Waynův svět je bláznivý a rozverný film, kde vedle rockových melodií a "odvázaných koček" najdete i nejodvázanější hostitele - Wayna Campbella a Gartha Algara. A když jim ještě druhořadý pracovník TV nabídne tučnou smlouvu, nemohou ti dva uvěřit svému štěstí. Brzy ale zjistí, že cesta ke slávě je trnitá, plná nebezpečí, svodů a příležitostí k mejdanům. Dokáže Wayne získat city rockové bohyně Cassandry a "utrhne" i Garth dívku svých snů? (oficiální text distributora)

Trailer 1

anais

Kultovní blbost. Jinak se to říct nedá. Je to natočen tím nejlacinějším způsobem bez jakýchkoliv ambicióznějších hereckých výkonů. Scénář je očividně sepsán horkou jehlou. I přesto se tu projevuje typický Meyersův humor, který však dosáhl naprosté dokonalosti až v powersovské trilogii. Neříkám, že ta je dokonalá, ale lepší vedení herců, a přeci jen větší obnos peněz, dělají z Meyerse skvělého komika. Což mi přijde jako hlavní opak Wayneova světa, ve kterém Wayne a Garth nedokáží svobodně tvořit pod něčím dohledemale tak už to bývá ()

Nin

Waynův svět působí jako splněné přání Mikea Myerse, který do filmu nacpal spoustu komiků ze SNL, co znám z různých jiných fimů a seriálů (např. Rob Lowe, který je tu sice za padoucha, ale jinak je překvapivě podobný své roli v Parks and Recreation). Kupodivu film není až taková řachanda, ale sem tam se nějaký vtípek fakt vyvede. Celkově to má svůj styl, Wayne má ujetý slang a taky je hodně fajn, jak postavy občas přeruší "čtvrtou stěnu" a mluví do kamery. Waynův svět je spíš taková pohodovka, která už je dnes trochu za zenitem. Mimochodem dost jsem čuměl, když jsem zjistil, že když to tam rozjíždí u mikrofonu kočka Tia Carrere, tak je to fakt její hlas. Tak to teda Party on! (7/10) ()

Han22

No byla to docela blbost, hlavní hrdinové mě nepřišli příliš vtipní. Ale pár scének a cameo rolí bylo skvělých (Robert Patrick jako T1000, Ed O´Neill, Alice Cooper nebo Meatloaf) a opravdu mě dostal konec a celý ten styl, který dává najevo - je to jen film, neberte to vážně. Takže neberu a nechávám tři hvězdy. ()

VasaX

Tak nějak chápu, jak tohle mohlo dosáhnou určité úrovně kultovnosti. A ve mě se mísí pocity toho, že některé momenty, hlášky, vtípky mě velmi pobavily, a jiné šly naprosto mimo mě. Je to taková... blbina, jejíž kořeny ve skečích jsou silně patrné v celém filmu. Člověk to prostě nemůže brát jako regulérní dějovou komedii, protože pak se mu to prostě nemůže líbit. A já jsem tak nějak na půl, ani kult, ani blbost. Prostě... ujde. ()

JC_Gucci

Ze začátku jsem nechápal na co se koukám, ale postupně jsem se do toho dostával. Tento film je dementní, ale velmi originálním způsobem. Možná se na něj časem kouknu zhulený s partou kamarádů a hodnocení ještě zvážím, ale i přes pár scén, které mě příjemně překvapily, a skvěle bizarní atmosféru celého filmu, musím říct, že tohle není můj styl. ()

• Během filmování scény na Bohemian Rhapsody si oba hlavní představitelé namohli krk z intenzivních pohybů hlavou. V některých pozdějších scénách můžeme vidět, jak se snaží o minimální pohyb hlavou. (don corleone)
  • Zazněním písně ''Bohemian Rhapsoy'' se oživila její popularita a skladba se dostala na 2. příčku americké hitparády. Skladba dostala navíc MTV za nejlepší video z filmu. (GreatestFan)

Související novinky

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný… (více)

Noc oživlých herců

Noc oživlých herců

03.01.2007

Neberouc do úvahy jeho práce na namluvení Shreka, Mike Myers se z filmového plátna ztratil stejně rychlo, jako se na něj v roce 1992 skrz Waynův svět dostal. Člověk by řekl, že se tak stane další… (více)