Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Ex_Machina

Nevedomím patrí svet, pretože ich nič netrápi, stačí im málo a vedia sa baviť každou maličkosťou. Nevedomý Bill Murray sa na potulkách Londýnom stane takmer druhým Jamesom Bondom a ako nešikovný hrdina pritom zachráni mnoho životov, rozprávkovo zbohatne a nájde svoju životnú lásku. ()

Queendom

Skvělá a neprávem nedoceněná komedie, jejíž hlavní hrdina nejen že věděl málo - on věděl úplný prd a ještě se u toho náramně bavil. A já taky. Bill Murray je králem komiků a jeho nešikovnej hrdina mě vlastně rozesmál víc, než Sellersův Clouseau. Je ale třeba dodat, že tahle komedie nestojí jen na talentu Murrayho, celej ansámbl odvedl více než dobrou práci a v celym filmu se v podstatě nenajde slabší místečko. ()

dakarin

Výborně jsem se bavil. Nejen dobré výkony protagonistů, ale zde především vynikající scénář a režie. Takto inteligentně a téměř hodnověrně poskládaný film pro danou tematiku jsem snad neviděl ;-) Pro mě vrchol tvorby Jona Amiela. Malé bezvýznamné mínus: poslední scéna na pláži nesedla, lehce přestřelila... ()

Martrix

Howard Franklin mě včera tak potěšil Nadějným rokem, že jsem zaignoroval dvě předchozí zkušenosti s jeho filmy...které mě moc nenadchly. Kdyby byl Muž, který věděl příliš málo, podobně nedoceněnou perlou, dokonce bych se na Honbu za diamantem a možná i Jméno růže mrkl znova...dal bych jim příležitost se v mých očích rehabilitovat. Tak, ne. Je jasné, že Nadějný rok je Franklinova labutí píseň. Komedií, kde dojde k záměně trouby za agenta, nebo se nemehloidnímu policistovi daří čelit profi zabijákům, agentům..., těch je vcelku hodně. Za všechny třeba Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky nebo Velký blondýn s černou botou. Ty považuju za průměrné. Jak tedy hodnotit tento film, který o mnoho zábavnější není? Bill Murray je sympaťák, ale sám film neutáhne. Tedy jistě ne takový, který nemá extra dobrý scénář. Možná by ho k tomu dokázal vybičovat nějaký pořádný režisér, ale tím Amiel jistě není. I proto je to film nijaký. Ani chytře decentní, ani potrhle absurdní. Pokud někdo vyčníval, byl to Alfred Molina v roli vrahouna butcherouna. Ale ani on mě nepřiměl víc, než se občas pousmát. To už jsem se líp bavil u šíleností jako byl třeba Grimsby. Přesto...na 3 velmi odtažité * to stačí. ()

Anthony

Bill Murray (výborný Jiří Štěpnička) hraje dobráckého blbce, který se zamotá do temných her tajných služeb. Omylem ale vystupuje jako sebevědomý tajný agent, který si dost užívá „svou roli“. Díky tomu vznikají vtipné situace, v nichž je Bill, který je pořád mimo, opravdu k popukání. Nezalekne se ani řezníka Borise (skvělý Alfred Molina) či doktorky Ludmily Kropotkinové. Zajímavá hudba Christophera Younga. ()

• Natáčanie prebiehalo na rôznych londýnskych miestach, vrátane Three Mills Studios v londýnskom East Ende a Elstree Film Studios, a v meste a Borehamwood (Anglicko). Obdobie natáčania trvalo od 7. októbra 1996 do 12. januára 1997. (Arsenal83)
  • Na letisku od Billa Murraya žiadajú pas. Povedal, že fotky nie sú veľmi dobré a otvoril peňaženku. Je to jeho fotka Carla Spacklera z Caddyshack (1980). (Arsenal83)