Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Voják Nick Parker je za války ve Vietnamu zraněn, výbuch mu ošklivě poškodí oči. Polomrtvý se plazí pryč z bojiště, pak se ale chytí do pytlácké pasti. Když se probere, zjistí, že se nachází ve vesnici a že místní obyvatelé mu již ošetřili jeho zranění. Oči mu však vyléčit nedokázali, takže je Nick slepý. Ve vesnici se ho ujme muž, který ho učí, jak žít bez zraku, a naučí ho i bojovat s mečem. Nick nevidí, ale slyší veškerý pohyb kolem sebe. Po dvaceti letech strávených u domorodých obyvatel se Nick vrací domů do USA... Jako první se vypraví navštívit svého přítele z války, Franka Devereauxe. Když dorazí na jeho starou adresu, najde tam pouze Frankova syna Billyho a Frankovu bývalou manželku Lynn. Ta Nickovi řekne, že ji Frank opustil a žije teď v Renu, kde se živí jako chemik. Během rozhovoru přijdou do domu dva policisté a shánějí se po Billym, který je zrovna někde venku. Do domu také vpadne muž, který očividně jako policista nevypadá a dokonce se začne chovat násilně. Jedná se o zabijáka, Slega z Rena, kterého jeho šéf poslal, aby přivedl Billyho. Potřebují totiž jeho otce Franka donutit, aby pro ně vyráběl drogy. V domě se náhle objevuje Billy. Sleg ho ihned chytne a hodí ho zem, Billy je pádem omráčen. Pak Sleg nelítostně střelí Lynn. Nick už toho má dost. Z kusu klacku, který používá jako slepeckou hůl, vytáhne meč, nejprve zabije oba policisty, pak zraní i Slega. Tomu se však skokem z okna podaří utéci. Když mu záhy Lynn umírá v náručí, donutí Nicka, aby jí slíbil, že se postará o Billyho Nick a Billy vyrážejí za Frankem do Rena a cestou se skamarádí. Když pak dorazí do Frankova domu, čeká je nemilé překvapení. Dva mafiáni už tam na ně čekají, zajmou je i s Frankovou přítelkyní Annie, která se k tomu připletla a odvážejí je ke svému šéfovi, Mac Creadymu, majiteli kasina. Při cestě se všem třem podaří uprchnout. Schovají se u Annieiny přítelkyně. Nick se pak vypraví osvobodit Franka... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

animario 

všechny recenze uživatele

Takovej Zatoichi made in U.S.A. Slepej určitě,zuřivej ani trochu.O nějakým herectví se mluvit moc nedá,dialogy 90'kově přiblblý,ale Hauer byl sympatickej.Škoda,že jediná solidnější akce je až v závěru na diskoplace a pak 5-ti minutovka s masterem Sho Kosugim..bejt tam takovejch libovek víc(+ víc krve),byl by to epésní akčňák. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Amíci na konci 90. let vykradli geniální historicko-akční japonskou ságu o slepém šermíří ZATOICHIM. Zatoichi filmy vznikaly od 60. do 70. let a poslední vznikl v roce 1989. Hlavní roli v úchvatných 26. filmech ztvárnil legendární herec Shintaro Katsu. Do filmu slepá zuřivost přenesli zejména styl boje s mečem ukrytým v holi, vtípky a absurdity, které hlavní hrdina předvádí a samotnou myšlenku "Vůbec nic nevidím - Vítej v mém světě. = Darkness is my ally, if You want, come and see me ...". Slepá zuřivost byl takový můj "restík" z dětství. Nikdy jsem ho v té záplavě VHS-akčňáků neviděl, tak jsem to dohnal až dnes. Je to někde mezi 2 až 3, ale přimhouřil jsem oko za výborného Rutgera, který film opravdu táhne naprosto nenuceným přístupem (stejně jako to dělal mistr Katsu ...), za závěrečnou řežbu+hudbu u ní a finální duel Rutger vs mistr Kosugi, kde si to Kosugi vyloženě užívá a předvádí svoje mistrovství šermu ... kamera jde zejména na něj a jeho rychlost a dravost je prostě super ... Celkově jde ale o 80.kovou naivní krávovinu s totálně debilním dějem a hlavně neskutečně trapnými záporáky, ze kterých nejde vůbec respekt či strach ... Ale v rámci 80.kových béček je to jedno z těch povedenějších ... ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Nič nevidím.“ – „Vitaj v mojom svete.“ Čakal som niečo iné. Úplne iné. Mal som v mysli čosi o drsnej a "dospeláckej" nostalgickej polo-klasike, ale to, čo som videl, ma priviedlo do rozpakov. Slepý blonďavý Holanďan Rutger Hauer (BLADE RUNNER, JASTRABIA ŽENA, STOPÁR) sa srandovne potkýna, oblieva psychopatov horúcim čajom, divne sa usmieva (až mi z toho zliezla koža z ruky) a stvára také akčné super veci, aké by nezvládol ani vidiaci Van Damme. Austrálsky režisér Noyce (ÚPLNE BEZVETRIE) nemá šancu zachrániť otrasný scenár, ktorý je v lepšom prípade nudný, v horšom natrieskaný nelogickými sprostosťami a matnou akciou (až na záverečný „súboj titanov“, ten ma bavil), nezmyselne zbavenej krvi. SLEPÁ ZÚRIVOSŤ je skôr rodinná záležitosť. ()

Genero 

všechny recenze uživatele

Další z klasik mých dětských let. Viděno ve dvanácti letech na VHS se simultánním překladem rodinného přítele Svala. Jeho mužný bas byl ještě hlubší toho Moravcova, a i když na půl plynu, s přehledem přehlušil všechny herce ve filmu od Cassavetese po Hauera včetně. Jinak dějově originál každým coulem, kdo by nechtěl vidět nevidomého Roye Bettyho, kterak se hbitě ohání mečem a kosí vůkol všechny padouchy ať už s kulatýma nebo šikmýma očima? Skvělá akční komedie, kterou rozhodně stojí za to vidět, byť jako kuriozitu osmdesátkové žánrové tvorby. Tak, a jestli to teď někdy znova uvidím a zjistím, že je to kokotina, budu mít z ostudy kabát. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Charizma Rutgera Hauera už utiahla ďaleko väčšie nezmysly. Dal by som pokojne aj 3*, lenže vzhľadom na japonský predobraz tomu tvorcovia skutočne nedali viac, než to najnutnejšie minimum, aby to ešte šlo nazvať filmom. Chcelo sa s tým poriadne pohrať (zvlášť keď mám v hlavnej úlohe Hauera, ktorému jeho slepca divák bezvýhradne verí aj napriek početným podrazom v scenári). ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama