Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

Ouwen

Byla to fakt jízda, akční scény naprosto supr, nasáklé dechberoucími kaskadérskými kousky. Radost sledovat v napětí Reevese, kterej se pouští do mnoha nebezpečných volovin, postavy jednaj racionálně, každej se třese, potí... zatímco Dennis Hopper si mastí ptáka u NFL a popijí Colu :-D teď vážně, vynikající režie a vizuální stránka, dobrý scénář, ani to není nějak extra přehnané. Potěší supr parťák Reevese, Jeff Daniels, roztomilá Bullock, kápo poldů Joe Morton a spousta zábavy a mnohdy trefných hlášek. Jen samotné dialogy mi doslova trhaly uši, takhle dětinský rozhovory jsem skutečně dlouho neslyšel :-)) prostě nonstop adrenalin, kde není třeba řešit logiku, protože o zábavu je postaráno. Poctivá, řemeslná práce. 8/10 ()

moviesfan

Pro mě vyborný akční snímek s výbornými hercemi. Dobrá dávka akce, chytrý vyděrač, hezká Sandra. To mi stačí. Hodnocení: 80% ()

JohnCZ

Nesmrtelná klasika se skvělým Reevesem a nádhernou Sandrou Bullock, která ani po letech neztrácí své kouzlo. Výborná kamera, suprový stříh, výborné efekty a hlavně nekončící napětí a akce. Jeden z nejlepších akčňáků všech dob a jeden z nejlepších filmů 90. let! A Dennis Hooper je správnej šílenec, kterej mě v dětství tolikrát ve snech děsil. Škoda, že jsem tohle neviděl v kině, to musel být nášup! Minimálně kvůli téhle pecce bych u nás zavedl promítání i starších snímku, jako to mají ve Státech. ()

Blofeld

Slušný akční film ubíjejí nevěrohodné figurky mezi vedlejšími postavami a s prominutím naprosto debilní dialogy. A ten skákající autobus je taky dost mimo. Dennis Hopper je samozřejmě výborný, Reeves je vážně sympaťák, Joe Morton a Jeff Daniels jsou přesní a dokonce i ta Bullocková je celkem OK, ale ostatní herci jsou naprosto šílení. Zůstává skvělá hudba a kamera. Dřív se mi to líbilo mnohem víc. V bodě "Já bych ten autobus nechal vybuchnout" se naprosto shodnu s Davsonem. Víte, co by bylo super? Kdyby v tom letadle, do kterého to ten autobus napere, seděli lidi... Kéž by to byl režíroval Michael Bay, mohlo to být mnohem lepší. ()

jahol

Výborný nápad a skvělé tempo filmu jsou jeho velkými přednostmi, hlavní klaďáci i záporáci dobře odehraní. Jen ta nastavovaná kaše v závěru, kdy je Sandra z ničeho nic ověšená jako vánoční stromeček zbytečně prozrazuje bezradnost při řešení problému, jak moc nenatáhnout nosný motiv filmu a současně vyjít vstříc divákovi, aby neměl dojem, že jde z kina moc brzy. ()

Marek1991

Akčná klasika, ktorá ovládla slovenské, české a možno aj iné televízne vysielania. Radí sa dokonca skôr k romantickým akčným filmom, pracuje s pocitmi s hudbou a napätím, presto všetko vyznieva miestami smiešne, niekedy aj tou hystériou, ktorá ten adrenalín buď dotvára alebo robí film naivným. Nie sú tu najlepšie herecké výkony, odporúčať to netreba, lebo väčšina ľudí v najviac vyspelých krajinách sveta, možno nad 15 rokov to videla, ale kto nie, nech si to v pokoji pozrie. Tento film mi vždy prišiel ako nafúknutá bublina s jednoduchým príbehom, ktorú televízie vytiahli vždy, keď potrebovali do programu zasadiť akčný film. Na dnes to už vyznieva smiešne, ale treba si uvedomiť, že v prvej polovici 90. rokov to tak hlúpe nebolo, samozrejme už vtedy by si s tým poradili inak, ale nebola to taká hlúposť. Toľko náhod, čo bolo tu a najmä keď potrebovali zdramatizovať, ihneď sa niečo stalo, čo by sa možno inak ani nestalo, napríklad s tým zločincom v autobuse alebo, že dve hlavné postavy zostali spolu nakoniec v autobuse, ale ono tam toho bolo od začiatku po koniec veľa, no najmä, že sa nesnažili nájsť roztrhané pozostatky z toho zločinca na začiatku a potom sa divili, že on ešte žije. Tento film patril medzi tie, ktoré mi od začiatku akosi nehrali, aj keď bol úspešný, už vtedy som sa začal nejak rozchádzať s komerčnou tvorbou. ()

Falcor

Dokážeš vypnout mozek a líbí se Ti kýčovité, leč jednoduše dokonalé, akční momentky á la filmy Michaela Baye? Miluješ americká filmová klišé v rychlém sledu po sobě a věříš, že fyzikální zákonitosti jsou zde proto, aby se porušovaly? Tak to mi dáš určitě za pravdu, že Speed je bomba. Však v této svižné bezduchosti i překvapivou inspiraci nalézti možno, a to v podobě inteligentního autobusu, svými nejen jízdními vlastnostmi ideálního na "silnice" naše krásné české. ()

Torision

Další ze stylovejch devadesátkovejch akčňáků, kterejch nikdy neni dost. Nápad dobrej, provedení dobrý, má to drajv, šmrnc a člověk se u toho od první do poslední minuty nenudí + semtam nějaká ta hláška. Trošku moc pro mě byl snad jenom přeskok 15ti metrový propasti na dálnici s autobusem, ale během chvilky jsem na to zas zapomněl a užíval si to do konce. Splňuje to všechny atributy na to dát tomu pět hvězd jen to šmikne. ()

corpsy

Jeden z najzimomriavkovejších akčných trhákov v histórii. Film sa nesie vo vysokej akcelerácii prakticky celý čas, žiadny čas na výdych. Prehnané, ale v konečnom dôsledku mimoriadne efektné a dramatické scény vám nedajú šancu zavrieť spadnutú čeľusť. Tomuto sa hovorí AKČNÝ film. Jednoznačne špičková akčná bomba ( spolu s PRAVDIVÝMI KLAMSTVAMI ) roku 1994. ()

sidzej

Akčná spanilá jazda. Aj takto by sa dal v skratke opísať tento film. Sandra Bullock je pekná a s Keanu Reevesom tvorí ideálny pár. Pár chýb v logike by sa iste našlo(autobus prechádzajúci cez veľkú dieru v diaľnici) no záverečný happyiend sa mi veľmi páčil. Skvelý akčný film o jednom prefíkanom teroristovi. ()

PauloZ

Jak už je tu párkrát zmíněno, tohle je adrenalinová jízda s titulkem klasika. Naprosto osobité a originální s výborným scénářem, režisérem a hereckým duem Reeves & Bullock. Tenhle film prostě nádherně funguje od začátku do konce. ()

draculca

Nebezpečná rychlost je přesným příkladem toho, že v jednoduchosti je krása. Jedná se vpodstatě o klasický akčňák v neklasickém provedení. Celý film je protkán napětím a okamžiky překvapení. Pozor: Až nebezpečně vtáhne do děje! ()

Andersis

DVD HODNOCENÍ SEM PSAL JÁ. Keanu Reves ve své nejlepší formě. Sandra Bulock je kočka. Denis Hopper je bezvadný. A Jeff Daniels je ve vedlejší úloze prostě dobrej. Napětí si užijeme až, až. ()

Kryton

Po tomto filmu nebudete chvíli chtít nastoupit do autobusu. Jedině pokud si s vámi nasedne Keanu Reeves. Jan de Bont stvořil svojí Skálu či Con Air. Právem patří Nebezpečná rychlost mezi ty nejlepší akční filmy 90.let. ()

mis-ko

Turiec-ov komentár ako keby mi z klávesnice vypadol. Niet k tomu čo dodať. Snáď len: odpudzujúco hysterická kreácia Sandry Bullock. ()

fannah

Jan de Bont je úžasnej kameraman. Toto je ale jeho film, kde režíroval. Naštěstí se mu to docela povedlo. Více filmů ale točit neměl. ()

zdepapepa

Keanu Reeves je vděčný akční hrdina. Zahraje uvěřitelně neprotrénované zelenáče i časem otesané a ostřílené veterány. Jsem vděčný tomuto filmu minimálně za jednu věc - nejspíš byla hlavním činitelem ke vzniku tropy Die Hard on X - tj. verze Smrtonosné Pasti, která je někde jinde než v Nakatomi Plaza. V tomto případě v autobuse. Jsou ale i verze jiné, např. na hoře, v tunelu, v Bílém Domě, v Bílém Domě 2, v obchodním centru, na lodi, na jiné lodi, na kluzišti, ve vlaku, v letadle, v jiném letadle, v letadle Prezidenta Spojených Států Amerických, v letadle... s hady! nebo horší Smrtonosná past.. ZDROJ. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?