New York budoucnosti je obrovským vězením, místem, kde si zločinci vytvořili svět s vlastními zákony. Právě sem se zřítí letadlo s prezidentem USA, jenž se stane rukojmím těchto lidí. Na jeho záchranu se vydává zkušený veterán Snake Plisken. Jeho mise nebude nijak jednoduchá a půjde mu o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Brejlil

Atmosféra by se dala krájet, scénář netrpí naprostou demencí a na levnou produkci jsou dobře zvládnuté lokace a triky. Přidá-li se duch surrealismu (lustříčky na limuzíně), jde o skvělou zábavu. ()

chalp

Ak malo ísť o predstavenie Kurta Russella širšej verejnosti v úlohe drsňáka (konieckoncov tieto úlohy idú Kurtovi najlepšie) tak to beriem, ale ako plnohodnotné sci-fi z dielne Carpentera jednoznačne nie, John má naviac. ()

memoman

Film,kultovní pro dnešní generaci třicátníků. Před téměř 20ti lety díky videoboomu a satelitním anténám,často tehdy kolující na trhu s pirátskými véháeskami a často tehdy reprízovaný na německých kanálech patřil k tomu nejlepšímu,co se v žánru akce a postapo-sci-fi dalo zhlédnout a který se tak i zapsal do žánrové historie. Může za to režijní um hororového a sci-fi guru Johna Carpentera,který snímku dokázal navodit skvělou atmosféru,a to takovou,že mi ani tehdy nevadilo méně akce,ale dostalo mně prostředí i námět,byť tradičně béčkový.I dnes se nechám unést výpravou,kde z kdysi civilizovaného New Yorku zbylo odkladiště nejhorších zločnců,obehnané 15 metrů vysokými zdmi a přísně střežené armádou. Kde poté,co se do jeho ulic zřítí letadlo s prezidentem mířícím na mírový summit,který je posléze zajat místními vůdci,kteří výměnou za něj žádají amnestii,a na jehož záchranu je vyslán bývalý voják a toho času taky mukl Kurt Russel (se svojí cool páskou přes oko a cool znějícím jménem Had Plissken). A vše musí stihnou v časovém termínu,než jej zabije bomba implantovaná do jeho těla,to znamená přistát s kluzákem na střeše WTC,proběhnout a prostřílet se pár památnými budovami,zazápasit si v aréně a nakonec se svými získanými parťáky prchnout i s prezidentem v taxíku přes podminovaný Brooklynský most.Nezapomenutelná hudba,a spolu s Mad Maxy ze stejného obodobí vlaštovka žánru. ()

Andresito

Parádní béčko s hutnou atmosférou, skvělým Russellem a výbornou hudbou. Škoda, že se ke konci nevyhne pár klišé, ale bez toho by to holt asi nešlo, že ne? "Teď mě zabiješ Plisskene?" "Jsem unavenej. Možná později." 80% ()

kamil.i

Ako prvý film tejto podivuhodnej série som videl Útek z L.A. Prvých dvadsať minút ma štvala jeho neskutočná béčkovosť. Potom som si uvedomil, že nie všetko má byť pekne uhladené a nakoniec ma film pobavil ako poriadny kus recesie. Po vzhliadnutí ma zaujímalo, či aj prvý diel je (ne)chcene smiešny alebo sa nesie vo vážnejšom tóne. Nenesie. Aj vzhľadom na uletenosť 80. rokov je to mierne parodický filmík s poctivou dávkou macho Russela a politickej anarchie. ()

Dogmeat

Dal bych snad i 3*, ale obyvatelstvo Manhattanu se chová s logikou na úrovni mezi šimpanzem se vzteklinou a neandrtálcem. Mimochodem, udělat věznici z centra jednoho z největších měst je skvělý nápad, který by jsme měli také vyzkoušet. Je mi líto, ale tohle pro mě nebude nikdy klasika jako je Věc. ()

Rocket

U mna nadpriemer. Aj ked film obsahuje nejednu scenu, ktoru by som pokojne vedel nakrutit trebars aj u mna v kuchyni na stole, je to proste stara skola a ustredna zapletka drzi divaka az do zaverecnych titulkov. Pozornost si zasluzi aj zaujimave hudobne podfarbenie a skvely zaver! ()

Saur.us

Opravdu povedené béčko, kde nechybí béčkový nápad, drsňák, ke kterému se i Chuck Norris modlí, výbuchy, revolvery s dalekohledem nebo hluboký dekolt Adrienne Barbeau. Prezident je svině a WTC skvělé letiště...a ta Carpentrova sinťácká hudba, trvalo mě než sem si na ni zvyknul... ()

KOZEL84

Kdysi bych asi hodnotil výš.Ted když sem si to pustil po těch letech tak první půlka byla výborná,ale druhá už spíš úsměvná.Holt to stárne.Remake s Butlerem bych si dal. ()

Bozvav

Velmi slušný snímek o post apokalyptické budoucnosti v USA. Kurt Russell ukázal kus svého umění a vcelku pěkný zadek. Akce slušná, děj odsýpal a i když námět a zpracování nebyl zrovna dílo mistra v oboru, musím uznat slušně se na to koukalo. Za mne 60%. ()

Joll

Vize New Yourku budoucnosti z počátku 80.let:) Zábavné Béčko s Macho Kurtem! 75% Carpenter prostě umí. ()

jesus666

Tento film skončil skôr ako sa stihol poriadne začať. Na akčný film tam bolo podľa môjho vkusu pramálo akcie a aj tých pár akčných scén na mňa pôsobilo príliš lacno. Na tento film sa treba pravdepodobne pozerať optikou roku kedy vznikol a pri hodnotení treba samozrejme brať do úvahy s akým rozpočtom mal možnosť Carpenter disponovať. Pre diváka, ktorý nie je Carpentrovým obdivovateľom, alebo sa nevyžíva v béčkových sci-fi akčňákoch, tento film ponúkne iba priemerný filmový zážitok. ()

mala_kea

Escape from New York se dozajista řadí do kategorie kultovních snímků. Proč, tomu tak úplně nerozumím. Celý film jsem čekal na něco, co stejně nepřišlo. Dějově je to tedy dost bída a akcí film také zrovna nepřetéká. Na druhou stranu vytvořil Carpenter zajímavý svět. Všechny ty odpadky, sutiny, převrácená auta vypadají skvostně a napomáhají dotvořit stísněnou atmosféru. Škoda, že se režisér nedal víc práce a nevložil do tak dobrých kulis lepší příběh. ()

Hapretor

Na zabití času kvalitka od mistra "Tesaře". Jako sci-fi to na mě moc nepůsobí. Takový akční, místy vtipný snímek, co zabaví. ()

GOREGASM

John Carpenter je bezesporu jeden nejméně doceněných režisérů své generace. Útěk z New Yorku opět potvrzuje jak dobře umí pracovat s atmosférou a s hudební stránkou svých filmů. Stejně tak volba osvědčených herců v čele s Kurtem Russellem, který má po celý film tak tvrďácký výraz, že ho stoprocentně po natáčení­ huba bolela. Jediné, ovšem zásadní­ mí­nus sní­mku je to, že působí­ zatraceně prázdně viz. záběr na vrtulní­k před "žádným" pozadí­m. Kulisy někdy sice umně nahrazují­ miniatury a v řadě situací­ je vidět práce na designu jednotlivých scén. Bohužel Carpenterovi studio nedalo rozpočet, který by potřeboval a na výsledku je to vidět. Škoda, mohlo jí­t o úžasnou nostalgii. 60% ()

helloween93

Carpenterova béčková vize blízké budoucnosti, z Manhattanu je oplocené vězení pro nejhorší zločince a svět je stále stejně pokrytecký jako v současnosti. Snake Plissken dostane nabídku, která se neodmítá a musí zachránit prezidenta z ostrova kriminálníků. Sympatické obsazení, dobré hlášky i atmosféra špinavého Manhattanu. Slizký prezident v podání Donalda Pleasence je ukázkou toho, jak elitářský politik dokáže být vděčný za záchranu života. "Call me Snake" ()

Nerd4Dreaming

Asi jsem byl až moc namlsanej z Věci. Tady Russel i Carpenter zklamali. Spíš než jako bezútěšnou bych atmosféru filmu nazval divnou. Stejně tak i všechny postavy a jejich chování. A taky kulisy, a vlastně úplně všechno. Není to vyloženě špatnej film, ale v tomhle životě už si ho asi znova nepustim.. možná až v tom příštím, ehm. Jediná pochvala za ústřední melodii, v tom Carpenter nezklamal. ()

Raziel_cz

"Call me Snake." Groteskní dystopie, která plytký děj vyvažuje skvělou atmosférou a výborně zvoleným obsazením. I když on zase tolik vyvažovat nepotřebuje, protože v něm nakrásně vyniká pokleslost charakterů a o tu tady jde především. Ti dobří se uchylují ke špatným prostředkům, ti špatní pro sebe chtějí lepší podmínky a ten v prezidentském křesle je všechny mrdá do prdele. A pak je tu ultimátní antihrdina Snake Plissken, který mrdá vaši válku i vašeho prezidenta. Ve vedlejších rolích září Carpenterovy stálice Donald Pleasence, Adrienne Barbeau a Tom Atkins, plus vždy výborný Lee Van Cleef. V té hlavní minimalistický Kurt Russell. Potřebujete víc? ()

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (více)

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (více)