Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

• USA Starship Troopers 2: Hero of the Federation (více)

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! (oficiální text distributora)

Baru.Class

Tendle film se do zlatýho trezoru kinematografie asi fakt nedostane, ale to není důvod o něm říkat, že stojí za úplnou vyližpr*el. Podle mě se najde spousta lidí jako já, co byli odvařený z jedničky a budou mít rádi i todle jakože pokračování. Chybí tu Rico, trošku úsměvný je obsazení Brendy Strong, která v jedničce hrála umáčknutou (doslova) kapitánku vesmírnýho křižníku, tady ji máme jako super hot cool mariňačku se slabostí pro pravý kubánský monstrózní cigára a upřímně jí to sedne jak prd*l na hrnec! Za mě je to super film, jelikož se celkem drží původní předlohy a furt tu jedou propaganda videjka s náborem, furt je tu ta až kýčovitě zveličovaná občanská povinnost a pravá nefalšovaná oddanost a hrdost všech US Marines co dou do tý *kurvený války s broukama :D Za mě tendle díl funguje hlavně proto, že se vlastně pohybujem jenom v jedný lokaci (opuštěná základna) a masakrujem skupinku pěkně pomaloučku zevnitř. Myšlenka ohledně broučí infiltrace je brilantní, provedení vlastně až morbidně taky (skrze coitus a líbačky), zvlášť scénka ze sprchy s "odhozenym" technikem se asi nejvíc vryje do paměti (doslova). Kdo hodnotí tendle kousek odpadem asi úplně nepochopil, o co se film snaží, ale rozumim a chápu :) Já řikám fuckin awesome movie bro! ()

Rob81 odpad!

Další učebnicový příklad snažení se vytěžit maximum z „úspěchu“ prvního dílu. Změnila se režie, změnilo se obsazení a v neposlední řadě se změnilo i technické provedení triků. Výsledkem je sci-fi slátanina, u které snad každý, kdo dočte tento příspěvek nebude ztrácet čas a raději shlédne třeba i podruhé nějaký opravdu kvalitní snímek. ()

profeek05 odpad!

Na první díl Hvězdné pěchoty se celkem dalo koukat, pro mně to byla taková originální sci-fi komedie s velkou porcí brutality. A druhý díl? Doslova noční můra.. nudný děj, masakr zastiňuje ostatní "kvality" filmu a konec.. škoda vůbec něco psát. Propadák! ()

Nogard odpad!

I kdybychom brali film samostatně, a ne jako o pokračování Hvězdné pěchoty, na které si názvem hraje, tak se jedná o děsivou horší-než-béčkovou produkci, kterou do hlubin odpadu sráží nejen scénář, který by se vešel asi tak na jednu A4, ale hlavně "ochotnické" výkony herců. ()

f.AJimMy odpad!

Naprostý debakl po skvělé jedničce. Triky bohužel nezachránily tento film, který je jen trapnou parodií na film "Vládci loutek". ()

Nickkk odpad!

Nepochopím proč to někdo vypustil do světa, ale stalo se...Je to tragédie, která se táhne od začátku do konce. Nejlepší postava: žádná ()

Astu.

Jednička byla mistrovsky vybudovaná satira s fungující akcí, dvojka je vážně míněnej průjem s nefungující akcí. Přesto si nemůžu pomoct, já tyhle bezduchý snímky mám svým způsobem rád. ()

zelvicka82

Tipický příklad toho,kdy je lepší zůstat jen o prvního dílu.V podstatě nic nového,ale jako kulisa k jiné činosti dobrý. ()

D3NJI odpad!

Víc než 4 hvězdičky dát nemohu, jelikož do filmu použili již mrtvou Brandu Strong z předešlého filmu. Navíc mi přišlo dosti otravné Sahařiny vidiny, které byly pořád dokola - Nohy arachnidů. Ale pořád je to fajn film. ***** ()

predator00

Tento film je absolutně o ničem, nemám co říct ani o příběhu ani o místě konání příběhu. S rozhořčením volám HRŮZA. Až na nové brouky mě docela tento film nudil. Měli by se to spíše jmenovat Zombie pěchota (nic ve zlým ale mě to tak i připadalo). ()

kak2s odpad!

Katastrofa po všech stránkách, boj s brouky pouze ve tmě nebo v písečné bouři, kde nevidíte absolutně nic je hlavní faktor neúspěchu. Další faktor je to, že se děj odehrává pouze na jedné věži, kterou se celý film snaží bránit, ikdyž to stejně nevidíte :DD. Jediné co vidíte jsou vždy série výstřelů, sem tam na 2sec ukazou brouka, obcas nekdo umre. Většina filmu se však odehrává uvnitr veze s pár brouky co si berou lidi za hostitele, ale chybí akce, napětí a dobrá kamera především. **********Každopádně toto mě fakt pobavilo : Film se točil 26 dnů. Film stál 5% rozpočtu svého předchůdce Hvězdné pěchoty. Mraky se vytvářely mimo jiné s pomocí toaletního papíru. ()

RADX1

Obrovský potenciál evidentně pohřbený extrémním nedostatkem financí, slabším scénářem a také mírným žánrovým odklonem od prvního dílu - více než inteligentní góre srandu tu máme něco tvářícího se směrem ke klasičtějšímu thriller/hororu. Také "Federal network" hlášení už nejsou to co bývaly. I tak se s tím tvůrci slušně poprali. Celý zážitek z filmu nejvíce kazily efekty zbraní vojáků, kde se pro střelbu používalo jen nijak neupravené blikání žároviček. Dokonce je zde i jeden letmý záběr, kde jde vidět žárovička (ne LED) v hlavni zbraně. Vzhledem k nízkému hodnocení jsem čekal naprostou katastrofu. Avšak díky tomu jsem byl mile překvapen. ()

mpet

WOW tak tohle jsem nečekal,.... no bohužel je tu opět pokračování, které kdyby se nenatočilo, tak by se nic nestalo, jen by nám ušetřilo trochu času a mi se na něj nemuseli koukat. Z výborného filmu od Vorhoevena si toto pokračování neodneslo nic jiného než jen nápad,.... což bylo bohužel všechno (proto jedna hvězdička) zbytek už stál za prd. Zbytečných 90 min strávených u obrazovky. ()

Dexies

Trochu jiné provedení filmu ... již tolik nejde o akci, ale trochu se zamýšlí nad vyšším smyslem boje proti broukům ... ale to provedení, to je děs běs hrůza ... nízký rozpočet, špatné obsazení, a děj taky pokulhává ... druhý díl se nepovedl, ale občas se vyskytne i dobrá scéna ... jedna * ()