Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

Nivenx

U tohoto filmu jsem nikdy nepochopil proč je jedna z hlavních postav, tím myšleno Seagal, který je tam jen chvilku. Pak jde o celkem nudný film, který rychle vyšumí z hlavy a mezi davem akčních filmů se snadno stratí. ()

vesper001

Vynikající David Suchet v roli fanatického machometána, který vyfoukne Američanům letadlo. Nepříjemné téma, ale film je i přes spoustu střílení, díru v kapotě, nervovému plynu a spoustě výbušniny poměrně nudný a hlavně katastrofálně dlouhý. A vždycky mě fascinuje, jak se ve filmových unesených letadlech vždycky, a samozřejmě úplnou náhodou, mezi cestujícími najde pilot/pyrotechnik/doktor/veterinář/konstruktér letadel, prostě kdokoli je právě potřeba. Mimoto Davidův velbloudí kovboj je sympatičtější než všichni ti hrdinní američtí bukanýři dohromady, a z toho má člověk v současnosti trochu divný pocit. Zkrátka, když to srovnám s legendárním Letištěm nebo tím výletem na Kokořín... ()

Deyw

driv sem byl nasranej ze se tu steven namotal hned ze startu.. 😂 ted me to nevadi a cenim kurta a haley 😂😂 dobrej film se seagalem 😂 ()

VaHo

Film o teroristech, únosu letadla a hrdinných amerických vojácích, kteří mu mají zabránit - to vše natočené pět let před 11. zářím. Obsazení: Steven Seagel (pro něj v nezvykle úsporné akční roli), Kurt Russell jako statečný analytik s pár základy létání (to se vždycky hodí) a Hercule "David Suchet" Poirot. Tomu se prostě nedá odolat. Vždy když to vidím, tak si říkám... "Jo, to byly filmy. To už by dneska nikdo nenatočil." ()

adams89

Souhlasím s ostatními názory, které tvrdí, že herecké obsazení je asi tak zhruba vše, co film může nabídnout (ale i u něj bych měl výtky). I když jsem velkým fanouškem Stevena Seagala, tak přiznávám, že jeho obsazení byla docela chyba. Herec jeho fotmátu by neměl umírat tak brzy, jako v tomhle filmu. Do role velitele speciálního komanda měl být raději obsazen někdo méně známý než on. Do té doby, než se děj naplno přesune do letadla s cestujícími, mi film připadal dost chudý (spíše se podle mně podobal nějakému seriálovému dílu). Dále si myslím, že 134 minut je na tohle prostě příliš - proč tak rozvleklý film, když stejně už od začátku víme, že vše dopadne s Amerikou dobře! Malou pochvalu si zaslouží Kurt Russell a Halle Berryová, kteří si odhráli celkem solidní výkon. Jinak, druhá polovina filmu už není zase tak hrozná, jako ta první a chvílemi mě to i bavilo... proto dávám lehce nadprůměrné hodnocení.60% ()

st.verka

Tak tenhle film se mi vážně moc líbil, myslím že jedna z posledních slušných Seagalovek, i hdyž jsme si ho tam moc dlouho neužili. Kurt Russell a Steven Seagal tu tvořili opravdu zajímavou a naprosto nesourodou dvojici. A Kurt Russel s těmi brejličkami a věčně zamyšleným pohledem vypadá opravdu skvěle. ()

ivan_drago

Tenhle film odstartoval pokles formy jak Stevena Seagala tak i jeho filmů. Tenhle film je dost průměrnej a jelikož sem ho viděl už hodně dávno a na nic z něj si kromě základní dějové linky nemůžu vzpomenout, tak to nic dobrého směrem k tomuto filmu nenaznačuje. Místama se dost táhne. ()

Jizni Tlapa

"A kdo to uděla? Snad Vy?" Jen kdyby Steven tušil, jak si intelektuál Russel s vizáží "007" nakonec poradí a s jakou noblesou vystřílí všechny "Arabáče", nestačil by se určitě divit. Stejně tak jsem se nepřestal divit já, když na mne Boeing 747 chrlil nápad za napádem. Pořádnou dávku humoru a skvělých dialogů. Perfektní hudbu! Záporáka "Poirota" D.Sucheta, kterému bylo věřit každé slovo. "Kejhyla" s umělohmotným míchátkem mezi zuby. Prvni Seagalovskou smrt. Sexy H.Berry v krátkém sestřihu a sakra stupňující se zakončení, které přiznávám, bylo už jaksi za hranici onoho klišé. A tak, toto jediné mínus mě nutí sestoupat z původní stovky na 90%!! ()

Mirokukii

Na tomhle filmu je nejzajímavější to, že jedna z největších hvězd si to po 20 minut namíří na procházku mezi obláčky. Jinak celkem napínavý akční film s výbornou Halle Berry. ()

kinghome

Takovej zvrat nikdo nečekal. Že by Seagal umřel hned na začátku? To nečekal opravdu nikdo a je to snad jedinej film, kdy Seagal umře. Ale to je asi jediný pozitivum na tomhle filmu. Děj o ničem a Russell taky nehraje nic extra. Ale koukat se na to dalo. 50% ()

Redswif

Film je určitě lepší než kde jaké dnešní "katastrofické letadla", nevím jestli to dělá Kurt Russel, nebo perfektní scénař, ale prostě to Braidovi vyšlo. Přesto je tu něco co mi ve filmu chybí a nenutí mě to si film pustit znovu!! ()

lennyd

Když je unesen Boeing 747 s více než 400 lidmi na palubě, nikdo netuší, že hrozba je mnohem vyšší. Na palubě je totiž kromě teroristů i kufřík s jedovatým plynem, a letadlo míří na Washington D.C. Rozhodnutí padne rychle - vyslat na palubu protiteroristický tým pod vedením kapitána Travise (Steven Seagal), odborníka na terorismus, doktora Granta (Kurt Russel). Jenže tajný vstup na palubu se zvrtne, a v podpalubí Boeingu zůstává pár vojáků a doktor Grant. Pokud nezneškodní teroristy a nezískají kufr s plynem, bude letadlo nemilosrdně sestřeleno ještě před vstupem nad americké území ... Čím je film rozhodně zajímavý je to, že jeden z hlavních hrdinů opouští filmové plátno - sice hrdinně - ale velmi rychlým sešupem, pár minut po začátku filmu. Poté se více než akční řežba odehrává psychologická hra na kočku a myš, které (minimálně v herecké rovině) kraluje výborný David Suchet. Nicméně i přes absenci velkolepých akčních scén i hodně pochybný konec (jako správný americký hrdina dokáže doktor Grant po pár cvičných letech s výletním letadýlkem přistát i s obrovským Boeingem) jsem se až nečekaně dobře bavil.. ()

Krysa SPK

Vynikající a maximálně hrdinský hudební motiv mistra Jerryho Goldsmithe podbarvující např. main titles je jeden z podmětů, který způsobil mé soundtrackovské fandovství. Ale i bez něj je tento film rozhodně nadprůměrnou akční zábavou. Z herců vyčnívá nad ostatní charizmatický John Leguizamo, už jen proto že Kurt Russell prostě přece jen umí víc ty drsňáky než padavky z kanceláře :-) ()

Natabar

Na svůj žánr vcelku vydařená podívaná, která mi v hlavě utkvěla ze dvou důvodů: 1. Steven Seagal zemřě v prvních minutách filmu (to mě fakt pobavilo a potěšilo - za to ta čtvrtá *), 2. Už při sledování tohoto filmu mě zaujalo morální dilema oprávněnosti sestřelení civilního letadla - a byl to právě tento film, na který jsem si (bolestně) vzpomněl 11.9.2001 s hrůzným vědomím, že to, co ještě nedávno byl jenom film, je nyní realitou... ()

JohnSmith

Až na pár neuvěřitelností,jako to přistání Boeing nebo přesun tunelem mezi letadlama,to nebylo vůbec špatný.Překvapil hlavně Seagal,kterej odehrál co měl a odletěl bez padáku. ()