Waynův svět

• Irsko

• Kanada

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

Je to hrozná cypovina, já vím. Ale zároveň je to má nejošoupanější VHS, je to rock&roll, je to Mike Myers, Meat Loaf a starej Vysers, je to absurdita, je to demence a vůbec - je to prostě moje citová záležitost. A ti co viděli, můžou litovat, můžou ten film proklínat nebo ho milovat, ale už navždy budou vědět, že stojan na pušky je prostě blbost. A to se počítá...(3.9.2008)

Trochu absurdní, trochu trapné, chvílemi vtipné, ale celkem fajn. Na první pohled je všechno šité horkou jehlou, scénárista se pravděpodobně spoléhal na to, že Mike Myers při natáčení "už něco vymyslí", kvalita odpovídá těm necelým čtyřiceti natáčecím dnům. Podle mého mínění byl budoucí Špionátor v tomhle filmu zastíněn kolegou Carveyem. Ačkoliv scéna kdy paroduje Marylin Monroe je prima. Stejně jako mám rád Alice Coopera v roli historicky vzdělaného rockera. Ale na víc než 3* to není...(18.3.2008)

Pubertální blbina, v pubertě kultovní, po letech ale hodně vyčichlá, nicméně definující humor a styl komedií Mikea Myerse. Zůstalo jen pár dobrých nápadů, fórů a cameo roliček (Ed O´Neill, Robert Patrick!), hudba, která mě ale nikdy nebrala a nadčasová kreace Mikea coby Waynea. A Bohémská rapsodie samozřejmě.(12.12.2010)

• khue

Omg co to je? Bud mi naprosto unika hlavni pointa filmu a nebo se nekde stala velka chyba. Uz od prvni minuty se mi zda,jako kdyby dva hlavni herci utekli z mentalniho ustavu. A komedie? Nechapu, kdo se tomu muze smat. Ja jsem se za cely film asi 3krat pousmal. Ano....tak strasne se mi to zdalo. SHIT(18.3.2008)

• Dever

Soundtrack Carter Burwell: 1. Bohemian Rhapsody - Queen [5:57] 2. Hot And Bothered - Cinderella [4:16] 3. Rock Candy - Bullet Boys [5:04] 4. Dream Weaver - Gary Wright [4:25] 5. Sikamikanico - Red Hot Chili Peppers [3:25] 6. Time Machine - Black Sabbath [4:19] 7. Wayne's World Theme - Mike Myers/Dana Carvey [5:14] 8. Ballroom Blitz - Tia Carrere [3:30] 9. Foxy Lady - Jimi Hendrix [3:19] 10. Feed My Frankenstein - Alice Cooper [4:46] 11. Ride With Yourself - Rhino Bucket [3:15] 12. Loving Your Lovin' - Eric Clapton [3:54] 13. Why You Wanna Break My Heart - Tia Carrere [3:33.(11.5.2011)

• - Scéna, kde Wayna (Mike Myers) zastaví policista, ukáže mu fotku a zeptá se: "Viděl jste tohoto chlapce?'' je parodií na snímek Terminátor 2: Den zúčtování (1991). Policistu hraje Robert Patrick, který se objevil ve zmíněném snímku jako záporná postava T-1000. (GreatestFan)

• - Během filmování scény na Bohemian Rhapsody si oba hlavní představitelé namohli krk z intenzivních pohybů hlavou. V některých pozdějších scénách můžeme vidět, jak se snaží o minimální pohyb hlavou. (don corleone)

• - Letadlo, které proletí nad hlavou Wayna a Gartha, byl ve skutečnosti malý model. (don corleone)