Britannic (TV film)

Britannic

Drama / Romantický / Akční / Válečný

Velká Británie / USA, 2000, 94 min

• Orlau32

Na to, že se jedná o skutečnou tragédii z r. 1916 - t.j. 4 roky po Titanicu to mohlo být lépe natočeno. Byla 1.světová válka a na moři se odehrávala nejedna tagédie. Ovšem jako "odpad " bych to neklasifikovala ! Bylo tam málo nápadů, bylo tam málo akcí a dost mi vadila i ta skutečnost, že mladá herečka, která hrála vyzvědačku (asi Amanda RYAN), tam lítala po palubě s revolverem jako s nějakým rohlíkem. Za odvahu tuto událost zvěčnit dávám 2*.(14.5.2009)

• lennyd

Po potopení nepotopitelného Titanicu vybudovali v Británii novou loď, ještě větší, ještě masivnější, a ještě nepotopitelnější - Britannic. Jeho první misí je dovoz zdravotnického materiálu do válečné zóny v Egyptě. Ale jen kapitán ví, že je na palubě i nemalá zásoba zbraní. Kromě kapitána o tom samozřejmě ví i německá tajná služba, která na loď dostala svého špióna - aby loď zastavil, nebo v nejhorším případě zničil. Tomu má zabránit britská agentka Vera Campbellová, jedna z přeživších z Titanicu... Už když jsem si film pouštěl, nedělal jsem si nějaké velké iluze o filmovém zážitku, který mi přinese. Tím jsem byl připravený takřka na všechno, a tak nejsem ani tak moc naštvanej, že jsem s tím ztratil čas. Kapku jsem čekal, že se film bude alespoň v nějakých mezích držet historie, ale bych byl hodně naivní. Herecké výkony tragické (čekal jsem něco alespoň od Johna Rhys-Daviese, ale ani zde jsem se nedočkal), vizuální efekty ještě horší (korunu tomu dá posledních 5 minut s potopením lodi) a víc snad ani není třeba zmiňovat...(7.2.2011)

• Marek1991

Snaha o zreprodukovanie historických udalostí z obdobia prvej svetovej vojny akosi nevyšla. Necítil som sa pri filme až tak zle, celkom ma to aj miestami zaujalo a vžil som sa do toho, ale keď sa človek pozrie napríklad na Titanic, tak je to o niekoľko tried nižšie. Málo akcie bolo striedané absurdnými situáciami, ale nebolo to zbytočne naťahované, čo oceňujem.(30.4.2012)

• Rarity_MLP

Britannic, inu co k tomu dodat... Snad jedině, že exisovala i třetí sestra, Olympic, a že ani jedna z nich neměla tak výrazný osud jako Titanic. Nápad na zfilmování posledních okamžiků HMHS Britannic by byl z historického hlediska jistě zajímavý, nicméně pro běžného diváka natáhnout poslední plavbu takto obecně zcela nezajímavé lodi na bezmála dvě hodiny, bylo naprosto zbytečným a trapným počinem. O to více to každému dojde, pokud již dříve viděl legendární Titanic, se kterým se tento snímek snaží ze všech sil držet krok, ale rozpočet (exteriéry lodě jako z PC hry) a ani samotné historické dějství tomu nepřejí. Zkrátka, mohlo se jednat o dobrý výpravný historický film, nicméně vzít nápad a prakticky i celé dějství z Titanicu, to celé přesunout do Egejského moře a místo ledovce dát torpédo, to se vážně nepovedlo.(14.9.2017)

• Stanislaus

Nejspíše si tu asi někdo myslel, že když Cameron ohromil Titanikem, tak proč nezkusit něco s Britannikem. Má to však jeden velký a podstatný háček - Titanic = film vs. Britannic = to si fakt netroufnu identifikovat . Efekty děsivé (ta loď by se hodila spíše do PC hry), stejně jako herecké výkony. Zápletka je dost laciná. Tudíž slabých 20%.(28.9.2009)

• - Kromě Britannicu měl Titanic ještě jednu sesterskou lod a to Olympic, která měla také havárii, ale nepotopila se. (Janzic999)

• - Spoiler: Ve filmu může za potopení lodě bomba, podle oficiálních zpráv však Britannic najel na námořní minu, což způsobilo jeho potopení, a to přibližně za 57 minut. (Nach)

• - Loď se měla původně jmenovat Gigantic. (rafix)