Rozbité zrcadlo

Rozbité zrkadlo

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1980, 105 min

• ilemas

Nádherně ztvárněné prostředí anglického venkova, to je vše co jsem si z této detektivky odnesl. Film, který se promítal v úvodu filmu na mě udělal větší dojem. Detektivka, jakožto ostatně všechny od Agathy Christie je to docela dobrá, ale oproti jejím skvělým dílům, patří mezi ty průměrnější. Raději dám přednost Herculu Poirotovi, slečnu Marplovou moc nemusím.(29.1.2012)

Po delší době jsem se s chutí podíval na příběh, který dobře znám. Malebný anglický venkov, na povrchu krásně upravený, až pohádkový, uvnitř však plný klepů a závisti... Úžasná hudba mi připomněla staré bondovky a hned jsem věděl, že stará dobrá Anglie neztratila nic ze svého poetického kouzla. A pak britský humor, který má snad ekvivalent jen v českém. Na vtipné postřehy Oscara Wildeho jsem si vzpomněl při průpovídkách typu: ,, Propadla zálibě v mužském údu." Jak skvostný eufemismus pro nevěstku! Souboj dvou stárnoucích hereček připomínal střety dračic, které zdaleka nejsou ve výslužbě. Herecké obsazení je vůbec skvostné, jen při čtení titulků jsem se musel ujistit, že v roli filmového herce se opravdu mihl P.Brosnan. Film o pomstě, která nemá hranice...(27.3.2011)

Miluji Agathu Christie, miluji detektivky z anglického venkova. Tady mi ale něco nesedělo - ten slavný anglický humor byl příliš prvoplánový, pocit anglického venkova byl neosobní. Ono když něco takového tvoří ne-angličan, není se čemu divit - jako by Vám o létání vyprávěl člověk, který nikdy neopustil zem. Navíc mi neseděla Angela Lansbury; slečnu Marplovou jsem si vždy představoval jako křehkou stařenku, ne jako tank.(5.4.2006)

Pre mna suverenne jedna z najlepsich detektivok, ake som vobec kedy videl. Inspektor vysetruje vrazdu, vsetko je poriadne zamotane, vidno, ze scenarista odviedol poriadny kus prace. Filmu vladne suverenne skvela pani Elizabeth Krajcirka /Kleopatra, Cat on a Hot tin Roof.../, ktora v pohode dokaze film utiahnut aj sama. Veru, damy a pani, tak megatalent sa skryval v pani Krajcirke. A ked sa k nej prida vyborna Kim Novak, par vysperkovanych dialogov a krasne prostredie interierov, kde sa odohrava pribeh, hned je postarane o kvalitnu podivanu : 100 %(10.9.2013)

Prvních 25 minut je to seznamování se s postavami, až poté se objeví první oběť. Synovec slečny Marplové se poté pustí do vyšetřování, ale případ nakonec vyřeší ona sama. Děj na můj vkus nějak pomalu plyne, ale špatný film to určitě není a takových 60% si jistě zaslouží. Myslím si totiž, že od Agathy Christie jsou i lepší detektivky.(13.3.2010)

• Kim Novak