Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Radyo

Docela zábavná komedie o "agentovi", který se zapletl do špionážní hry, aniž by měl vůbec tušení, co to kolem něj ve skutečnosti probíhá. Bill Murray je komediální typ a tady to jen a jen znovu potvrzuje. Taky ostatní herci zapadají přesně do zběsile vykonstruované zápletky a i díky nim je ve filmu poměrně často se čemu smát. ()

Avantgarda

Trošku mě zaráží, že takto dobrá komedie, v níž Bill Murray naprosto exceluje, má zde poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že když jsem se na film dívala, ohromně jsem se bavila a to ne jen z celkově humorné atmosféry, ale především z grimas a blbostí Billa Murraye, protože stejně jako ve všech svých filmech nehraje, ale je svým neodolatelně rozkošným způsobem sám sebou. Celý film je podle mě tak trošku parodie na film The Game s Michaelem Douglesem ze stejného roku. ()

Oskar

Je mi moc líto, ale tohle je vážně slabá komedie. Kdyby v ní nehrál snaživý Bill Murray, bylo by to ještě trochu horší, ale nechci ve vás vzbudit dojem, že takhle je to nějaká výhra. Bohužel, slibný potenciál vděčné zápletky byl využit velice chabě a stačilo by jen málo, aby to ani nebyla komedie. Nezasmál jsem se ani jednou. Smůla. ()

tron

Značne rozpačité. Američanom pomsta Veľkej Británii (za tiež tohoročného celovečerného BEANA) nevyšla napriek tomu, že mali na svojej strane komika Billa Murraya, ktorý komiku neznáša do takej miery, že sem-tam kvôli svojmu viditeľnému znechuteniu (častokrát aj priamo pred kamerou) potopí jeden dva filmy ročne. Ale konkrétne s takýmto zlým scenárom nemohol nič urobiť, ani keby chcel. A on nechcel. Hnusná, lacná vizuálna stránka (hocijaký sitkom vyzerá lepšie), trápne vtipy, otrasné herecké obsadenie (Peter Gallagher gŕŕŕ) a amatérska réžia (inak skúseného Jona Amiela - NÁVRAT SOMMERSBYHO, VRAŽDY PODĽA PREDLOHY). Murray našťastie o niekoľko rokov neskôr vďaka Sofii Coppola a Wesovi Andersonovi dokázal, že sa narodil pre úplne iný typ filmov. Blbý MUŽ, KTORÝ VEDEL PRÍLIŠ MÁLO, po ňom však už zostal. Možno ho myslel ako vtip. Hm. Máte pravdu. Asi nemyslel. ()

Ex_Machina

Nevedomím patrí svet, pretože ich nič netrápi, stačí im málo a vedia sa baviť každou maličkosťou. Nevedomý Bill Murray sa na potulkách Londýnom stane takmer druhým Jamesom Bondom a ako nešikovný hrdina pritom zachráni mnoho životov, rozprávkovo zbohatne a nájde svoju životnú lásku. ()

• Meno "Dr. Ludmilla Kropotkin" (Geraldine James) je v ruštine nezmysel. Podľa ruskej gramatiky by touto osobou mal byť muž, zatiaľ čo ženské meno je Lyudmila. (Arsenal83)
  • Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)