Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uznávaný fotoreportér Harrison Llyod se rozloučil s nebezpečným povoláním válečného zpravodaje, aby se konečně mohl věnovat svým dětem a manželce Sarah. Ambiciózní mladý kolega ovšem Harrisona přemluví, aby s ním naposledy vyrazil zachytit pravdivou tvář války, která přávě vypukla v Jugoslávii. Když dorazí zpráva o Harrisonově tragické smrti, neváhá Sarah ani minutu. Milující žena se vydává s několika Harrisonovými kolegy do pekla jugoslávské války pátrat po jeho osudu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (55)

GlamourCat 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem přemýšlela, co mi na tom filmu vlastně celou dobu trochu vadilo a přišla jsem na toto: Že nám ukazuje, jací jsou novináři stateční hrdinové a jak je dobré být taková cílevědomá pani, co klidně nechá doma dvě malé děti a odjede do válečné země. Vlastně mi nebyla moc sympatická, a to je u filmu o statečné a sympatické ženy špatné. Hvězdičky jen za A. Brodyho. ()

PALINO 

všechny recenze uživatele

HARRISONOVE KVETY sú pomerne menej známym alebo lepšie povedané menej medializovaným filmom, od ktorého som očakával skôr rutinnú komornejšiu záležitosť, no vo výsledku ponúka veľkú vojnovú drámu a poctivý filmový zážitok. Na kvalite filmu sa okrem iného podpísalo aj herecké obsadenie, dá sa povedať, že každú dôležitejšiu postavu hrá kvalitný herec a mne osobne sa na filme páčilo aj to, že zobrazuje filmom nepresýtenú vojnu v Juhoslávií a vzdáva zaslúženú poctu odvážnym fotoreportérom. A už len kvôli niekoľkým silným scénam sa oplatí venovať HARRISONOVÝM KVETOM našu pozornosť. ()

Reklama

deLaFere 

všechny recenze uživatele

Film chce vypadat, že má silný příběh, ale prostě nedokáže chytnout za srdce. Vše mi připadá jako taková rychlokvaška, kamera je občas nesnesitelná. Reálie jsou poměrně dobře udělané, ale příběhu se prostě těžko věří. Snaha hrát na city diváka je dost umělá. MacDowellová, Brody i Butler dělají co mohou, ale filmu prostě chybí emocionální hloubka, byť se o ní snaží ze všech sil. Koteas mi připadá vyloženě trapný. ()

Lucas87 

všechny recenze uživatele

Silný příběh z jugoslávské války, který zobrazuje nejdůležitější kapitolu a to bitvu o Vukovar, kde zvítězili srbové. Dnes je to chorvatské město ve východním cípu Chorvatska, velice mě šokovala scéna kdy A.MacDowell přijíždí do války, a jejího spolucestujícího zastřelí bez milosti. Rád sem ve filmu viděl takové herce jako je Adrien Brody nebo Elias Koteas... celkově silné podání velké lásky a skutečné události. Nelze jinak než za 5 hvězd. ()

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Harrisonove kvety je drama,ktora sa odohrava v byvalej Juhoslavii,kde zuri chladna vojna a je zobrazovana ocami fotografov,ktori nasadzuju svoje zivoty,aby ukazali ludom,ake krutosti a zverstva sa robia vo svete,musim vyzdvihnut perfektne az realne zobrazene prostredie i samotne boje,klobuk dole,fakt super,tento film sa fakt vydaril...:-) ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Velká část filmu se natáčela také v Čechách, kde se simulovaly válečné scény a vesnice v Chorvatsku. Konkrétně probíhalo filmování v bývalém vojenském prostoru u Milovic, v Čachovicích a na severu Čech v Teplicích, konkrétně v ulicích Dubská, Brožíkova a Hornická. (Sifaka)

Reklama

Reklama