Sindibádova dobrodružství

• Kanada The Adventures of Sinbad (více)
Kanada, (1996–1998), 31 h 32 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Ed Naha

Kamera:

Alwyn Kumst

Zen Gesner, George Buza, Tim Progosh, Oris Erhuero, Jacqueline Collen, Mariah Shirley, John Stead, Robin Dunne, Anthony De Longis, Candicé Hillebrand (více)

Série(2) / Epizody(44)

Sindibád se vydává společně se svým bratrem z Bagdádu na putování po moři za dobrodružstvím a bohatstvím. Na své cestě potkávají zlé čaroděje, nepřátelské kmeny i obludná mořská monstra. (ear.wig)

JohnRambo

Tak toto je bezkonkurenčne môj najoblubenejší seriál z detských čias. Hltal som jeden diel za druhým s červenou šatkou na hlave :) ()

C0r0ner

Jak já ty Kanaďany v době vzniku žral. Spolu se Strážci vesmíru to byl jednoznačně můj nejoblíbenější seriál (Krteček už tou dobou byl pro lamy). Pak jsem viděl jeden díl v dospělosti a brečel jsem smíchy. Pověšená rybářská síť, před kterou se mrská na provázku přivázaná tarantule, na kterou máchají hrdinové meči. No neuvěřitelná paráda. Jenom si říkám, že jsem býval fakt dement, že jsem to neprokoukl... 85% ()

asinus

Jak se na kanadský devadesátkový seriál sluší, je to konina. V tomhle případě absolutní. Ale opravdu dementní. Nic jako příběh, charaktery, režie či triky radši řekněme, že neexistuje, ale to bych byl zlej. Všechno je totiž dohromady super, nebo prostě tehdy bylo, víme. Kam se hrabe Herkules i s celym svym Kevinem Sorbem. ()

kubin.

Podobně jako ostatní uživatelé, kteří ohodnotili vcelku kladně, jsem i já vyrostl na tomto seriálu a jemu podobných (Hercules). Dá se říci, že je to podobný případ. Zase jsem nemohl vynechat ani jeden díl a zase jsem všemu bezmezně věřil. Pro mě jasný top dětských seriálů a když si pustim úvodní znělku přepadne mě šílená nostalgie, a to si myslí stačí na 4 hvězdičky. Mám ten seriál prostě rád a co se týče kvality, tak to je aspoň ta jedna hvězda dolů. ()

sir-dave

Nevím jak by seriál pochodil v dnešní době (pravděpodobně umístění někde mezi odpadem a **) ale kdysi, když jsem sledoval všechny seriály typu Herkules, Xena, Vilém Tell, aj. tak mě to neskutečně bavilo. Nemůžu jinak.. Nostalgie. Sindibád, Doubar, Firouz, Rongar a Maeve. ()

Stegman

Tuctový seriál typu Herkules a Xena. Mrštný chlapík se zahnutým mečem (Sindibád) a jeho kamarádi (svalnatý černoch, roztržitý kouzelník, amazonka s úctyhodným výstřihem, atd.) bojují díl co díl s obřími tarantulemi, medúzami či kyklopy. Seriál napěchovaný kopy a údery všeho druhu. ()

Petr23

Jako malej jsem ten seriál zbožňoval, nevynechal jsem ani jeden díl, a když už jo, byl jsem strašně zklamanej. Dokonce si vzpomínám že jsem si dělal i tu Sindibadovu čelenku. :-D ()

venalce

Pustila jsem si Sindibáda po delší době (od té doby, co ho dávali v televizi) a po pár epizodách ze mě byla zase ta malá holka, která hltá každý díl. Je neuvěřitelné, co tenhle seriál s člověkem dělá. Stejně jako vy ostatní na něj mám krásné nostalgické vzpomínky. Kdysi jsem znala každou hlášku a moje dětství by bez Sindibáda bylo o hodně ochuzeno. Mladší generace asi nepochopí, proč tolik lidí hodnotí vysoko seriál s chudými triky, zmotanou mytologií, pochybnou logikou a klišovitými souboji, ale Sindibád je prostě Sindibád a přes to nejede vlak. Zamáčknu slzu a dávám 4*. ()

lucascus

Ve své době to byl jediný koukatelný pořad v televizi, dneska by to už asi neobstálo, ale pořád je to klasika... ()

mirec88

Ďalšia moja nostalgická detská záležitosť s hrdinom, ktorého som považoval tak trochu za novodobého Herkula. A celkom kosť bola aj Sindibádova priateľka/spolubojovníčka/družka už si presne nepamätám ich vzťah :D ()

Siri69

Můj nejmilovanější seriál ze všech !!! Každý díl jsem žral od začátku do konce !!! Samozřejmě tento seriál jsem nemohl sledovat jinak než s červeným šátkem na hlavě !!! A nejlepší je na tom to že mě to ještě nepřešlo a když si teď pustím nějaký díl (už bez toho šátku na hlavě :-D) tak mě to pořád baví !!! A nepřekáží mi tam ani to poměrně trapné zpracování různých příšer... Jako velký fanda tohoto seriálu mám všechny díly doma nahrané na kazetách !!! Jsou tam velice příjemní herci, kteří se bohužel ale nikdy nestali a nikdy nestanou světově uznávanými... Možná tak jen Zen Gesner který už si zahrál i v ''normálních'' filmech... Jinak tento seriál můžu doporučit všem kteří maji rádi dobrodružství... A na závěr snad už jen tu nejhezčí znělku na světě - http://www.youtube.com/watch?v=uySjNjcsDR0&list !!! 5* ()

iXtr3m3

Ďalší snaživý kvázi konkurent pre duo Herkules a Xena. Ale dobre sa na to kedysi pozerávalo, keď to bývalo v nedeľu či sobotu? doobeda. :) ()

Gogo333

Tohle jsem měl strašně rád, když jsem byl malý. Maeve byla kočka, Sindibád a Doubar sympaťáci a i další členové stáli za to. Už je to trochu legenda stejně jako Hercules a Xena. 70% ()

Foxhound#1

Triky to má sice z dnešího pohledu jak dělaný doma v garáži na 486tce, ale nemůžu si pomoct. Svýho času jsem to měl mnohem radši než třeba Herkula nebo Xenu. Možná to bylo tím, že vznikly jen dvě série a u nás tušim běžela jen jedna, takže se to neokoukalo. ()

PetkaW.

Ach ta melancholie... Nedávno jsem narazila na stránku, kde několik dílů měli a byla jsem v pokušení si některý namátkou pustit, ale nakonec jsem usoudila, že si nebudu kazit hezké vzpomínky a dojmy, které jsem jako desetiletá nasbírala při sledování tohoto seriálu. Příběhy Sindibáda jsem zbožňovala a nenechala jsem si utéct ani díl. Jo, to byly časy :) ()

Asmodin

Stejná kravinka jako Herkules a Xena apod. Jako dítě jsem to dost sledovala a nyní se mi to zdá velmi kýčovité. Na youtube jsem po letech viděla ukázku a překvapilo mě, že používají počítačovou animaci. ()

1945

Vzpomněl jsem si na dobu, kdy jsem přišel ze školy a těšil se na další díl Sindibáda... pěkné časy to byly...jednoduché, ale zábavné ()