Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Waynův svět je bláznivý a rozverný film, kde vedle rockových melodií a "odvázaných koček" najdete i nejodvázanější hostitele - Wayna Campbella a Gartha Algara. A když jim ještě druhořadý pracovník TV nabídne tučnou smlouvu, nemohou ti dva uvěřit svému štěstí. Brzy ale zjistí, že cesta ke slávě je trnitá, plná nebezpečí, svodů a příležitostí k mejdanům. Dokáže Wayne získat city rockové bohyně Cassandry a "utrhne" i Garth dívku svých snů? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (137)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Wayneův svět jsem potkal poprvé v životě na VHSce v tenkrát místní půjčovně, kde jsem měl nakoukáno snad všechno, co šlo. Nějak jsem si z něj nic nepamatoval a tak jsem usoudil, že na takový humor jsem byl asi ještě málo stavěnej. No a co čert nechtěl. Cinemax mi toto nezodpovězené okénko opět otevřel, aby mě ujistil, že tenhle film si nepamatuju záměrně. Blbej humor, který je účelově trapnej, ve mně nevyvolal pocit radosti, ale spíše smutku. Další „legenda“, kterou jsem si v hlavě sejmul. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Televizní taškařice pro generaci X, která není za a) pořádně sedmdesátkově hard b) osmdesátkově gay c) devádesátkově funny. Mike Meyers dokazuje, jako už mnohokrát jinde, že veškerým jeho talentem je několik porkoucených obličejů a hlas. Tohle není regulérní MTV, ale její kansaská pobočka s reality show lookem a odporně se pitvořícím třicátníkem. No Stairway to heaven! ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Fakt nevím, co na tomhle filmu má být skoro kultovního, mně se nelíbil takřka vůbec. Oba hlavní hrdinové mají asi působit směšně, ale nějak jsem jejich styl humoru nepochopil. Rocková hudba, která ve filmu zní, není zrovna špatná, ale taky se nedá říct, že by soundtrack z tohohle snímku vešel do dějin. Jinými slovy, jde o podprůměrnou hudební komedii, která se mi zdála být hodně zaměřená hlavně pro americké publikum. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Carter Burwell: 1. Bohemian Rhapsody - Queen [5:57] 2. Hot And Bothered - Cinderella [4:16] 3. Rock Candy - Bullet Boys [5:04] 4. Dream Weaver - Gary Wright [4:25] 5. Sikamikanico - Red Hot Chili Peppers [3:25] 6. Time Machine - Black Sabbath [4:19] 7. Wayne's World Theme - Mike Myers/Dana Carvey [5:14] 8. Ballroom Blitz - Tia Carrere [3:30] 9. Foxy Lady - Jimi Hendrix [3:19] 10. Feed My Frankenstein - Alice Cooper [4:46] 11. Ride With Yourself - Rhino Bucket [3:15] 12. Loving Your Lovin' - Eric Clapton [3:54] 13. Why You Wanna Break My Heart - Tia Carrere [3:33. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Mike Myers přesně, jak ho známe. Jeho zvláštní velmi krutý humor, který nemusí padnout každému a také nepadne. Jedni ho budou milovat, druzí nenávidět, třetí nebudou vědět, co si o něm myslet. Problematické a přesto aspoň někdy zábavné, vtipné a správně ujeté. Nelze nic jiného než každému říct, ať to zkusí a udělá si vlastní názor, stejně jako na ostatní Myersovi typické komedie jako je třeba Špionátor. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (15)

  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)

Související novinky

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný…

Noc oživlých herců

Noc oživlých herců

03.01.2007

Neberouc do úvahy jeho práce na namluvení Shreka, Mike Myers se z filmového plátna ztratil stejně rychlo, jako se na něj v roce 1992 skrz Waynův svět dostal. Člověk by řekl, že se tak stane další…

Reklama

Reklama