Bullittův případ

• slovenský

Bullittov prípad

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1968, 113 min

Bullittov prípad by bol lepší film, keby ho nepozerám unavená o polnoci. Dokonca ani tá legendárna naháňačka ma nejak neuchvátila. K tomu pomalé tempo a očakávania, ktoré som vďaka vychvaľovaniu mala, boli nenaplnené. Kriminálky skrátka radšej čítam, než pozerám. [9. MFF Cinematik, Piešťany 2014](15.9.2014)

V době, kdy jsme Bullittův případ hltali, ještě nikdo neznal škatulku akční, ani krimi, byla to prostě detektivka, na svojí dobu vynikající. Přesto že je to film USA a odehrává se v San Franciscu, nikdy jsem se neubránil jisté podobnosti s francouzskými delonovkami. Hvězdné zastoupení tvoří 2/7 ze Sedmi statečných Steve McQueen a Robert Vaughn, ale nedá se říct, že by film stál jen na jejich výkonech. Stojí na propracovaném scénáři s třešničkou na dortu, která i po letech neztrácí nic ze své dokonalosti. Jistě, je to legendární honička v autech, přestože je sestříhaná (především v městě) dost průhledně a záběry několika kamer na křižovatce jsou použity vícekrát, než je zdrávo. Za velkou, ale opravdu velkou nostalgii dávám čtvrtou hvězdičku!(24.1.2009)

Prioritnou motiváciou pre vzhliadnutie Bullitta bola, že vraj (podľa viacerých filmových ankiet) najlepšia automobilová naháňačka všetkých dôb...Hmm, je to vec názoru, mne sa viac páčila napr. naháňačka vo French Connection. Každopádne tieto old-schoolové kriminálky mám veľmi rád, Bullitta považujem za veľmi dobrý priemer s charizmatickým hrdinom...Hlbšie a trvalejšie nadšenie film nezanechá, ale jednoznačne poteší.(22.2.2010)

Solidní krimi s nemluvným, zatvrzelým McQueenem disponujícím Mustangem, jehož zvuk motoru a skřípání pneumatik si užijeme během slavné honičky ulicemi San Franciska, a krásnou Jacqueline Bisset.(29.4.2015)

U tohoto filmu jsem měl chvílemi pocit, jakoby šlo snad i o dokument, ne o vymyšlený zahraný scénář, naprosto geniální pravdivá realita tehdejších Států... Výborně vypointováno, zahráno a stvořeno.(6.2.2007)

• - Automobilová honička, která se ve snímku odehrála, byla nejdelší honičkou ve filmové historii. (Ouwen)

• - Joanna Cassidy v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Při automobilové honičce řídí  Frank Bullitt (Steve McQueen) auto Ford Mustang 390 G.T. a jeho protivník  Phil (Bill Hickman) Dodge Charger 440. (lofa)