Voják Nick Parker je za války ve Vietnamu zraněn, výbuch mu ošklivě poškodí oči. Polomrtvý se plazí pryč z bojiště, pak se ale chytí do pytlácké pasti. Když se probere, zjistí, že se nachází ve vesnici a že místní obyvatelé mu již ošetřili jeho zranění. Oči mu však vyléčit nedokázali, takže je Nick slepý. Ve vesnici se ho ujme muž, který ho učí, jak žít bez zraku, a naučí ho i bojovat s mečem. Nick nevidí, ale slyší veškerý pohyb kolem sebe. Po dvaceti letech strávených u domorodých obyvatel se Nick vrací domů do USA... Jako první se vypraví navštívit svého přítele z války, Franka Devereauxe. Když dorazí na jeho starou adresu, najde tam pouze Frankova syna Billyho a Frankovu bývalou manželku Lynn. Ta Nickovi řekne, že ji Frank opustil a žije teď v Renu, kde se živí jako chemik. Během rozhovoru přijdou do domu dva policisté a shánějí se po Billym, který je zrovna někde venku. Do domu také vpadne muž, který očividně jako policista nevypadá a dokonce se začne chovat násilně. Jedná se o zabijáka, Slega z Rena, kterého jeho šéf poslal, aby přivedl Billyho. Potřebují totiž jeho otce Franka donutit, aby pro ně vyráběl drogy. V domě se náhle objevuje Billy. Sleg ho ihned chytne a hodí ho zem, Billy je pádem omráčen. Pak Sleg nelítostně střelí Lynn. Nick už toho má dost. Z kusu klacku, který používá jako slepeckou hůl, vytáhne meč, nejprve zabije oba policisty, pak zraní i Slega. Tomu se však skokem z okna podaří utéci. Když mu záhy Lynn umírá v náručí, donutí Nicka, aby jí slíbil, že se postará o Billyho Nick a Billy vyrážejí za Frankem do Rena a cestou se skamarádí. Když pak dorazí do Frankova domu, čeká je nemilé překvapení. Dva mafiáni už tam na ně čekají, zajmou je i s Frankovou přítelkyní Annie, která se k tomu připletla a odvážejí je ke svému šéfovi, Mac Creadymu, majiteli kasina. Při cestě se všem třem podaří uprchnout. Schovají se u Annieiny přítelkyně. Nick se pak vypraví osvobodit Franka... (oficiální text distributora)

Dinsberg

Námět, který režisér trestuhodně zahodil. Škoda, že se nesoustředil na Nicka jako postavu a snažil se za každou cenu ho dostat do samurajských soubojů. ()

Rutger

Rutger Hauer v životní formě. Jedna z nejlepších akčních komedií, kde Hauer dokazuje,jak je nedoceněný akční hrdina. ()

horor2

Seká nohy, seká ruce, všechny ty, co chovají se krutě. Phillip Noyce hodil Hauerovi mečouna a nechal ho máchat :-) ()

johnsnow

Film s dobrým začiatkom, potom to kúsok upadne do priemeru ale s fajn humorom (boduje scéna s "cukríkom") a na záver príde skvelý fight na meče. Hauer skvelý, chlapec znesiteľný, CD Parkera som bez fúzov ani nespoznal až na konci som zistil, že je to on skrz titulky, a ten tučko prisluhovač parádna sviňa, plus aj na malom priestore výborný Kosugi. Zvyšok enemákov čistý imbecily. ()

PamelaJJK

Začnu trochu oklikou. Nedávno jsem při přepínání programů v TV zahlédl letmo Rutgera Hauera (ani nevím v čem) a dostal jsem díky tomu chuť se kouknout na kultovní snímky z mých mladých let - Stopař a Slepá zuřivost. S mnohaletým odstupem jsem se na oba natěšeně podíval. Stopař pro mě zůstal kultem. Slepá zuřivost, bohužel, ne... Jen úcta k oblíbenému Rutgerovi Hauerovi a jakási nostalgie mi nedovolí dát méně než ty tři hvězdičky... A upřímně, i ty jsou moc. Je to vážně bída. Ach jo. To není béčko. To není ani céčko. To je... Radši to nenapíšu :-( A nejvíc mě tam z dnešního pohledu absolutně iritoval a do běla vytáčel ten rozmazlenej fracek Brandon Call (V "Krok za krokem" byl přitom fajn). Tady bych ho nejradši vzal po hlavě lopatou. Zklamání... ()

harycek

No jestli to měla být komedie tak se podařila!!!Jediný temný moment byl, že nechali uhořet myšky v té drogové laboratoři!!!!!!!!! Ovšem rozpůlený hlavní padouch padající do hlubiny nemá chybu!!! ()

chiara

Tento film som videl niekedy v roku 1991, ked sa mi nahodou dostal do ruky na VHS s uzasnym dabingom (cely film daboval jeden clovek). Bol som s neho nadceny, Rutger tu podal vynikajuci vykon, normalne som mu uveril ze je slepy. Hned po tomto filme som sa zacal moc zaujimat kto to je vlastne Rutger Hauer ? ()

p.a.douch

Jo budu muset dohnat restík a znovu se na tenhle film mrknout. Před 20-ti lety na mě velmi zapůsobil. Rutger Hauer byl perfektní. Takže pod dojmem konce 80-tých let - 80 %. ()

chosan

Hodně mě to připomíná novější film Samuraj, ale Rutger Hauer je v boji s mečem dobrý což už několikrát předvedl. Docela povedený film aspoň mě se líbil takže dávám 70%. ()