Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +nepopiratelně to má své kouzelné scény -a naopak některé scény byly hodně trhlé a mimo moji realitu/// 3 roky jsem tímto filmem opovrhoval. Neříkám, že Tim Burton má špatné filmy, ale některé jsou tak úchylné a divné, že je prostě nezkousnu (Ospalá díra, Sweeney Todd). Vlastně všechny jsou divné. Mezi nimi jsou však i bájo filmy (Mars útočí, Planeta opic, Velká ryba). Jen si k některým z nich hledám dlouho cestu. Jedním z důvodů je i Johnny Depp. Je všude, jen hraje jinou postavu. A já ho právě moc nevyhledávám. Ale teď k filmu: bál jsem se, že bude dětinský a jen pro děti. To se nestalo. Je kouzelný a občas i dojemný (rodinná stránka filmu). Takže příběh je fain. Prostředí je originální a párkrát jsem jen říkal wow. Herci, tam už je to horší. Těšil jsem se na dva, jmenovitě AnnaSophia Robb a Freddie Highmore. Ti jsou docela dobří, ale mají málo prostoru. Horší je to s Deppem a jeho postavou. Je to úchylná a divná postava, stejně jako svět ve kterém se vyskytuje. Ale co, vám všem se to líbilo, tak já nebudu remcat a řeknu, že se mi to vlastně taky líbilo. Jen to rozhodně není TOP film./// Celkem 75%/// ()

Rosaviva

No poprvé mi to přišlo naprosto šílený a nejspíš bych tomu šupla * nebo rovnou odpad, ale pak jsem se na to podívala znovu a konečně v tom vidím tu genialitu. Ty masky, ty efekty, ten příběh. Přesto to stále zůstává jako jeden z mých nejmíň oblíbených Burtonových filmů. 4* A písničku "Willy Wonka, Willy Wonka, tvůrce dobrých čokolád, ......!" jsem z hlavy nemohla dostat minimálně týden a nesmím si jí nikdy začít zpívat, jinak je to můj konec. ()

Aky

Roztomilý, vtipný film s dominujícím Johnny Deppem. Už kvůli dialogům se dá vidět několikrát. ()

Cappuccino

Pekná, no ani zdiaľky nie dokonalá rozprávočka. Willy Wonka v podaní Johnnyho Deppa bol absolútne famózny. Liliputské piesne neberiem ako klad, ale ako obrovský zápor. Sorry guys, that's not for me. Fajn, lekciu angličtiny máme za sebou. Pár i keď detských, no zábavných, suchých vtípkov, ktoré zaslúžia minimálne mierny potlesk. Tlesk, tlesk! Celkovo film pôsobí až príliš bezducho a poučne. Uprednostňujem cestu, ktorou sa vydal Del Torov "Faunov labyrint". Ďalšie výhrady už vďaka bohu nemám a mimo toho všetkého ostal len dobrý-sladučký-až presladený dojem. ()

misterz

Dlho predlho som to odkladal, no úplne zbytočne. Moja chyba, malo ma hneď napadnúť, že T. Burton nezvykne sklamať, aj keď sa jedná o takýto detský námet, ktorý ma moc neoslovil. Výborná réžia, atmosféra typicky Burtonovská, dvorní herci - H.B. Carter, J. Depp, krásny vizuál... to všetko sú atribúty filmu, ktoré tak ako zvyčajne u tohto režiséra príjemne nadchli. Navyše ani scenár nebol najhorší, dokonca by sa tu našlo i nejaké to morálne poučenie pre deti. Veľká spokojnosť, slušný nadpriemer. 80/100 ()

HAL

Burton je blázen s šílenými nápady a dokonale úchylným smyslem pro humor a jeho Karlík tak není jen pohádková knížka převedená do filmu, je to úžasné dobrodružství ve kterém patří čokoládová řeka a ovce mající místo vlny cukrovou vatu k těm méně divným věcem. Pouhých pět dětí se v něm může podívat do největší továrny na čokoládu na světě a jak skončí tito stoprocentně nesympatičtí hrdinové je jasné už ze samotného představování. Chudý a příšerně hodný klon Mirka Dušína, tlustý čuník z Německa, malý rozmazlený parchantík a podobné zjevy dokáží svou divností trumfnout už jedině samotní obyvatelé továrny a těmi jsou miniaturní a geniálně zábavní trpaslíci Umpa-Lumpové a hlavně dokonalý Wily Wonka který je v podání Johnyho Deppa prostě k sežrání (ale pozor, jak sám poznamená tak to by byl kanibalismus). Burtonova fantazie jednoduše nezná mezí a vydat se na krátkou projížďku po jeho sladkých snech s čokoládovou příchutí je lahůdka jaká se hned tak někde ochutnat nedá. Tak si nechte chutnat. 8/10 ()

Satan

Tim Burton nás opět zavedl do jednoho ze svých fantasktních světů a doslova na diváka hrne jeden balzám za druhým. Nádherná kamera s překrásnými detaily, všemožnými barvami a působivou Elfmanovou hudbou je přesně ten svět, který tu mnohokrát v kinematografii chybí. Snít o takovém místě určitě není hanba ani pro ty největší, natož pro malé caparty, jejichž oči se rozsvítí při pohledu na různé pamlsky a věřte, je na co se koukat. Tak jako Burton si svou mozaiku skvěle načrtnul a dotáhnul do konce, největší díl nese na zádech opět bezchybný Johnny Depp, který svými hláškami a nevinnou tváříčkou nemůže nenudit. Ani nestačí, protože celý film uběhne jako vodopád čokolády zalitý tou nejlepší polevou pod sluncem. Nikdy by mě nenapadlo, že budu tak okouzlen při pouhém rozbalování čokolády. ()

Adam Bernau

12 Burtonových fanoušků v mé topce? Nejvyšší čas na její revizi. Jediný příčetný komentář má PollyJean. Pokud jde o "vykreslení postav", o němž mluví Marigold, tak jejich typy jsou tak dokonalé, až mi bylo za tvůrce trapně, jen ten nóbl otec anglické holčičky byl Amík jak vyšitý. Mimochodem, "továrna na čokoládu" je česky čokoládovna. ()

Javert

Tim Burton umí dělat zábavu pro děti i pro dospělé a co je skvělé - dokáže jí skloubit do jednoho díla...rolička Christophera Lee potěší:) ()

k212

Ač zdá se býti Karlík filmem pro děti, není. Ať už je to přehnaným náznakovým pesimismem mistra, či "úchylným až psychopatickým" vyzněním páně Williho Wonky (z devadesáti procent se divák musí prostě smát jemu a to zásluhou výtečného Deepa), či brutální likvidací nezbedných, rozmazlených, rozežraných apod. dětí, nebo třeba variacemi na notoricky známá filmová díla pro dospělé. Vizuálno je úchvatné, hudebno taktéž, i přestože výstupy Umpa-Lumpů a jejich sborového zpěvu trochu tahají za uši, ovšem - evidentní záměr. Burton je můj oblíbenec, a zároveň je to jeden z mála tvůrců, kterému zbaštím i ono notorično. ()

Legas

Jsem naprosto unešen. Bavil jsem se jak malé děcko, až na to, že být malým děckem tak nepochopím třeba tu skvělou citaci / parodii na 2001: Vesmírná Odyssea. Tak na tenhle film bych povinně nahnal všechny základní školy, ale už si nejsem jistý tím, že by ta dnešní mláděž vůbec chtěla pochopit, o čem ten film celou dobu hovoří. ()

Jordan

Niekedy, keď sa stretne v jednom umeleckom diele priveľa géniov, tak to môže "prdnúť" a vzniknúť dosť veľká blbosť, v ktorej sa každý z géniov snaží presadiť tú svoju genialitu a už na prvý pohľad geniality všetkých dokopy nehrajú jednu hru a tak to vŕzga ako hrdzavý starý mlynček na mäso. Tento film našťastie nie je takýmto prípadom. Stretnutie prinajmenšom štyroch géniou - a to Roalda Dahla - majstra rozrpávok a hororov (dosť bizarná kombinácia), Tima Burtona - majstra fantázie a úžasnej obraznosti, Johnnyho Deppa - majstra herca a Dannyho Elfmana - ktorého muzika je tou najmagickejšou do filmovej rozprávky - v jednej z najlepších rozprávok americkej produkcie posledných (veľa) rokov bolo pre mňa dokonalou radosťou - sledovať, smiať sa, báť sa, snívať. Krásne nápady, úžasné odkazy a všetko v symfonickom poriadku pomaly plávajúce čokoládovou riekou. Krásny ba priam nádherný filmový kúsok. ()

Anderton

Po dlhšom období sa Burton znova vrhol na hranú kryštalicky čistú rozprávku. A skoro dokonale uspel. Výprava a masky sú rovnomerne vyvážené, čiže jedno neprebíja druhé. Prečo nedávam za päť sám neviem, niečo málo mi tam chýbalo, snáď hutnejší dej, možno niečo iné.....fakt neviem. Konečne poriadny hit od Burtona, tie vysoké zisky by si zaslúžil za každý film. Ja nie som vždy prvoplánovo hotový zo spolupráce Depp-Burton a neslintám pri nich blahom, hlavné klady tejto snímky vidím hlavne v jej inakosti v porovnaní s klasickým mainstreamom a rozšafnej výpravnosti. ()

Frajer42

Celkem zajímavá pohádka, která se mi po vizuální stránce velmi líbila. Obal dost výrazně předčil obsah. Obsah však také není marný. Je pohádkově pohádkovský. Tim Burton je režisér, kterého když nazveme osobitým, tak toto slovo má minimálně dvojnásobný účinek. Film kráčí velmi přímočarou cestou, což ovšem u pohádky nedělá škodu. Protože je ve filmu pár momentek hraničících s totálním kretenismem a protože jsem tuhle pohádku viděl dost dávno a na nepříjemné detaily jsem možná už zapomněl, tak svoje hodnocení ustálím někde na 3*. ()

stilgar1

Tohle je rohodně nejoriginálnější projekt T. Burtona od natočení Edwarda. Po zklamání z Mrtvé nevěsty a Ospalé díry jsem tohle opravdu nečekal. Škoda, že to tak skvěle neklapalo po celou dobu trvání...hlavně na zakončení mohl Tim trošku více zapracovat. Ale bavil jsem se výborně... ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)