Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

necisty

Paráda, mě se to moc líbilo. Asi bych reálně dal 4 hvězdy, ale přišlo mi to všechno tak hezky udělané, ani ke konci se nic nepokazilo, tak hlavně díky dokonalejšímu humoru než v předešlém díle dávám i tu pátou:). Kleopatra a všechny kolem ní jsou fakt kočky:). Přijde mi, že se tvůrci opravdu snaží napodobit originál a je super si teď na něj zavzpomínat se skutečnými herci, myslím, že tentokrát jsou ty vtípky takové dospělejší a že snad by se mi originál dnes ani tolik nelíbil. ... Jde to, jde to, Imotep:). ()

pufina

Hraný díl Asterix a Kleopatra horší než animovaný díl, ale Gérard Depardieu je stejně pořád výtečný :-) ()

emo

Fantasticky zábavný film! Jedna narážka strieda druhú, gag za gagom sa valí... Autorom zjavne nič nie je sväté, parodujú jeden film za druhým a darí sa im to skvele! ()

messiah

Jo, no...takže Depardieu se nám teď každý dva roky navleče do pruhatejch kalhot a vykoukne na nás z plátna v novém hraném Asterixovi. OK, dokud to bude někoho bavit...on totiž humor hranejch Asterixů se od humoru těch kreslenejch (a nejspíš zejména komixovejch) liší jakou si povrchností a jednoduchostí. Zatímco ten kreslenej humor nestárne, ten ve hraných filmech je jednoznačně konzumní a obávám se že za pár let po něm neštěkne ani pes (ani tak maličkej jako Idefix). Každopádně faktem zůstává že u téhle blbinky se při prvním shlédnutí "bavíte" až se za břicho popadáte. Je to střeštěná, zábavná a vtipná záležitost která paroduje i spoustu současných "vážných" filmů a nejen filmů. ()

mortak

Televizní estráda v nabubřelých kulisách a s několika digitálními triky. Do scénáře se hodilo všechno, co někde někoho napadlo a pak se to míchalo a míchalo, ale výsledek připomíná spíše polévku pro chudé. Tři hvezdičky dávám za kněze padoucha, protože při jeho nádherném "Camarades" jsem se rozesmál na celé kino, za smlouvání o délce pracovního týdne a za komplot stavitelů s Ceasarem o posunutí dodací lhůty. ()

WolfR

Druhý díl dobrodružství dvou Galů, Asterixe a Obelixe je odlišný od toho prvního v mnoha směrech, ale dosahuje stejných kvalit, tedy dobrý a vtipný film. Tentokrát se vše odehrává v Egyptě a točí se to kolem Kleopatry, Césara, neschopného architekta Numerobise a samozřejmě kolem Asterixe a Obelixe. Abyste si vychutnali druhý díl, nepotřebujete ani znalost prvního filmu. Film ubíhá ve svižném tempu a pořád se něco děje. A i když se ve filmu najde pár nelogičností a chyb, tak je tady dostatek vtipů, narážek a momentů, které to přebijí. Rozhodně vyvedené pokračovaní dvou galských bijců :-D. 3 hvězdy. ()

KajusaK

Nejlepší díl Asterixe, Numerobis mě vždy pobavil. Perfektní hlášky,scénky, Monica Bellucci alia Kleopatra byla perfektní. ()

AdaMM

no... já asterixe nijak neprožívám, ale tohle mi nepřipadalo jako film: možná by se to dalo nazvat sestřihem (občas vtipných) skečů. celkově velmi předvídatelné, špatně zahrané a hlavně dost hloupé. dobré pro mého desetiletého bratrance, jinak ruce pryč. ()

otík

Hraný Asterix 2. Místy hodně a zbytečně ukecaná mise, která ale je také hodně zábavná. Zcela jasné jsou zde odkazy na kupu slavných filmů (Star Wars, Matrix, westerny) včetně třeba filmové hudby. Spíše pro mladší diváky, kterým se to pro krásnou vizuálnost líbit musí. ()

Aquarius

Pri tomto filme som sa skoro zadusil od smiechu a hláška:"Imhotep, Imhotep" medzi mnou a bráchom doslova zľudovela. Takto vyzerá pravý punk! Pozn: THC autorov neznehodnocuje! ()

Baker

Po filmařské stránce jeden z nejhrších filmů všech dob. Ale po stránce zábavy...několikrát jsem smíchy spadl ze židle a párkrát si i málem načůral do kalhot. A nemusel jsem se za to stydět, všichni okolo na tom byli podobně... ()

Rockwood

Viděl jsem kreslenýho "asterix a kleopatra". Viděl sem i hraného "Asterix a Obelxi contra César". Docela mě tohle zklamalo. Už to nemělo to své pěkné kouzlo jako v prvním filmu a upřímě... kdybych se měl rozhodovat jestli zkouknu tohle a nebo toho kresleného, tak neváhám a dívám se na toho kresleného... ()

tom88

DVD som si kúpil, pretože po ako takej oddychovej jednotke som čakal zábavku aj od Misie Kleopatra, ale čoho som sa to dočkal? Dočkal som sa len nadmerne trápnej a len minimálne zábavnej zlátaniny, ktorá aj napriek tomu, že to je komédia úžasne nudila počas svojej prepísknutej stopáže. Jediné čo tu potešilo je herecké obsadenie, ktoré ale aj tak nič nehralo a vizuálno technická stránka, ktorá sa snažila šplhať na priemer. Táto trapasná tragédia mi práve znechutila si pozrieť tretie pokračovanie, tak dúfam že sa prekonám. 30% ()

bartias

Zpočátku to ještě nevypadá tak strašně. Jak se ale děj rozvíjí a divák začíná rozpoznávat, že všecko to legrační pitvoření je hodně přehnané a o nějaký děj vlastně ani moc nejde, obvyklé i mirně neobvyklé fórky se rychle přejí. Zajímavá zůstává už jen scéna, ve které římský důstojník vystupuje díky své helmě jako Darth Vader, a osoba Monicy Bellucci v roli Kleopatry. Té si ovšem skoro neužijem... ()

Nivenx

Ještě o něco méně zábavnější, a o to více uhozenější jak první díl. Úplně zbytečný film, Ze 104 minut jsem se 90 minut nudil. 30% ()

Radiq

O nic horší ani lepší, než předchozí hranej film. Pro děcka super, pro dědka super, pro mě tak pruměr, tak mě moc neser. Jo jediny, co mi tam moc nesedělo, bylo to kung-fu nebo co to bylo za bojovy uměni, jak se mlátili ti dva stavitelé. A Monica Bellucci je prostě kočka i jako egyptská kočka. Škoda, že herci v některých rolích byli změněni. Jo a trapnej fórek na Star Wars... No takže vlastně to bylo trochu horší, než předchozí hranej film... ()

URBAN

Toto pokračování je takové neutrální, podává vše v takových porcích aby jsme se nepřejedli a nepřidá nám ani o kousek navíc. Zkrátka neurazí a ani nenadchne. ( 14.9.14/MAC ) ()

Courtemanche

Pro mě jasně nejlepší Asterix. Já nemám rád komiksy, proto tady oceňuji že je to filmovější. Dobré a dokonale sladěné gagy, z herců perfektní Jamel Debbouze. 5/5 ()