poster

XTRO 3: Hlídejte si oblohu

 • USA

  Xtro 3: Watch the Skies

Horor / Sci-Fi

USA, 1995, 90 min

Scénář:

Daryl Haney

Kamera:

Irv Goodnoff
 • Karamanlis
  ***

  Rôznorodosť a vzájomná nesúvislosť filmov z kvázi série Xtro je úžasná - v jednotke šarapatil párenia chtivý, štvornožky sa pohybujúci emzák, dvojka bola aj čo sa vzhľadu kreatúry týka jasným plagiátom Votrelca a v trojke killuje ľudí poriadne nasraný prerastený E.T.. Ako tu už bolo spomenuté, kým druhé pokračovanie bez škrupúľ vykráda Aliena, tretie Xtro je očividne inšpirované iným notoricky známym sci-fi hororovým kultom Predátorom. Nepriateľský mimozemšťan na zabudnutom ostrove poľuje na drsné vojenské komando, pričom požíva neviditeľné predátorovské maskovanie, ale aj nejaké tie vlastné inovácie ako je pľuvanie superodolných pavučín či dlhý chameleónsky jazyk, ktorým bez problémov zdvihne ľudské telo niekoľko metrov nad zem. Tento (mimochodom dosť komický) marťanský nimród sa však so svojimi obeťami pred usmrtením rád aj trochu sadisticky pohrá a v obľube má najmä všakovaké zákerné vrtáky či klieštiky. Xtro 3 je proste trash ako remeň, ja som však k nemu od začiatku pristupoval s patričným nadhľadom a počas jeho projekcie som sa tak dosť pobavil a zasmial.(4.9.2011)

 • K.I.N.G.
  **

  Hlídejte si oblohu - tak žalostně debilní název můžeme vymyslet snad jenom my, Češi. To vy si hlídejte, abyste filmy pojmenovávali podle toho, co se v nich děje a ne na základě nějakých vašich pochybných teorií. Jinak tato trojdílná série je opravdu každý pes jiná ves. První díl je britský, druhý kanadský a třetí americký. Navíc každý je úplně o něčem jiném a v úplně jiném prostředí. Tento díl je lepší než ten druhý minimálně z těchto tří důvodů: 1. zajímavá volba prostředí na ostrově, 2. hlavní hrdina chybuje a není nejchytřejší a nejdokonalejší bytost na světě (je vidět, že je to jen člověk) a za 3. ten film je fakt nemocný. Tak moc, že to prostě za to jedno zkouknutí stojí.(3.2.2012)

 • petero
  **

  Kvôli scéne kde mimozemšťan vyžívajúci sa pri chirurgickom zákroku mozgovej kôry na živom človeku som si stiahol celú sériu. Skupina vojakov po príchode na ostrov nachádza všade len ľudské kosti a v bunkri nájdu videozáznam z ´55 kde je zachytené pristátie ufa a pitva jedného mimozemšťana pred očami toho druhého. Ten druhý sa naštve, ujde a všetci vedci majú po chlebe. A teraz je na rade skupina vojakov. A samozrejme na našich vojakov sa vybodne vláda a armáda sa ich snaží poctivo bombardovať. Opäť rejža vykráda ako Predátora a jeho maskovanie, tak Total Recall - slávna scénka s vyťahovaním vysielačky cez nos. Opäť slabé, tentoraz nie tak dementné ako dvojka a dokonca miestami to dosahuje slušnú atmosféru.(26.8.2008)

 • helraiser
  *

  Tak jo viděl jsem už hodně volovin, ale tahle je opravdu výstavní. Skupina opravdu dementních vojáků vs. mimozemšťan, vážně nádhera koukat. Tak příšerné herecké výkony se jen tak nevidí a triky jsou opravdu k smíchu. Celé to je tak hloupé až to je vážně směšné a podle mě naprostá ztráta času a ukázka toho horšího co v 90. letech vznikalo.(19.6.2011)

 • SOLOM.
  **

  Tak jsem se konečně dostal ke třetímu dílu velmi podivné (specifické) série Xtro a doufám, že už další pokračování nikdy nebude. Úroveň jednotlivých dílů jde směrem dolů a to i přesto, že je má na svědomí jeden a ten samý režisér. Hlavním kamenem úrazu zde není ani tak scénář, jako opět hodně špatný výběr herců. O tom že se režisér Davenport rád inspiruje u jiných filmů, by možná ještě tolik nevadilo, protože rozhodně není jediný kdo tak činí. Jenže když už chcete tentokrát obšlehnout Predátora a vypůjčit si z něj různé prvky, měli byste být schopní toho využít co možná nejlépe a to se tu nepovedlo. Již od prvních minut mi bylo jasné, že zas budu sledovat další kousek koketující s odpadem. Při bližším seznámení s narušenými členy vojenského týmu jsem nevěděl, zda mám brečet, nebo se smát. To jsem však ještě netušil, co bude následovat. Některé scény až neuvěřitelně smrděli parodií a to hodně špatnou (viz zneškodňování bomb) a jednotlivé dialogy mezi postavami- trapnost je ještě slabé slovo. Nezbylo mi tak než se těšit na mimozemského zabijáka, který z dálky vypadal úplně jinak než zblízka. Ehm ta jeho proměna v neviditelného měnila film z béčkové na céčkovou podívanou a to jsem ještě milostivý. 30% za těch pár krvavých scén.(2.6.2012)

 • - V 69. minutě, kdy vchází skupinka vojáků v čele s poručíkem Martinem Kirnem (Sal Landi) do jeskyně, je v dolním levém rohu vidět ruka muže z filmového štábu, jak se snaží dát stranou natažené kabely od techniky. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace