Reggie Dunlop je hrajícím trenérem týmu Náčelníků z Charlestownu z nižší hokejové ligy. Jeho hokejová kariéra se pomalu blíží ke svému konci a jeho tým na ledě kráčí od porážky k porážce, proto kolují zvěsti o jeho definitivním zániku. Reggie k tomu všemu ještě musí čelit porážce i ve svém osobním životě, protože se mu hroutí manželství. Když se dozví, že řeči o zániku Náčelníků jsou pravdivé kvůli zrušení továrny ve městě, rozhodne se existenci svého týmu zachránit. Rozšíří falešnou zprávu o prodeji Náčelníků floridské důchodové společnosti a snaží se změnit názor jejich utajovaného hokejového sponzora tím, že přitáhne pozornost diváků ve městě. Toho se mu podaří docílit díky nové koncepci, která spočívá v brutální hře a nespočtu šarvátek. Jeho tým vyniká v provokacích, bitkách a tvrdosti. Podceňované mužstvo začíná překvapivě vítězit, ale zároveň drží v lize rekordní počet trestných minut. Návštěvnost se sice podaří zčtyřnásobit, nicméně osud hokejových Náčelníků stále visí na vlásku… Americký snímek Nakládačka patří mezi populární komedie ze sportovního prostředí a v roce 1977 ho natočil slavný režisér George Roy Hill, držitel Oscara za slavný snímek Podraz. V hlavní roli temperamentního trenéra Reggieho vyniká Paul Newman, který se zde představí ve své poněkud drsnější podobě. Snímek je totiž založený na velmi černém a drsném humoru, který zábavně reflektuje prostředí nižších soutěží zámořského hokeje. (Česká televize)

strikeman

No nesmíte to brát jako seriozní sportovní film, ale spíše jako ztřeštěnou komedii s hokejovými kulisami a budete se pak možná více bavit, nicméně i takto je zde zbytečně dost hluchých míst a zkrácení o cca 40 minut by snímku jen prospělo. Těch 60% ve výsledku odpovídá i mému hodnocení... ()

Olík

Takhle nějak to vypadalo v sedmdesátých letech kdy Broad Street Bullies na soupeře přenášeli pilulkami neléčitelnou „filadelfskou chřipku“ a hokej byl více než kdy jindy sportem pro opravdové chlapy. Oscarový režisér G.R. Hill nás společně se svým oblíbencem Paulem Newmanem nechá nahlédnout do krví a potem načichlé hokejové šatny stejně tak jako do osudu pěstmi i životem otlučeného stárnoucího hráče plus trenéra netalentovaného týmu v jedné osobě. ()

drankeryth

Az moccc zdlhavy film, ktory zas nebol az taky zabavny, ako som si najprv myslel, az pokym som si nepozrel az do konca. Na komediu to bolo slabe a film nesrsal az tolkymi komedialnymi scenami. ()

Jeand´Boa

Film o sportu, který nesmíte brát moc vážně...místy jde až do úrovně původních grotesek...náramně jsem se bavil, protože jsem se tomu nebránil... ()

DAPDO odpad!

Tahle sračka je jenom ukázka toho, jak chce někdo za každou cenu točit něco, o čem ví piču. A nic na tom nemění ani to, že to má bejt komedie. 90% sportovních filmů natočenejch v minulým století je nekoukatelnejch a já na sportovní filmy zanevřel. Ale v poslední době se naštěstí, co se týká tohodle žánru, snad blýská na lepší časy. ()

Ajvngou

Tak jsem se na ten film podíval... No... Mělo to asi tak 5 WTF momentů a ten konec byl úplně divnej. Komedie možná ze začátku, potom jako bych koukal na nějakej sport, ve kterým se bruslí, ale neexistujou rozhodčí a zápasy se vyhrávají bitkou a ne gólama. Divný, slabý, nelogický. 1) Co to bylo s tou manželkou druhého hráče? 2) Co ten striptease na konci? 3) Co ten obrat u Newmana? 4) Co ta kravina s majitelkou, když se podle jejích slov vyplatí tým radši rozpustit, než ho prodat? 5) A co na to Jan Tleskač? ()

Nix

Takhle, není to ten nejlepší film o hokeji ani o sportu, ani to není dobrý film, ale má dobré momenty, což jsou rvačky a Hanson brothers. Zbytek filmu je nudná omáčka, ale jak se jde na led, je to opravdu zábava, jen teda nechápu jak to může být pro některé modla a ten pravý film o hokeji. Newman je skvělej, ale i kvůli tomuto filmu ho určitě tolik nevyhledávám. Za mne je to podprůměr se skvělými bitkami. ()

GTS_PUNK

So športovými filmami je to náročné. Niektoré dokážu uchvátiť, pri iných divák takmer trpí. Druhá možnosť je, bohužiaľ, aj prípad tohto filmu režiséra Georgea Roya Hilla z roku 1977 s Paulom Newmanom v hlavnej úlohe. Slap Shot síce býva označovaný ako hokejová filmová klasika, ale celkovou kvalitou ide o dielo, pri ktorom s postupujúcou minutážou úmerne klesá záujem diváka sledovať, čo sa v snímke odohráva. Postupne miznúci záujem plynie práve a jedine z príbehu, ktorý sa síce nezačína zvlášť zle, ale pomalým a nezáživným rozprávaním sa postupne sám "pochováva". Krachujúci hokejový, o ktorom sa rozšíria falošné zvesti o predaji, sa zmení na klub so zákernou hrou a bitkárskymi praktikami, aby prilákal divákov. Väčšiu hĺbku v tomto filme hľadať nemožno. Samozrejme, niekto by mohol argumentovať, že ide o komédiu, ktorá príliš nemusí dbať na príbehovú stránku, ale takýto argument nemôže v žiadnom prípade obstáť. Možno by sa dalo prižmúriť oko v prípade, ak by bola snímka výrazne kratšia, ale dve hodiny absolútnej ničoty plnej prazvláštnych (a z veľkej časti nie dvakrát sympatických) postáv sa znášajú skutočne veľmi ťažko. Problémom je takisto aj nudná športová stránka diela, ktorá takmer vôbec nenadchne. Zaujímavá je snáď len z toho pohľadu, že zobrazuje najrýchlejší kolektívny šport na svete (aj keď tu o tej rýchlosti aj športovej stránke možno vážne pochybovať) z dnešného pohľadu (2022) v už výrazne dobovom šate, navyše z prostredia nižšej súťaže, čo tomu celému dodáva ešte špecifickejší nádych. Pozitív na filme je málo. Okrem tohto už spomenutého možno pochváliť ešte dobovú výpravu ako celok a čiastočne atraktívne ženské herecké obsadenie. Slap Shot je však viac než zlá filmová strela príklepom. Príbehovo nezaujímavé a koncepčne nestabilné, herecky nevýrazné a nesympatické, a celkovo divácky unavujúce. V mnohých scénach ide o veľký "bizár", inokedy zas prichádza takmer až navodenie pocitu trápnosti. Hokej síce v snímke zohráva výraznú rolu, ale jeho poňatie a zobrazenie je jednoducho zlé. ()

Erian

Nějak vůbec netuším, co si o tom filmu mám myslet...až do dobrých tří čtvrtin filmu jsem vůbec netušila, z jakého důvodu Paul Newman zvolil coby Reg Dunlop právě tuhletu prachsprostou techniku...ale asi je to tím, že neznám to pozadí hry v sedmdesátých letech, kdy sport tak trošku zklouzával do obyčejných gladiátorských zápasů a kdy se poctivá a férová hra brala jako veliká nuda. Pokud nestříkala krev nebo se po ledě neprojížděl svlékající se hezounek, tak to prostě lidi netáhlo, jenom nevím, proč z toho dělat dle reklamních sloganů nejlepší film všech dob ze sportovního zákulísí. Je pravda, že to byla vcelku vtipná komedie, zápletka ale za moc nestála a tak se kompenzovalo lechtivými svlíkacími scénami, bradavkami lesby Susan a holými zadnicemi týmů a jeho fanynek. Trochu nechápu, že se Newman propůjčil do takové podivné komedie...zůstává pro mě záhadou. ()

Arsene

V časopise o profesionálním hokeji psali, že se jedná o filmovou hokejovou klasiku. Poslední sezona veterána v provinční lize nám ukazuje, jak vypadá americký hokej mimo NHL. Reggieho kariéra je za zenitem a od manželky dostává kopačky (lépe řečeno brusle). Toť úvodní třetina značně nevyrovnaného zápasu. Po přestávce nastává pořádný nářez angažováním legendárních trojčat - bratrů Hansenových, kteří se svými pěstmi vyztuženými alobalem bijí hlava nehlava a nebojí se nějakého toho úderu do skel svých brýlí. Jsou nenávidění od soupeřových fanoušků i hráčů a stávají se postrachem (něco jako Radulov nebo Ruutu). Ve třetí třetině však týmu Šéfů a s ním také filmu dochází dech, při powerplay se v natahovaném happyendu, při němž se v ústech rozlévá chuť jako po zakousnutí té znojemské nakládačky v kyselém nálevu, pro Reggieho i klub vše v dobré obrátí. ()

Suomi

Průměrný sportovní film s mým oblíbeným sportem hokejem,film se asi inspiroval skutečností,protože tenkrát tímto stylem hrávala Philadelphia.od ní si vzali vše, bitky na ledě, bitky s fanouškama atd.Ale nechápu proč říkají jeden z nejlepších sportovních filmů-o tom bych dost pochyboval,film je tak na jedno podívání a konec je naprosto stupidní. ()

wayne99

Tenhle film v žádném případě není parodie a plně ocenit ho mohou asi opravdu jen skalní fanoušci, protože zámořský hokej v 70-tých letech a zejména pak ve WHA takto opravdu vypadal - spousta rvaček a hrubostí za hranicí pravidel, kdy i do profesionálních týmů byli často angažováni hráči, nebo spíš rváči, kteří mnohdy ani neuměli pořádně bruslit. Sice trochu jiný pohled na hokej, než třeba několikrát zfilmovaný Zázrak na ledě, ale v žádném případě horší, zde navíc vynikající Paul Newman v roli stárnoucího hrajícího kouče. ()

Brano

Tak ego režisérovi rozhodne nechýba, keď prehlasuje, že tento shit je jeden z najlepších športových filmov všetkých čias a zároveň aj komédia roku. Tak s hokejom to veľa spoločné nemalo, takže po športovej stránke rozhodne jeden z najhorších filmov čo som kedy videl a to hokej milujem. A komédia? Okrem scény, kde trio bratov Hansonových vyjde na ľad a demoluje všetko čo mu príde do cesty, som vo filme nepostrehol už nič čo by bolo vtipné. Príbehovo je to úplne mizerné. Veď počkať ono to ani nemalo žiaden dej. A ten záver bol maximálne trápny. Herci boli celkom dobrý, ale čo z toho, keď scenár písal nejaký suchár. /35%/ ()

pOne

Pokud je cilem komedie pobavit, tak cil byl splnen. Ja se bavil dobre. Od chvile kdy nastoupili Hanson Brothers na led a komentator vzal do ruky mikrofon, nebylo o zabavu nouze. Jeho komentar hromadnych bitek na lede slovy jako "To je hokej!", me dostaval :) ()

maxnot odpad!

Celé jsem to shlédl. A to jsem byl střízlivý! Když jsem zjistil, že to natočil režisér takových pecek jako Podraz či Butch Cassidy a Sundance Kid, nechápal jsem. Scénář muselo napsat jeho dítě a celé to natočil jeho kameraman. Film o ničem a dialogy dítěte... Prostě - Odpad! ()