Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

ssfan

Tento film s van Dammem se mi moc nelíbil, protože měl dosti divný děj a nebylo tu rovněž mnoho akčních scén.(Pominu-li bitky ve věznici.) Jedná spíše o van Dammův průměr. 55% ()

HomeAlone

Necakal som nic ine ako pekny preslap a to hlavne kvoli predchadzajucemu pocinu Teror vo vlaku . No musim uznat za ma JCVD brutalne prekvapil a co mi bolo dokonale naservirovane tak bolo aj s chutou skonzumovane . ()

spikey1

Ani jsem nedoufal že Van Damme dokáže natočit ještě něco lepšího než na dvě hvězdy, samozřejmě později příjde JVCD ale i tohle věžeňské drama vykrádající trochu Undisputed a Kriminál je velmi příjemnou vzpomínkou na dobré časy s Jeanem. ()

sedm.1

Pokud tohle má být jeden z těch lepších snímků z filmografie Jean Clauda van Damma z posledních let,tak to ty ostatní musí být skutečně "pekelný" :)!Ringo Lam už má také své nejlepší období za sebou,jedná se zkrátka o nelogický a ušmudlaný(a to doslova) filmeček,který nepřináší nic nového,vše už okopírováno a to navíc špatně. ()

ranp

Van Damme tady neukázal skoro nic ze svého bojového umění, všechny rvačky vypadaly, jako když se perou chlapi v hospodě. A toho znásilňování tam taky bylo až zbytečně moc. ()

kenkaku

Uplně se pokusím nadnést nad hloupost filmu. Hraje tam Van Damme = je třeba ledasco tolerovat. Přesto mám pocit že je to jeden z jeho lepších filmů po roce 2000. Dá se na to dívat, dokonce si umím představit to vidět i vícekrát. Že bych ho ale musel mít doma ve sbírce DVD to zase ne... Za sebe dokonce říkám, fanda JCVD si klidně může i další hvězdu přihodit. Tak moc to není na Van Damma špatný :) ()

Testament

Ač "Peklo" evidentně vykrádá "Vykoupení z věznice Shawshank", tak se zatím jedná o nejlepší film Jean Clauda ve 21.století. Co si budeme nalhávat, bitky připomínají spíš rvačky v hospodě. Choreografie soubojů je dosti slabá a na Van Dammovi je vidět, že už je za zenitem. Nu což, na druhou stranu je nutno přiznat, že se začíná stávat lepším hercem. Uvidíme,co bude dál... ()

bruceman7

Za rozstřílení gangstera doživotí v nejtvrdší věznici Ruska. Dozorci jsou zde závislí na vězeňských gladiátorech, bez jejichž soubojů by se asi oběsili. Je zde zavřený i fakt zlej černoch, ze kterýho se později vyklube druhej Andy Dufresne. Vězeňské osazenstvo spolu vede krvavou válku, po uznání velkého amíka co vzdoruje bachařům se však stanou věrnými soudruhy. Všichni ve filmu velmi rádi filosofují. Závěrem: "Tady jsi v Rusku, podplať je!"... Nezdá se filmařům (byť béčkařským) už trochou out zobrazovat Rusko jako Rusistán? Jo, tak už to chodí. 3,5/10 ()

Ragdoll

Vzhledem k tomu, že je to asi třetí nejlépe hodnocený film s Jeanem tady v databázi, jsem se nedokázal ubránit obrovskému zklamání. Začátek se vyvíjel dobře, ale jakmile jsme se ocitli za branami našeho mírumilovného vězení, nadějím na něco lepšího než podřadné béčko byl konec. Počet soubojů se dá spočítat na jedné ruce, jsou krátké a jelikož už nejsme v osmdesátkách, od Klóda uvidíme maximálně jeden neohrabaný kop, zato se zlepšil v upířích schopnostech. V součtu je to docela kravina, na útěky z vězení jsem si zvykl v trochu elegantnější podobě. 35%. ()

klúčik

Á Van Damm, povedal som si keď sme sa začali dívať na tento film. Ale, film ma celkom zaujal , svojou atmosférou... Hodnotím 60%. ()

iXtr3m3

Ďalší z Van Dammových pokusov o väzenské peklo, dokonca priamo nazvaný "Peklo". Nepatrne lepšie, ako jeho tvorba od roku 1998, ale stále žiadna sláva. Ale čo sa dá čakať od amerického filmu odohrávajúceho sa v Rusku a natáčanom bohvie kde a s totálne neznámymi menami a "za hrsť dolárov" alebo rubľov? ()

Loki_17

No docela slušný film, ale pořád mi to nějak připomínalo "Vykoupení z věznice ..... ",alel jinak fiml se mi libil. ()