XTRO 3: Hlídejte si oblohu

USA, 1995, 90 min

Daryl Haney

Irv Goodnoff
  • Kusko.t2

Votrelec Harry Bromley Davenport zo studne nápadov Ridleyho Scotta toho už povynášal hodne, a aby prameň nevyschol, rozhodol sa veko zaklapnúť pravdepodobne pre prípad zdevastovanej zálohy do budúcna. Zvyk je ale železná košeľa. Pár kvapiek predsa len orosilo v poradí už tretí diel série, jedna z nich ovlažila dokonca aj titulný názov “Xtro 3: Watch the Skies“ (číslovka 3 je v mocninovom tvare rovnako ako u Alien ³, čiže Xtro ³). Že sa od vykrádania vesmírnej klasiky Davenport konečne odpútal nie je dôvod na radosť. Studňa nápadov s Votrelcami je síce uzavretá, Davenporta ale opäť nič vlastné nenapadá. Prechádza preto hneď s prázdnym vedrom ku konkurencii – studne Johna McTiernana zvanej PREDATOR. Ulieva si z nej ako z vlastnej. Opustený ostrov, armádny výsadok, sprisahanie a uprostred toho všetkého slizák X-tro zavíjajúci ako jaguár, to sú ingrediencie, ktoré tvoria základnú kostru tretieho pokračovania, opäť na predchádzajúce časti príbehovo vôbec nenadväzujúceho béčka. Watch the Skies, Not on Xtro 3.(12.4.2010)

Solidní sci-fi, kdy je skupina vojáků poslána na ostrov kde vláda dělala pokusy na mimozemštanech, jenže se jí to vymklo z rukou. A není nic lepšího než to tam pořádně vyhladit, což ale nebude tak jednoduché. Celé to má dobrý příběh, sice horší provedení, ale mě se to celkem líbí, já mám podobný sci-fi rád. Zvlášt ten konec byl naprosto skvělý, ikdyž předvydatelný, ani zrnko nesmí utéct ven. Jaká to současnost, kolik nám toho asi vlády skrývají?(18.2.2013)

• helraiser

Tak jo viděl jsem už hodně volovin, ale tahle je opravdu výstavní. Skupina opravdu dementních vojáků vs. mimozemšťan, vážně nádhera koukat. Tak příšerné herecké výkony se jen tak nevidí a triky jsou opravdu k smíchu. Celé to je tak hloupé až to je vážně směšné a podle mě naprostá ztráta času a ukázka toho horšího co v 90. letech vznikalo.(19.6.2011)

• MM_Ramone

Jednotka pyrotechnikov je vyslaná na tajnú misiu na izolovaný, neobývaný ostrov, kde vraj pred rokmi mala americká armáda zriadenú strelnicu. Majú za úlohu vyčistiť tento kus zeme od veškerej munície, ktorá tam ešte zostala. Hneď po príchode na miesto však zisťujú, že nedostali celkom presné informácie. Natrafia na niekoľko znepokojujúcich vecí, ktoré neočakávali. Na ostrove žije niečo, čo nie je z nášho sveta. Uviazli tam s nebezpečným mimozemským tvorom. Ocitli sa vskutku nezávideniahodnej situácii. **(26.4.2016)

• petero

Kvôli scéne kde mimozemšťan vyžívajúci sa pri chirurgickom zákroku mozgovej kôry na živom človeku som si stiahol celú sériu. Skupina vojakov po príchode na ostrov nachádza všade len ľudské kosti a v bunkri nájdu videozáznam z ´55 kde je zachytené pristátie ufa a pitva jedného mimozemšťana pred očami toho druhého. Ten druhý sa naštve, ujde a všetci vedci majú po chlebe. A teraz je na rade skupina vojakov. A samozrejme na našich vojakov sa vybodne vláda a armáda sa ich snaží poctivo bombardovať. Opäť rejža vykráda ako Predátora a jeho maskovanie, tak Total Recall - slávna scénka s vyťahovaním vysielačky cez nos. Opäť slabé, tentoraz nie tak dementné ako dvojka a dokonca miestami to dosahuje slušnú atmosféru.(26.8.2008)

• - V 69. minutě, kdy vchází skupinka vojáků v čele s poručíkem Martinem Kirnem (Sal Landi) do jeskyně, je v dolním levém rohu vidět ruka muže z filmového štábu, jak se snaží dát stranou natažené kabely od techniky. (Terva)