Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

Mkartaylas56

Příběhově je to sice slabota, ale to výborně vynahrazují dnes již legendární hudební čísla, o kterých Pomáda koneckonců je a můžu říct, že většinu z nich jsem si opravdu užil, film díky tomu hezky odsýpal a vlastně jsem ani neměl moc prostoru se nudit. Za mě tedy spokojenost, ale že by šlo o něco výjimečného, to rozhodně ne. 70% ()

Taffey

V době vydání Pomády jsem těžce frčel v art rocku a rockimpressionismu, případně v hard rocku, takže mě pomáda naprosto minula. Stejně, jako Zvýšená teplota sobotní noci. Dodnes mi tyto filmy nic neříkají. Samozřejmě jsem je viděl a nic pro mě. Ovšem plně chápu část tehdejší mládeže u nás, konkrétně té, která dává víc důrazu na zevnějšek než na vlastní tvůrčí seberealizaci, že to pro ně musel být nářez. ()

Zdenda

Film de facto o ničem s písničkami které nemusim (popik sedmdesatych let), ale prostě má v sobě neuvěřitelný kouzlo kouzlo. ()

Kleopatr

Původně jsem dal pomádě dvě hvězdy a nenapsal komentář, teď komentář píšu a dvě hvězdy jsem smazal. Pomádě bych dokázal dát i pět hvězd, ale to by mi nesměl lézt krkem do nekonečna omýlanej soundtrack, musel bych mít rád romantický filmy a jeste k tomu muzikáli, a nesměly by mi být všechny napomádovaný postavy v tomto filmu protivný. ()

Cortyx

Vždycky když tento film dávají se na něj velice rád podívám. Travolta a jeho věčně držící vlasy . Písně nemají chybu. Pro mě je to klasika mezi muzikály. ()

miki68cz

Dávali to už za komančů a já na tom byl patnáckrát. Nejlepší muzikál všech dob, který poznamenal moje mladá léta a líbí se i mojí dceři. Skvělé, to je sen všech režisérů a producentů, ba i herců. Krásní lidé, krásná muzika, krásná bezstarostnost mládí. Co víc chceme pro pobavení. A tenhle film to je můj splněný sen. ()

Borecz

Mohl bych hodnotit nějak jinak? Pochybuji. Naprostá klasika, ale hlavně parádní film s nejnaivnějším dějem, sympatickými herci a hromadou vtipu a dobré muziky :) ()

Kuzmik

Pomáda patří k filmům, na které se vždy rád povívám. John Travolta po tomhle filmu vztoupl na žebříček nejpřítažlivějších mužů na světe, samozdřejmě pro ženy. No nic jméně jde v tomhle filmu o lásku a hudbu tedy děj nepatří k těm uchvatným. Hodnotím trěmi hvězdičkami. ()

Týnidlo

Už od mala ve mne Pomáda zanechala napomádovanou cestičku k pomádovému nebi:)). K takovému nebi, kde si pomádou lepí na nebeské zdi plakát s pomádovým Randalem Kleiserem:)). Stačí?:) ()

rob_troy

Naprostá filmová klasika. John Travolta, který zpívá až mi padají vlasy si zde zahrál perfektní roli, která by k němu sedla i ve skutečnosti. Správný frajer, který mě vždy dokáže dostat do úplné pohody posloucháním jeho vysokých tónin a úžasným hereckým výkonem. ()

Kubi21

O příběh nejde. Jde o choreografii, muziku, taneční čísla, písně a pěvecké a taneční výkony. Vše, kromě příběhu, ale ten není v tomto zas až tak důležitý, si sedlo jako pověstná zadní lidská partie na nádobu určenou k vaření. Je to barevné, je to rozjuchané, je to plné chytlavých písní a je to bláznivé a je to na čtyři a kousek. Z nostalgie zaokrouhluji nahoru. ()

Uberlord

Já muzikály nemusím, ale pokud mám nějaký trochu rád, pak je to právě Pomáda. Skvělá, dnes již legendární, hudba. A skvělý Travolta. ()

anyonecek

Old school komedie, se skvělým hereckým obsazením, skvělými vtipy a dodnes perfektními písničkami. Tenhle film se ani dnes neztratí, sice to už na dnešní generaci tolik nesedí, ale pořád je to kouzelné. John Travolta byl v tomhle filmu prostě dokonalej. ()

Patches1984

Viděl jsem teď po letech a překvapilo mě, jak málo si z děje pamatuju. Příběh je přitom jednoduchý a bez nějakých překvapení, ale o něj až tak nejde, spíše o vykreslení postav a prostředí americké střední školy. A to funguje. Navíc s takřka nestárnoucí hudbou. Co víc chtít od muzikálu? 7/10 ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)