Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se roti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního" člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

blackrain

Rozhodně si nemyslím, že je to brak. Občas by neuškodilo rozumět řeči zvířat. Alespoň bych věděla, proč se na mě můj pes dívá někdy tak debilně. Mluvící zvířátka Eddieho trošku zastínila. Příjemně jsem se bavila. ()

kaylin

Tenhle snímek jsem kdysi měl v televizi hodně rád. Jasně, bylo to hlavně proto, že to bylo o zvířátkách, bylo to roztomilé a já jsem z toho byl na větvi. Děti holt tohle mají docela rády. Jinak je to ale celkem obyčejná komedie o tom, jak jeden chlápek umí něco, co jiní ne, ostatní si myslí, že je cvok, ale on jim dokáže, že je obdarovaný. ()

JohnMiller

Ako mladší ročník som Doktora Dolittla celkom "žral" no opätovné pozretie ma o tom veru nepresvedčilo. Zvieratká síce boli zábavné no príbeh tupý ako nôž z lidla a plytký ako lietajúci tanier. Zabil som ďalší kult z detstva. ()

GILLWANDER

Po pravde má tento rodinný film sem tam niečím pobavil a Eddie bol znesiteľný takže s prižmureným jedným okom dávam priemerne hodnotenie...50% ()

balba

Výborná komedie s pěknými filmovými triky a zvířecími gagy.Malé děti si komedii oblíbí pro spoustu zvířátek.Scénka s krysami byla skvělá. ()

Martin741

Eddie Murphy ako postupne vyhasinal, prisiel s kadecim moznym, a jednym z tychto filmov je aj Dr Dolittle. Komedia ma nieco do seba, ale za ten stupidny scenar a retardovane zakoncenie dam slabych 58 % ()

cariada

Doktor ,který náhle zjistí že rozumí řeči zvířat ,jo jak ten vývoj jde do předu ve Zlatovlásce či v Arabele by musel sníst hada ,tady to jde i bez toho. /přímně bych to umět nechtěl ,abych slyšel kde jakou potvoru mluvit musí být na zbláznění. Celkem vtipná komedie. ()

Streeper

Film jsem měla ráda od malička a jako dítě jsem ho viděla nesčetněkrát. Ráda jsem si to po takové době opět připomněla. Pořád mě to dokázalo rozesmát, český dabing je v tomhle opravdu nepřekonatelný a Eddie Murphy pro mě vždy bude Dr. Dolittle. ()

C0r0ner

Na Murphym mě mrzí, že v osmdesátkách patřil ke komediální špičce a od té doby se zahazuje pouze v podřadných, nevtipných a často i trapných blbostech. Do téhle kategorie samozřejmě patří i Dr. Dollitle, který je svou wannabe roztomilostí pouze otravný. 35% ()

Pajky3

Nostalgie je pěknej kanec, Dolittle si pamatuju ze svýho dětství a tenkrát se mi určitě hodně líbil. Teď už mu plusy přidávám jen právě za tu nostalgii a taky za to, že je tady mluvící morče. To se navíc jmenuje stejně jako to naše, teda Rodney :) Tím to ale končí, Eddie Murphy má nejlepší role dávno za sebou. Pořád ho budu mít rád coby Policajta z Beverly Hills, ale na jeho novější filmy se dívat nebudu. Je to škoda času. ()

Juto

Malé deti by mal potešiť zverinec chatrných tvorov, ale ich rodičia môžu byť z toho, čo hovoria zvieratá, nadšení. 5/10 ()

bartias

Eddie Murphy šíleně řádí v remaku klasického televizního seriálu. Bláznivá rodinná komedie s vtíravým morálním ponaučením má sem tam nějaký povedený gag, ale na ještě šílenější pokračování určitě nenaláká. 5/10 ()

URBAN

Na tomto filmu jsem vyrůstal , možná to byl i jeden z filmů který jsem viděl mezi prvními . A i po těch letech se mi tenhle doktor líbí . Nemá možná v sobě nic unikátního , ale přece jsou tam zvířátka a ty my přece máme všichni rádi navíc umí být pěkně vtipná . ( 10.2.14/MAC/5hvězdičku přidávám z nostalgie ) ()

fantoci

Mám rád rodinný filmy a komedie obzvlášť. Nejsem sic epsychopat co mluví se zvířata ale rád se prostě zasměju a posedím s rodinou u televize. ()