Reklama

Reklama

Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (376)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Skvělá kriminálka, kterou mám rád pro její "tichost". Neznám jiný tak tichý mainstreamový film. Jsou tu celé bloky ticha i ve scénách, kdy křehká dívka kouká na brutálně zavražděnou mrtvolu. Neuslyšíte tradiční slova "To bys neměla vidět!" či tak něco. A tak je to tady se vším, od honiček, problémy s nadřízenými, romanci, prostě vše v atmosféře ticha a když už, tak aspoň bez zbytečných keců. K tomu tradičně výborný McQueen a zajímavá jakkoli vlastně neobjevná zápletka. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Sluncem rozpálené ulice San Francisca, její pověstné kaskádovité ulice a v nich legendární 7 minut trvající automobilová honička, kterou mnozí označují za jednu z nejlepších v historii kinematografie? Obzvláště, když za volantem sedí filmová legenda Steve McQueen, který byl pověstný tím, že se nikdy nenechal zastupovat kaskadérem? No jasně, to beru! A přivřu přitom obě oči nad tím, že jinak tahle kriminálka starého střihu nemá téměř co nabídnout. Má McQueena, přitažlivou atmosféru 60.let a do toho hraje stylová jazzová hudba to mi ke spokojenosti stačí. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $5,5miliónaTržby USA $42,300,873Tržby Celosvetovo $-║ Úvod filmu je nečakane pekne zostavený s písmenkovým doprovodom, potom už príde čisto na príbeh, kde Steve McQueen ako policajt Bullitt vyšetruje vraždu jedného svedka v mafiánskom prípade kde boli ulúpené peniaze. Film a teda príbeh je až moc nezaslúžene poskladaný z jednoduchej koncepcie, chodí sa len z miesta na miesto, potom sa vyčítajú nejaké tie veci, občas nejaká ta akcia ale nič čo sa udeje nemá tú správnu gradáciu aby to mohlo nejako zvlášť ohúriť, rovnako tak aj samotná postava Bullitta by potrebovala trošku viac tej vnútornej osobnosti, ktorá jej chýba. V celku mi to príde až moc pasívne aby som si takéto niečo mohol skutočne užiť, rovnako tak aj ospevovaná naháňačka na autách nie je až taká bomba. /60%/ ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Film, který vsadil na němou sílu obrazu a činu a dodnes tak může představovat silný zážitek, i když už ne tak, jako v době svého vzniku a pro každého. Ústřední postava Steva McQueena je po celou dobu spíše neměnným symbolem nepodplatiletného, nezviklatelného přímého tahu na branku spravedlnosti. Zato nepřekonatelně ohebný a bezpáteřní Robert Vaughn odvádí skvělý herecký výkon. ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

No takovéhle kriminálky se dnes už opravdu netočí. Pomalé tempo, dost jednoduchý příběh a o to větší důraz na postavu a její prožívání situace. Velice sympatická práce s tichem, s momenty, kdy s hlavním hrdinou pozorujeme okolí a plně vnímáme daný moment. K tomu napomáhá vhodně zvolené observační snímání ovlivněné novými vlnami tehdejší doby. V mnoha momentech si divák může uvědomit, že právě v ten okamžik by v současném akčním filmu burácela hudba a tempo střihu by bylo značně zběsilé, zatímco Bullitt zachovává ve stejné chvíli ticho, důraz na tvář a pohled postav a délku záběru. O legendární automobilové honičce se není třeba rozepisovat. Paráda. 8/10 ()

Galerie (83)

Zajímavosti (41)

  • V zájmu co největší autentičnosti, se scény v nemocnici a architektonickém studiu točily se skutečnými doktory a sestrami / architekty a v opravdové nemocnici a studiu. (Caszidy)
  • Keď Bullitt necháva auto na parkovisku pri benzínke, nemá vonkajšie spätné zrkadlá. Keď sa k nemu po krátkom čase vráti, tak má jedno na strane vodiča. (tiradentes)
  • Prvotná verzia scenáru neobsahovala legendárnu automobilovú naháňačku a film nemal byť pôvodne zasadený v San Franciscu. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Spielberg našel svého Bullitta

Spielberg našel svého Bullitta

18.11.2022

Známý režisér Steven Spielberg (Mnichov, Jurský park) zdá se našel svůj další projekt. Bude jím „remake“ akční klasiky se Stevem McQueenem (Le Mans, Sedm statečných) Bullitt. Vedle toho už pak tvůrce… (více)

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)

Reklama

Reklama