Maigret - Season 1 (2016) (série)

Maigret a případ mrtvého muže (S01E02)

(epizoda)
  • Česko Maigret a mrtvý muž (více)
TV spot

Komisař Maigret řeší případ tajemného mrtvého muže. Vyšetřování se protne se sérií brutálních loupežných vražd... Rowan Atkinson, který se celosvětově proslavil jako věčný popleta Mr. Bean, si pro změnu zahrál slavného detektivního vyšetřovatele inspektora Maigreta. V příběhu z Paříže 50. let vyšetřuje vraždu hazardního hráče napojeného na brutální gang z Československa.  Díky Rowanu Atkinsonovi v hlavní roli a řadě výtečných herců v rolích vedlejších je Maigret a případ mrtvého muže detektivkou, kterou musíte vidět. (TV Prima)

PauloZ

Maigret je takový menší Sherlock a Rowanovi seriózní roli bezproblému věřím. Jenže tomu chybí větší důraz na atmosféru, celé to prostě proběhne, bez chvilky opravdu pořádného napětí, které by divákem otřáslo. Byť je děj solidní a důstojně zapletený s pěknou kamerou, lokacemi a pěkným vyvrcholením, tak mě na tom všem asi nejvíc zaujali češi na straně zla. 3,5*. ()

Marsik

PRIMA HD - Jak jsem byl po prvním dílu hodně mile překvapen, že Rowan je skvělý i ve vážných rolích, tak zde už jsem to bral jako normálku. Nebudeme si nic nalhávat, nebýt jeho, rozhodně by to byla ryze průměrná detektivka, kde bylo všechno vyumělkované a předem jasné. Každopádně díky TV Prima za možnost shlédnout 2 krimi s Mr. Beanem během jednoho týdne, navíc s dabingem, kde pan Heřmánek byl hodně zajímavý. 70% (with J.) ()

MartinezZ

Podstatně zajímavější příběh a případ, než předchozí Maigretovo "Kladení pasti". Ačkoliv mi bylo trochu líto, že to byly ony případy z farem a tedy "jiné vyšetřování" tak upozaděny, asi bych rád viděl vyšetřování obého od obou inspektorů, jež by se právě následně propojilo. V každém případě potlesk pro Rowena. ()

Pierre

O ždibec slabší než první díl. Nějak mě iritovaly ty občasné honičky, které kazily to krasně pomalé tempo vyprávění. . Ale i tak se mi to hodně líbilo a musím pochválit výbornou syrovou atmostféru příběhu. Občas mi skutečně až šel mráz po zádech, tak hrozně se mi film dostal pod kůži. Což je u detektivky vždy plus. Případ mrtvého muže stejně jako jeho předchůdce má taky velmi dobrou hudbu, která dobře dokresluje celkovou působivost jednotlivých scén. A Atkinson zde byl opět zajímavý a výborný. Jeho Maigret je prostě trochu jiný než ten Gabinův. Ale není mi o nic míň sympatický. ()

petrsv

Skvěle natočeno, není moc co dodat. Snad jen tu zajímavost s Rusama v českém dabingu. Důvod je uveden v Zajímavostech, úsměvné na tom však je, že v originále není o Československu zmínka. Je tam jasně napsáno Češi nebo český (Tchèque, s tím, že Maria byla Slovenka). Což je ale ještě větší nesmysl, protože kromě jména postav, které české vůbec nejsou, to nesedí ani k naší "národní povaze". Tohle patří někam dál na východ. Proč to tak Simeon napsal, se už však nedozvíme. ()

fragre

Opravdu je jeden rád, když vidí filmového policistu, který není ani tvrďák v kožené bundě, ani geniální sociopat, ani jedinec s rozvrácenou rodinou, závislostí na alkoholu a balancující na hranici sebevraždy. Maigret zde působí uměřeně až měšťácky, ale má v sobě důstojnost a soucit. R. Atkinson se prostě nepoměřuje s J. Gabinem či B. Cremerem, svého Maigreta hraje prostě jinak, a to velmi dobře. Našinci nevadilo ani pomalejší tempo vyprávění, je to takové starosvětské a hodí se to k příběhu situovanému do 50. let. Ale když má jeden nějaké ty francouské filmy odehrávající se v Paříží 50. let nakoukané, dobře vidí, že ty exteriéry k Paříži prostě nesedí. To je jistá vada na kráse. ()

stration

Druhý a BOHUŽEL zatím poslední díl Maigreta v podání Rowana Atkinsona. Tento díl se mi líbil ještě víc než první. Za prvé jsem si asi zvyknul na Mr. Beana ve vážné roli a za druhé atmosféra tohoto dílu je téměř dokonalá. Ono, nejenom, že jsem si na Atkinsona zvyknul, on se mi v té roli líbí čím dál víc. Chtěl bych další díly, prosím. ()

rakovnik

Až na výjimky není zahraniční krimi mým šálkem kávy. Opakuji se, ale nebýt Rowana Atkinsona v hlavní roli, na tento film bych se nedíval. Byla by to pro mě nudná cizí kriminálka. Takto to pro mě byla nudná cizí kriminálka s Rowanem Atkinsonem. Proč tedy čtyři hvězdičky? Právě za herectví Rowana Atkinsona, pěknou výpravu a vůbec poctivou filmařinu a jednu navíc za závěrečné scény v Petit Albert. ()

Cheeter

Atkinsona znám hlavně ve spojení s komediální tvorbou, ale to, že dokáže takto skvěle zahrát detektiva jsem opravdu nečekal. Ačkoliv se jedná o televizní film, tak zpracování je skutečně skvělé. Paříž 50. let a její atmosféra je vážně krásná. Po rozuzlení začátku, tj. jakmile jsme se o mrtvém něco dozvěděli, případ nabral jasný směr. Čeština "Čechů" byla místy trochu lámaná, což mě mrzelo. A nechápu, proč je hráli Maďaři a ne Češi... ()

pakobylka

Vážně netuším, co se přihodilo v mezidobí ... potě, co Rowan Atkinson nadobro skoncoval s kladením pasti, ale ještě se nedobral k vyšetřování případu mrtvého muže. V každém případě se STAL komisařem Maigretem, uznávanou a podporovanou autoritou svých podřízených a milovaným a ctěným partnerem své ženy, což je posun zcela zásadního významu - vůbec jsem v něj nedoufala, ale převelice se mi zamlouvá ... 4,5* ()

carly

Toto sa mi páčilo viac. Malo to dobrú atmosféru. Zloduch bol strašidelný vo svojej bezohľadnosti. Pekne bol vykreslený aj vzťah Maigretovcov. len mohli nájsť českých a slovenských hercov,aby hrali české a slovenské postavy. Babene to celkom išlo, chlapci už boli horší. Až na toho tlmočníka. ()

vesper001

Ve většině Maigretových případů (a přiznejme si, ve většině detektivních případů) se vyskytuje nějaký mrtvý muž. Tedy až na případy, kdy se to mrtvá žena. Jenže tenhle mrtvý muž je ale výjimečný tím, že je Maigretův jaksi víc než jiné mrtvoly. Maigret si ho bere osobně a pachatelům není co závidět. Jako ve většině případů. Jenže tady víc. ()

filmmovier

I druhý případ Atkinsonova Maigreta byl vynikající podívanou. Geniální herectví Rowana Atkinsona opět nechává zapomenout na to, že kdy měl nějakou komediální minulost a je naprosto strhující a fascinující. I ostatní herci jsou samozřejmě perfektní. Stejně tak jako pomalé tempo vyprávění, výborný scénář, režie a kamera, perfektní atmosféra a skvěle zobrazená Paříž 50. let a hudba, která je o něco lepší, než v prvním filmu. První film byl sice o něco lepší, ale tohle je prostě tak nádherně britsky natočené (prostě je to perfektní), že bych ani na nižší hodnocení jít nemohl. Navíc se povedl i dabing, Karel Heřmánek na Rowana v téhle vážné, zadumané, civilně podané a prožité roli skvěle sedí. Doufám, že se tvůrci k Maigretovi ještě vrátí, protože by byla opravdu věčná škoda, kdyby zůstalo jenom u těchto dvou povedených filmů. Poctivé Simenonovské drama, které i tentokrát získalo tu nejlepší možnou péči. 90%. ()

chelseaman22

Standardní. Avšak pokud již dlouho čekáte na nějakou tu detektivku, která bude mít hlavu a patu, tak budete uspokojeni. Neskromná výprava a kostýmy vytváří půvabnou atmosféru Paříže 50. let, kdy ještě po ulicích nepobíhali shluky příznivců ISIS a před Vítězným obloukem se nepromenádoval hříšník Armstrong. 70% ()

Johnny.ARN

Škoda, že si to v dabingu všetko odsrali Rusi namiesto Čechoslovákov. Pokračovanie rovnako poctivé ako jednotka, mravenčia vyšetrovateľská práca, Bean aj emočný, rôzne nevypovedané vsuvky, na ktoré musel prísť divák sám. Chceme ďalšie diely. 3 z 5 ()

Mrkvič

Atkinson mi při druhém díle sedl jako introvertní vyšetřovatel ještě víc. Co bych Maigretovi opět vytkl, je málo vysvětlování, což by se i zde hodilo. Motivace některých postav nebo větší popis událostí. Místo toho se děj zaměřil hlavně na náhodné zjištění jednoho kavárníka. Co ale vyzdvihlo tento díl o úroveň výš, je závěrečné ohromně lidské shrnutí. Jsem rád, že jsem dal závěru druhou šanci (když jsem napoprvé před koncem usnul). ()

vyfuk

Nejde o nic průlomového, ale filmový průmysl se nám snaží ukázat dalšího v celku zajímavého detektiva, který je ztvárněn velice dobrým hercem. Zde je asi hlavně vidět, že Atkinson ve výsledku zvládne i víc než jen komedie a co víc, mistra Beana. Dokáže i opak a s ním i překvapit. Jak říkám, provedení nikterak úžasné, ale ve výsledku velice příjemné na prozkoumávání. ()