Waynův svět

• Kanada

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

• Radyo

Fakt nevím, co na tomhle filmu má být skoro kultovního, mně se nelíbil takřka vůbec. Oba hlavní hrdinové mají asi působit směšně, ale nějak jsem jejich styl humoru nepochopil. Rocková hudba, která ve filmu zní, není zrovna špatná, ale taky se nedá říct, že by soundtrack z tohohle snímku vešel do dějin. Jinými slovy, jde o podprůměrnou hudební komedii, která se mi zdála být hodně zaměřená hlavně pro americké publikum.(6.6.2003)

• gemi

Dnes, 21. února 2009, jsem viděl tento film, o kterém slýchám už od doby jeho natočení, ale nějak jsme se vzájemně míjeli. Nakonec se ukazuje, že osud to se mnou myslel dobře a měli jsme se míjet dál. Krom Bohemian Rhapsody na začátku v autě a T 1000, hledajícího Johna Connora, musím konstatovat, že je to ptákovina o ničem, korunovaná otřesným českým dabingem (hlavně u Eda O'Neilla alias Ela Bundy jde skoro o zločin!). Za zmíněné dva světlé momenty dávám hvězdu navíc.(21.2.2009)

• Frajer42

No, to zase jednou byla debilní kokotina. Měl jsem vážné problémy ten nesmysl celý dokoukat. Celý "příběh" je postaven na dvou trapných retoších se strašně debilními sestřihy a ještě horšími ksichty. Příběh jsem narval do uvozovek, protože se jedná spíše o hromadu hoven, než o něco víc. Šílená a ubíjející nuda od debilního počátku až do úplně debilního konce. Tohle je absolutní vrchol debility.(7.12.2014)

Jedná se o film, který je těžce svázaný se svojí dobou. Poprvé jsem ho viděl v roce 2013 a nějak mi to nic neřeklo. Na svojí dobu to mohlo být vtipné, rozverné, bláznivé, nečekané a správně střelené. Dnes už je to jenom úsměvné a těžce za zenitem. Bývalo by se z toho dalo vytřískat víc, co by i dnes film dělalo těžko zapomenutelným. Zhýčkaný divák, kterého už máloco překvapí, bude jen sedět, koukat a na konci řekne něco ve smyslu: "Aha, tak teda jo, no." Vidět to o 5 až 10 let dříve, nebo v pubertě, tak by se mi film líbil určitě víc. Ale i tak Party on. Excellent.(8.8.2013)

Waynův svět působí jako splněné přání Mikea Myerse, který do filmu nacpal spoustu komiků ze SNL, co znám z různých jiných fimů a seriálů (např. Rob Lowe, který je tu sice za padoucha, ale jinak je překvapivě podobný své roli v Parks and Recreation). Kupodivu film není až taková řachanda, ale sem tam se nějaký vtípek fakt vyvede. Celkově to má svůj styl, Wayne má ujetý slang a taky je hodně fajn, jak postavy občas přeruší "čtvrtou stěnu" a mluví do kamery. Waynův svět je spíš taková pohodovka, která už je dnes trochu za zenitem. Mimochodem dost jsem čuměl, když jsem zjistil, že když to tam rozjíždí u mikrofonu kočka Tia Carrere, tak je to fakt její hlas. Tak to teda Party on! (7/10)(26.5.2020)

• - Při propagaci byl využitý i film Adamsova rodina (1991), před kterou běžel v kině speciální trailer. (don corleone)

• - Jde o jediný film, který vzešel ze skečů pořadu Saturday Night Live a vydělal více než 100 milionů dolarů. (don corleone)

• - Letadlo, které proletí nad hlavou Wayna a Gartha, byl ve skutečnosti malý model. (don corleone)