Britannic (TV film)

Britannic

Drama / Romantický / Akční / Válečný

Velká Británie / USA, 2000, 94 min

• Stanislaus

Britannic se hodně okatým způsobem snaží přiživit na úspěchu Titaniku, nicméně v tomto případě jde o selhání na téměř všech frontách - od hereckých výkonů, přes příšerné dialogy, až k pochybně udělaným efektům (samozřejmě vím, že jde o TV film, ale to není omluva - viz například o pár let starší Merlin). Ve výsledku tak jde o naprosto zbytečný film.(28.9.2009)

• vesper001

Tohle není fér. Člověk v krvelačné náladě vyloví z hlubin filmotéky mizerný film za účelem spravit si ji pohledem na potápějící se loď a tonoucí komparzisty, a těší se, jak potom bude dělat chytrého na intelektuálním filmovém fóru - a ono nic. Námořnické příběhy miluju, a od Britannicu jsem si slibovala parafrázi Titanicu, ovšem bez slizkého Jacka a otravné Rose, mnohem víc ječení, krve a třeba i nějakou tu lidožravou velrybu. Moc jsem se těšila na topení, ale když po 70 minutách neměla ta bárka ani škrábnutí, začala jsem být naštvaná. (Eh... sorry za spoiler, ale záleží na tom v tomhle případě?) Proč do téhle břečky šel John Rhys-Davies a Jacqueline Bisset, nevím... no i herec nějak rodinu živit musí.(25.11.2013)

• Marek1991

Snaha o zreprodukovanie historických udalostí z obdobia prvej svetovej vojny akosi nevyšla. Necítil som sa pri filme až tak zle, celkom ma to aj miestami zaujalo a vžil som sa do toho, ale keď sa človek pozrie napríklad na Titanic, tak je to o niekoľko tried nižšie. Málo akcie bolo striedané absurdnými situáciami, ale nebolo to zbytočne naťahované, čo oceňujem.(30.4.2012)

• lennyd

Po potopení nepotopitelného Titanicu vybudovali v Británii novou loď, ještě větší, ještě masivnější, a ještě nepotopitelnější - Britannic. Jeho první misí je dovoz zdravotnického materiálu do válečné zóny v Egyptě. Ale jen kapitán ví, že je na palubě i nemalá zásoba zbraní. Kromě kapitána o tom samozřejmě ví i německá tajná služba, která na loď dostala svého špióna - aby loď zastavil, nebo v nejhorším případě zničil. Tomu má zabránit britská agentka Vera Campbellová, jedna z přeživších z Titanicu... Už když jsem si film pouštěl, nedělal jsem si nějaké velké iluze o filmovém zážitku, který mi přinese. Tím jsem byl připravený takřka na všechno, a tak nejsem ani tak moc naštvanej, že jsem s tím ztratil čas. Kapku jsem čekal, že se film bude alespoň v nějakých mezích držet historie, ale bych byl hodně naivní. Herecké výkony tragické (čekal jsem něco alespoň od Johna Rhys-Daviese, ale ani zde jsem se nedočkal), vizuální efekty ještě horší (korunu tomu dá posledních 5 minut s potopením lodi) a víc snad ani není třeba zmiňovat...(7.2.2011)

• DavidDizzer

Na rok 2000 natočení filmu, mi to přijde opravdu velmi zanedbané. Nebo celkově odbyté co se týče práci na efektech či jakéhokoliv zaujetí diváka hereckými výkony či nějakou zápletkou a dějem. Chápu, že Britannic nebyl až tak vyýznamný pro jeho velkou slávu a známost, pak ale tedy nechápu, proč se tento film vůbec natáčel. Když už, tak pořádně. Jediné, co se mi možná líbilo, byla scéna v zatopené části, nic víc...(4.12.2015)

• - Kromě Britannicu měl Titanic ještě jednu sesterskou lod a to Olympic, která měla také havárii, ale nepotopila se. (Janzic999)

• - Loď se měla původně jmenovat Gigantic. (rafix)

• - Spoiler: Ve filmu může za potopení lodě bomba, podle oficiálních zpráv však Britannic najel na námořní minu, což způsobilo jeho potopení, a to přibližně za 57 minut. (Nach)