XTRO 3: Hlídejte si oblohu

Horor / Sci-Fi

USA, 1995, 90 min

Daryl Haney
  • Terva

Po krvavé jedničce a nepovedené podzemní dvojce, která velmi kopírovala Vetřelce, je tu Xtro 3. Hned od začátku se tvůrci snaží o humor. Je to hodně suchý a trapný humor, já se tedy nesmál. Tváří se to jako parodie. CITÁT - Buď tři roky vojandou nebo rok v lapáku........... Oproti předcházejícím filmům se tady vůbec nic neděje. Po půl hodině ani ťuk. Je to skoro nuda. Akorát ti králíci. Opuštěný ostrov, skupinka vojáků, která ho má vyčistit od starého vojenského materiálu a jeden nasranej mimozemšťan. Zní to hezky, ale je to trapně zpracované a skoro to hraničí z blbostí. Dost dlouho se nic neděje a když už se něco začne dít, musíte se smát. Na dobu, kdy to bylo natočené, bych řekl, že to mohli ztvárnit o hodně lépe a kvalitněji. Já to málem nedokoukal, protože jsem si říkal - to si z nás dělaj prdel? CITÁT - Už dlouho nekřičela, ta je už mrtvá.......... Ke konci už jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Jedna z mnoha chyb ve filmu - V 69 minutě vchází skupinka vojáků v čele s poručíkem Martinem Kirnem (Sal Landi) do jeskyně. V dolním levém rohu je vidět ruka nějakého muže z filmového štábu, jak se snaží dát stranou natažené kabely od techniky.............. Později jsem se zase pobavil u scény, kdy si dva vojáci jen tak vezmou auto a v době, kdy se mají snažit dostat se z ostrova, se prostě jedou vykoupat do moře - no to mě pos.. Tohle je opravdu blbost. Jedna hvězda za mimozemšťana.(30.6.2013)

• petero

Kvôli scéne kde mimozemšťan vyžívajúci sa pri chirurgickom zákroku mozgovej kôry na živom človeku som si stiahol celú sériu. Skupina vojakov po príchode na ostrov nachádza všade len ľudské kosti a v bunkri nájdu videozáznam z ´55 kde je zachytené pristátie ufa a pitva jedného mimozemšťana pred očami toho druhého. Ten druhý sa naštve, ujde a všetci vedci majú po chlebe. A teraz je na rade skupina vojakov. A samozrejme na našich vojakov sa vybodne vláda a armáda sa ich snaží poctivo bombardovať. Opäť rejža vykráda ako Predátora a jeho maskovanie, tak Total Recall - slávna scénka s vyťahovaním vysielačky cez nos. Opäť slabé, tentoraz nie tak dementné ako dvojka a dokonca miestami to dosahuje slušnú atmosféru.(26.8.2008)

• Kusko.t2

Votrelec Harry Bromley Davenport zo studne nápadov Ridleyho Scotta toho už povynášal hodne, a aby prameň nevyschol, rozhodol sa veko zaklapnúť pravdepodobne pre prípad zdevastovanej zálohy do budúcna. Zvyk je ale železná košeľa. Pár kvapiek predsa len orosilo v poradí už tretí diel série, jedna z nich ovlažila dokonca aj titulný názov “Xtro 3: Watch the Skies“ (číslovka 3 je v mocninovom tvare rovnako ako u Alien ³, čiže Xtro ³). Že sa od vykrádania vesmírnej klasiky Davenport konečne odpútal nie je dôvod na radosť. Studňa nápadov s Votrelcami je síce uzavretá, Davenporta ale opäť nič vlastné nenapadá. Prechádza preto hneď s prázdnym vedrom ku konkurencii – studne Johna McTiernana zvanej PREDATOR. Ulieva si z nej ako z vlastnej. Opustený ostrov, armádny výsadok, sprisahanie a uprostred toho všetkého slizák X-tro zavíjajúci ako jaguár, to sú ingrediencie, ktoré tvoria základnú kostru tretieho pokračovania, opäť na predchádzajúce časti príbehovo vôbec nenadväzujúceho béčka. Watch the Skies, Not on Xtro 3.(12.4.2010)

• helraiser

Tak jo viděl jsem už hodně volovin, ale tahle je opravdu výstavní. Skupina opravdu dementních vojáků vs. mimozemšťan, vážně nádhera koukat. Tak příšerné herecké výkony se jen tak nevidí a triky jsou opravdu k smíchu. Celé to je tak hloupé až to je vážně směšné a podle mě naprostá ztráta času a ukázka toho horšího co v 90. letech vznikalo.(19.6.2011)

• juta

Tak tady je asi ze všech tří dílů vidět nejvíc ufounek, ale stejně musím říct, že celá série Xtro je velmi špatná. Nejhorší snad co může být je výběr vojenského prostředí. To už vás od začátku trochu odradí a zase jsem tu trochu cítil snahu, jako u jiných podobných filmů a to vyrovnat se Predátorovi, ale to prostě nejde... Ufounek vypadal fajn, ale škoda těch jeho nešikovných pohybů, ale co byste na tu dobu chtěli že...(18.8.2016)

• - V 69. minutě, kdy vchází skupinka vojáků v čele s poručíkem Martinem Kirnem (Sal Landi) do jeskyně, je v dolním levém rohu vidět ruka muže z filmového štábu, jak se snaží dát stranou natažené kabely od techniky. (Terva)