Bullittův případ

• slovenský

Bullittov prípad

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1968, 113 min

Dnes už legendární kriminálka v hlavní roli se Stevem McQueenem a Fordem Mustang, to ostatní jsou už jen žánrové rekvizity. Ty čtyři hvězdy ale dostane jen za to, že Steve nemusel toho sekáče ani moc hrát, on totiž sakra velkej sekáč byl. Vyšší hodnocení si Bullitův Případ ani přes solidní scénář nezaslouží. Leda snad jako generační film:) PS: Jacqueline Bisset ve žlutých šatech je skutečně roztomilá;)(17.4.2005)

Poctivě odvedený film. Samozřejmě je tu ta automobilová honička, kterou pak kdekdo kopíroval. Pro mne je jedním z největších kladů ta skutečnost, jak je ten film neukecaný. Zde si jeden uvědomí, co se v současných filmech zbytečně nažvaní, jak se zbytečně okecává každá scéna. Také velice civilní film. Ti dva zabijáci v autě vypadají ve svých konfekčních oblecích jako strejdové - žádní charizmatičtí vrazi, či vyšinuté nastajlované figury. Bez řečí dělají svou práci, bez řečí umírají. Třešinkou na dortu je krásná a mladá Žaklínka.(26.7.2010)

Frank Bullitt se jednoho dne v jednom rozstříleném bytě rozhodl raději mlčet, než by vytruboval do světa, že dnešního dne po krátké přestřelce zemřel korunní svědek Ross, kterého měl Frank chránit do roztrhání těla. Frankovu detektivnímu čumáku se totiž leccos nepozdává a dobře si rozmyslí něco plácnout dříve, než se mu jednotlivé indicie složí v hlavě ve smysluplný celek.(10.12.2008)

Docela mě to bavilo, ale po dokoukání filmu jsem vyčerpáním padnul na postel a usnul. Nejde o to, že by to byl špatný film - to ani náhodou. Ale byl strašně zbytečně nataženej, klidně to mohlo mít o půl hodiny kratší stopáž a vůbec nic by se nestalo. V první polovině filmu jsem si to tak nějak ještě neuvědomoval, ale pak jsem se na to zaměřil a jsou tam hrozně nesmyslný scény, který jsou dotažený úplně do konce - taxikář Bullitta někam odveze a my pak ještě sledujeme, jak taxikář jede zaparkovat a čekat na Bullitta. Nebo sledujeme faxování včetně výměny pásky. Anebo rolování letadla z ranveje na stojánku trvá pět minut. V půlce filmu je legendární honička bouráků, ale co se dělo pak, to zabilo jakýkoliv pocit vzrušení.(9.11.2016)

Výborná automobilová honička bohužel strčí zbytek filmu do kapsy. Nepomůže tomu ani zajímavá první půle oplývající specifickou atmosférou "šedesátkových" kriminálek, ani příjemné herecké osazenstvo. Od snímku s takovým věhlasem jsem čekal prostě víc, i když on ten věhlas získal asi hlavně kvůli té honičce...(26.2.2012)

• - Režisér Peter Yates byl vybrán osobně Stevem McQueenem, kterému se líbilo, jak realisticky nafilmoval automobilovou honičku ve filmu Robbery z roku 1967. (Javert)

• - Přáním režiséra Yatese bylo, aby se vozidla při automobilových honičkách pohybovala rychlostí 120 až 130 kilometrů za hodinu. Ve výsledku však auta řítila až 170kilometrovou rychlostí. (DruidKarel)

• - Keď Bullitt necháva auto na parkovisku pri benzínke, nemá vonkajšie spätné zrkadlá. Keď sa k nemu po krátkom čase vráti, tak má jedno na strane vodiča. (tiradentes)