Uznávaný fotoreportér Harrison Llyod se rozloučil s nebezpečným povoláním válečného zpravodaje, aby se konečně mohl věnovat svým dětem a manželce Sarah. Ambiciózní mladý kolega ovšem Harrisona přemluví, aby s ním naposledy vyrazil zachytit pravdivou tvář války, která přávě vypukla v Jugoslávii. Když dorazí zpráva o Harrisonově tragické smrti, neváhá Sarah ani minutu. Milující žena se vydává s několika Harrisonovými kolegy do pekla jugoslávské války pátrat po jeho osudu... (oficiální text distributora)

Zmeo

Skvělý film o válečných zpravodajích, lásce a vnitřní síle v období občanské války v Jugoslávii. ()

radys.v

jsem velmi rád za tematiku filmu :-) války, po rozpadu Jugoslávie je moje velmi oblíbené a zajímavé téma, takže mě zaujaly téměř "autentické" události války :-) bohužel, i přes to, že je to FR film, pořád jsem cítil jakousi hollywoodčnost s happy endem a to mi zásadně vadilo :-) ()

Olafsson

Kvalitně řemeslně zpracováno, nadprůměrné výkony herců... Bohužel tendenčně "amerikánsky" zaměřené - zlí Srbové vraždí, znásilňuí a rabují hodné Chorvaty.. Takhle jednoduché to v případě jugoslávské války ani náhodou není.. Ale co se dalo taky čekat od západní slátaniny... ()

majk_n

Povedený náhled do války v býv. Jugoslávii. Člověku až mrazí, když si uvědomí, co strašného se dělo téměř za humny. ()

Florentyna

Koho zajímá film s lidskoprávní tématikou a zároveň má oblibu v romantických filmech, jistě jej snímek potěší. Na pozadí válečných událostí Jugoslávie (značně umělecky pojatých) se odehrává krásný příběh s prostým sdělením; láska a věrnost až za hrob. Film hovoří v symbolech - násilí a válka ostře kontrastují s něžným citem lásky, která je zde opozicí vůči zlu ve světě a jde tak daleko až (narozdíl od války) zachraňuje životy. Opravdu krásné sdělení romantického filmu. ()

Simako

Vřele doporučuju!!Perfektní scény, jedná se hlavně o krvavou bitvu u Vukovaru!! Řekl bych, výborně zpracovaný film z prostředí srbsko-chorvatského konfliktu, k tomu úžasná Andie MacDowel, takže za čtyři!!l ()

japekli

Dlouho neřešené problémy vedou k bezbřehé nenávisti. Neuvěřitelný, že se to událo nedávno a nedaleko a klidně by se to mohlo odehrát i u nás. Jestli se neubere plyn na obou stranách v oblasti s jistým etnikem, pak stačí škrtnout a budeme to mít i tady. Ten film, bez ohledu na téměř nereálné rozplétání zápletky, je důkazem, že člověk je fakt nejhorší zvíře. ()

Salman

Celé veskrze špatně. Scénář nesmyslný, námět propagandistický...místy zajímavé pasáže, které u mně udělaly ty dvě hvězdy... ()

janeczek

Scénář nejslabší slupkou tohoto filmového zážitku (jinak bych neváhal označit za 5kový film jako řemen). Ale to jádro, to mě rozervalo na kousky! A filmové emoce jsou u mě až na prvním místě. Palec nahoru hlavně Andie McDowell. Geniálníí. ()

Sopholojong

Vojnove vyjavy demolacii, tankov, genocidy a utrpenia (prepadnuty autobus, zaver v mestskych troskach), ked su, tak su skvele... ale akonahle sa tvorcovia presunu niekam do novinarskych kancelarii v USA, domov zurnalistov v USA, alebo zacnu diskusie v roznych krytoch medzi americkymi novinarmi ide to do "kopru". Andie MacDowell s tou jej anjelskou tvarickou v epicentre vojny tomu tiez nepomaha. ()

Bertramm

Tenhle film vám musí někdo doporučit, nebo na něj musíte nějakou náhodou narazit. V tv programu si ho nevyberete, protože názvem evokuje romanci. DVD přebal taky výrazně nepoukazuje na to, že jde v podstatě o válečný film. Když už se k němu dohrabete, pak je zapotřebí počkat si až nabere na dramatičnosti, no a potom už se od něj neodtrhnete. Všichni herci jsou tu skvělí a bojové scény jsou v některých okamžicích dost napínavý. Jenom mi přišlo dost nepravděpodobný, že by se chlap s rodinou a pulitzerovou cenou v kapse, pouštěl neustále do životunebezpečnejch výletů. Potom v dost nevalným období se jeho žena rozhodne, že se taky na svá dítka vysere a jede hledat taťku, aniž by měla alespoň nějakej přesvědčivej důkaz, že žije. Nevadí, to prostě musíte tvůrcům sežrat. Další kravina je to dokumentární komentování děje herci, který debilně prozrazuje kdo že s postav přežije a kdo to schytá. Nevim proč to udělali, protože na realističnosti to nepřidává. Každej ví, že jsou to herci sakra.To mě naštvalo a bez nich by byl příběh o dost silnější. Brendan Gleeson stoupá na žebříčku mý oblíbenosti a od teď budu filmům s jeho jménem v obsazení dávat větší šance. ()

alesandro2

Film mate svým začátkem, kdy očekáváte romantické drama, jakých bylo natočeno spousty. Jenže jakmile se film posune do válkou zmítané Jugoslávie, dostane se vám hrůzostrašný obraz děsivého válečného konfliktu, který těžko rozdýcháváte. Vím, že na toto téma jsou Válečníci TOP, ale zde je zobrazeno daleko více autentických válečných bojů, které vám dokreslují, jaké peklo to muselo být. Hrůza. Proto musím také napálit plný počet hvězd. ()