Reggie Dunlop je hrajícím trenérem týmu Náčelníků z Charlestownu z nižší hokejové ligy. Jeho hokejová kariéra se pomalu blíží ke svému konci a jeho tým na ledě kráčí od porážky k porážce, proto kolují zvěsti o jeho definitivním zániku. Reggie k tomu všemu ještě musí čelit porážce i ve svém osobním životě, protože se mu hroutí manželství. Když se dozví, že řeči o zániku Náčelníků jsou pravdivé kvůli zrušení továrny ve městě, rozhodne se existenci svého týmu zachránit. Rozšíří falešnou zprávu o prodeji Náčelníků floridské důchodové společnosti a snaží se změnit názor jejich utajovaného hokejového sponzora tím, že přitáhne pozornost diváků ve městě. Toho se mu podaří docílit díky nové koncepci, která spočívá v brutální hře a nespočtu šarvátek. Jeho tým vyniká v provokacích, bitkách a tvrdosti. Podceňované mužstvo začíná překvapivě vítězit, ale zároveň drží v lize rekordní počet trestných minut. Návštěvnost se sice podaří zčtyřnásobit, nicméně osud hokejových Náčelníků stále visí na vlásku… Americký snímek Nakládačka patří mezi populární komedie ze sportovního prostředí a v roce 1977 ho natočil slavný režisér George Roy Hill, držitel Oscara za slavný snímek Podraz. V hlavní roli temperamentního trenéra Reggieho vyniká Paul Newman, který se zde představí ve své poněkud drsnější podobě. Snímek je totiž založený na velmi černém a drsném humoru, který zábavně reflektuje prostředí nižších soutěží zámořského hokeje. (Česká televize)

duklak2

Tvrdá hra, nebo-li na originálním obalu uváděný film pod názvem Nakládačka. Ale nevím, nevím. Sice obsazení Paula Newmana svádí k tomu, že bude předvátět nějaké extra výkony. Ale co může v tomto filmu předvést. Máchat více hokejkou? Po přemýšlení snižuji hodnocení ze tří hvězd na dva. Čekal jsem mnohem více. První polovinu filmu budete napjati, co že se to vlastně bude dít a pak následuje strašně natahovaná mezera, která vás nutí neustále sledovat hodiny. Ještě teď mě bolí za krkem:-). ()

Kimon

Měla to být kritika tehdejšího amerického způsobu hraní ledního hokeje? Nebo snad jen obyčejné filmové show z prostředí ledního hokeje plného agresivních rváčů? Těžko usoudit. V každém případě film divákovi nepředává téměř žádné poselství. No jasně, americký lední hokej je byznys a hráči jsou loutky. To ví každý. Ale co víc? Nic. Ani Paul Newman dostatečně nezaujal. Prostě slabší propadák. ()

Morholt

Nižší zámořské soutěže jsou pořád ještě pěknou divočinou, ale s dobou, kdy si Flyers doslova vyválčili svoje Stanley Cupy se to určitě nedá srovnávat. Ona to je sice komedie, ale veskrze je to přesný obrázek box-hokeje 70tých let. Film bych rozdělil na dvě poloviny. V té první se zase nic moc neděje. Je tu provinční klub plácající se na chvostu tabulky a trenér a hráč v jedné osobě, který přemýšlí, jak z té bídy vybruslit. Tuhle část táhne Paul Newman a vydařené zápasové sekvence, ale jinak nic, co by člověka nadzvedlo. Ale pak přijde nástup Hanson Brothers, tří retardů se silnými dioptriemi, a na ledě se to začne mydlit. Lítaj pěsti, krev teče proudem, hokejky se zabodávají do všech možných i nemožných částí lidského těla a ochozy šílí. Do toho spousta vynikajícíh hlášek i nezapomenutelných scének. Přesně tohle dělá Slap Shot kultovním filmem. Škoda, že to tvůrci nedokázali dotáhnout až do konce. Ten je názornou ukázkou toho, jak se to dá taky pěkně posrat. Ale i tak jsem se bavil královsky a vsadil bych boty na to, že z Newmana za celou jeho kariéru nevyšlo tolik nadávek a vulgarismů, jako tady. 85% ()

Tommassi3

"Něco vám řeknu, dámy a pánové.. Fanoušci se s nimi bijí, pořadatelé a ochranka se s nimi bijí, prodavači buráků se s nimi bijí.. A kdybych se měl jak dostat dolů, rval bych se taky !!" ;) ()

aluna

Hokejovej mač alias Posvíceňská tancovačka, když všichni přeberou, příšerně voháklej Newman říká ženám! věty typu: "Z vašeho syna se stává buzna, jestli si nenajdete chlapa, brzo bude mít labakana v puse" (šarmantní klaďas je to), s čistým hokejem to dotáhnete jedině na dlažbu (či do lazaretu, když se zvetíte nečekaně), ženský Chiefs "hrdinů" se nalejvaj chlastem ještě líp než oni, do toho zní melodická vypalovačka Right back where we started from a na konci nás čeká happyend. Vtipná antracitová komedie v obhroublý slupce, ač když filmu dáte šanci a oloupete ji...vykoukne na vás obhroublý jádro - ale mile. Nevybroušenej diamant o lásce ;-), jak jináč. Hráč: "Právě jsem dal gól ty šmejde!" Trenér: "Nechtěj po tobě góly, chtěj krev, ty posero!!" Dodatek: Viděla jsem to i česky a polovina dialogů je přeložená významově úplně nebo značně jinak a třetina vtipů je v háji :-(. Tady jedině origoš. ()

MikO_NR_1909

Je také nepísané pravidlo o športových filmoch, že sa tematika spravidla vo väčšine prípadoch dotýka individuálnych výkonoch/charakteroch/problémoch než tým kolektívnym, ktoré sa nedajú dostatočne pokryť. Potom existuje ešte alternatívna ako napr. v Kokosy na snehu, že sa latka pojme satiricky a odľahčene. Lenže doteraz mi nejde do hlavy, o čo sa títo pán snažili. Ani vtipné, ani dramatické, ani mix oboch spomínaných. Máme tu akýsi nefunkčný hybrid, ktorý výstavbou možno stavia na istej elegancii, lenže v spracovaní sa dopúšťa enormnému množstvu chýb a je mimoriadne nezaujímavý. A to hokej milujem a ešte ako. ()

TominoLa

Film o hokeji, který určitě nebude bodovat u hokejového fanouška. Průměrná sportovní podívaná a za Paula je to za odřené 3*. ()

kinderman

Film, po jehož natočení P.Newmanovi údajně zhrubl slovník, byl původně zamýšlen jako dokument o jednom třetiligovém hokejovém mančaftu, v němž hrál bratr scénáristky. Výsledkem je slapsticková komedie se satirickými prvky (každý zápas se zvrhne v neuvěřitelnou bitku a fandové šílí při pohledu na krev), přičemž k mým nejoblíbenějším momentům patří varhaník trefený pukem a elegantní "proplesknutí" kompletní soupeřovy střídačky. ()

kaposlav odpad!

Sklamanie je slabé slovo. Niekedy dávno pradávno som to videl ani neviem kde, ale radšej som sa do toho nemal púšťať. Nuda - áno, Komédia - nie, Nedopozerané - áno, Nadšenie - nie, Šport - áno, Hokej - nie! Asi takto vypadal boxhokej za oceánom pred príchodom európanov. Samá bitka a nehumorný humor. ()

tomtomtoma

Hokej v podobě, jak ho milují v Americe. Lítý boj, ne jen o branky. Ale především provokace, záludnosti a pěstní souboje. Když chybí hokejové umění, dá se vítězit i tvrdým bojováním. A tak jakousi ligu vyhraje podceňovaný tým Charleston Chifs vedený hrajícím trenérem Reggiem Dunlopem (Paul Newman). Další hráči: nebojovný Ned Braden (Michael Onrkean), který nakonec předvede na ledě striptíz, Dave Zabiják Carlson (Jerry Houser), Jim Carr (Andrew Duncan), Denis Lemieux (Yvon Barrette) a nebojácní sourozenci Hansonové Jeff (Jeff Carlson), Steve (Steve Carlson) a Jack (David Hanson), A pak samozřejmě ženy. Reggie sice vleze do každé sukně, ale stále touží po své bývalé ženě Francine (Jennifer Warren), i když marně. A Ned má také neschody se svou ženou Lily (Lindsay Crouse). Urputné bojování na ledě, ale celkově je to spíše zklamání. Zkrátka americký druh zábavy je tak odlišný ve své primitivní pudovosti a bestialitě a touze po krvi. ()

MarekT

Satira na skutečnost, že hra je čím dál tvrdší a životu nebezpečnější. V tomto vynikal hlavně tým Philadelphia Flyers (největší rival "mého" Pittsburghu), který zastrašování povýšil na taktiku. Dokázal tak získat i dva Stanley Cupy (1974-75). V samotném filmu se Charlestown Chiefs vedení tradičně dobrým Paulem Newmanem začali ubírat stejným směrem, a to díky bratřím Hansonovým. Po jejich příchodu do týmu začíná ta pravá zábava. Nechybí zde ani malé nahlédnutí do soukromí hráčů. Ovšem film je sám o sobě čistým průměrem a tak mu ani jiné hodnocení dát nemohu. Pořád je to ale jeden z těch lepších filmů ze sportovního prostředí. Taková Poslední sezona by si z tohoto filmu a z Miracle měla brát příklad. ()

Juto

Dobrá paródia na hokej. Paul Newman netradičnej úlohe. Pomocou bitiek môže hokejový klub vyhrávať zápasy som ani netušil. Dosť pritiahnuté za uši. Scenár je priemerný, ale za to čierny humor je vo filme neúrekom . Dobrá zábava na nedeľný večer. 7/10 ()

mortak

Trochu žlučovitá a zapšklá komedie o tom, jak se hokej proměnil ve wrestling. Ovšem na druhou stranu je tu ta vesnická liga vykreslena vcelku věrně - fanynky jsou odkvetlé a marně bojují o zachování krásy, stejně tak jako hokejoví borci, kteří už mají to nejlepší dávno za sebou, ale všichni se tváří, jako že jsou mistři světa. A kde jsou ty časy, kdy Newman v Někdo nahoře mě má rád hrál mlátičku pitomce, která mluví spisovně jako vysokoškolský profesor. V Nakládačce se už naštěstí mluví tak, jak se v tomto prostředí mluvit má. ()

MJMilan

Kdo čekal nějaký duchaplný film, ten asi šlápl trochu vedle, ale ... já se nejméně tu první půlku bavil, možná i druhou ... jen ten závěr mi trochu zkazil mínění o tvůrcích tohoto snímku. ()