poster

Pád do ticha

 • Velká Británie

  Touching the Void

 • Slovensko

  Pád do ticha

Drama / Dobrodružný / Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2003, 106 min

Režie:

Kevin Macdonald

Předloha:

Joe Simpson (kniha)

Hudba:

Alex Heffes
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Myslel som, že toho zvládnem viac.“ Asi by som sa za to mal hanbiť, ale toto ma nebavilo. Niektoré filmy sú zvládnuté slabšie/ priemernejšie, ale zato majú silný (etický, ľudský) rozmer, na aký sa ich o pár tried lepší bratia nezmôžu, pretože nevznikli podľa skutočných udalostí. PÁD DO TICHA je presne tento príklad. Je to film, ktorý má čo povedať, ale kebyže sa jedná o "čistý dokument" a nie "rekonštrukciu", určite by ma to zaujalo na 80%. Takto slušná horolezecká dráma "vraj podľa skutočnosti".(20.7.2005)

 • Renton
  ****

  Předloha: Joe Simpson .. Úchvatné panoramatické záběry a neskonalý souboj člověka s panenskou přírodou, protentokrát zastoupenou krutě krásnou horou kdesi v pohoří Andy. Dokumentární zpracování prolínající se s obrazovým převyprávěním oné drsné situace působí velmi věrohodně a nepostrádá krásu, ale i drsnost a surovost odvětví, jakým horolezectví bezesporu je. Kdo zná to kouzlo lezení po skalách (já bohužel ne), musí být uchvácen a přes všechny obtíže a strasti tiše závidět. I já jsem na konci padl do ticha.. 85%.(5.12.2005)

 • Djkoma
  ****

  Krásné scenérie v níchž se dva horolezci snaží dostat na jednu horu v Andách. jejich rychlovýlez je opravdu fascinující, ale jejich cesta dolů je jako noční můra. Zápas obou o jejich vlastní životy je naprosto fascinující. Střídavé vyprávění obou dopomáhá k uvěření, že tento film je podle skutečné události. Bohužel se film, režisér ani hudebník nevyhýbá jednomu smutnému faktu a to chvílemi strašné nudě. V jednom záběru si člověk přeje vidět vše na vlastní oči a v druhém si říká kdy už to skončí. Velká škoda, kerá stála jednu *.(11.3.2005)

 • Radko
  ***

  Základná zásada horolezcov je neprerezávať za žiadnych okolností lano. Niekedy sa inak nedá. Niekedy je život bizarnejší ako najvymyslenejší príbeh a stane sa, že takýto zdanlivo vysoko neetický čin zachráni život obom. Zranený odrezaný lezec totiž pád prežije, no vyvinie extrémnu snahu dostať sa z ľadovej trhliny do bezpečia základného tábora. Použitými prostriedkami minimalistický polodokument sa dôstojne vyrovnáva vysokorozpočtovým napínavým filmom. No napriek uchvacujúcim záberom prírody a nadľudskému výkonu zraneného lezca vo mne nevyvolal ani zďaleka také pohnutie nad silou prírody ako ktorýkoľvek z dokumentov Paľa Barabáša.(26.1.2005)

 • Omnibus
  *****

  Strohý, drsný a ledově mrazivý. A přestože plný ledu a sněhu, tak i úplně vysušený příběh. Lidi, co potkávám na horách, ať už s lanem nebo bez, tenhle špičkový film z velehor už znají. A pro vás ostatní - diváky horami nepolíbené, jedno zásadní doporučení pro zhlédnutí snímku: zabalte se do deky a mějte po ruce něco k pití ! Já jsem tenkrát po závěrečných titulcích vylezl ze sálu po čtyřech, naprosto dehydrovanej. Ovšem při mém vlastním pádu do ledovcové trhliny (po proboření sněhového mostíku při sestupu z Weissmiesu v Alpách ) jsem se zachytil a zašprajcoval hned nahoře, v té naštěstí úzké trhlině, a vylezl jsem ven dřív, než by mi v hlavě začaly cinkat ty Brown girl in the ring od Boney M. A mí kamarádi ani nemuseli použít nůž...(22.12.2012)

 • - Na konci devadesátých let minulého století připravovala společnost Castle Rock Pictures hranou verzi knihy pro Warner Bros. a podle scenáře Gavina Scotta měl Joea Simpsona ztvárnit Tom Cruise. Film se dostal do stádia tzv. turnaround a putoval od studia ke studiu, ale bez výsledku. (imro)

 • - Polohraný dokument zachytávající horolezecké drama si během opening víkendu (23.-25.1. 2004) odnesl z amerických kin 97 tisíc dolarů. Promítal se až do konce května, kdy se výdělek z kin vyšplhal na 4,5 milionu dolarů. (imro)

 • - Od Motion Picture Association of America získal certifikaci R, tedy pro diváky mladší sedmnácti let je vpuštění do kinosálu podmíněno přítomností jejich rodičů. To všechno za neslušné vyjadřování ve filmu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace