Uhlazený Howard Brackett je oblíbeným učitelem angličtiny na střední škole v městečku Greenleaf a za několik dní se má oženit s kolegyní Emily, která je už téměř tři roky jeho snoubenkou. Nečekaný poprask však způsobí jeho bývalý žák Cameron Drake, nominovaný na Oscara za roli homosexuálního vojáka, když při přebírání zlaté sošky poděkuje v přímém televizním přenosu také svému homosexuálnímu učiteli Brackettovi. Všichni v Greenleafu včetně Howarda samotného jsou v šoku. Ujistí rodiče, že to není pravda, jenže tím jeho potíže teprve začínají. Druhý den je městečko plné televizních reportérů a Howardova sexuální orientace se stává hlavním tématem hovoru jeho studentů, kolegů a vlastně všech v Greenleafu. Někteří se domnívají, že, je to pravda, jiní si myslí, že Cameron řekl jen proto, že je Brackett tak dlouho zasnoubený, je vždy čistý, upravený a učí poezii. Sám Howard má plno práce s tím, aby Cameronova slova vyvrátil snoubence, nadřízeným, studentům a vlastně všem v městečku. Rezolutně před kamerami odmítne pochybnosti o svém sexuálním zaměření. Jenže pod vlivem okolností a reportéra Petera Malloye, který je sám gay, se Howard musí sám nad sebou zamyslet. Pokusy přesvědčit sám sebe, že je v pořádku, ať už s pomocí instruktážní kazety "Buď muž" nebo pokusem vyspat se s Emily ještě před svatbou, však nedopadnou příliš povzbudivě. (oficiální text distributora)

lennyd

Všemi oblíbený učitel Howard Brackett (Kevin Kline) se rozhodl konečně do toho praštit. Za několik dní si konečně vezme svoji dlouholetou lásku Emily. A mimo jiné, jeden z jeho bývalých žáků, oblíbený herec Cameron Drake (Matt Dillon) právě přebírá Oskara za roli homosexuálního vojáka. Při závěrečné děkovačce však způsobí poprask, když mimo jiné poděkuje svému homosexuálnímu učiteli. Celé městečko je hned na nohou, a připravovaná svatba je ohrožena mimo jiné útokem novinářů. Dokáže Howard takovému tlaku odolat?... Příjemná komedie, která se sice nestane absolutním hitem, ale také nikterak nezklame. Filmem se prolínají desítky vtípků a humorných scén (např. použití instruktážní kazety Buď muž nebo svatební noc v baru). Všichni herci do svých rolí perfektně zapadli, ať již Kevin Kline či Joan Cusack jako svatební pár, Matt Dillon jako namyšlený herec či Tom Selleck jako jedna z novinářských hyen.. I konec, takový nehollywoodský mě docela překvapil... ()

cross

Příjemná a nenásilná komedie, která ničím neohromí ani nepřekvapí. Poklidné vyprávění je monstrózně zakončeno (snad záměrně) giganticky nadneseným finálem, u kterého jsem se asi pobavil úplně nejvíc. Na Oze slabota, jinak spíše taková odpočinková podívaná na unuděné nedělní odpoledne... ()

Musak

Trochu mi to připomíná South Park - "on je gay, on je gay...néé nejsem gay...já sem gay, já sem lesba...", akorát že v South Parku to vyzní vtipně, ale tady vůbec ne! ()

klima777

Ujde to. Po práci legraci... však víte. Ale mohlo to dopadnout mnohem lépe. Téma je zajímavé a Kevin Kline hraje dobře. ()

upson

Kevin Kline je skvělý herec. Zvládne přeskočit z dramatické polohy do komediální a naopak. Velká škoda, že se mu nepovedlo za svou kariéru získat ikonickou filmovou sérii/postavu. ()

cab

Howard Brackett (Kevin Kline) pracuje jako profesor anglictiny na stredni skole. Pri sledovani televize se svou nastavajici zenou, kde se prave udili Oscar jeho byvalemu studentovi, zaslechne z jeho ust jednu, pro film zasadni, vetu. Prumerne natoceny a prinejmensim nadprumerne zahrana komedie paroduje prave zminene Oskary, media a nesmyslne predsudky zabednene americke kultury. 65% ()

Perry-

Nevtipná komedie s příšerně trapným koncem... Scéna z Oscarů přetaženě dlouhá, celkově navíc nuda i po zbytek stopáže. 20%.. Tohle se Franku Ozovi nepovedlo ()

peetriss

Sympatická, příjemně ujetá, komedie, která (což je hlavní) dokáže příjemně oreagovat. Skvělí Kevin Kline a Tom Selleck doplnění o kouzelně střelenou Joan Cusack jsou sladkou třešničkou na dortu. Lepší tři hvězdičky. ()

Asmodin

Báječná komedie. Užívala jsem si tu scénu jak Tom Selleck líbá Kevina Klenea. Dost jsem se bavila nad tím jak se Kevin Kline přesvědčoval u kazety, že je pravej chlap. "Pravej chlap netančí! Tvůj vzor je Arnold a Arnold netančí, umí sotva chodit." ;o) Nebo u oltáře - nevěsta: "Ano, beru.", ženich: "Jsem teplej" :oD ()

EllienPM

Jednu věc nezadaným (nebo navždy neudatelným?) a vdavek chtivým současným ženám nezávidím - okolní svět skutečně někdy může připomínat jeden velkej Buzerantov :)). Sranda po emericku, není to zlé. ()

alambert

Musím říct, že finální pocit z tohohle filmu je tak něco mezi Odpadem a jednou hvězdou. Nicméně nemůžu jít pod dvě hvězdy a to kvůli genialní 1. půlce filmu (po srážku na křižovatce)...to jsem se vážně bavil. Pak to ale nějak postupně šlo celé do háje...a konec byl už vyloženě otřesný... ()