Reklama

Reklama

Vyzvednutí Titaniku

  • Česko Tajemství Titaniku (více)
Trailer

Obsahy(1)

Komunikace Spojených států se Sovětským svazem je vzhledem k trvající studené válce složitá a nerost, který USA pro svůj nový obranný systém nutně potřebují, se těží jen a pouze v SSSR. Zjištění, že byl roku 1912 převážen na Titaniku, poněkud kalí skutečnost, že slavná dopravní loď kotví několik kilometrů pod mořskou hladinou. A protože s nápadem dostat monumentální plavidlo zpět nahoru nepřijdou jen Američané, stává se komplikovaná operace ke všemu otázkou času. Adaptace i u nás populární knihy Clivea Cusslera nabízí dobrodružný sci-fi příběh, který dalece předcházel objevu, že na dvě části rozlomený Titanic by těžko někdo vyzvedl stejně, jako se o to pokoušejí hrdinové snímku. Ve filmu s atraktivním námětem si navíc zahráli výborní herci jako Jason Robards (Tenkrát na Západě, Všichni prezidentovi muži) nebo Alec Guinness (Lawrence z Arábie, Hvězdné války). (Filmhouse)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (70)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Naivní ve všech směrech. Špionážní téma a la studená válka a Titanic už samo o sobě není ideální spojení a přidá-li se k tomu nevědomost s velkým N, pak vznikne nepovedená sci-fi. Je pochopitelné, že v době vzniku filmu nebylo o vraku legendární lodi ani vidu, ani slechu, ale není možné připustit takové zhovadilosti typu, že vrak by na dně po x desítkách let zůstal téměř neporušený a nezrezavělý, se zachovalým dřevěným vybavením, napnutými stožáry a div ne pozlaceným nápisem. Totálním výsměchem je slavná scéna vynoření Titanicu a jeho pompézní doplutí do New Yorku. Těžko říct, jakou měl film odezvu u diváků a zejména pak u v té době stále žijících přeživších pasažérů. A jaké pak bylo zklamání všech, když o šest let později poznal celý svět pravdu o Titanicu zásluhou týmu dr. Ballarda. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Popravdě řečeno, ani nevím co si mám o tomto filmu myslet. Chápu, že se natáčel v době, kdy se o Titanicu vědělo pramálo informací, tudíž vyzvednutí celé lodi bych ještě toleroval, ale není mi dost dobře jasné, který duševně nemocný jedinec vymyslel ten děj, který by se dal hravě srovnat s nějakým fantasy filmem. Ale myslím, že i kdyby v té době byla známá fakta a natáčecí štáb by se jimi řídil, stejně bych nešel s hodnocením výše, protože tento patos vnímám jako veskrze špatný film, který mne uráží. Nezaznamenal jsem žádnou úctu k Titanicu, což je pro mě největší kámen úrazu a ten příběh vymyslel někdo, komu by návštěva u špičkového psychiatra jenom prospěla. Omlouvám se společnosti White Star Line, Williamu Jamesi Pirriemu, Thomasu a Bruceu Ismayovým, Thomasu Andrewsovi i Edwardu J. Smithovi i dělníkům z Harland & Wolff a největší omluva patří skutečnému Titanicu, který mi doufám odpustí, že jsem projekcí tohoto filmu zneuctil jeho památku. ()

Reklama

DHDV 

všechny recenze uživatele

Když to točily tak nevěděli, že Titanic je rozlomený. Takže tento film se stal ze dne na den, velmi těžko uvěřitelným. To nemění nic na tom, že v rámci dobrodružného žánru je to docela nadprůměr a film má své kouzlo. Škoda jen, že ho nevytahovaly po částech – možná by pak film byl nadčasoví… No a politický podtext je pochopitelný…. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Ve své době se jednalo o čirou fabulaci, protože vrak Titaniku ještě nebyl objeven, nicméně béčkově neskutečně dnes působí spíše "studenoválečná" zápletka s energetickým nerostem byzanium, kterým chtějí USA napájet svůj obranný systém, zatímco SSSR vše sleduje a nakonec bezzubě pohrozí. Ona z ní také zbyla jen nedořešená (přítelkyně, špeh?) omáčka, záminka pro metodické podvodní pátrání a následné fantastické vynoření slavné lodi, trikově slušně zvládnuté a doprovázené majestátně romantickou hudbou Johna Barryho, úplně mimo pro dobrodružný thriller. Slabé 3* s náběhem na "guilty pleasure", avšak též nudu. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Já si zase naopak myslím, že to nebyl vůbec špatnej film. Možná trochu přehnanej a neskutečnej i za sto let, ale přesto se na to dalo koukat moc dobře. Navíc, kdo si skutečnost do filmu neupravuje, co? Herci nejsou zlí a ani příběh není zrovna ukázka idiocie (pokud si odmyslíme vyzvednutí lodi ze čtyř kilometrů), a cekem to odsýpá kupředu. Takovej příjemnej film na nedělní odpoledne zakončenej ne zrovna originální, ale zábavnou perličkou. Určitě to stojí za to vidět, i když kromě relaxace to člověku nic nedá. A co se týká Titanicu v jednom kuse (a zvýrazňuju to pro hlupáky), to je zapříčiněno tehdejším nedostatkem informací o vraku lodi, protože výpovědi svědků se rozcházely. Myslím že až někdy 1985+ se vědci poprvé ponořili až na dno k vraku, takže dělat haura a velký ramena, když jsem v době, kdy je to už Cameronem zprofanovaný, to mi přijde pokrytecký. A co se týká té rzi, pokud se může zachovat na dně kousek od vraku Titanicu kožená peněženka včetně celého obsahu (která vypadla ze zadní kapsy jednoho chlapíka, který naskočil do člunu, aby pomohl uklidnit nějakou hysterku), nevidím důvod, proč by nemohl být kov lodi málo zkorodovaný (už jen proto, že loď byla zhotovena z tehdy nejkvalitnější oceli). Viděl jsem o tom dokument. Titanik je skutečně málo poničený. Je tak hluboko, že většina potvor, které lodě v moři ničí, se sem už nedostane. Navíc leží v místech, kde je určitý proud, takže i když se tam něco dostane, tak je toho mnohem míň, než jinde. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (9)

  • Film byl natočen dřív, než se objevil samotný vrak lodi. V době natáčení tedy ještě panovala představa, že loď leží na dně oceánu v jednom kuse. (Petr23)
  • Snímek se umístil na 4. místě vf žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (Zodd)

Reklama

Reklama