Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

Trixi

Létající Seagal, létá tam a zpět. Nám na zemi zbývá, jen mu závidět. :-D :-D Opravdu překvapující začátek. ()

RajAthen

Film se Stevenem Segalem v podstatě bez Stevena Segala. No, proč ne, asi to tak je i lepší. Jakkoli je předem jasné, kdo tuto hru vyhraje, líbila se mi tato partie o něco více, než podobná kulišárna s "panem prezidentem Fordem". ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: Ydrosten, Phobia, JohnCZ ... Je to jeden z nejlepších akčňáků, jaké jsem měl možnost vidět. Jistě, je tam několik mírně přehnaných scén, a ta závěrečná u přístávání (... pohledej nějakou příručku ...), to už bylo fakt trochu mimo, ale přesto je to skvělý film. Kurt Russel v hlavní roli, to byla dobrá volba, je to sympaťák už sám o sobě. Stejně jak uživatel JohnCZ, si říkám, že je v podstatě dobré, že Seagal byl zabit už kdesi na začátku, neboť kvalita filmů s ním stoupá tím víc, čím míň je ho vidět. Halle Berry byla vynikající, krásná a smělá, jak jinak. No a David Suchet - ne, nebudu tuto roli jakkoli spojovat s jistým soukromým detektivem, prostě zahrál skvělého fanatika (... no není to paradox?) s charizmou (... to už je dost mimo) a zdravou náturou (... no to jsem už fakt ujel). Opravdu povedený film, s velkou dávkou napětí a docela schopnými efekty. 5 hvězdiček - 90% dávám zaslouženě, že to není 100%, za to můžou jen ty poněkud přepísknuté scény ... ()

Mik_e

Výbornej David Suchet, výbornej Kurt Russell, a výbornej Steven Seagal v poněkud netradiční roli) Na tenhle film se nedokáži dívat jinak než subjektivně, aby taky ne, vídal jsem ho celý mládí.Nostalgie jako hrom, docela střízlivě zpracovaná, navíc s docela napínavou atmosférou.. ()

Armin82

Opět jsem zde narazil na podhodnocenej film. Boeing 747 v ohrožení má všechno, co má správnej akční thriller mít. Máme zde zajímavou zápletku, drama a napětí, který by se dalo krájet. Kdo tohle ve filmu nepociťoval, tak buď nesledoval film s dostatečným soustředěním nebo nebyl při smyslech. Kurt Russell v pohodě, Steven Seagal byl spíš jen reklamním lákadlem, protože se ve filmu moc neohřál a nejvíc se mi na filmu líbil David Suchet alias Hercule Poirot. To byla v jeho případě dobrá změna :-) Kaňkou na filmu je až moc podivných náhod, který trošku směřovaly snímek k pohádce a který dopomohly ke šťastnému konci. Hlavně tedy závěrečných pár minut. Terorista postřílí celou kabinu, ale přístroje a sklo nepoškozeno a pak s tim letadlem ještě přistane člověk, kterej nikdy nelítal. Každej jinej normální smrteník by ani nevěděl, kde se vysouvá podvozek. To už bylo trošku moc, ale celkově vzato byl film koukatelnej a rozhodně neurazil. Lehce nadprůměrný hodnocení mi přijde docela málo, za mě to je 90% ()

danny_21

Tímhle nás zásoboval americký i asijský filmový průmysl v 90. letech, kde teroristi všech zemí a specializací byli každodenní hrozbouna zemi, suchu i vodě. Na dlouhou dobu posledná slušná role Russella, Seagalův štěk bych ani nerozmazával ( ještě dnes si pamatuju, jak jsem byl zklamanej za těch jeho 15 minut, protože poster ho měl za hlavního hrdinu !! ) - klasická akční jednohubka na dobrou noc - 55% ()

rublik05

Jeden z mála starších filmů se Seagalem, kdy je prakticky odstrčen na druhou kolej a je pouze jednou z mnoha vedlejších postav, což se nakonec ukázalo jako nejlepší řešení a filmu to velice prospělo. Stačí si vzpomenout na dnes již legendární historky, které doprovázejí vznik tohoto snímku, neskutečný bizár. Hodně mě překvapil David Suchet, tomu role psychopatického teroristy vyloženě sedla. Kurt Russel odvádí svůj slušný standard, Halle Berry je rovněž sympatická. Asi si šlo mnohem více pohrát se scénářem, děj je podle mě až zbytečně moc dlouhý a utahaný, atmosféra také není bůhví jaký zázrak. Pořád mi přijde, že se jedná o obyčejné průměrné akční béčko bez nějaké snahy o kvalitní thriller. Viděl bych to na obyčejný průměr, moc jsem se teda nebavil. 5/10. ()

Nix

Pustit si znovu tento film bylo to lepší rozhodnutí. Film je fakt zábavný i vzhledem ke svý delší stopáži, tak musím říct, že jsem se vůbec nenudil. Kurtova postava je zábavná, ale nečekejte bůhví jakou akci. Tady se používá místo svalů mozek a to mne na tom hrozně baví. Celkově ale ve filmu jde cítit napětí a je to natočeno opravdu dobře, zvláště scéna se zneškodněním bomby. Jen škoda Seagala, ten se tu moc neohřeje a musím říct, že v tomto filmu opravdu je sympoš a celkem to zamrzí. Ale ve výsledku je to fakt fajn film a stojí za to se na něj podívat. ()

Abdul

Teda, chtěl bych vidět, jak se do F-117 narve celý komando :-) Jinak celkem důstojně zpracováno, ze Seagala mám radost. ()

AlexDLarge

Vím, že to s tím hodnocením vypadá trochu divně, ale nemohu si pomoct. Tento snímek jsem viděl několikrát a vždy jsem byl nadšený. Podle mě je to jeden z nejlěpších filmů ve své kategorii. ()

xladojx

Film, který se zapíše do dějin kinematografie - Steven Seagal umřel a to ke všemu po 20ti minutách filmu :-) Jinak průměrná akční podívaná... ()

sulek

jé, tak si všichni trhněte. asi jsem opravdu primitiv. ale film je napínavý, zábavný, akční... a ještě ke všemu v letadle, což bývá často zárukou úspěchu. ()

Alojs

Docela solidní akčňák, který vlastně není akční, jako spíše taktický. Russel se pro jednou upsal solidní roli a Seagal svým způsobem taky (rychlý odchod, dobrý odchod). Nemám výraznějších výhrad, snad jen - rychle se to vypařilo z kebule. Takže dobrý, ale nijak zvlášť, abych si jméno filmu vytesal do mramorové desky. ()