Úplné bezvětří

Thriller podle románu Charlese Williamse se odehrává v Tichém oceánu a téměř celý na jedné lodi. John a jeho žena Rae chtějí strávit nějaký čas sami, daleko od lidí. Avšak jejich samotu nečekaně naruší trosečník, kterého zachrání. (NFA)

sud

Skvělý minimalistický psychothriller s výbornou atmosférou a nervydrásajícím napětím. Nicole Kidman je výborná, Billy Zane ukázkově psychopatický a Sam Neill charisma rozhodně nepostrádá. A navíc je to (v rámci možností) docela i uvěřitelné. 85%. ()

castor

Co se o Nicole Kidman šeptalo, byla pravda. Už na začátku své herecké dráhy ukázala, že má talent a kuráž. Jen, co se zbavila přívlastku „módní doplněk Toma Cruise“, mnohokrát přesvědčivě dokázala, že je nevšedně zajímavá. Na mezinárodním hereckém kolbišti ji zviditelnil právě thriller Phillipa Noyceho, kde její udatná rusovláska bojuje na opuštěné jachtě s psychopatem s tváří Billyho Zanea. Na minimu prostoru všichni zúčastnění dokázali, že i s menšími možnostmi to jde!! Dnes televizní noční klasika.. i to se počítá!! ()

D.Moore

Ať hraje, kde hraje, Billy Zane mi vždycky byl a asi i bude děsně nesympatický. Tady mi to ale vzhledem k jeho postavě nevadí. Sam Neill a Nicole Kidman jsou skvělí. ()

Davies182

Kvalitní thriller s křehkou Nicole Kidman, a přímo ďábelským Billym Zanem ve mě zanechal hlubokou vzpomínku, protože jsem tenkrát neznal mnoho snímků, u kterých byl vydržel napnutý jako struna po celou stopáž. ()

gogo76

Film, ktorý odštartoval kariéru viacerým, ktorí sa na ňom podieľali má slušnú atmosféru a dokonca mi nevadil ani B. Zane, ktorého inak veľmi nemusím. Budem sa opakovať, ale rovnako ako ostatným mi vadí nadstavený koniec. Naozaj posledných 5 minút je úplne zbytočných a to filmu v konečnom dôsledku strháva body. Preto iba veľmi tesné štyri hviezdy. 70%. ()

pepo

výborný minimalistický thriller ktorý odštartoval kariéru viacerých tvorcov.len sa pozrite kto to ohudbil,kameroval a kto v tom hral a režíroval to je jasné.výborný klaustrofobický thriller ()

Phobia

Jeden z mých někdejších oblíbených filmů: výborný thriller s naturalisticky šokujícím začátkem a poněkud mimózním koncem. Billy Zane je slizoň, což v téhle roli příliš nevadilo, ale hlavními tahouny filmu je sympatická ústřední dvojice hrdinů - Sam Neill a Nicole Kidman. Tahle trojka a její dramatický souboj na moři hravě udrží diváka v napětí od úvodních až do závěrečných minut. Škoda toho hloupého konce. 80% ()

Hrabka

Billy Zane jako typický záporák, Kidman a Neill jako manželský pár na dovolené na moři. Napínavá podívaná, která je chytře situovaná na loď, odkud není úniku. Jen ten úplný konec je úlet... 75% ()

cheyene

Když si odmyslím některé ty logické nedostatky v chování postav, tak to nebyl vůbec špatný thriller s lehkým nádechem hororu. ()

Fiftis

Jeden z výborných a najznámejších thrillerov. Nicole Kidman síce ešte nedozrela a nebola až taká krásna a Sam Neill tiež nepodal presvedčivý výkon, ale zachránil to Billy Zane a napätie ktoré sa dá krájať. Hlavne práve Billy Zane si strihol dobrú úlohu záporáka. Dokázal zahrať peknú sviňu. Vydarený thriller. Aj keď sa celý film odohráva na jachte nenudí a má veľmi slušnú atmosféru a dobre gradujúce napätie. Aj po tých rokoch to má stále niečo do seba. ()

Pepinec

Jasně jasně, rozumím. Rok 89, Noyce za kamerou, Nicole se Samem před ní, dvě jachty na vodě, a početné čtyřhvězdičkové hejno zdejších žraloků. Já vás zdravím, ale nepřidám se. Ne snad, že by bylo bezvětří úplné, ale raději se zdržím u břehu. Přeci jen pořád je to rok 89 a dvě jachty na vodě... ()

Big Bear

Dva muži na člunu + žena a pes - to by mohlo skoro znít jako nějaké zfilmované pokračování humorné knížky od britského humoristy Jerome Klapka Jerome. Ale to byste se spletli. A dost! .-). Tenhle film jsem viděl hodně dávno a zanechal ve mně dost nepřijemné pocity. Já tyhle kulisy miluji. Je jedno, jestli jde o ponorku, nebo loď uprostřed širého oceánu. Jako suchozemec jste prostě limitovaní těmi pár metry čtverečními pevné půdy pod nohama odkud se dá uprostřed nekonečných vod dýchat. Už jen samo moře, dokáže být nemilosrdným nepřítelem a co teprve, když někomu na palubě takzvaně hrábne, nebo má nepřátelské úmysly. Pak není moc míst, kam prchnout. Trojice tehdy ještě ne moc slavných herců už v tomto filmu prokázala, že umí. Mužského diváka samozřejmě zaujme asi nejvíce mlaďounká Nicole a i když možná leckdo z nás nemá rád otevřenou vodu a houpání podlahy pod nohama, věřím, že i tak by ten výlet na moře s Nicole jen ve dvou zvážila :-). Já tedy stopro! Většina komentujícíh obsah vykecala, takže tu nemá cenu psát koment a nezmínit závěr. Tehdy před lety jsem byl z filmu hotovej. Je to přesně ten typ thrillerů, jako byly třeba Strašáci. Tam je to farma, tady je to loď. Tam běhá nebezpečí  kolem, tady dělí hrdiny a padoucha od sebe mnohdy jen tenké dřevěné dveře kajut, které se dají bez problémů prokopnout. Když jsem to včera viděl znovu, samozřejmě už zmizelo to skvělé kouzlo překvapení.  Lekačky nefungovaly. Ale koukala na to se mnou omladina a kupodivu ač má mé filmy (rozuměj ty staré a tím pádem nekoukatelné) za něco kvůli čemu je škoda vypínat Netfusx, u tohohle se až bála. A já měl z toho upřímnou radost. Jednak kvůli tomu, že to Phillip Noyce natočil nadčasově (už jen ty objížděčky kamery kolem lodí) a pak také proto, že jim budu rád a stále dokazovat, že se pletou. A jednoho dne na to snad přijdou sami a budou tyto filmy, kdy se mohlo točit co jste chtěli a nikdo vám do toho nekecal krom producenta, sami vyhledávat. Protože těch  vyvážených soudobých snímků, s vyváženým počtem herců (a mnohdy i neherců) s korektním dějem budou prostě přesyceni. Odpaluji 4  světlice! * * * * ()

k212

Tento nadstandartní počin ve svém žánru, je umocněn silnými hereckými výkony ústřední trojky, výbornou kamerou a hudbou. ()

kingik

Příběh vychází z modelové situace: námořní kapitán a jeho žena chtějí po tragické smrti dítěte načerpat nové síly k životu plavbou na své moderní jachtě. Stanou se však obětí mladého psychopata, jehož zachrání z potápějící se lodi. Děj se odvíjí většinou paralelně: manžel zůstane uvězněn na škuneru duševně nemocného několikanásobného vraha, zatímco jeho žena musí zprvu tomuto zdánlivě sympatickému mladíkovi vzdorovat na jachtě. Jádrem filmu je rozvíjení atmosféry, stupňující se a prodlužující se napětí, přičemž důležitým spoluhráčem je i měnící se počasí. Trochu zklamání. Všude se film dost vychvaloval, jak má dusnou atmosféru, jak je to nepředvídatelně a novátorsky pojatý thriller. Vše tam sice bylo, ale dost ve sterilní až průměrné formě. Dvojice Kidman a Neill versus psychopat Zane fungovala, ale scénář dobrý nápad celkem prohospodařil. Thriller, co měl tendenci být zdlouhavý, s napětím, které houstlo a vyvrcholilo velmi slabým finále. Mně to tak úplně nestačilo, ale jevilo se to fakt zajímavě. Očekávání zůstala nesplněna. 60% ()

Anderton

Hm, no synopsia Dead Calm a jej tuctový plagát toho príliš nesľubovali, o to viac je potešujúci výsledok. Scenár sa po počiatočnom očakávanom zvrate nevyžíva v stokrát omielanom klišé a pripraví ešte niekoľko scén, ktoré by ste v komerčnom filme rozhodne nečakali. Napätie vydrží až do konca a vám bolo jasné, ak ste film videli v roku 1989, že z ústrednej trojky môže niečo byť a nebude okolo nich "smrteľné ticho". ()

Campbell

Film jsem viděl jako malej a moc mě nebavil. Když jsem ho viděl dnes jako mojí premiéru, tak jsem nakonec řekl "sakra ono to bylo docela dobrý". Dneska to sice není nic extra a dost lidí to může docela odradit. Ale líbila se mi myšlenka že není kam útect, a taky ty intriky byly výborně napsané. Herci byly slušní, sice Neill nebyl zrovna moc často na obrazovce, ale jeho filmová partnerka Kidman to zvládla na výbornou a Zane? Ten v těch 80 letech byl prostě výbornej. Škoda že se takovýhle malý thrillery dnes už netočí. ()

PetrPan

Návrat  po letech k slavnému thrilleru a jsem trochu na rozpacích. Plusem je rozhodně sexy mladičká a skvěle hrající Kidmanová a o slibované napětí tu opravdu není nouze, de facto jedna napínavá scéna střídá druhou. Ale ten scénář (nebo námět?) je jedním slovem bezradný. Nepochopitelné či spíš hloupé jednání hlavních hrdinů, které okatě připravuje právě ony jinak napínavé scény, Billy Zane je pak přes veškerou snahu nepřesvědčivý a trochu děsivým psychopatem se stává až v samotném závěru. Paradoxně nejlepší scény na diváka čekají se Samem Neillem a jeho survivalovými hrátkami na druhé lodi, škoda, že nedojde i na žraloky.  Vystřeluju tři světlice... ()

Arsenal83

Dobrý thriller, ale nie horor. Nicole Kidman ešte nemala od Slnka a farieb vyťahané vlasy, no a ukázala, že to myslí s herectvom vážne, takže neostala vždy oblečená, čo kariéru zvykne vždy naštartovať, Weinstein o tom vie svoje. Záporák bol veľký hlupák, ale keď chcel ohňostroj, tak ho aj dostal, len ten záver prišiel fakt taký zrýchlený potom, človek si ani poriadne nevychutnal smrť. ()

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána