Epizody(2)

Prohrává válku o habsburské dědictví. Prohraná se ale zdá i bitva o osud jejího manželství s Františkem Štěpánem. Příběh jedné z nejvýznamnějších vladařek se dočkal svého pokračování... Bavoři míří na Vídeň, Prusové na Prahu a slíbená uherská pomoc nepřichází. Nejsou peníze, chybějí zbraně, z velké části vojáků jsou invalidé. V zemi vládne hladomor. Všechny dostupné prostředky selhávají, a tak Marie i František sáhnou ke krajním řešením. V druhé řadě minisérie se Marie Terezie naučí, jak zacházet s nabytou mocí, a zároveň velmi bolestivě pocítí dopady svého postavení na svůj osobní život. Podaří se jí sice zažehnat katastrofu hrozící od pruského krále Fridricha II., ale vyskytne se nová hrozba v podobě Francouzů a Bavorů, kteří obsadí Linec a dostanou se až do Prahy. Do Vídně se vrací Františkova matka, která se k Marii chová velmi přátelsky a s porozuměním, ale její skutečné úmysly jsou úplně jiné. Chce Marii ponížit a Františkovi zajistit vůdčí postavení v rodině i v říši, i kdyby to mělo znamenat porážku Habsburků. Slíbená pomoc z Uher nepřichází, a tak se zoufalá Marie, přes protesty svých nejbližších, spolehne na pomoc barona Trencka. Úspěšný obchodník František Štěpán nedokáže bezednou habsburskou pokladnu plnit legálními prostředky. Bez vědomí své ženy začne obchodovat s jejím úhlavním nepřítelem. Tyto události spustí manželskou krizi provázenou žárlivostí, nevěrami. Dokážou se manželé přenést přes selhání toho druhého? (Česká televize)

SuzieS odpad!

3, dil. 2 hvezdy: v pokracovani mi opravdu hodne vadila nova predstavitelka Marie Terezie. Bez šarmu, bez charizma. Hrát uměla asi tři různé obličeje, které vystřídala i během jedné minuty a pak se jelo nanovo. Děj zajímavý, ale dost se táhne. Hudba míň chytlavá, než v předešlých epizodách. 4.dil Ten scenar je priserny a z vic jak poloviny smysleny. ()

rigby

Asi mohu lehce zopakovat můj komentář k prvním dvěma dílům této série. Na představitele hlavních rolí jsem si zvykl, na Kotka jsem se dokonce i těšil, protože výrazně odlehčoval situaci. Tentokrát ale ustupuje do pozadí a na světla reflektorů se dostává samotná Marie Terezie. Objevily se výborné okamžiky, ale jinak čas ubíhal v celkem poklidné a hlavně srozumitelné podobě vladaření. Na odlehčení tu bylo několik situací, které ovšem nestavěly Marii do dobrého světla a hlavně podle dostupných zdrojů nejsou ani podepřeny historickými fakty. Nicméně věřím, že sledovanost zvýší. Ale jestli je to dobře, nemohu soudit. Ale jinak to nebyl takový průšvih a svoje kvality to mělo. Ale opět nemohu dát více než 2+ ()

Kozlowski8

Pokračování, líčící osudy jediné královny na českém trůnu a poměry na královském dvoře a v Evropě vůbec. Výměna herce v hlavní roli během série je dost ožehavá a rušivá záležitost. Pokud se ale tvůrci k tomuto kroku odhodlají, asi k němu mají vážný důvod. V tomto případě ale naštěstí došlo alespoň k posunu nahoru. Steffi Reinsperger se mi herecky zamlouvá mnohem víc než její předchůdkyně v roli královny. Myslím, že titulní postava je celkově lépe napsaná i přesvědčivěji zahraná. Taky Vojta Kotek dostává více prostoru a je výborný. Hezká podívaná. 75%. ()

Scaevola

Nudnější verze představuje to samé, navíc s ještě škrobenějšími pseudoromantickými zápletkami stylu švarného vojáčka v císařské posteli (ještě štěstí, že tvůrci zamlčeli, kterýže potomek má být oním levobočkem). Vše opět a překvapivě zachraňuje V. Kotek a jeho nadmíru sympatický František Štěpán, byť zednářská odbočka čouhá z celkové dramaturgie jako roubovaná větev. Navrh mi není jasné, kdo prosadil přeobsazení hlavní hrdinky, neboť daná volba mi nedává žádný smysl. ()

v.indruchova

Krásné dobové kulisy, oblečení, detaily. Musím vyzdvihnout ty nádherné šaty dam i pánů. Velký potlesk.  Škoda, že tak krásnou ženu panování změnilo o tolik kilo nahoru. Není se čemu divit. A taky jesstl itolik času byla těhotná. :) Přípomíná mi zpěvačku Adele z minulosti. Je to naše historie která je ztvárněná dle filmařů takže jsem se rozhodla bavit nikoliv rozpatlávat fakta. A když říkám naše tak se to týká více národů. Jsem ráda že toto vzniklo a za spolupráce několika zemí a národů. Měli bychom si uvědomit naši minulost poučit se z ní a taky být hrdí. ()

Igy007

Historický ani životopisný film to fakt není, to jako né ... ale moc se mi to líbí ... mám ráda kostýmní záležitosti ... A abych si to v očích ostatních uživatelů ještě více pohnojila : Vojta Lotrinský - výborná volba ... a věčně nalámaná královna Stivínová taky super ()

mire.k

Tak jak první díl pěkně odsejpal, tak toto je nuda. Lidi v kostýmech a kočárech konverzují chodí z místa na místo. Ač i šermovačka byla, ba i uťatá hlava, celkově je to nudnější než jednička. Jen se divím, že Mařku Terezku nechali zestárnout, ale všichni ostatní se zastavili čase. ()

DrifterSoul

Budou to zítra přesně dva roky, kdy jsem zde popsal pocity vyvolané shlédnutím prvních dvou dílů. A dnes, po další části mini série (3/ČT1 + 4/ORF Archiv) mohu jen stručně opakovat: kostýmy, výprava, hudba skvostné; dialogy (sice brutálně moderní) jsou vtipné, inteligentní, a co se týče politických praktik, (bohužel) velice nadčasové. A hlavně, je to dílo, které se díky mezinárodní spolupráci vymanilo z infantilní domácí provinčnosti, zformované Jiráskem, Haškem a především minulým režimem. Celý ten "příběh" se všemi jeho peripetiemi (ač jistě marketingově poupravený) je i naší (středoevropskou) historií, protože MT byla i panovnicí českou. A docela se těším na díly 5 + 6, na nichž se už začíná údajně pracovat. ()

De.lilah

Za me lepsi nez z roku 2017. Tahle panovnice je mi daleko sympatictejsi nez ta prvni. Kotek skvelej. Kdosi tu psal neco jako "To nemame jinou herecku nez Vlasakovou?" ja doplnuju "A Pauhofovou?" Este ze tam nehral Langmajer.. Ten je uz taky vazne vsude. 4 hvezdy, ja se bavila. ()

Camel91

Dokumentární seriál s pěknými kostýmy, celkem slušným hereckým obsazením, zajímavý český počin, docela jsem byl překvapen jak velkolepě to vypadá - ovšem když jsem se dočetl že byl seriál zrušen z nedostatku financí tak mě to nepřekvapilo. Seriál jsem uviděl náhodou a zalíbil se, co stihli natočit jsem dokoukal, jediný co mě sralo byla výměna původní herečky Marie Terezie z prvních dílů za tu novou - nutno uznat, že sice fyzicky víc podobnou podle všeho, ale je mi nesympatická. Jo vůbec bych se nebránil podobným dokumentárně laděných seriálů :D ()

Constanza

Včera viděno na ORF. Krásné kostýmy i lokace. Nová představitelka Marie Terezie mi přijde jako dobrá volba. Vytknula bych ovšem volbu Kryštofa Hádka v roli Ludvíka XV.. Ve Versailles se samozřejmě nenatáčelo, Hádek se vůbec nepodobá Ludvíku XV., který byl ve své době považován za nejkrásnějšího muže Francie a rovněž kostym, který byl použit pro Hádka by oblékl Ludvik XIV.. Tohle byl přešlap. Philipp Hochmair nám představuje dobrodruha barona Trencka. V Brně jsem viděla výstavu o Trenckovi na Špilberku. Fyzicky vypadal skutečný Trenck trochu jinak, nicméně si myslím, že dobrodružná a prchliva povaha Trencka byla Hochmaierem zahrána dobře. Celkově tvůrci nechtěli urcitě nějakou hlubokou sondu do historie a jak scénaristka psala, nikdo ani nepočítal, že by došlo k pokračování a některé události použila již v první sérii, nicméně v době, kdy někteří už ani neví, kdo byla Marie Terezie, urcitě minisérie zprostředkuje náhled do života panovnice. Škoda, že scénaristka nezakomponovala do seriálu i Fridricha Velikého, pruského krále, největšího rivala Marie Terezie. ()

funesfilm

Možno sa dá niekoľko vecí vytknúť, no musím priznať, že pokračovanie Márie Terézie ma sklamalo len hlavne v prvej časti tejto druhej etapy. Neskôr už to malo energiu, spád. Bodaj by bolo viac toho, čo zobrazuje históriu našich dejín. Nech už bola akákoľvek. ()

benden

Docela jsem byl zvědav na nové díly. Trochu jsem měl obavu, když panovnici nehraje stejná herečka, ale prostě i v životě nejen ve filmu se lidé i fyzicky mění, a tak i tato volba herečky se i zdá zdařilá, neb Steffi hraje Marii Terizii opravdu moc dobře.I tento díl se mi líbil a jsem zvědav na dnešní pokračování. ()