Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Taarg

Jde o snímek, který vám přijde buď trochu hloupý, nebo nekonečně vtipný. Jelikož se věnuji improvizačnímu divadlu, řezal jsem se od začátku do konce. Všechny žertíky na téma realita nebo divadelní fikce jsou v podání Murrayho doopravdy k popukání, od oceňování "hereckého výkonu" u mrtvol, po jeho největší problém - hrát impro před diváky. ()

Fiftis

Tak neviem, snáď si nikoho nepohnevám ale ja som nikdy neprišiel úplne na chuť Billovi Murraymu. Určite je to dobrý herec, ale mne sa nikdy nezdal dobrým komikom. Rozhodne je lepší a výraznejší vo vážnych rolách. Patrím medzi fanúšikov filmov z 90.rokov minulého storočia, vtedy sa filmy ešte vedeli točiť, bola to akoby druhá zlatá doba Hollywoodu. Tento film som nikdy nevidel vo svojom detstve, nikdy som si ho ani náhodou nepožičal na VHS kazete vo videopožičovni a asi už aj viem prečo. Nie je ničím výrazný. Nič, čo by sa vám zapísalo do pamäte. Len tak si plynie a neurazí. Chýbajú ďalšie výrazné postavy, chýba väčšia dávka humoru. Na komédiu slabé. Akoby sa chcel len režisér raz pochváliť, že natočil jeden film. Navyše v ktorom hrá ten známy Bill Murray. Ale to nestačí. ()

hull

Průměrná komedie, s nadprůměrným Billem Murrayem. "Vzal jste tu dívku na záchod? Ne, šla úplně sama." (Už jste někdy viděli dívku, aby šla sama na záchod?:)). "Na vteřinku jsem si myslela, že jsem viděla lidskou bytost." Když připočtu ještě závěrečného kozáčka = 60 %. Všem, co jste dali nižší hodnocení, zamyslete se, kdy jste viděli nějakou úspěšnou komedii, na které se podíleli sousedi z BRD. ()

Hapretor

Komedie, která těží z absurdních scén, blbosti a nesrovnalosti tak, jak to známe např. z britských komedií typu "Růžový panter", nebo franc. komedií. Celkově jde o paskvil - najednou nevím, co se děje, jednotlivé sketche jsou pro mě nepochopitelně řazeny, ale některé jsou opravdu až tak debilní a absurdní, že jsem vyprsk smíchy. A to ne jedinkrát. Takže smělé 3*. Navíc Bill Murray je možná muž, co ví úplné hovno, ale hlavně ví, jak to zahrát. ()

C0r0ner

Když bych to nikdy neviděl, nic by se určitě nestalo, ale na jedno podívání to byla docela veselá taškařice, která především díky Biilu Murraymu hezky utekla a jeho šaškování mě bavilo celou dobu. To modré hodnocení ale nakonec asi odpovídá celkovému dojmu, protože mě nic nenutí, abych se na to podíval znovu. 70% ()

• Meno "Dr. Ludmilla Kropotkin" (Geraldine James) je v ruštine nezmysel. Podľa ruskej gramatiky by touto osobou mal byť muž, zatiaľ čo ženské meno je Lyudmila. (Arsenal83)
  • Na letisku od Billa Murraya žiadajú pas. Povedal, že fotky nie sú veľmi dobré a otvoril peňaženku. Je to jeho fotka Carla Spacklera z Caddyshack (1980). (Arsenal83)