Tahle McQueenova klasika patří pro mě mezi ty slabší díla. Jako detektivní zápletka je sice zajímavá, ale samotná slavná honička mě příliš nezaujala. Možná že mezi dnešními akčními filmy už nemá tolik co nabídnout. Jinak McQueen odvádí kvalitní práci jako vždy. Další herci snad kromě Roberta Duvalla pro mě nejsou příliš známí. Sympatická Jacqueline Bisset tu bohužel má jen omezený prostor. I tak ale snímek stojí za vidění. "Kde máte svědka?""(4.12.2019)

V době, kdy jsme Bullittův případ hltali, ještě nikdo neznal škatulku akční, ani krimi, byla to prostě detektivka, na svojí dobu vynikající. Přesto že je to film USA a odehrává se v San Franciscu, nikdy jsem se neubránil jisté podobnosti s francouzskými delonovkami. Hvězdné zastoupení tvoří 2/7 ze Sedmi statečných Steve McQueen a Robert Vaughn, ale nedá se říct, že by film stál jen na jejich výkonech. Stojí na propracovaném scénáři s třešničkou na dortu, která i po letech neztrácí nic ze své dokonalosti. Jistě, je to legendární honička v autech, přestože je sestříhaná (především v městě) dost průhledně a záběry několika kamer na křižovatce jsou použity vícekrát, než je zdrávo. Za velkou, ale opravdu velkou nostalgii dávám čtvrtou hvězdičku!(24.1.2009)

Kdyby se děj Bullitta odehrával kdekoliv jinde než v San Franciscu, dostal by jenom 3*. Nicméně prosluněný Frisco se svými kopečky, zálivem a hezkýma barákama je tak parádní místo, že se mi srdce tetelilo kdykoliv se děj přemístil do exteriéru. Nahoru to táhne ještě ona kultovní honička natočená tak parádně, že jsem měl pocit, že sedím s McQueenem v autě. Vlastně mě přišlo líto, že trvala jen takovou krátkou chvilku. Kdyby se ději věnovalo jenom prvních a posledních deset minut a zbývajících 90 mezi tím se kluci honili v auťácích z kopečku na kopeček, tak neváhám a dávám plný počet.(27.12.2014)

Dobre, nedá sa ako prvé nespomenúť úžasná scéna automobilovej naháňačky centrom San Francisca. Je to jedna z mojich najobľúbenejších filmových scén. I keď je pravda, že obsahuje aj chyby, v podobe opakujúcich sa záberov a preto viac krát vidíme napríklad zeleného chrobáka a po opakovanom pozeraní to kazí dojem. Ale pri prvom zhliadnutí som bol naozaj unesený. Aj vďaka skvele vybranej hudbe. Čo však nemôžem veľmi pochváliť je dej a nudnejšie pasáže. Film je ukážkou starej filmovej školy so všetkými svojimi kladmi i zápormi. Bullittov prípad si na nič nehrá, a len nám ukazuje ako má vyzerať pravá a nefalšovaná kriminálka. Len čo ma veľmi mrzí na tomto snímku, je scenár. Je síce pravda že McQueen hral policajta ktorý toho veľa nenahovoril, ale keď niečo povedal tak to bola perla a nielen on ale všetci. Všetky dialógy a rozhovory boli nemastné neslané, vlastne by sa dalo povedať že veľmi suché a len vďaka tomu dávam menej než by som čakal.(15.9.2019)

No tak, poručíku, nebuďte naivní. My oba dobře víme, jak se dělá kariéra. Celistvost je něco, co se dá prodat veřejnosti.“ „Prodávejte si co chcete, ale neprodávejte to dnes v noci.“ „Franku, všichni musíme dělat kompromisy.“ „Hovno! Vypadněte už sakra odsud. Hned!“ Perfektní film, kterému k dokonalosti chybí jen trochu svižnější tempo. Přesto mou pozornost získal dokonale a při mnoha scénách jsem napětím ani nedutal. Špička, na které se zub času rozhodně nepodepsal.(23.6.2012)

• - Přáním režiséra Yatese bylo, aby se vozidla při automobilových honičkách pohybovala rychlostí 120 až 130 kilometrů za hodinu. Ve výsledku však auta řítila až 170-kilometrovou rychlostí. (DruidKarel)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

• - Prvotná verzia scenáru neobsahovala legendárnu automobilovú naháňačku a film nemal byť pôvodne zasadený v San Franciscu. (Real Tom Hardy)