Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

• USA Starship Troopers 2: Hero of the Federation (více)

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! (oficiální text distributora)

pospech11 odpad!

Obrovská propaganda zaměřená na armádu USA. Hlavní hrdina jakjinak než vyznamenaný veterán, se drží cti jako každý americký voják. Totální blbost a nenávaznost na předchozí díl. Jedna hvězdička za nahou scénu. 3 % ()

merigieren

Propaganda se minule osvědčila, proto zde tvoří úvod, pak přejdeme do malého prostoru, kde je jeden "božký" hrdina a brouci uvnitř lidí. Svlékání zde je také, jen už trochu mimo, minule mělo smysl. Pak bych si rýpl do obrany, by bylo jednodušší si hlídat vstup do věže, ale to je jedno. Docela mě to bavilo, i když ten konec si mohli odpustit,. (tuhle větu píši nějak často u filmů...) ()

helloween93

Po skvělé jedničce přišel druhý díl, který měl s jedničkou společné snad jen ty brouky. Ti byli ale jen na začátku a poté se ze z toho vyklubal horor. To byla právě ta chyba, jako béčková akce to v jedničce fungovalo skvěle, ale jako horor to nefungovalo skoro vůbec. ()

MickeyStuma

Druhý snímek o boji s mimozemskými brouky ani náznakem nenavazuje na ten předchozí a jde si zcela svou cestou. Nové postavy v určité jednotce se dostanou do beznadějné pasti ve stísněných podmínkách, což přináší spíše přiklánění se k hororovému žánru. První film byl ryze válečný, tento druhý, byť nám už v prvních minutách naservíruje tvrdý noční boj, jde hlavně na pole strachu a zoufalství. Fašistická ideologie Federace si jde dál svoji politikou a hrdě poukazuje na hrdinství určitých lidí jako návnadu na nábor nových rekrutů. Po vizuální stránce se tu nenabízí nic nového. Atmosféra je více temnější a naopak děj již není tak plnohodnotně rozvinutý. A tak pro svoji značnou odlišnost nemá snímek šanci uspokojit fanoušky toho předchozího. Pro ostatní slibná jednoduchá podívaná ve sci-fi hororovém žánru. CHCETE VĚDĚT VÍC? ()

hribisko

To simpsonovské "Hvězdná sralbota" je velice výstižné, ovšem za toho ultradrsňáka jim tu jednu frčku prostě dát musím. ()

mutace

Čekal jsem nejaký "šit", ale byl jsem vcelku mile překvapen. Osobně se mi docela libilo, jak se autoři vypořádali s nízkým rozpočtem. Místo bombastických, výpravných scén uzavřeli děj do jakési stanice, čímž se tento díl výrazně odlišil od prvního dílu a tudíž působil jen jako volné pokračivání a né pouhé nastavování kaše. Co se týká hlavní myšlenky, nebyla nijak originální a oslnivá, ale ani mne neurážela. ()

Johny M.

No snad se do slibovaný 'trojky' vážně vrátí Casper, bez něj to nemělo vůbec žádnou úroveň ;-) 1* dám za sem tam nějakou tu prohozenou hlášku ("Neni divu, že válku prohráváme, když se tu jenom šou*tá" :-)) ) P.S.: "CHCETE VĚDĚT VÍC" - Ne, nechceme!!! ()

Cruchot

Zas až tak strašný to nebylo, jak by člověk čekal podle zdejších komentíků. Jen je třeba asi trochu pozapomenout na Verhoevena a nesrovnávat s kultovní jedničkou. Tenhle filmeček splácal do sebe snad všechna možná žánrová klišé, ale drží pohromadě a dá se bez problémů dokoukat až do konce. 50%. ()

AxelWers

O poznanie slabšie ako prvý film, čo-to tam za niečo stojí, ale na pôvodný film Starship Troopers to proste nemá. Tento film utrpel najmä tým, že prvý film ST nasadil latku asi až príliš vysoko. Ale keď sa dokážeme od toho odpútať, tak aj tento film je pozerateľný a myslím, že trochu viac percent ako len 24 by si zaslúžil. ()

Joppo88

Sám sa pýtam prečo?? Ako je možné, že po tak fajn jedničke prišlo toto??? Nemám slov - hviezdičky sú veľavravné... ()

Kingjiri

Nedbal jsem místního hodnocení, a kvůli hodně dobrý jedničce, jsem dal šanci i dvojce. Uplnej průser to nebyl, ale dovedu si představit, že bych tu hodinu a půl svýho života strávil lepšim způsobem (filmem). Vizuál brouků byl pořád docela povedenej, ale bohužel byli málokdy vidět. O nějakejch pořádnejch akčních scénách nemůže být ani řeč. Scénář nebyl nejhorší, jenomže neschopnej režisér, špatný herci, nulová výprava a nedostatek akce to totálně zazdili, jedna silnější hvězda. ()

papaguy

HP1 downgrade. Aneb jak zkazit slibnou značku v praxi. Ubylo úplně všeho. Dobrých nápadů, triků, brouků, obnažených scén, nadsázky, humoru... Z průměrných herců se přešlo na podprůměr (s jednou výjimkou, kterou snadno rozpoznáte). Jediná věc, která ubyla také, je to ale pozitivum, je kratší stopáž. Kdo čeká pokračování jedničky, bude zklamán. Kdo má rád scifi horory kategorie B, bude spokojen. U jedničky jsem si říkal, když jsou Ti brouci tak mazaní, proč se trochu nezmenší a neinfiltrují se, nevyvolají úplavici, škytavku, pacifismus či něco ještě horšího. A vida. Dvojka tuto vizi částečně naplnila a brouci se trochu zmenšili. Ve trojce by se mohli zmenšit ještě více a ve čtyřce by už byli pozorovatelní pouze mikroskopem, takže by je většinu děje nebylo vůbec vidět a tím by se dalo na rozpočtu ještě více ušetřit. ______ Docela mě pobavilo znovu angažování Brendy Strong (v HP1 hrála nebeskou kapitánku), která zemřela po broučím útoku na vesmírnou loď. Všiml jsem si jí protože mi k její postavě vůbec nesedlo, jak tam v jedné scéně porcuje komusi hlavu sekáčkem na maso. Knipl a letecká uniforma se k té dámě hodil přece jen víc.:-) ()

PenaPP

Tohle "volné pokračování" nemělo nikdy spatřit světlo světa. Richard Burgi sice dělal, co mohl, ale tenhle průs.. prostě zachránit nešlo. S původním filmem to mělo velmi málo společného a provedení nestálo také za nic. ()

chaotic odpad!

OK, vezměte Verhoevenovu Hvězdnou pěchotu, znásilňujte ji usilovně 240 hodin do oka, do ucha, do zadku a do všech záhybů těla a pak si ji narvěte nejhlouběji do vašich útrob co to jde. Přidejte trochu znásilňovacích praktik i na Heinleinovo universum a díru v útrobách zalepte Ochráncem. Protřepat, nemíchat a tlačit. ()

koudis11 odpad!

Když se mi do rukou dostal tento film,byl jsem celkem natěšený ze zkušenosti s jedničkou, která se mi docela líbila.Už po prvních minutách filmu jsem byl zklamán,ubohý děj,všechny scény se odehrávali na nějaký ubohý základně,mizerný výkony herců a režiséra.Pokud budete mít tu smůlu a ten film se vám dostane do ruky,tak vám dám radu do života „Nepouštějte si ho!“ je to zbytečná ztráta času!To už je smysluplnější zalívat záhony v dešti…….. ()

boaka odpad!

Po vynikající a nadsázkou sršící jedničce je druhý díl absolutním zklamáním, pokus o jakési komorní drama vypadá nízkorozpočtově až hrůza, pokud si nechcete pokazit dobrý dojem, nedívejte se! ()