Waynův svět

• Kanada

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

• gemi

Dnes, 21. února 2009, jsem viděl tento film, o kterém slýchám už od doby jeho natočení, ale nějak jsme se vzájemně míjeli. Nakonec se ukazuje, že osud to se mnou myslel dobře a měli jsme se míjet dál. Krom Bohemian Rhapsody na začátku v autě a T 1000, hledajícího Johna Connora, musím konstatovat, že je to ptákovina o ničem, korunovaná otřesným českým dabingem (hlavně u Eda O'Neilla alias Ela Bundy jde skoro o zločin!). Za zmíněné dva světlé momenty dávám hvězdu navíc.(21.2.2009)

• Malarkey

Wayneův svět jsem potkal poprvé v životě na VHSce v tenkrát místní půjčovně, kde jsem měl nakoukáno snad všechno, co šlo. Nějak jsem si z něj nic nepamatoval a tak jsem usoudil, že na takový humor jsem byl asi ještě málo stavěnej. No a co čert nechtěl. Cinemax mi toto nezodpovězené okénko opět otevřel, aby mě ujistil, že tenhle film si nepamatuju záměrně. Blbej humor, který je účelově trapnej, ve mně nevyvolal pocit radosti, ale spíše smutku. Další „legenda“, kterou jsem si v hlavě sejmul.(11.7.2016)

Tak tohle bylo hodne slaby, cekal jsme daleko vic. Skoro jako kdyby parta kamosu bez nejakyho planu nebo predstavy popadla kameru a vyrazila radit a natacet se pri tom. Cemuz i trochu odpovida styl natoceni, kdy hlavni postavy mluvi na kameru a komentujou dej. Problem je, ze tu neni prakticky zadnej pribeh, je to jen sled scenek a ty se bohuzel pohybujou od nevtipnejch po prumerne vtipny, ze bych se nejak hodne zasmal, to si fakt nepamatuju. Bohuzel to nezachranuje ani hudba, ktera sice spatna neni, ale nak uzasna taky ne. No a herci, Mike sice spatnej neni, ale herecky to je slaby, Dana je naprosto sileny hovado a Tia, ackoliv je sexy, tak se sem vubec nehodila. Tvurci se u nataceni asi bavili daleko vic, nez ja u filmu.(17.8.2008)

Mike Myers přesně, jak ho známe. Jeho zvláštní velmi krutý humor, který nemusí padnout každému a také nepadne. Jedni ho budou milovat, druzí nenávidět, třetí nebudou vědět, co si o něm myslet. Problematické a přesto aspoň někdy zábavné, vtipné a správně ujeté. Nelze nic jiného než každému říct, ať to zkusí a udělá si vlastní názor, stejně jako na ostatní Myersovi typické komedie jako je třeba Špionátor.(29.3.2008)

• Bauer

Od tohoto filmu jsem čekal mnohem víc. Už jen proto, že v tom má hlavní roli komik Mike Myers. Čekal jsem něco, co bude nabito spoustou vtipných scén, co věta to hláška. Nějaké ty vtipné grimasy od Myerse a hlavně jsem počítal tak nějak s tím, že se budu smíchy valet pod stolem. Ne,ne a ne!!! Ani jednoho jsem se nedočkal. Dočkal jsem se pouze (ne)komedie o dvou největších tragédech pod sluncem, kteří vysílají ze sklepa (ne)zábavný pořad " Waynův svět " a tento pořad chce koupit TV. No a to je asi tak celé. Mike Myers je znamý komik, ale zde jen kouká a blbě se usmívá. Alespoň jeho kolega Dana Carevey je v pohodě a nějaké ty lehce vtipné scény má. A naštěstí tam byla Tia Carrere, takže se bylo alespoň na co koukat. Vážně hodně slabá komedie!!!(19.4.2008)

• - Fotky na v Garthově ložnici, na kterých je on a Wayne jsou z dřívějších dílů Saturday Night Live. (don corleone)

• - Zazněním písně ''Bohemian Rhapsoy'' se oživila její popularita a skladba se dostala na 2. příčku americké hitparády. Skladba dostala navíc MTV za nejlepší video z filmu. (GreatestFan)

• - Scéna, kde Wayna (Mike Myers) zastaví policista, ukáže mu fotku a zeptá se: "Viděl jste tohoto chlapce?'' je parodií na snímek Terminátor 2: Den zúčtování (1991). Policistu hraje Robert Patrick, který se objevil ve zmíněném snímku jako záporná postava T-1000. (GreatestFan)