Reggie Dunlop je hrajícím trenérem týmu Náčelníků z Charlestownu z nižší hokejové ligy. Jeho hokejová kariéra se pomalu blíží ke svému konci a jeho tým na ledě kráčí od porážky k porážce, proto kolují zvěsti o jeho definitivním zániku. Reggie k tomu všemu ještě musí čelit porážce i ve svém osobním životě, protože se mu hroutí manželství. Když se dozví, že řeči o zániku Náčelníků jsou pravdivé kvůli zrušení továrny ve městě, rozhodne se existenci svého týmu zachránit. Rozšíří falešnou zprávu o prodeji Náčelníků floridské důchodové společnosti a snaží se změnit názor jejich utajovaného hokejového sponzora tím, že přitáhne pozornost diváků ve městě. Toho se mu podaří docílit díky nové koncepci, která spočívá v brutální hře a nespočtu šarvátek. Jeho tým vyniká v provokacích, bitkách a tvrdosti. Podceňované mužstvo začíná překvapivě vítězit, ale zároveň drží v lize rekordní počet trestných minut. Návštěvnost se sice podaří zčtyřnásobit, nicméně osud hokejových Náčelníků stále visí na vlásku… Americký snímek Nakládačka patří mezi populární komedie ze sportovního prostředí a v roce 1977 ho natočil slavný režisér George Roy Hill, držitel Oscara za slavný snímek Podraz. V hlavní roli temperamentního trenéra Reggieho vyniká Paul Newman, který se zde představí ve své poněkud drsnější podobě. Snímek je totiž založený na velmi černém a drsném humoru, který zábavně reflektuje prostředí nižších soutěží zámořského hokeje. (Česká televize)

Mol

Jo v sedumdesátejch se točily ty nejvíc drsný a naturalistický filmy. Tohle je jeden z důkazů. Všechno zobrazeno, tak špinavě a surově. Hráči za zápas propotěj víc krve než potu a když někomu nerozbiješ na ledě xicht, tak jako by jsi nebyl. Paul hraje jak jinak než skvěle a bratři Hansonovi to se nedá popsat, to se musí vidět. Z filmu bych vypíchl scénu, kdy borcovi šijou na střídačce ret, všude krev, vy úplně cítíte jak to musí kurevsky bolet a on prostě skočí na led a jde sejmout dalšího týpka. To slabé hodnocení mi nejde do hlavy. ()

alchac

Jak je možné, že zrovna mně, téměř patologickému závisláku na pozorování (resp. v dobách před zkurvením si kolen a zad předmětnou kratochvílí i aktivním provozování) mlácení zahnutým klackem do kusu tvrzené pryže a/nebo osob nosících na kluzišti oblečení jiné barvy, tento snímek doposud unikal? Vskutku nechápu. Ale to možná jen kvůli těm mnohačetným ranám pěstí a pukem do hlavy, hehe. No, slzu jsem po zhlédnutí i uronil a zamáčkl. A nejen kvůli obligátně charamantnímu Pavlu Novákovi, zde v roli něčeho na pomezí Jožky Mouřenína a Klárkovic Bobíka, ale zejména těm třem astigmatickým Jiříkům Goišům, dávajícím nostalgicky vzpomenout na památnou čtvrtfinálovou sérii Motor – Vepřov 2016, a rovněž závěrečnému Jezeru plnému chcíplých labuťů nesoucímu jasné poselství, že i s holou prdelí lze odkráčet z ledové plochy středem, s hlavou vztyčenou a s mistrovskou trofejí v ruce. Pročež pod mírně neobjektivní čtyři fakt nemohu. ()

andrii

Sportovní hantýrka tomu tak říká, ale tihle muži, "farmáři ledových polí," nejsou žádní saláti, držící se mantinelů, v rozích. A jejich trenér - to je tvrdý taktik, praktik charakteru existenční hry, který neroztaje. ()

senor

Film o jakési nesympatické partě podivných rabiátů, v čele s Newmanem (a to jsem si myslel že všechny jeho charaktery jsou kladné) hrající podivnou hru, která se zove hockey. Jediný trochu normální je tu šerif z Twin Peaks,ale ten si na konci taky přihřeje svoji polívčičku. Myslel sem si to, ale teď se mi to potvrdilo - G.R.Hill jako režisér nikdy za moc nestál. A nad vším vládne te "úžasný duch sedmdesátek". Ještě že u nás se hraje hokej. ()

Jizni Tlapa

Filmová bitka, ve které rozhodně není nouze o přeraženou sanici a stříkající krev. Původně jsem myslel,že název bude jakýmsi synonymem ke sportovnímu utkání. Není. Je to řežba, která v podání dlouhovlasých mániček s pullitry, bratry Hansonovými dostává ten pravý šmak. Veliká škoda, že ve výsledku je pointa fimu jaksi mizivá a schovaná někde u hokejového, ledově, ledového ledu. ()

Endyis

Slušnej praodicky míněnej film na extrémně narůstající násilí, které v této době začalo lidi na hokeji přitahovat více, než hra samotná. Korunu tomu dodává Paul Newman. Taková pohodovka 70% ()

JohnSmith

Ze začátku to nevypadalo nic moc, ale od chvíle kdy nastoupila na led trojčata a Newman začal perlit, to šlo nahoru. Dobrý instruktážní video pro začínající hokejisty ()

vyfuk

Jeden z opěvovaných filmů mezi hokejisty. Mezi hokejovými komentátory. Kultovní záležitost. Hodně dlouho jsem bádal ohledně toho, co to bude za film. Jaký je příběh, styl a podobně. A dost zvláštní je, že i když jdete dál a dozvíte se jaká je asi pointa a poselství toho filmu, tak stále vlastně nevíte co a jak. Film není nijak vtipný, hází sebou sem a tam, dělá z Newmana nějakého proutníka, což by bylo v pohodě. Spíše jde o ten styl. Film jednoduše nemá charakter. Je vám nějak jedno, co se v něm děje. Ale zase myšlenka, že vymlátit se ligou je budoucnost je zajímavá. Škoda toho, že to je nijaké a bezduché. Docela bych se rád dočkal remake s novými herci, kteří budou známější a někdo najde pro film styl a smysl. ()

ArdathBay

Hrající lodivod teamu Náčelníků Paul Newman oblékající se do nejnemožnějších hadrů, co jsem kdy ve filmu viděl se snaží za každou cenu udržet nad vodou zkomírající hokejové družstvo nad vodou. Zbytečně dlouhá a nudící záležitost (prý kultovní ) , která neměla skoro žádný vývoj ani pořádný konec. Scény na ledě jsou víceméně trapnou záležitostí. A to je hokej jediný sport na který se dívám. ()

G.W.Bush

Hokej je rychlá, technická, kombinační hra. Jestliže na to nemáte správný typ hráčů, tak je potřeba povolat na led autodráhu milující, za popelníky se schovávající a jistě v boha věřící Hanson Brothers. ()

Han22

George Roy Hill a Paul Newman znělo jako sázka na jistotu, ale tahle střela mířila hodně mimo. Jako komedie je to občas sranda, jako film spíše celkem o ničem. Dvě hodiny motání se od ničeho k ničemu, pár povrchních vztahů. Newman nemá co hrát a v 52 letech je na hokejistu příšerně starej. Ocenit se dá jen, že Hill jako jeden z mála režisérů v roce 1977 zařadil dobové hity. Titulní Right Back Where We Started From od Maxine Nightingale, dále třeba hity od Eltona Johna, Leo Sayera či Fleetwood Mac. Jako první slavnější film o hokeji je to skoro na odpad a popravdě mě to uráží. Já hokej miluju, málo co ve mě zvedlo tolik emocí jako Nagano či první titul Komety... a tady sledujeme bandu kašparů, co umí úplný hovno, tak začnou prasit. Ale jak! Hromadné bitky, útoky na střídačku, trefený moderátor, sražený rozhodčí, dokonce útok na diváky. V které době a lize by tohle bylo možné? S touhle hrou by půlka týmu byla ve špitále a druhá půlka měla doživotní zákaz. Zkrátka antisportovní film, který mě jako fandu hokeje úplně znechutil, 2* jen za dílčí filmařské věci. ()

Kovaja

Film to není až zas bůhvijaký ale v porovnání s dvojkou je tohle opravdovej trhák.:-)))Newman slušně zahrál roli hrajícího trenéra Rega Dunlopa který se nebojí a jde svým mladším partákům příkladem ve rvačkách.Co si ale bezesporu zaslouží 5* je poslední 20minutovka když Regieho mančaft nastupuje v boji o titul proti týmu vydatně posilněném o hokejové rváče.Mezi posilami byly třeba hráči trošičku starší ale rvát se rozhodně nezaoměli.No a jestli hokej v tý době vypadal opravdu takhle tak to potěš košte,to bych si asi najal soukromýho plastickýho chirurga.Ale na druhou stranu bylo jasný že hokej vychovával opravdové chlapy,a když ne tak alkoholiky určitě:-))) ()

Shakeus

Hodně dobrá bláznivá komedii z prostředí hokeje. Z počátku ne tak dobré, ale stojí za to vydržet. Nástup tří obrýlených bratrů se prostě musí vidět a Paul Newman je výborný. Film asi nesedne každému, ale na druhou stranu rozhodně není jen pro fanoušky hokeje. ()

Vejrrr

Tak toto byl poděs... Samozřejmě ani Newman nemohl udělat nic v tak slabým filmu, kterej lze jen s velkou mírou tolerance nazývat sportovním... Asi to měla být kritika na zvyšující se počet bitek v hokeji.. Nebo možná taky ne a byl to prostě jen konec, za kterej to pan režisér uchopil.. A konec to byl opravdu špatný.. Protože pokud mátě rádi sportovní filmy, to jak člověka dokážou pohltit (ať už drama nebo komedie), tak vězte že zde se nic podobnýho konat nebude... Požitek ze sportu - nula, požitek z děje - nula ... A v nulách by se dalo pokračovat .. prominte, ale pro mne to bylo jedno velký zklamání... ()

Mikino00

Skvěle jsem se bavil, film ukazující zákulisí okresního hokeje, jejich fanoušky a novináře, nabízí řadu nezapomenutelných hlášek, trefně zparodovaných hokejových situací a hráče o jakých se nikomu ani nesnilo. Paul Newman s přehledem vede svůj tým, podpořen větami jako: "Vidíte to? Aha, vy vlastně nemůžete, tohle je rádiový přenos." ()

jilda

Vcelku zábavný film z hokejového prostředí. Dobrá satira na tehdejší styl hokeje Philadelphie Flayers, kteří s brutální zastrašovací hrou dokázali vyhrát i Stanley Cup, naštěstí se hokej zase začal ubírat jinou cestou. ()

lardko

Připomíná mi to film PIVNÍ BRATŘI. Už si ani nepomatuju kdy jsem naposled v televizi shlédnul film , který jsem neviděl , a tak skvěle mě pobavil. Při sledování tohohle filmu mi bylo celkem jedno jak to ti herci zahrajou , jestli dobře nebo blbě. U takovýhlech filmů mě zajímá jen to že se skvěle bavím atmosférou ve filmu a dějem.... ()

Grafito

Zhulenej hokejovej trip starejch známejch z Podrazu a Butche Cassidyho a Sundance Kida.. Paula Newmana a režiséra George Roye Hilla.. každopádně lepší Nakládačka než kecy Pavla Richtera při přenosech hokejový ligy.. ()

Lapacka

Jde o film, který komerčně nikdy velkou díru do světa neudělal a v Americe je považován za kultovní nejspíše díky tomu, že se o hokeji nikdy moc filmů netočilo. Má specifickou atmosféru ekonomické stagnace a útlumu 70. let, Radikální taktika rvaček a zastrašení soupeřů je něčím, co pobaví více fanouška NHL než evropského hokeje. Nicméně ani ve Státech se dneska takhle už nehraje. Film má dvě různé tváře, jednak je to svérázná karikatura kmerčního sportu, kde může jít v některých případech víc o finanční přežití než o sportovní etiku. A potom taky popis života ne zrovna úspěšných lidí ve společnosti založené na úspěchu. Tenhle film není možné brát doslova, ale v určitých uvozovkách, se znalostí dobového kontextu. Tohle je film působící dneska fakt jako z jiného světa, ale pro zájemce o poznání USA je dobrý, je totiž na rozdíl od většiny hollywoodské produkce bez pozlátka. ()