Reklama

Reklama

Slepá zuřivost

Trailer

Obsahy(1)

Voják Nick Parker je za války ve Vietnamu zraněn, výbuch mu ošklivě poškodí oči. Polomrtvý se plazí pryč z bojiště, pak se ale chytí do pytlácké pasti. Když se probere, zjistí, že se nachází ve vesnici a že místní obyvatelé mu již ošetřili jeho zranění. Oči mu však vyléčit nedokázali, takže je Nick slepý. Ve vesnici se ho ujme muž, který ho učí, jak žít bez zraku, a naučí ho i bojovat s mečem. Nick nevidí, ale slyší veškerý pohyb kolem sebe. Po dvaceti letech strávených u domorodých obyvatel se Nick vrací domů do USA... Jako první se vypraví navštívit svého přítele z války, Franka Devereauxe. Když dorazí na jeho starou adresu, najde tam pouze Frankova syna Billyho a Frankovu bývalou manželku Lynn. Ta Nickovi řekne, že ji Frank opustil a žije teď v Renu, kde se živí jako chemik. Během rozhovoru přijdou do domu dva policisté a shánějí se po Billym, který je zrovna někde venku. Do domu také vpadne muž, který očividně jako policista nevypadá a dokonce se začne chovat násilně. Jedná se o zabijáka, Slega z Rena, kterého jeho šéf poslal, aby přivedl Billyho. Potřebují totiž jeho otce Franka donutit, aby pro ně vyráběl drogy. V domě se náhle objevuje Billy. Sleg ho ihned chytne a hodí ho zem, Billy je pádem omráčen. Pak Sleg nelítostně střelí Lynn. Nick už toho má dost. Z kusu klacku, který používá jako slepeckou hůl, vytáhne meč, nejprve zabije oba policisty, pak zraní i Slega. Tomu se však skokem z okna podaří utéci. Když mu záhy Lynn umírá v náručí, donutí Nicka, aby jí slíbil, že se postará o Billyho Nick a Billy vyrážejí za Frankem do Rena a cestou se skamarádí. Když pak dorazí do Frankova domu, čeká je nemilé překvapení. Dva mafiáni už tam na ně čekají, zajmou je i s Frankovou přítelkyní Annie, která se k tomu připletla a odvážejí je ke svému šéfovi, Mac Creadymu, majiteli kasina. Při cestě se všem třem podaří uprchnout. Schovají se u Annieiny přítelkyně. Nick se pak vypraví osvobodit Franka... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Amíci na konci 90. let vykradli geniální historicko-akční japonskou ságu o slepém šermíří ZATOICHIM. Zatoichi filmy vznikaly od 60. do 70. let a poslední vznikl v roce 1989. Hlavní roli v úchvatných 26. filmech ztvárnil legendární herec Shintaro Katsu. Do filmu slepá zuřivost přenesli zejména styl boje s mečem ukrytým v holi, vtípky a absurdity, které hlavní hrdina předvádí a samotnou myšlenku "Vůbec nic nevidím - Vítej v mém světě. = Darkness is my ally, if You want, come and see me ...". Slepá zuřivost byl takový můj "restík" z dětství. Nikdy jsem ho v té záplavě VHS-akčňáků neviděl, tak jsem to dohnal až dnes. Je to někde mezi 2 až 3, ale přimhouřil jsem oko za výborného Rutgera, který film opravdu táhne naprosto nenuceným přístupem (stejně jako to dělal mistr Katsu ...), za závěrečnou řežbu+hudbu u ní a finální duel Rutger vs mistr Kosugi, kde si to Kosugi vyloženě užívá a předvádí svoje mistrovství šermu ... kamera jde zejména na něj a jeho rychlost a dravost je prostě super ... Celkově jde ale o 80.kovou naivní krávovinu s totálně debilním dějem a hlavně neskutečně trapnými záporáky, ze kterých nejde vůbec respekt či strach ... Ale v rámci 80.kových béček je to jedno z těch povedenějších ... ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Slepec s dokonale vyvynutými smysly a ultrarychlou katanou společně s maníkem v dlouhém kabátě plném molotovových koktejlů vyráží na finální zůčtování s hlavním záporákem. Dokážete si předsavit víc cool finále pro akční film? Jenomže to by chlápek s molotovama nesměl být připosraný plešatící tatík a slepec s katanou disponovat dobráckým úsměvem holandského albína Rutgera Hauera. Ten tady sice ješte není obtěžkán stopadesáti kily přebytečných tukových buněk jako v o dva roky mladším "Obojku", ale jakýkoliv potenciál na trochu drsnější image naprosto zabije už v úvodu, kdy se po obrazovce promenáduje oblečený jako japonský turista a v podstatě po celý zbytek filmu je asi stejně cool, jako na tom příšerném plakátě vlevo nahoře. To, že není "cool", je vlastně asi největším problémem nejenom Hauera, ale celého filmu. Scénář totiž není tak úplně mimo a ukrývá v sobě slušný potenciál v podobě lahůdkových scén, jakou je stylová vyvražďovačka v kukuřičném poli nebo Katana vs. tucet nasraných pistolníků v místnosti bez světla, jenomže sterilní Noyceova režie a přiteplená mentorská stylizace naprosto neutralizují jakýkoliv pokus o cokoliv lepšího než naprosto průměrné béčko. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Klasická béčkovina, zaujímavý námet, ak niečo podobné chcete vidieť v serióznejšom a hlbšom, kvalitnejšom prevedení určite si radšej pozrite Kitanov 'Zatoichi'. Ak vám momentálne postačuje zábavka ako mne, tak toto bude správnejšia voľba. Samozrejme aj Hauer bol ideálnou voľbou, určite si v tejto charizmatickej roli neviem predstaviť typických valcovačov ako napr. Seagala alebo Van Dammea. Navyše zaujme aj malý Brandon Call ako J.T. zo seriálu 'Step by Step'. 60%. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Další nostalgicky vzpomínané, nicméně průměrné béčko a la OBOJEK, které Hauer pozvedává svou účastí na koukatelnější úroveň. Když nic jiného, ten film vytěží ze svého za vlasy přitaženého námětu maximum (dočkáme se i automobilové honičky, při níž slepý Hauer řídí auto), pobaví a příjemně uteče. A i když je to po akční stránce jen velmi rutinní, tvůrci se akční scény aspoň pokusili ozvláštnit buď slepotou hlavního hrdiny (zmíněná honička) nebo třeba volbou prostředí (akce v kukuřičném poli) a závěrečný souboj na katany mezi Hauerem a Kosugim měl docela grády. Dobré obsazení, samý známý xicht. Phillip Noyce natočil ve stejném roce i ÚPLNÉ BEZVĚTŘÍ. Řečeno s jedním ze záporáků: "NA SLEPÝHO TO NENÍ ŠPATNÝ." ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Nič nevidím.“ – „Vitaj v mojom svete.“ Čakal som niečo iné. Úplne iné. Mal som v mysli čosi o drsnej a "dospeláckej" nostalgickej polo-klasike, ale to, čo som videl, ma priviedlo do rozpakov. Slepý blonďavý Holanďan Rutger Hauer (BLADE RUNNER, JASTRABIA ŽENA, STOPÁR) sa srandovne potkýna, oblieva psychopatov horúcim čajom, divne sa usmieva (až mi z toho zliezla koža z ruky) a stvára také akčné super veci, aké by nezvládol ani vidiaci Van Damme. Austrálsky režisér Noyce (ÚPLNE BEZVETRIE) nemá šancu zachrániť otrasný scenár, ktorý je v lepšom prípade nudný, v horšom natrieskaný nelogickými sprostosťami a matnou akciou (až na záverečný „súboj titanov“, ten ma bavil), nezmyselne zbavenej krvi. SLEPÁ ZÚRIVOSŤ je skôr rodinná záležitosť. ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama