poster

Britannic (TV film)

 • Velká Británie

  Britannic

 • Slovensko

  Britannic

Drama / Romantický / Akční / Válečný

Velká Británie / USA, 2000, 94 min

 • Rarity_MLP
  **

  Britannic, inu co k tomu dodat... Snad jedině, že exisovala i třetí sestra, Olympic, a že ani jedna z nich neměla tak výrazný osud jako Titanic. Nápad na zfilmování posledních okamžiků HMHS Britannic by byl z historického hlediska jistě zajímavý, nicméně pro běžného diváka natáhnout poslední plavbu takto obecně zcela nezajímavé lodi na bezmála dvě hodiny, bylo naprosto zbytečným a trapným počinem. O to více to každému dojde, pokud již dříve viděl legendární Titanic, se kterým se tento snímek snaží ze všech sil držet krok, ale rozpočet (exteriéry lodě jako z PC hry) a ani samotné historické dějství tomu nepřejí. Zkrátka, mohlo se jednat o dobrý výpravný historický film, nicméně vzít nápad a prakticky i celé dějství z Titanicu, to celé přesunout do Egejského moře a místo ledovce dát torpédo, to se vážně nepovedlo.(14.9.2017)

 • vesper001
  odpad!

  Tohle není fér. Člověk v krvelačné náladě vyloví z hlubin filmotéky mizerný film za účelem spravit si ji pohledem na potápějící se loď a tonoucí komparzisty, a těší se, jak potom bude dělat chytrého na intelektuálním filmovém fóru - a ono nic. Námořnické příběhy miluju, a od Britannicu jsem si slibovala parafrázi Titanicu, ovšem bez slizkého Jacka a otravné Rose, mnohem víc ječení, krve a třeba i nějakou tu lidožravou velrybu. Moc jsem se těšila na topení, ale když po 70 minutách neměla ta bárka ani škrábnutí, začala jsem být naštvaná. (Eh... sorry za spoiler, ale záleží na tom v tomhle případě?) Proč do téhle břečky šel John Rhys-Davies a Jacqueline Bisset, nevím... no i herec nějak rodinu živit musí.(25.11.2013)

 • MiGi87
  **

  Po filmařské stránce je na tom špatně úplně všechno - polovina záběrů je zcela okatě nakreslená v počítači a ta druhá je natočená před zeleným plátnem. Tohle muselo být hodně nízkorozpočtové. O tom, jak všichni herci brutálně přehrávají, jako kdyby to byl jejich první film, snad ani netřeba mluvit. Díval jsem se na to jen ze zájmu o příběh, který je ale podle všeho taky téměř celý smyšlený, protože nikdo vlastně neví, co se Britannicu přihodilo. Takže 2* za scénáristu s představivostí a za to, že si někdo dal vůbec práci o Britannicu něco natočit, jinak ale ubohost.(2.9.2016)

 • jatamansi
  *

  Černobílá úvodní dokumentární sekvence s hudbou Alana Parkera víc než výmluvná. Bude Britannic bezpečnější Titaniku a tudíž nepotopitelný? Bisset je stále krásná žena. Ale tahle role nebyla moc věrohodná. Je dobré umět recitovat Byrona v každé situaci. Kapitán starý dobrý Rodriquez ze Šóguna, taky už asi bere cokoli. Všechno je to takové průhledné, agentka amatérka je směšná hlavně s pistolkou, drží ji fakt děsně. Ponorka příliš počítačová, nu co, proč ztrácet slova na něco takového. * je za hudbu a tu úvodní sekvenci. Sladkobolný konec už byl nesnesitelný. Takový rádobytitanic střižený Poseidonem.(29.11.2008)

 • DavidDizzer
  *

  Na rok 2000 natočení filmu, mi to přijde opravdu velmi zanedbané. Nebo celkově odbyté co se týče práci na efektech či jakéhokoliv zaujetí diváka hereckými výkony či nějakou zápletkou a dějem. Chápu, že Britannic nebyl až tak vyýznamný pro jeho velkou slávu a známost, pak ale tedy nechápu, proč se tento film vůbec natáčel. Když už, tak pořádně. Jediné, co se mi možná líbilo, byla scéna v zatopené části, nic víc...(4.12.2015)

 • - Kromě Britannicu měl Titanic ještě jednu sesterskou lod a to Olympic, která měla také havárii, ale nepotopila se. (Janzic999)

 • - Loď se měla původně jmenovat Gigantic. (rafix)

 • - Spoiler: Ve filmu může za potopení lodě bomba, podle oficiálních zpráv však Britannic najel na námořní minu, což způsobilo jeho potopení, a to přibližně za 57 minut. (Nach)