poster

Bullittův případ

 • anglický

  Bullitt

 • slovenský

  Bullittov prípad

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1968, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  Stará klasika s mojim obľúbeným McQueenom. V dobe vzniku a ešte dlho po ňom uznávané krimi, s na tú dobu naozaj bravúrne zvládnutou automobilovou naháňačkou. Po druhom vzhliadnutí po rokoch musím uznať, že to čaro trošku vyprchalo a mnohé scény tento v podstate jednoduchý príbeh zbytočne naťahujú. Ale 100%-tný Steve McQueen zostal. Film 80%.(20.1.2010)

 • dopitak
  ****

  Zvláštní film, o kterém se dá říct, že pokud jde o filmařské prostředky, opravdu se toho režisér nebál... Honička v kopcích SF mi dala vzpomenout známým počítačovým hrám, které jako (skoro) jediné byly k v začátcích výpočetní techniky k sehnání snad na každé mašině. Jako krimi ale průměrné a ani o brok víc. Pozor na dabing, k sehnání jsou dva, vy rozhodně chtějte ten, ve kterém McQueena dabuje Eduard Cupák, a nikoliv Aleš Procházka. Už jenom kvůli těm dnes už archaickým dialogům a ojedinělým slovním obratům, které přesně pasují na filmy ze stejné doby, ale to dnešní překladatelé a režiséři (jedním slovem patlalové) nikdy nepochopí.(10.7.2012)

 • Ozo
  ****

  No tak, poručíku, nebuďte naivní. My oba dobře víme, jak se dělá kariéra. Celistvost je něco, co se dá prodat veřejnosti.“ „Prodávejte si co chcete, ale neprodávejte to dnes v noci.“ „Franku, všichni musíme dělat kompromisy.“ „Hovno! Vypadněte už sakra odsud. Hned!“ Perfektní film, kterému k dokonalosti chybí jen trochu svižnější tempo. Přesto mou pozornost získal dokonale a při mnoha scénách jsem napětím ani nedutal. Špička, na které se zub času rozhodně nepodepsal.(23.6.2012)

 • Mr.Hawkeye
  **

  Moc jsem se styděl, že jsem ten film zatím neviděl a ještě víc jsem se těšil, až zhlédnu. Následovalo ale těžké zklamání a ohromná nuda. Když mě opodál sedící žena s úsměvem naváděla "Nechceš se při tom filmu jít projít, ať se něco děje", chtěl jsem ji okřiknout, ale vyděsilo mě, že o tom skutečně přemýšlím. Možná to bylo náladou, ale film mě zcela minul. Takže dvě hvězdičky za podmračeného McQueena, ucházející automobilovou honičku (pardon, ale ani ta nedostála své pověsti) a taky za Jacqueline Bisset, škoda jen, že neměla moc co hrát...(26.2.2011)

 • liquido26
  ****

  Kdyby se děj Bullitta odehrával kdekoliv jinde než v San Franciscu, dostal by jenom 3*. Nicméně prosluněný Frisco se svými kopečky, zálivem a hezkýma barákama je tak parádní místo, že se mi srdce tetelilo kdykoliv se děj přemístil do exteriéru. Nahoru to táhne ještě ona kultovní honička natočená tak parádně, že jsem měl pocit, že sedím s McQueenem v autě. Vlastně mě přišlo líto, že trvala jen takovou krátkou chvilku. Kdyby se ději věnovalo jenom prvních a posledních deset minut a zbývajících 90 mezi tím se kluci honili v auťácích z kopečku na kopeček, tak neváhám a dávám plný počet.(27.12.2014)

 • - Automobilová honička, která se ve snímku odehrála, byla nejdelší honičkou ve filmové historii. (Ouwen)

 • - Časopisem Premiere byla legendární honička zvolena jako nejlepší automobilová honička všech dob. (HOODY)

 • - Ve scéně, kdy Frank Bullitt (Steve McQueen) stíhá svým Fordem Mustang vrahy, jedoucí v Dodge Chargeru, je možné si všimnout, že muž nabíjející brokovnici do této nabíjí prázdné brokové nábojnice, jelikož tyto nejsou na svém konci uzavřené. (JohnSmith)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace