Žít a nechat zemřít

• Velká Británie Live and Let Die (více)
Ukázka z filmu

Na Jamese Bonda je i černá magie krátká. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Krátce za sebou jsou během výkonu služby zabiti tři agenti britské tajné služby: jeden během jednání OSN, další v New Orleansu a poslední na karibském ostrově San Monique. Agent 007 James Bond se proto vydá do New Yorku a spojí se s věrným kolegou ze CIA Felixem Leiterem. Brzy však padne do pasti harlemského drogového mafiána, jenž si říká Mr. Big a jenž má k ruce několik všeho schopných zabijáků. Bondovi se podaří utéct a přes New Orleans vypátrat hlavního podezřelého: tím není nikdo jiný než premiér republiky San Monique Kananga. On a Mr. Big jsou ve skutečnosti jedna a tatáž osoba, která má velmi odvážný zločinný plán: na ostrově řídí velkovýrobu heroinu, kterým hodlá zaplavit světový drogový trh. Proti Jamesi Bondovi má soukromou armádu, temná kouzla vúdú a krásnou pannu Solitaire s věšteckými schopnostmi... Film Žít a zemřít znamenal začátek bondovské kariéry pro třetího představitele agenta 007 Rogera Moorea, který se v postavě Jamese Bonda objevil celkem sedmkrát. „Výbušná" titulní píseň Paula a Lindy McCartneyových byla nominována na Oscara. (Česká televize)

SNCIS

V pořadí 8 bondovka a první, kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. Příběh je slabší, stejně jako hlavní záporák - ten doslova vybouchl. "Vždycky se moc nafukoval." Policajt Pepper, hodně snížil laťku. Vůbec tam neseděl. On + honička ve člunech, byla ta nejotravnější část filmu. Bondgirl Jane Seymour, zajímavá a sexy. Velice výrazný byl i jednoruký lokaj a scéna s krokodýli. Po vizuální stránce a hudební ok, nicméně to nemění nic na tom, že se jedná o průměrný film. - 50%. ()

vampvegetar

první Mooreuv 007 mi moc nesedl, sice nahradil Conneryho vážnost, uhrančivost a britský humor za odlehčenější verzi víc na americkej spusob, totéž s akčnými scénami, těch je místy ne že moc ( u 007 slovo moc nemá téměř meze :-) ), ale jsou neúnosně zdlouhavé a místy i ten humor ( poliš u člunu ) pokulhává a více než nadsázke a vtipu jsem se smál "snaze" režiséra o legraci. Jen jedna bond girl ( až na úvodní domovní mikroepizodu ), Voodoo také přibarvené do nekomfortního šatu ( tanec s podzemními výtahmi atd. ) a celé to obaleno ve pro mně málo kvalitním celku, který mi dáva hodnocení jen solidní 3. I když krokodílí scénka a "individua" zloduchu "jedou", má to víc k nevydařenému odvaru krimi a Indiany Jonesa, kde Chrám skázy nahradili barové podniky a africké džungle. ()

padlar

První Bondovka s Moorem a jde o nástup více než zdařilý. Ač mu v době natáčení bylo čtyřicet pět, tak ve filmu působí docela mladě a svěže. Osobně hodnotím lépe první polovinu filmu (luxusní je hned úvodní scéna u Bonda doma vyšperkovaná přípravou kávy pro M), druhá polovina je slabší (absurdně dlouhá honička na člunech a nesmírně otravný jižanský policejní seržant). Plusem je i samotný Kananga. ()

Foltest

Bond snad nikdy nezklame. Žít a nechat zemřít je další povedená bondovka s povedenou akcí, oddechovým dějem a krásnou bondgirl. Divák si stejně tak nemůže stěžovat na nezajímavé prostředí, které lze s klidným svědomím nazvat afroamerickým. TAktéž Roger Moore si s rolí poradilů dobře. Na závěr bych rád vyzdvihl scénu první noci s bondgirl, kdy Bondův trik s kartami je pro něj naprosto typický a jsem si jistý, že mi utkvěje v hlavě na opravdu velmi dlouhou dobu. ()

LUIGISde

Táto časť bola skvela knižne, ale filmové spracovanie ma trošku menej bavilo. Možno to bude tým hercom neviem, ale aj celkove prostredie harlemu a caribiku je knižne skvelé ale do filmu sa ho nejako nepodarilo pretaviť. Za mňa tak 60% ()

opatstviolov

Roger Moore jako nový Bond, předvádí skvělý výkon (na Conneryho to ale furt nemá), zajímavý příběh a vizuál, dobrá hudba. 9/10 ()

horskejvlk

Podle mě nejlepší Moorovka, první Bond který jsem viděl v TV v roce 1982 samozřejmě v TV ORF u nás by to nikdy neodvysílali. Svěžíí vtip a pohled na bohatý a cool západ. U nás byl mjr. Zeman který se ani nepodíval na Cubu a zde i caribik Florida i honička v člunech. ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto