Beyblade

• Japonsko Bakuten Shoot Beyblade (více)
Japonsko / Jižní Korea, (2001–2003), 54 h 44 min (Minutáž: 20–23 min)

Předloha:

Takao Aoki (komiks)

Motoko Kumai, Urara Takano, Aja Hisakawa, Ai Orikasa, Naomi Nagasawa, Hóko Kuwašima, Šiho Kikuči, Juki Kaida, Juka Komacu, Ken'iči Suzumura, Takehito Kojasu (více)

Série(3) / Epizody(154)

Před dávnými časy, kdy sport zvaný beyblading byl ještě v plenkách, se Země hemžila tvory ohromující síly. Staré časy už dávno odvál vítr Ale podstata oněch stvoření přetrvala věky a došla znovuzrození s příchodem nové éry šampionů. Monstra jsou opět mezi námi! (oficiální text distributora)

kapsomut

Vím, že to je nehorázná sračka, ale když jsme byli malý tak snad všichni museli mít "bejblejda" a hned druhej den ukázat kámošům že máme lepšího než oni. Takže si to nezasnouží odpad ani jednu nebo dvě hvězdičky zato jak mě to dostalo když jsem byl malý. Dávam 3* ()

lekr odpad!

Nepochopím jak takováhle kravina mohla rozpoutat takovou vlnu a zvýšit tržby vietnamcům prodávající plastové šmejdy s názvem Beyblade. Neskutečná trapárna, která se nepřímo opičí po pokemonech s tupým příběhem a ještě tupějšími hrdiny a ostuda japoneské animovaného filmu. Brrrrr.... ()

Kwaichi

Jednoznačne najlepšia Beyblade séria, len neviem prečo má na CSFD najhoršie hodnotenie zo všetkých. Vysvetľujem si to nasledovne: tí, ktorým sa Bayblade páči si pozreli aj iné série a ohodnotili všetky. Tým, ktorí ho v láske nemajú ohodnotili túto sériu, prípadne ju hodili do jedného koša k ostatným beybladom a ohodnotili to odpadom. No ak dali odpadom tomuto, neviem ako by hodnotili nasledovné série, ktoré už vôbec nie sú tak dobre spracované ako táto. ()

animaxis

Jako malý jsem se na to díval.Tak tu začíná hodně komentářů.Obvykle pokračují větou,že toho litují,že je to blbost apod. Jenže můj komentář vypadá asi takto: Jako malý jsem se na tento seriál díval,jako na spoustu další pořadů pro děti.Ale v tomto případě nelituji,že jsem se na to díval,což je opak většiny těch případů. ()

adams89 odpad!

Je něco horšího než Pokémoni? Ano, Digimoni. A je něco horšího než Digimoni? Ano, seriál Beyblade! Osobně jsem viděl několik dílů a bohatě mi to stačilo! Je vidět, že Japonci už opravdu neví, co by ještě natočili. A navíc jak je to celé odporně nakreslené! Divákům mladším šesti let se to líbit možná může, to nepopírám. Ti starší ale jistě zvolí raději jiný program. ()

Emerelle

Nemůžu s pomoct, na tomto jsem vyrůstala, a zbožňovala jsem Kaie :D...vždycky jsem měla ráda takové postavy které měly sklony k "temné straně" :D ()

Andrew_Deer

Je trochu škoda, že to není k dispozici japonsky, aby zakomplexovaní otaku nestrkali své "odpady" někam jen proto, že to viděli anglicky. (Mimochodem, viděl jsem japonský RAW, obsahuje dost dalších záběrů, které americká verze ne, proto jsem se vykašlal na překlad, japonsky skoro nepípnu.) Američani co se jim nelíbí si neberou, co se jim líbí si přetočí sami a to, co by se mohlo líbit dětem otřesně předabují, jen tak, aby se neřeklo. Jinak příběh je ve skutečnosti výborný a ta myšlenka je taky fajn. Viděl jsem spoustu horších anime, hlavně puberťáckých shounenů s kozatými ženskými, které více fňukaly než mluvily. ("Kurosaki-kun, Kirito-kun...") J, příběh je možná ne tak úplně reálný, ale to snad ani nikdy být neměl. Je to prostě výborná záležitost, není to ani tři měsíce, co jsem si shlédl celou sérii a začal horečně hledat po domě svoje staré Beyblady a hledal soutěže po internetu. Bohužel už na to nemám věk no, ale celá ta věc je po technické stránce vcelku zajímavá. ()

Wimy

Nechápu, co se na tom všem tak nelíbí? Chápu, že to není pro dospělé, ale v dětských letech to sledoval každý, pokud spadá do oné generace, která měla to "štěstí" sledovat tento pozoruhodný seriál. I když to není jako Pokémoni, tak jsem to sledoval rád. ()

Free_player odpad!

To byla zas mánie .... nebylo nad to resekat ve škole v duelu kámošoj jeho beyblade ! :D Jen škoda, že z 90% to střetnutí nepřežil ani jeden . ()

Mafian

Pokémon-Digimon-Beyblade. To byla velká trojice dětských anime, která uchvátila celou jednu generaci. Kdo neměl svůj Beyblade nebo aspoň pokémoní kartičku, ten se netěšil respektu svých vrstevníků. Někteří kritici zde si ovšem myslí, že mají právo se těmto anime odchovancům vysmívat. Proč? Co byla céčka nebo mončičáci? Každá doba má svůj fenomén a mnohým se to bude zdát hloupé, ale nebudu kvůli tomu odsuzovat pořad, který je určen těm nejmenším. Příště radši abychom školkáčkům předkládaly hlubokofilosofická díla s popkulturními narážkami a morálním rozhřešením... ()

Mafiapau

Bombastická adrenalinová vyjebávačka mozků a logického uvažování non-autistického jedince, kde když začnete myslet o předchozích informacích, co postavy umí a neumí, atd. tak jste vpč. Avšak soundtrack sjíždím dodnes, a rozhodně tohle bylo nejlepší anime mého dětství (kromě možná tak OBAN: Star Racers) rozhodně hodnotnější než absolutně vypatlaní Pokemoni a prázdní Digimoni. Tohle je alespoň dynamická jízda s pekelným soundtrackem od Martina Kučaje a musím říct i to, že animace této série, ze všech vydaných Beyblade seriálů, byla nejlepší.. potom už to bylo zprasený 3Dčkovým odpadem kde vypadalo že se beyblady sotva točí, a stylizaci postav pak převzal někdo kdo pravidelně dostává infuze LSD a hulí pole trávy (Bohužel ne s obsahem THC). Ikdyž objektivně je to blbina (pořád je to o třídy menší výplach než Pokemon..) nemůžu odepřít jeho místo v dobrých anime na které kouknu rozhodně znovu! EDIT po pár dnech: Ještě jsem zapomněl zmínit, že tohle anime mě po letech skutečně pobavilo, a to tím, jak jsou zde zobrazeny stereotypně různé kultury a národy. Jakmile jsem viděl frajery z filipín, nebo první záběr na Ruský vlakový nádraží.. to je prostě udělaný tak groteskně a debilně, že jsem se nedokázal nesmát a ne že by mě to pobavilo tím stylem kde jakoby se zasměju, ale zároveň jsem trošku naštvanej z toho jak blbý to je.. upřímně mě to pobavilo protože jsem si uvědomil, že hloupí naivní lidi, přesně takhle generalizovaně vidí národy a kultury. Tak jsem se na chvíli pobavil, ale pak jsem zase vnímal příběh.. který je samozřejmě dětský a nedává 100% smysl.. Avšak, občas hodí postavy tak brutální hlášku (Viz. Dědek Tysona na Mistrovství Číny) že jsem si to musel přetáčet a smál se jak Babiš potom co rozmrdal celý Česko XDDD __________________________________________PS. Nespleťte si první (2001) a druhou sérii (2002) tohoto anime, jelikož zde na CSFD to má u názvu plakát právě druhé série, která je absolutně nekoukatelná (je to odpad) a postavy jsou namalovány/stylizovány absolutně odporně. ()