nemohu se dostat ven. Čekám na pomoc a vzpomínám- třeba jak jsem zachránil toho muže, co byl na baráku, jak jsem se k němu seslanil lanem. Nebo na rodinu. Halvně na rodinu-na seznámení s manželkou v obchodě, na naši svatbu a k tomu mi v uších zní silná (patetická) hudba. Jo, máme to těžký život. Snad to tu přežiju, abych viděl své blízké... Snad... ()

Nemik96

Filmů o hasičích jsem tady už pár měli a většinou byly zaměřené na to aby nám dokázaly že to jsou nehorázní frajeři (hlavně ti z USA) které nikdy nic nemůže položit. Okrsek 49 se naopak snaží ukázat co se jim honí hlavou, že to jsou taky jenom lidé, kteří mají emoce,rodiny a pochybnosti. Phoenix i Travolta zahráli na jedničku moc příjemný film. Uděluji 4****. ()

jirijost

Jsem dobrovolný hasič takže k hasičům a jejich práci mám blízko. Tenhle film moc dobře ukazuje jak skvělou a hlavně důležitou dělají práci, hlavně v našem státě bychom si jich měly více vážit. Joaquin Phoenix a John Travolta se do své postavy skvělé vžily a zahrály jí opravdu výborně, na film jsem se po jeho dokoukání o den později podíval znovu a hltal jsem ho úplně stejně jako napoprvé. Ještě musím nakonec pochválit excelentní hudbu hlavně závěrečná skladba Robbie Robertson - Shine Your Light která hrála u pohřbu byla výborná. William Ross - A Call To Courage ale neni ani o píď pozadu a obě dvě se řadí k těm nejlepším co jsem zatím ve filmech měl možnost slyšet...100% ()

velkyvezir

Po půl hodině dívání se na přerostlé puberťáky bavícími se infantilními vtípky a vzájemně se přesvědčujícími se o svém machoství mne to přestalo bavit a přepnul jsem kanál. Pevně věřím, že ve skutečnosti hasiči nejsou takoví dementi, protože od takových jako ve filmu bych pomoc nechtěl, jak bych se bál, že napáchají ještě více škody. ()

iXtr3m3

Presný protipól k perfektnému Backdraftu. V podstate je Ladder 49 oproti Backdraftu niečo také, ako Deep Impact oproti Armageddonu. Jedno robené na efekt, druhé zamerané na realitu. Samozrejme kvalitní herci tomu len a len pomohli, ako aj v prípade ostatných menovaných peciek. ()

Hopper

Ak mám porovnávať neporovnateľné a vychádzať len z premisy "film o ohni a s hasičmi", tak asi by som si druhý raz skôr pozrel a tešil sa na Backdraft. Jasné, ako som už povedal, oba filmy sú diametrálne odlišné aj žánrovo, ale napriek solídnemu Phoenixovi a Travoltovi, absentoval mi dej a objavovalo sa až príliš veľa chlapáctva a modelovo amerických správnych mužov. Taký náborový filmík, povedal by som. ()

ti88na

Filmov o hasičoch a z hasičského prostredia je ako šafránu a o to viac si ich cením. Väčšina z nich patrí vždy medzi nadpriemerné filmy a Posádka 49 nie je žiadnou výnimkou. Veľmi pekne spracovaná dráma, sledujúca jeden hasičský okrsok a jedného odvážneho hasiča v podaní Joaquina Phoenixa. U tohto herca sa neviem stále rozhodnúť, či mi je alebo nieje sympatický. Ani v tejto výhradne kladenej úlohe ma stále nepriklonil k žiadnej strane, ale herec je to kvalitný a film rozhodne svojim prejavom obohatil. Okrem toho, keby ma niekto mal vytiahnuť z horiaceho domu, bolo by my jedno ako vyzerá, hlavne nech má vo fľaši dosť kyslíka. John Travolta bol správny tatko - veliteľ, ktorý vie podporiť vtedy, keď sa zdá všetko stratené. Prekvapil ma veľmi pekný hudobný doprovod a úžasné, reálne spracovanie požiarnych zásahov. Tento film je skrátka dôkazom, že aj klasická dráma s jednoduchým dejom a ľudským "obyčajným" hrdinom dokáže chytiť za srdce. ()

Ještěřák

Překvapivě lepší, emociálně nadupanější a hlavně svižnější (uííí!) záležitost než TOWERING INFERNO se zajímavou rolí pro Johna Travoltu. ()

Hanes88

Hodně dobré drama. Před začátkem jsem se bál, že mě to bude nudit, ale zcela zbytečně. I když to bylo dost tvrdé, jaké to nicméně musí být pravděpodobně i ve skutečnosti, bylo to hodně povedené. A i když nemám moc rád Phoenixe, tak musím říct, že tady on i Travolta zahráli skvěle. 75%. ()

Dyas

Vynikající film o hasičích s dobře koukatelným příběhem. Já jsem si film už po prvním shlédnutí zamiloval. Joaquin Phoenix je skvělý herec, kterého jsem si po Znamení a tomhle filmu oblíbil. Travolta tu také hraje skvěle a role velitele hasičů mu hrozně sedí. ()

orkadimenza

Film originální svým tématem, jelikož o hasičích opravdu mnoho filmů natočeno není. Úskalí tu je ale hned několik. Především si nejsem jistý, jestli volba dvou prostřihujících dějových linií byla skutečně správná. Část pojednávající o Jackově životě funguje poměrně dobře. Od příběhu nelze očekávat žádné velké předvádění, po tuctovém naleznutí lásky se zde však vyskytuje zajímavá myšlenka "nelehkého žití rodiny hasiče", jenž by pro záchranu cizích lidí byl schopen obětovat vlastní život. Joaquin Phoenix zde navíc není tak slizký jako Johnny Cash v Walk the Line a na Jacindu Barrett je také příjemné pokoukání. Škoda, že druhá část nefunguje stejně dobře, kvůli ní si Okrsek čtvrtou hvězdu bohužel nezaslouží. Typickou Bayovskou režii s výbuchy častějšími než při Hledání min uzemní patetický závěr, který mě i při osobních krušných časech překvapivě nechal chladným. ()

Macik

Původně jsem na tenhle film ani jít nechtěl,ale po zhlédnutí ostatních filmů který byly v tu chvíli v nabídce jsem se pro něj nakonec s velkými rozpory rozhodl....Bylo to jako bych koupil zajíce v pytli poněvadž jsem opravdu nevěděl co od toho čekat...A výsledek??Bylo to naprosto bombastické..Nečekal jsem nic a přišel ke mě vážně kvalitní snímek s napětím, humorem a tragédií...Úplně mě vtáhnul do děje a do poslední chvíle jsem netušil jak to skončí.Proto když to dopadlo tak jak to dopadlo,nebyl jsem sám koho to v kině zasáhlo... P.S. myslím si,že si tenhle snímek zasloužil daleko větší propagaci než měl. Myslím tím v televizi.....Protože někdy i ty největší sračka filmy mají slušnou propagandu a tudíž aníž by si to zasloužily tak na ně chodí lidi.(viz. RE2) Tomuhle snímku bych přál aby na něj bylo vždycky vyprodáno.Upoutávky = návštěvnost = PRACHY!!!:-) 10.1.05 ()

Senfi

Nějak pořádně nevím kolik tomu ma dát...celej film jsem se tak trochu nudila...ale zase mě dostal ten konec při kterém jsem si docela dobře pobrečela...jsem docela navážkách kolik tomu dát...tak tři a půl..:-) ()

Jacek

Prý neokázale heroizující opus... úděsná ideologická záležitost, stvořená pro dobu, kdy se hoši vrací v pozinkových bednách z Iráku... (Jsou to hodní kluci a umírají tam za nás, a to proto, že nás mají tak rádi, mají si říkat Američané, když vidí jednoduchého, ale citlivéhohasiče, kterak i přes lásku ke své ženě jde nasazovat krčisko). Bolavé, velmi tendenční, místy směšné... ()

Tomyš

Je třeba tenhle film chápat jako poctu hasičům. Příběh je velmi šablonovitý a i jednoduchý, škoda, že zatajili rozmanitost hasičské práce, která nespočívá jen v hašení požárů. Nicméně scény s ohněm jsou velmi pěkně udělané a John Travolta je ve své roli, která mu brutálně sluší, absolutně perfektní a nepřehrává. Mám rád filmy o hasičích, líbí se mi Travolta v téhle roli, mám rád Phoenixe a přísahám, že jsem v kině slyšel pláč... ()

lili6

I přesto, že na konci jsem uronila slzu musím dát pouze za ***. Bylo to asi tím sentimentálním koncem.Od Travolty jsem taky čekala lepší výkon. ()