• Svadbos

Rešpekt vzbudzujúca, ajkeď neinšpiratívna dramatizácia (autor Arnold Schulman) bestselleru Randy Shiltsa o raných rokoch epidémie AIDS. Najlepšie výkony podávajú Richard Gere, ako umierajúci tanečný choreograf, Steve Martin, ktorého takmer nespoznáte, Ian McKellen ako obeť a Lily Tomlin ako lekárka zo San Franciska. Je to dobre natočený film, ale emocionálne nie je na takej výške, akú mnoho divákov očakávalo od takejto veľkolepej produkcie.(2.11.2011)

Hodně naučný film, který by se snad dal pouštět i ve školách. Celkem emotivní, a s výbornými hereckými výkony, hlavně typicky typickým Alanem Aldou v netypicky záporné a seriózní roli. Opravdu nechápu jakto, že se to k nám mohlo dostat až teď.. zaslouží si totiž velké uznání. Možná je ale záměrem tohle pustit do televize přímo v době spekulace o privatizaci nemocnic. Reálné dobové záběry někdy nebyly moc k věci, a hlavně se na konci žádné rozuzlení neděje.. Bohužel. Na druhou stranu to tak ani ve skutečnosti dodneška není. Jo a ještě bych vytknul název, který má s filmem asi tolik společného jako Přemek Podlaha s americkým námořnictvem...(3.12.2005)

Na tenhle film jsem narazil jednou o víkendu asi v 10 ráno na Nově.Vůbec jsem netušil o co jde a název filmu mi v tom už vůbec nepomohl.Nakonce jsem byl naprosto u vytržení na jaký skvělý film jsem narazil a dozvíte se zde informace o počátku a vzniku této choroby...ne jako v mnohých jiných filmech,kde už pouze sledujete osudy jednoho určitého člověka trpícího AIDS.(15.1.2010)

No, přiznám se, že mě nalákalo pestrobarevné obsazení, čítající i několik mých oblíbenců, ale nevěděl jsem předem, o co půjde. A třebaže jsem záhy pochopil, že to není komedie a že ústředním tématem je nemoc AIDS, dodíval jsem se. A dokonce s velkým zájmem. Příběh objevování nové nemoci je vyprávěný vpodstatě detektivním způsobem (podobně jako kdysi ve Fričově Tajemství krve), hemží se sice postavami, ale příliš se nezastavuje u jednotlivých případů, aby je oplakával. Trvá několik let, než se lékařům podaří přesvědčit veřejnost, že ta nemoc vůbec existuje a mělo by se s ní něco dělat a na obrazovce se průběžně objevuje strohý výčet, uvádějící rostoucí počet nakažených. Právě ta věcnost dělá z tohoto (dokonce televizního) filmu snad to nejpůsobivější, co jsem na dané téma viděl. 80%(13.12.2005)

taky ten motivacny film ako serial Louis Pasteur 1977. na jednej strane politika, peniaze, verejne zaujmy a ludska zloba, na druhej strane zapal pre dobro cloveka, vedecky pokrok a naivita. tazko povedat aku rolu Gallo naozaj hral pri objaveni virusu HIV, mozno vsak usudzovat ze ak Nobelovku dostal Montagnier, tak film bol blizko pravde. Zaujimava je perspektiva, ze film bol toceny social progresives ako osveta pre seba samych. to je nevidane. vacsinou lavicovy socialisticky hollywood robi osvetu pre "primitivnych konzervativcov", teraz ju robil pre svoju najmilsiu mensinu, gayov. kazdopadne stoji za to vzhliadnut.(14.1.2013)

• - Natáčení filmu probíhalo v San Franciscu. (Terva)

• - Matthew Modine (Don Francis) byl za svou roli nominován na cenu Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu Zlatý glóbus. (Terva)

• - Film získal deset cen na různých festivalech, byl nominován na cenu Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu Zlatý glóbus v kategorii nejlepší minisérie a na dalších třicet ocenění . (Terva)