The Goodies

Velká Británie, 1970, 76x30 min

Režie:

Bob Spiers

Vicki Michelle, Beryl Reid, Valerie Leon, Roy Kinnear, Richard Briers, Kenny Baker, Patrick Ryecart, Joan Blackham, Bill Oddie, Tim Brooke-Taylor (více)

Splasher

Svého času velmi populární. Mnohem více než například Pythoni, se kterými se Goodies velmi dobře znali z dřívější doby. Goodies mají imo i o něco blíže ke Goonům (Sellers a spol) než Pythoni, díky čemuž byli často nesprávně označováni za "dětský pořad". Zajímavý je i stejný start Goodies jako u Pythonů, kdy jim byl přiřazen pořad a pořádně nevěděli o čem bude. Proto taky ústřední téma Goodies - agentura pro všechno. Pythoni spolu vydrželi jen 3 sezóny, ale jejich trvající popularita byla zapříčiněna úspěchem v Americe. Goodies na obrazovkách vydrželi přes 10 let. Jejich odchod od BBC k ITV však pravděpodobně vedl k tomu, že od odvysílání posledního dílu (1982) nedošlo na BBC do dnes (2017) k repríze původních řad. Autoři museli odkoupit zpět práva, aby mohli sami vydat seriál na DVD, protože BBC se k tomu prostě neměla. ___ Humor je to starší a pro dnešní mladší generaci už asi příliš cringy. U toho, co jsem viděl, jsem se dobře bavil. Nejen u nejznámější epizody Kitten Kong, ale například u tématických fiktivních reklam á la Česká soda. ()