Waynův svět

• Kanada

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

• VanBradley89

Je to oficiální. Humor Mike Myerse mi nesedí. Poznal jsem to už u Austina Powerse a tady se mi to jen potvrdilo. A je to škoda protože tohle nemuselo být špatný. Za celou dobu jsem se zasmál všehovšudy dvakrát a to je u komedie málo. Mám rád rock a mám rád Alice Coopera, za toho taky ty dvě hvězdy. Jinak jsem si to spíš protrpěl a víckrát už to vidět nechci a dvojku mile rád vynechám.(24.3.2013)

Stupidní komedie. Jeden z filmů, který jsem prakticky viděla v gifech na tumblr. Ale jo, komedie, člověk se párkrát zasměje. Hlavně u absurdity Mikea Myerse a u postavy Eda O'Neilla jakožto trochu psychopatičtějšího Ala Bundy. A taky mi povězte, ve kterym filmu nehraje Alda Cooperů? Chlap je všude. A pořád válí.(11.6.2013)

• Dever

Soundtrack Carter Burwell: 1. Bohemian Rhapsody - Queen [5:57] 2. Hot And Bothered - Cinderella [4:16] 3. Rock Candy - Bullet Boys [5:04] 4. Dream Weaver - Gary Wright [4:25] 5. Sikamikanico - Red Hot Chili Peppers [3:25] 6. Time Machine - Black Sabbath [4:19] 7. Wayne's World Theme - Mike Myers/Dana Carvey [5:14] 8. Ballroom Blitz - Tia Carrere [3:30] 9. Foxy Lady - Jimi Hendrix [3:19] 10. Feed My Frankenstein - Alice Cooper [4:46] 11. Ride With Yourself - Rhino Bucket [3:15] 12. Loving Your Lovin' - Eric Clapton [3:54] 13. Why You Wanna Break My Heart - Tia Carrere [3:33.(11.5.2011)

• JC_Gucci

Ze začátku jsem nechápal na co se koukám, ale postupně jsem se do toho dostával. Tento film je dementní, ale velmi originálním způsobem. Možná se na něj časem kouknu zhulený s partou kamarádů a hodnocení ještě zvážím, ale i přes pár scén, které mě příjemně překvapily, a skvěle bizarní atmosféru celého filmu, musím říct, že tohle není můj styl.(9.9.2019)

Humor Mika Myerse buď máte rádi, nebo ne, a já se hlásím k té první skupině a Waynův svět jsem si užil. Ona to není vůbec tak hloupá a jednoduchá podívaná, jak se může zdát. Je to dost mazaný film, který si dělá legraci sám ze sebe, z ostatních i z celého filmového průmyslu, velmi rád používá nejrůznější klišé a staví je na hlavu nebo je nechává tak, jak jsou, protože jsou dost k smíchu sama o sobě... No a k tomu ti dva dokonalí mimoni v hlavních rolích a samozřejmě také Alice Cooper, který ví všechno o Milwaukee. Zábava, zábava, zábava.(22.4.2020)

• - Chlápek v obchodě s hudebními nástroji, který obsluhuje Wayna je Dana Strum, basista z metalových Slaughter. Důvod proč ho zastaví ve hraní "Stairway to Heaven" je ten, že v 70. letech šlo o nejohranější skladbu zákazníků, kteří si přišli zkusit kytaru. V obchodě je i viditelný nápis "No Stairway to Heaven". (don corleone)

• - Jde o jediný film, který vzešel ze skečů pořadu Saturday Night Live a vydělal více než 100 milionů dolarů. (don corleone)

• - Fotky na v Garthově ložnici, na kterých je on a Wayne jsou z dřívějších dílů Saturday Night Live. (don corleone)