Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiální text distributora)

panMartin

Film, který má rozhodně co ukázat. Po lidské stránce, je nám příběh předkládán v dojemném duchu. Ukazuje nám člověka, který miluje svou práci hasiče a v kterém bojuje věrnost rodině s touhou zachraňovat lidské životy. Prolínání minulosti s přítomností filmu rozhodně svědčí, děj tak získává dramatičtější kouzlo a drží diváka v napětí. Travolta mile překvapil. Joaquin Phoenix předvádí taky dobrý výkon. Konec filmu vás určitě dojme a nechá přemýšlet,čím vším musí tito zachránci projít... ()

alchac

Již dlouho se mi nepovedlo narazit na film, který jsem i přes standardní stopáž zkoukával nadvakrát a i tak jsem u něj co deset minut usínal. A to mám dojem, že tohle mělo snad být i napínavé… ()

Decker

Senzace! Opravdu skvely film o hasicich a jejich kazdodenni praci, o jejich zivote i smrti, radosti i bolesti. Filmu dominuji skvele herecke vykony, vyborny scenar a nadherne zpracovane "ohnive" pasaze. Navic ma film velmi nehollywoodsky konec, zda li je to dobre ci spatne musite posoudit sami. ()

baruss

Po dlhom čase opäť film, ktorý ma prinútil vyroniť slzičku... Áno, Amerika potrebuje novodobých hrdinov ako soľ a v podstate požiarnik je najkrajšie a najhrdonskejšie zamestanie na svete... Škoda, že život požiarnika je vlastne nuda... na Slovensku býva 800 požiarov mesačne (priemerne), čo dáva zhruba takých 120 požiarov ročne na okres... ďaľšia vec, ktorú by som vytkol, je že oheň je v skutočnosti nuda... Na svete sú len 3 budovy, ktoré sa zrútili príčinou požiaru... všetky 3 zhodou okolností 11.09.2001 (WTF?!?).. V tomto filme sú požiare až príliš akčné... Ako by ich zakladal Michael Bay : )) ()

Mrkvič

Celkem pomalu plynoucí vyprávění o profesním a osobním životě jednoho hasiče. Chvilku sledujeme boj o jeho život, ale většinu času to, jak si v práci budoval pozici a získával zkušenosti. To druhé je ale tak ze dvou třetin celkem nudné a to, co se dozvídáme, nikam ve většině případů nevede. Většinu obsazených herců mám rád, ale tady nemají moc co hrát, jendou zařvou, jednou se tváří smutně, ale nic víc. Oheň (Backdraft) je pro mě úplně jinde a neubráínil jsem se častému srovnávání. Pro hasiče ale asi lepší tohle. ()

st.verka

Tento film je poctou všem, kteří tuto namáhavou a nebezpečnou práci dělají. Trochu nám to přiblíží situace, se kterými se musejí záchranáři i hasiči vypořádat, zvládat je a umět se v jediném okamžiku správně rozhodnout, protože na tom závisí život nejen jejich vlastní, ale i život kolegů a těch, kvůli kterým to vlastně všechno dělají a to jsme my. A jak těžké a složité je vyrovnávat se se ztrátami na životech přátel i zachraňovaných. Je dobře, že se takové filmy točí jako připomínka obětavé práce všech těch bezejmenných. ()

Karush

Žiadne prevratné dielo, ale svojou jednoduchosťou a ľudskosťou predsa len dokáže zapôsobiť. Požiarne akcie boli veľmi hodnoverné a dynamické, dokonca ani prelínanie sa s každodenným životom odľahčeným romantikou mi neprekážali. Čo však nebolo úplne v poriadku boli ohromné skoky v deji a ich nerozpracovanosť: príchod do posádky- uhasenie jedného požiaru, zoznámenie sa s budúcou manželkou- uhasenie požiaru, svadba- uhasenie požiaru, narodenie detí- uhasenie požiaru a ďalej pre viaceré dôvody ani nie je potrebné pokračovať. Podobné filmy: Oheň, Ohnivé peklo. ()

Lachtaan

Když chlapovi u filmu ukápne více než jen jedna slza, každý pozná, že už jde o výjimečné dílo. Většina filmových gurmánů by mě ukamenovala za to, s čím se hodlám svěřit v následující větě, pro mě ale bude Ladder 49 nejlepším výkonem pana Travolty. Vedle skvělého Phoenixe i snaživých méně známých tváří Burkeho a Chestnuta mi poukázali na jeden z nejhezčích filmových příběhů, který kdy vznikl. Skutečné hrdiny nemusíme hledat mezi těmi komiksovými, stačí se podívat do hasičských končin, tam ti opravdoví skutečně existují. REWATCHED 21.1.2018: Jak se obecně říká ‘Největší chybou těch nejlepších filmů je ta, že už je nikdy neuvidím poprvé’. Prvotní feelingy, kdy člověk ještě nepředvídal nadcházející scény, jsou už samozřejmě vytraceny, ale ta přenádherná hudba a přebornické výkony hlavních protagonistů mi i napodruhé, přesně po 11 měsících, potvrdily, že Okrsek 49 patří mezi TOP 10 mých nejoblíbenějších filmů. Pobrečel jsem si rád a s hrdostí. ()

danoo

Pozelal som Ladder 49 potom, ako som si prečítal pár týchto komentárov a preto som čakal niečo klišové, nezaujímavé a nudné. Dalo by sa povedať, že som bol sklamaný. Nič také sa nekonalo. Ak niekto považuje normálne scény zo života normálneho človeka za klišé tak prosím. Zdá sa mi, že v dnešnej dobe musia byť všetky filmy šokujúce a abnormálne aby zaujali. Som rád, že sa ešte nakrúcajú také normálne filmy pre normálnych ľudí (nechcem tým povedať že sa mi nepáči napr. Pedro Almodóvar, ale taký môj otec by asi jeho filmy nepozeral). ()

lennyd

Jack Morrison (Joaquin Phoenix) je hrdým členem baltimorského požárního sboru, a jedním z vůdčích osobností tohoto týmu. Ale při jedné akci se všechno pokazí, a on zůstává zasypaný pod hromadou sutí. Když se venku rozehrává boj o jeho záchranu, Jack má spoustu času na rekapitulaci svého života - strávil jej dostatečně obětavě? Dal své rodině, svým přátelům opravdu vše co mohl? ...Už když jsem Okrsek 49 viděl poprvé, spolehlivě zabrnkal na moji citlivou strunu. Jay Russell věděl naprosto přesně, co chce natočit - a přesně takto to udělal. Na jedné straně neuvěřitelně hodný požárník, milující otec - prostě ideální hrdina, na druhé straně nevybíravý živel. I herecké osazení se Russelovi povedlo naprosto brilantně - Joaquina Phoenixe můžu takřka v jakékoliv roli (resp. neznám film, kde by se mi nelíbil), i John Travolta se (jako na houpačce) chytil (i když jsem měl po jeho entrée trochu strach, co za pitomce to bude hrát). I přes svoji přeslazenost (i když, promiňte za spoiler, s hořkým koncem) se mi Okrsek 49 moc líbil, a kdykoliv si jej zopáknu... ()

venison

Zajímavá forma vyprávění, zajímavé obsazení (Phoenix, Travolta), zajímavý příběh o zajímavých hrdinech všedního dne.. Chvalozpěv hasičů, kteří zachraňují životy amerických občanů.. Hodně to hraje na city, jak už jsme si od USA filmů zvykli. Skvělá muzika (něco mezi hudbou z Titanicu a Armageddonu).. Já ten film zkrátka žeru :-) ()

neoBlast

Je to béčko, ale sakra, hasiči si respektu zaslouží více, než že jim někdo jednou za 10 let vzdá hold filmem. Slušně obsazený drobeček, z ne až tak obvyklého akčního prostředí... a také velmi patetický pomník. Na příjemné nedělní odpoledne na gauči to snačí, ne? 65 % ()

noriaki

Líbilo se mi, že si film vystačil s obyčejným příběhem bez záporáků i bez katastrofy. Práce hasičů je totiž tak nebezpečná a nepředvídatelná, že i běžná směna vydá na adrenalinové dobrodružství. Jack Russell nikdy nebyl dobrý režisér, ale když dostal do ruky slušný scénář a Joaquina Phoenixe s Johnem Travoltou, tak z toho vykřesal solidní film. Tím chci říct, že stejně jako o dekádu starší Oheň Johna Howarda, i Okrsek 49 táhnou především skvěle zahrané postavy a vztahy mezi nimi. Těhle chlapáckých dramat není nikdy dost. ()

Krysa SPK

Důstojná pocta opravdovým hrdinům. Přijemné herecké výkony Joaquina Phoenixe a Johna Travolty a překvapivě ne-hollywoodský konec. ()

Brandon

Okrsek 49 na mě působil až moc klišovitě. Znáte to, typická americká šťastná rodina, pořádající pikniky, chodící do kostela, otec hrdina hasič. Tím je nechci nijak shazovat, ale tenhle film je spíš pro američany. Hold, jiná mentalita.... ()