Bullittův případ

• slovenský

Bullittov prípad

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1968, 113 min

Velice zajímavá kriminálka s nejlepší honičkou po San Francisku jakou kdy kdo natočil!(9.5.2009)

Kvalitní kriminální drama s dlouhatánskou honičkou v autech, kterou většina lidí vynáší do nebe. Stará škola se vším co k ní patří.(24.9.2005)

Steve McQueen a Jacqueline Bisset... dvě jména, která mě donutila se na film podívat, dvě osobnosti, které film táhnou. Steve coby detektiv v hl. roli, Jacqueline coby jeho partnerka... jako pár fungují skvěle, škoda, že nedostala více prostoru i ona. Klasika mezi krimi, klasika s akčními automobilovými honičkami. Nepřekvapí, ale potěší...(13.6.2009)

Bullit, půl stroj, půl ohař - kyberpes. Zbystří, zavětří, chytne stopu a jde. Zakousne se. Nepustí. Ztratí-li stopu, vrátí se. Chytne ji zas a zas. Nezbytně nutný odpočinek mu dělí a měří čas. Dělá svoji práci, bez citů, bez tužeb, bez oddechu - jako stroj. Jako 7 minut na hranici svých možností řvoucí auto (ta honička je z nejlepších, co jsem viděl, to mi nikdo nevymluví). Jako letadla, která pojíždějí pravidelně na ranveji jak obří leviatani (dokonalá volba prostředí - ten hluk leteckých motorů bez hudby a beze slov - nádhera). Jako patolog, který chronometricky odříkává svůj nález , zpracovává svou mrtvolu na informace a počítač Bullitt následně zprácovává informace na činy. Jako kolegové, metodicky vytvářející seznam věcí jedné zavražděné. Nejdříve na to Subjektiv nemyslí, ale po té, co ke slovu výrazněji přijde Bullittova žena, prozře. Začne vnímat, jak je Bullitt i další policisté neosobní a tím se pro něj dění stává nepříjemně osobním. Jejich citová vyprahlost probudí city jeho. Žádný žert, minimum hudby, minimum slov, minimum odpočinku, minimum jídla, minimum něhy, minimum zábavy, maximum nasazení - tohle je minimalistický způsob života, Ajantisi!(23.12.2009)

Jen prumerna kriminalka - ovsem s naprosto dokonalou automobilovou honickou.(2.8.2002)

• - Steve McQueen (Frank Bullitt) trval na tom aby, počas automobilovej naháňačky nehrala žiadna hudba, len zvuk motorov. (Jayem)

• - Při automobilové honičce řídí  Frank Bullitt (Steve McQueen) auto Ford Mustang 390 G.T. a jeho protivník  Phil (Bill Hickman) Dodge Charger 440. (lofa)

• - Joanna Cassidy v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)