Hříšný tanec 2

• USA Dirty Dancing: Havana Nights (více)

Když mladá Katey přijede s rodiči na Kubu, netuší, že zde objeví nejen vášeň pro tanec, ale i velkou lásku. Osudovým se jí stane setkání se sympatickým číšníkem Javierem. Mladý pár se spolu tajně schází v nočním klubu a trénuje na prestižní soutěž v tanci... Píše se rok 1958 a na Kubě vrcholí revoluce proti prezidentu Batistovi. Na Kubu přijíždí Bert Miller se svou ženou Jeannie a dvěma dcerami Susie a Katey. Katey se pomalu rozkoukává a podaří se jí nechtěně strčit do číšníka Javiera s tácem plným pití, který je za vylití potrestán. Druhý den ujede Katey autobus a Katey musí ze školy pěšky, což není zrovna bezpečné. Naštěstí Katey potká Javiera, který jí nabídne doprovod a Katey se dozvídá i o životě obyčejných lidí. Katey je pozvána Jamesem Phelpsem do tanečního klubu, ale od Javiera se dozví o tanečním klubu La Rosa Negra, kam chodí tančit Kubánci a s Jamesem tento klub navštíví. Když z klubu odjíždějí, James si na Katey dovoluje a Katey se vrátí do klubu. Javier doprovodí Katey k hotelu, ale druhý den dostane v práci výpověď, protože zaměstnanci se nesmí s klienty stýkat a v hotelu se dozvěděli o jeho noční procházce s Katey. Katey chce Javierovi pomoci a jde za ním, aby mu navrhla účast v taneční soutěži, kde vítěz získá pět tisíc dolarů. Javier je nejprve skeptický, ale nakonec začnou s Katey trénovat. Katey se před rodiči vymlouvá na Jamese, kterého donutila, aby ji kryl. (TV Prima)

Nuala

Nejspíš za to mohla má melancholická nálada, ale mě se tenhle film celkem líbil. Nepřináší sice nic tak moc originálnějšího oproti prvnímu Hříšnému tanci, ale např. herecké výkony jsou příjemně civilní a nepřeháněné, takže se na film hezky kouká. Taková fajn oddechovka. ()

Chen

Kouzlo prvního dílu tu samozřejmě chybí, ale určitá chemie mezi hlavními postavami tu je. Hudba není špatná, ale kromě pecky Wyclefa Jeana si asi na další písničku za chvíli nevzpomenete. Chybí i výraznější taneční scéna, finále je dost slabé, prostě další "Baby nebudete sedět v koutě" tu postrádám. ()

HappySmile

Jedno velké plus je určitě to, že film nemá stejnou dějovou linii jako jednička, jak to spousta ostatních dvojek dělá. Tvůrcům se povedlo namixovat zde skvělé písničky (tento soundtrack je jeden z mých nejoblíbenějších) a herci taky dost dobře odtančili své role, takže rozhodně celkově vydařený snímek. ()

lekr

Film sice neměl být pokračováním jedničky, nicméně svým názvem a ještě Patricek Swayzem ve vedlejší roli tomu nasvědčoval.....film si to tímhle ještě zhoršil.....je v něm sice pěkná hudba ale to má hříšný tanec taky a ještě mnohem víc k tomu...... ()

Aljak

Pre mňa veľmi milé prekvapenie. Vôbec sa to nemuselo volať Hriešny tanec, keďže to nebolo žiadne pokračovanie, ani nič takého. Ľudia potom len zbytočne porovnávajú a odrazí sa to na celkovom hodnotení - keby sa to volá len Havana Nights, tak by to podľa mňa malo hodnotenia oveľa vyššie (možno aj o 10%). Mne sa to celkom páčilo - tanečný film o splynutí hanblivej Američanky a temperamentného Kubánca zasadené do karibského prostredia predrevolučnej Kuby. To prostredie a aj atmosféra, v ktorej sa to odohrávalo bola úplne čarovná - temperamentná kubánska hudba a aj tie tance, no stálo to za to. Záver ma prekvapil, pretože to nebolo až také priamočiare klišé, ku ktorému to akosi chtiac-nechtiac celý film smerovalo. Ale v kútiku duše mi to bolo aj trochu ľúto - od Batistu ku Castrovi, to bolo ako z kaluže do blata... Celkovo dosť vydarené, až na zopár slabších scén - dokonca mám chuť dať tomu 4*, ale dosť váham (niekedy by sa tu fakt hodila širšia škála). Inak, tá scéna keď po prvý raz vojdú do toho klubu La Rosa Negra - skôr mi to pripomína nejaký hispánsky nevestinec a nie tanečný klub :D ()

Sinn

Jednička je klasika, pokračování se příliš nevyvedlo. Příliš sladké, trochu krkolomné. Na druhou stranu plné skvělých tanečních scén, na které jsem ujetá. Především mě překvapil Diego Luna, moje láska z Mexické jízdy, nečekala bych, že je to takový tanečník. I Patrickoj to ještě báječně tančí. Příběh bída, to by bylo tak na hvězdičku, ale za nádhernou Kubu ( a Kubánce) a za tanečky přidávám další dvě - tak 50%. ()

Crawler-D

Je to film, který si možná až zbytečně vypůjčuje slavné jméno. Na druou starnu neskončil tak příšerně jako řada jeho nepovedených kolegů a ze všeho nejvíc potěší cameo Patricka Swayzeho. ()

lilina133

Ani ten hriešny tanec Diega Luny a Romoly Garai to nezachránil od nudného snímku na nedeľné popoludnie...Podľa mňa úúúplne zbytočné pokračovanie kultového Hriešneho tanca, spoločné majú jediné - ten názov... ()

carly

chcela tancovať. chcela tancovať ako on. a potom už len chcela tancovať s ním. jednoduchý príbeh na pozadí nie tak jednoduchých udalostí. Diego a Romola vyzerajú spolu trochu smiešne, keďže ona je od neho vyšia a pôsobí pri ňom ako jeho staršia sestra. ale človek na to zabudne, keď začnú tancovať. lebo potom je to už len čistá radosť a vášeň. malo to zábavné momenty a keď prepli do španielčiny tak som bola absolútne spokojná. a páčil sa mi koniec. bol o radosti z toho, čo je a nie o starostiach z toho, čo bude. ()

Sammya

Jedna z mých lásek "z mládí". Úžasný soundtrack, bezkonkurenční pohyby, skvělá chemie mezi herci, navíc miluju Romolu Garai a Diego Luna je tu prostě skvělý. Nesmí se to brát jako pokračování Hříšného tance, ale jako jeho odkaz. ()

Juto

Tanečné sekvencie by to možno zachránili, nebyť toho, že sa zdá, že režisér Guy Ferland sa naučil všetko, čo vie o natáčaní a (slepom) strihaní takýchto scén zo sledovania filmov ,,Moulin Rouge" a ,,Chicago". 4/10 ()

WolfR

Pouhá snaha napodobit kultovní Hříšný tanec, to prostě nejde. Námět je vyždímaný a chybí staré kouzlo a dvojka Patrick Swayze a Jennifer Grey, 2 hvězdy. ()

bartias

Film se snaží napodobit původní Hříšný tanec (včetně úvodu „Bylo to v létě roku“), ale zoufale se mu to nedaří. Scénář je až moc hloupý, herecké výkony nevábné a celkově to působí jako televizní film. To, že se romance odehrává v předvečer politického převratu na Kubě, má být zajímavé. Zajímavější ovšem je, že na Kubě 50. let tančí mládež v klubech na moderní latino-pop. Hrozné! Nezachrání to ani cameo Patricka Swayzeho. ()

adams89

Na první Hříšný tanec z roku 1987 dodnes vzpomínám jako na romantickou a taneční klasiku plnou nesmrtelných písní, jakou nepřekonal už žádný jiný film z tohoto soudku. Rozhodně jsem od dvojky nečekal, že by se mu ve výsledném hodnocení mohla vyrovnat, ba ho dokonce překonat. Děj se tentokrát odehrává o deset let dříve na Kubě, místě přímo stvořeném pro latinsko-americký tanec. Na tamější složité politické situaci s nastupujícím Castrovým režimem vidím také největší pozitivum z filmu. Zatím co v jedničce to bylo odlišné společenské postavení, co bránilo vztahu hlavní dvojice, teď je to zase pro změnu opačné politické přesvědčení. Taneční choreografii bych spolu se soundtrackem označil za průměrné. Diego Luna a Romola Garai si svoje odehráli, ale postrádal jsem tu mezi nimi nějaké větší citové vzplanutí, vždyť si snad nedali za celou dobu ani pořádnou pusu. Ještě že obsadili Patricka Swazyeho, který i přes svůj věk stále neztratil kouzlo. Výsledek však přesto odpovídá spíše nějakému Let's Dance než naší nestárnoucí klasice.60% ()

Zdeňka

Hudba, tanec, vášeň? Kde? To bude slogan asi na nějaký jiný film. A žádný tanec, kterému by se dalo říkat hříšný jsem tam také neviděla. ()

Triny

Hříšný tanec?? ale jděte.. s hříšným tancem s "baby a Johnnym" má tohle společné maximálně název.. Jinak je tenhle film absolutně o ničem.. Proč to nazvali "hříšným tancem" je mi prostě záhadou.. kdyby radši natočili filmek o tej revoluci tam místo tohohle - udělali by líp.. ()

LadyDevil

Sice už je to nějakej pátek, ale pamatuju si naprosto živě, jak odporně hořká pachuť mi zůstala po skouknutí "pokračování Hříšného tance" - příčí se mi, že se tak tuctová romanťárna s nijakým dějem a se vším tak odporně americkým jmenuje stejně jako klasika s Jennifer Grey...nezajímavý, nudný a klišovitý ()