Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

Trailer

Gilmour93

Buldok Bullitt. S překousaným vodítkem, zarputilý, houževnatý a pokud se jej na něco zeptáte, s největší pravděpodobností se odpovědi nedočkáte. A to přitom není pes.. Poctivost. To slovo s Yatesova filmu přímo sálá a pokud by vám snad začalo lézt na nervy ticho, počkejte si na legendární desetiminutovku burácení motorů Fordu Mustang a jednoho Dodge Charger, co má na kolech 6 poklic. Čtyřikrát zelený Brouk je asi taky moc, ale když máte tolik dobrých záběrů, je třeba je využít.. ()

castor

Šéfa zajímají výsledky, málomluvného poručíka Bullitta zase to, kdo pustil profesionální zabijáky k důležitému svědkovi. A diváka legendární honička, ve které hraje hlavní roli jeho Mustang GT Fastback. To okolo je taková zvláštně (nemyslím tím ale špatně) pojatá kriminálka, která jde spíš takovou tichou cestou a představuje neveselý policejní život. Uvítal bych rychlejší tempo, oceňuji naopak sympatickou ruční kameru. Jednoduše jsem ale čekal krapet víc. ()

Gemini

Dnes už legendární kriminálka v hlavní roli se Stevem McQueenem a Fordem Mustang, to ostatní jsou už jen žánrové rekvizity. Ty čtyři hvězdy ale dostane jen za to, že Steve nemusel toho sekáče ani moc hrát, on totiž sakra velkej sekáč byl. Vyšší hodnocení si Bullitův Případ ani přes solidní scénář nezaslouží. Leda snad jako generační film:) PS: Jacqueline Bisset ve žlutých šatech je skutečně roztomilá;) ()

Pohrobek

Film, který vsadil na němou sílu obrazu a činu a dodnes tak může představovat silný zážitek, i když už ne tak, jako v době svého vzniku a pro každého. Ústřední postava Steva McQueena je po celou dobu spíše neměnným symbolem nepodplatiletného, nezviklatelného přímého tahu na branku spravedlnosti. Zato nepřekonatelně ohebný a bezpáteřní Robert Vaughn odvádí skvělý herecký výkon. ()

gogo76

Stará klasika s mojim obľúbeným McQueenom. V dobe vzniku a ešte dlho po ňom uznávané krimi, s na tú dobu naozaj bravúrne zvládnutou automobilovou naháňačkou. Po druhom vzhliadnutí po rokoch musím uznať, že to čaro trošku vyprchalo a mnohé scény tento v podstate jednoduchý príbeh zbytočne naťahujú. Ale 100%-tný Steve McQueen zostal. Film 80%. ()

• Steve McQueen se nenechal dublovat ani při pronásledování po letištní ploše, kdy si v jedné ze scén lehl pod startující letadlo. (Caszidy)
  • Při automobilové honičce řídí Frank Bullitt (Steve McQueen) auto Ford Mustang 390 G.T. a jeho protivník Phil (Bill Hickman) Dodge Charger 440. (lofa)

Související novinky

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Od roku 2022, kdy Steven Spielberg představil fandům svůj Zlatým Glóbem ověnčený osobní film Fabelmanovi, jsme moc netušili, k čemu se chce jeden z nejslavnějších režisérů všech dob příště… (více)

Spielberg našel svého Bullitta

Spielberg našel svého Bullitta

18.11.2022

Známý režisér Steven Spielberg (Mnichov, Jurský park) zdá se našel svůj další projekt. Bude jím „remake“ akční klasiky se Stevem McQueenem (Le Mans, Sedm statečných) Bullitt. Vedle toho už pak tvůrce… (více)

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)