poster

Bullittův případ

 • USA

  Bullitt

 • Slovensko

  Bullittov prípad

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1968, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Vy ste sa zbláznil! Pašovať mŕtvoly z nemocnice...“ Slávna automobilová naháňačka v strmých uliciach legendárneho amerického prímorského mesta San Francisco a okamih, v ktorom si dominantné modrooko Steve McQueen (SEDEM STATOČNÝCH) v umývadle umýva ruky od krvi, kým v izbe vedľa pôvabne spí Angličanka Jacqueline Bissetová (paródia CASINO ROYALE/1967), to sú dve scény, ktoré sú v súvislosti s drsnou kriminálkou BULLITOV PRÍPAD citované i po desiatkach rokoch; najmä naháňačku sa snažili s väčšími a menšími úspechmi dostatočne napodobniť tvorcovia takých filmov, ako sú FRANCÚZSKA SPOJKA, SKALA alebo RONIN. Samotná snímka má veľmi jednoduchú zápletku, ale solídny režisér Peter Yates (neskôr zaujal podmorskou HLBOČINOU či sci-fi/fantasy KRULLOM) sa snaží, aby sme si to nevšimli. Napriek tomu film nedokáže so stopercentným úspechom zamaskovať, že keby nemal charizmatického herca v titulnej úlohe (inak, v civile milovníka silných strojov), plus jednu kultovú akčnú scénu... stál by vôbec za pozretie?! Úprimne? 80% za zásluhy.(5.12.2004)

 • BoPo
  **

  Film o ktorom sa hovorí predovšetkým kvôli automobilovej naháňačke. Úprimne, mňa nejako neohúrila. Mňa skôr zaujalo pobehovanie medzi štartujúcimi lietadlami. Čo sa týka príbehu, tak na rok 1968 určite fajn, ale z dnešného pohľadu na úrovni epizódy priemerného krimi seriálu. Ešte v budúcnosti skúsim doplniť nejaké ďalšie chýbajúce kúsky do mozaiky s názvom Steve McQueen, ale Bullittův případ si svoju povesť rozhodne neobhájil.(7.3.2020)

 • Real Tom Hardy
  ****

  "DON'T BE NAIVE, LIEUTENANT. WE BOTH KNOW HOW CAREERS ARE MADE. INTEGRITY IS SOMETHING YOU SELL THE PUBLIC." ------------ Legendárny 1968 Ford Mustang GT, svetoznáme strmé ulice nádherného San Francisca, charizmatický hlavný hrdina, príťažlivá atmosféra 60. rokov a jedna slávna automobilová naháňačka, ktorá vytrela zrak celému Hollywoodu? Takto sa dáva dokopy klasika.(21.7.2018)

 • CaptainNor
  ****

  V době, kdy jsme Bullittův případ hltali, ještě nikdo neznal škatulku akční, ani krimi, byla to prostě detektivka, na svojí dobu vynikající. Přesto že je to film USA a odehrává se v San Franciscu, nikdy jsem se neubránil jisté podobnosti s francouzskými delonovkami. Hvězdné zastoupení tvoří 2/7 ze Sedmi statečných Steve McQueen a Robert Vaughn, ale nedá se říct, že by film stál jen na jejich výkonech. Stojí na propracovaném scénáři s třešničkou na dortu, která i po letech neztrácí nic ze své dokonalosti. Jistě, je to legendární honička v autech, přestože je sestříhaná (především v městě) dost průhledně a záběry několika kamer na křižovatce jsou použity vícekrát, než je zdrávo. Za velkou, ale opravdu velkou nostalgii dávám čtvrtou hvězdičku!(24.1.2009)

 • Radyo
  ****

  Skvělá dobrodružná kriminálka s nezapomenutelným Stevem McQueenem v hlavní roli poldy, jemuž zabili údajného klíčového svědka v mafiánském procesu. Samozřejmě, že nic není tak jednoznačné, jak to na první pohled vypadá a Bullit to sám brzy zjistí. Do dějin vstoupila také jeho honička s Fordem Mustangem po ulicích San Francisca, během níž asi 4x minul jistý stále stejně vypadající VW Brouk.(23.7.2002)

 • - Postava Bullitta je založena na opravdovém detektivovi ze sanfranciského oddělení vražd Davidu Toschim, jenž se později proslavil jako vyšetřovatel Zodiacových vražd. Steve McQueen od něj okopíroval slavné podpažní pouzdro na zbraň. Na tento fakt je odkaz i ve filmu Davida Finchera Zodiac, kde se říká: "Nosí zbraň úplně stejně jako Bullitt." "Ne, McQueen to má od Toschiho." (Javert)

 • - Keď Bullitt necháva auto na parkovisku pri benzínke, nemá vonkajšie spätné zrkadlá. Keď sa k nemu po krátkom čase vráti, tak má jedno na strane vodiča. (tiradentes)

 • - Ford Mustang GT ročník 1968, použitý při natáčení, se prodal 10. ledna 2020 na aukci v Kissimmee na Floridě za 3,4 milionu amerických dolarů (za 3,74 s aukční přirážkou), a stal se tak doposud nejdražším Fordem Mustangem vůbec. (J.F.B.)