V čem, že je vlastně to velké kouzlo, které v sobě skrývá tato kriminálka s jednoduchým scénářem. S ním si opravdu nikdo nedal žádnou práci. Hraje tu přece hlavní roli charismatický Steve McQueen ! a pak se tu taky vyskytuje zelený Ford Mustang, za jehož volant Steve usedal a proháněl se ulicemi San Francisca, samozřejmě bez použití kaskadéra. To byla pastva pro oči. Stevu McQueenovi tito drsní chlápci sedli parádně.(6.2.2013)

• Skip

Tenhle film je mnohými považován za klasiku. Nemohu si pomoct, ale nevidím na něm vůbec nic výjimečného. Jde spíš o podprůměrný snímek, co se týče obsahu i formy, jde o více méně nudný film s nevýraznými hereckými výkony, otravnou hudbou a ta často zmiňovaná automobilová honička také není nic extra, zvlášť s tím zeleným broukem, ale tohle faux pas už každý zná.(17.4.2009)

Bullit, půl stroj, půl ohař - kyberpes. Zbystří, zavětří, chytne stopu a jde. Zakousne se. Nepustí. Ztratí-li stopu, vrátí se. Chytne ji zas a zas. Nezbytně nutný odpočinek mu dělí a měří čas. Dělá svoji práci, bez citů, bez tužeb, bez oddechu - jako stroj. Jako 7 minut na hranici svých možností řvoucí auto (ta honička je z nejlepších, co jsem viděl, to mi nikdo nevymluví). Jako letadla, která pojíždějí pravidelně na ranveji jak obří leviatani (dokonalá volba prostředí - ten hluk leteckých motorů bez hudby a beze slov - nádhera). Jako patolog, který chronometricky odříkává svůj nález , zpracovává svou mrtvolu na informace a počítač Bullitt následně zprácovává informace na činy. Jako kolegové, metodicky vytvářející seznam věcí jedné zavražděné. Nejdříve na to Subjektiv nemyslí, ale po té, co ke slovu výrazněji přijde Bullittova žena, prozře. Začne vnímat, jak je Bullitt i další policisté neosobní a tím se pro něj dění stává nepříjemně osobním. Jejich citová vyprahlost probudí city jeho. Žádný žert, minimum hudby, minimum slov, minimum odpočinku, minimum jídla, minimum něhy, minimum zábavy, maximum nasazení - tohle je minimalistický způsob života, Ajantisi!(23.12.2009)

Sluncem rozpálené ulice San Francisca, její pověstné kaskádovité ulice a v nich legendární 7 minut trvající automobilová honička, kterou mnozí označují za jednu z nejlepších v historii kinematografie? Obzvláště, když za volantem sedí filmová legenda Steve McQueen, který byl pověstný tím, že se nikdy nenechal zastupovat kaskadérem? No jasně, to beru! A přivřu přitom obě oči nad tím, že jinak tahle kriminálka starého střihu nemá téměř co nabídnout. Má McQueena, přitažlivou atmosféru 60.let a do toho hraje stylová jazzová hudba to mi ke spokojenosti stačí.(16.5.2008)

Celkom slušná kriminálka, so špecifickou hudobnou stránkou, dobrou atmosférou, charizmatickým McQueenov a výbornou auto-naháňačkou. Bullitov prípad má ale taktiež príliš pomalý rozbeh, natiahnutý záver, žiadne špeciálne rozuzlenie a celkovo sa na ňom už podpísal zub času. Ale možno som len v danej chvíli nemal chuť na podobnú žánrovku.. kto vie.(16.9.2014)

• - Při automobilové honičce ztratí Dodge Charger, pronásledovaný Stevem McQueenem, poklice ze tří kol. Nakonec narazí do zdi a do vzduchu vyletí tři další. (Sinecod)

• - Při známé honičce se sjíždí ikonická sanfranciská strmá kopcovitá ulice. Ve skutečnosti scéna trvá tak dlouho, že ji museli projet osmkrát a hned několikrát předjíždí zeleného Volkswagen Brouka. V San Franciscu je podobná ulice jen jedna. (PhilN)

• - Během natáčení byla zničena jedna kamera, kterou sestřelil Dodge Charger. (DruidKarel)